Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 16:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2012
Příspěvky: 35
Ahoj chlapi, může mi někdo poradit?

VRTULKOVÉ SERVO SAWOX SH 1357
OSTATNÍ SERVA TAKÉ SAWOX
GYRO ALIGN 3D
Zlobí mne ustřelování ocasu i za klidného letu nebo při visení. Vesměs po startu nebo těsně před zatáčkou. a pak těsně za ní. prudce a tvrdě mi ustřelí ocas vždydo leva někdy o 20 stupnů někdy i o 45. ocas jinak nekmitá je klidný. Nemusím ani trimovat po startu což je paráda.. Visí skoro sám akorát malinko jde na pravou stranu. Nedělá to stále ale za let tak 10x
Nmáte tuchu čím to může být? JÁ SI MYSLÍM ŽE TO JE GYRO. MÁ NĚKDO PODOBNOU ZKUŠENOST?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 16:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2011
Příspěvky: 1453
smiegl18 píše:
Ahoj chlapi, může mi někdo poradit?

VRTULKOVÉ SERVO SAWOX SH 1357
OSTATNÍ SERVA TAKÉ SAWOX
GYRO ALIGN 3D
Zlobí mne ustřelování ocasu i za klidného letu nebo při visení. Vesměs po startu nebo těsně před zatáčkou. a pak těsně za ní. prudce a tvrdě mi ustřelí ocas vždydo leva někdy o 20 stupnů někdy i o 45. ocas jinak nekmitá je klidný. Nemusím ani trimovat po startu což je paráda.. Visí skoro sám akorát malinko jde na pravou stranu. Nedělá to stále ale za let tak 10x
Nmáte tuchu čím to může být? JÁ SI MYSLÍM ŽE TO JE GYRO. MÁ NĚKDO PODOBNOU ZKUŠENOST?

Jak tam máš přidělaný gyro?Jestli ti ho neruší vibrace přenášené z konstrukce vrtulníku.Možná máš taky špatný konektor z gyra či ocasního serva.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Nevím jestli ti to pomůže ale měl jsem ted podobný problém se 450kou.Občasné nepravidelné cukání ocasu.Vrtulník jsem vytáhl po delší době a seřizoval ho k prodeji.Prolezl jsem celý vrtulník,povyměnoval kdeco a nakonec to bylo motorem.Nevím jestli ložiska nebo nějaký bordel uvnitř,každopádně-s jiným motorem to nedělá.Ještě jsem zkusil zpět ten původní a zas to cukalo.Takže pokud se ti ještě nepovedlo odstranit závadu,zkus jiný motor.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 17:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2006
Příspěvky: 926
Bydliště: Praha 10 ČR
Občasné ustřelení dělalo v mém případě vrtulkové servo Futaba - studeňák na motoru, po propájení vše OK.
Co jsem se ale natrápil hledáním příčiny, povyměňoval ložiska a kde co - zbytečně.
Prostě i Futabu asi dělají číňani.

_________________
Luboš
www.3dprintedtanks.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 17:41 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2012
Příspěvky: 35
je prvděpodobné že bud to bude servo nebo gyro.
Je právě postavenej a dost mne to se....
první dvě baterky super a pak to začalo zlobit.



no v každém případě se bude muset zkusit jiný servo a pak případě reklamovat gyro. A to znamená si rovnou jít koupit místo alignu futabu. protože než ho pošlou bude polovina sezony pryč. No nedá se nic dělat toje prostě život.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 17:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
Pokud máš řemínek zkontroluj jeho napnutí. nedávno mi tohle dělala polomaketa rexe 250. občas uletěl ocas zejména jak člověk trochu víc vzal za kolektiv.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 17:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
Taky to muze zpusobit statika z remenu nahonu vrtulky. Ale z vlastni zkusenosti, rex 500 na to nachylny neni. Ale postrikani antistatickym sprejem asi nic nepokazi.

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 22:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2012
Příspěvky: 35
Prubnem co se dá. A pak to pochopitelně napíšu čím to bylo.
Samo můžete psát možnosti stále dál. Víc lidí více ví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 22:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Resil jsem podobny problem u trex 500esp a myslel si, ze za to muze gyro...vrtulniku po roztoceni zacal utikat ocas....kdyz jsem byl ve vzduchu semtam sebou trhnul...nakonec byla zavada nejtiternejsiho duvodu. Do jednoho z kloubu co ridi pohyb vrtulek ocasu se dostalo lepidlo na srouby a ikdyz se smykatko na ose v klidu nezadrhavalo, po roztoceni to byl problem...rozebral jsem cely zadni mechanismus, vycistil, slozil a vse slape...bohuzel pricina tveho problemu muze mit nekolik duvodu...holt heli mno... :?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 22:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Koukám,že přibylo pár tipů tak ještě jeden z vlastní zkušenosti.Nevím kolik modelů máš ale jestli jen jeden tak koukni na monitor serv ve vysilači.Jednou mi taky cukalo servo a příčina byl vadný potenciometr na kniplu ve vysilači.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2012 23:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2012
Příspěvky: 35
lítám s aurorou 9 je to nový rádio a je fakt skvělý, na simulátoru nic špatného nedělá mrknu se na monitor...
Ale tohle mi dělá spektrum dx6i je to rádio s životností 100 letovejch hodin jenže u mcpx je to šumák když spadne sebereš ho a lítá se dál. Už bych spektrum nechtěl odešly mi potáky už na dvou rádiích. Mám prostě na elekroniku smůlu. Se nedivím že v Anglii nepouští s tímto typem na modelářské letiště.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2012 21:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Pro pobaveni...ale je to k placi...vcera cukani zadne, zahada byla rozlustena (alespon jsem si to myslel) vycisteni zadniho mechanismu vrtulky od loctite pomohlo, vecer fungovalo vse jak ma. Dnes odpo na placku na chodove, s nervama uplne v pr..li, zas to delalo to same. Vymena gyra, ani to nemohlo, znova rozebrani, zkousim, nepomohlo..pristanu, balim to, vzdavam to...HLE, co se to tu vali??? Kondenzator z regulatoru!!! Jak kdybych ho vzal stipackama! = nervy uplne v pr...li. :twisted:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2012 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2011
Příspěvky: 1453
gasolin píše:
Pro pobaveni...ale je to k placi...vcera cukani zadne, zahada byla rozlustena (alespon jsem si to myslel) vycisteni zadniho mechanismu vrtulky od loctite pomohlo, vecer fungovalo vse jak ma. Dnes odpo na placku na chodove, s nervama uplne v pr..li, zas to delalo to same. Vymena gyra, ani to nemohlo, znova rozebrani, zkousim, nepomohlo..pristanu, balim to, vzdavam to...HLE, co se to tu vali??? Kondenzator z regulatoru!!! Jak kdybych ho vzal stipackama! = nervy uplne v pr...li. :twisted:

:-) Buď rád, že se to projevilo jen cukánìm ocasu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2012 23:40 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2012
Příspěvky: 35
Je to smutný, dneska se šije všechno horkou jehlou. Kdyby věci který si člověk koupí za horko vydělaný peníze alespoň měly životnost. Ale nemají. Z řad mých známých jsem pochopil že dělat věci poctivě znamená nemít nikdy nic. Je to hnus. Chlapi kvalitních vrtulníků se už nedočkáme. To je jisté. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Trhání ocasu T.REX 500
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 14:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Potřebuju vybrat nějaký régl, jako 30 denní náhradu za Align, který se prodává u Houšky (než vyreklamuji svůj). :wink:

šel by tenhle?
http://www.houska-modelar.cz/shop/catal ... s_id=12413


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz