Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Přesouvat vlákna s nečitelným názvem
Anketa končí za ned 04.03.2012 18:37
ANO 57%  57%  [ 57 ]
NE 21%  21%  [ 21 ]
Je mi to jedno 22%  22%  [ 22 ]
Celkem hlasů : 100
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2012 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
pepin píše:
---diakritika je podle mého každého věc,kdo to nechce číst,nemusí,já se také nečertím,že někdo píše do větronu anglicky a vesele v tomto mě neznámém jazyku komunikuje na českém serveru

Souhlas s tím, že číst příspěvky bez diakritiky nemusím, ale psát by se mělo. Tak na co se to ve škole učí? Je to prostě určité veřejné zdělení. Do "soukromých zpráv", nebo mejlů jeden druhému ať si každej píše třeba tatarsky. A angličtina mezi češtinou? Proč ne, když tam bude pod tím překlad. Taky nelezu do světa na jejich fóra a neotravuju je svou češtinou. :lol:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2012 11:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
rampa_mckvak píše:
A angličtina mezi češtinou? Proč ne, když tam bude pod tím překlad. Taky nelezu do světa na jejich fóra a neotravuju je svou češtinou. :lol:
že by malá česká zaprděnost? Smiř se s tím, že nemluvíme světovým jazykem..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2012 12:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2007
Příspěvky: 1816
Nevim, prijde mi, ze resite blbosti. Dobre, nesmyslny nazev vlakna beru, ale diakritiku... Ja na klavesnici ceskou diakritiku nemam a prelepovat kvuli tomu klavesnici nebudu. Pokud zde bude pravidlo jen s diakritikou, tak mi dej admine klidne BAN. Reste podstatne veci a ne kraviny. Akorat odrazujete lidi, kteri mohou a vedi poradit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2012 1:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12830
Bydliště: praha 5
ted jsem si tak nějak vzpoměl na ten problém s tou diakritikou :D

http://old.chmi.cz/meteo/olm/produkty/frcz40.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2012 10:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
LV píše:
A podľa mňa. len priemerne vzdelaný človek by tú diakritiku používať mal. Blbec si je nemusí ani nezapne :wink:
Osobne používam klávesnicu SR/ČR; DE; EN a RU. V dnešnej uponáhľanej dobe mi trvá prepnutie tak sekundu... :wink:

Vo vlakne o legalnosti 2,4GHz sa kolega LV pripojil k diskusii takto napisanym diskusnym prispevkom:

"Tvoj clanok sa da opravit jedine vymazanim a dipisanim velkym pismom Som tlk!"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2012 17:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Samotná diakritika není všespasitelná.
Čistě subjektivně mi ani nedělá žádné potíže:

- Na jednu stranu jsem tolerantní vůči textům bez diakritiky, je to sice hůře čitelné, ale jde to, alespoň pokud je text jinak dobře zformulovaný a vhodně rozčleněný.

- Na druhou stranu sám nemám problém psát s diakritikou. Taky žiju v cizině, CZ klávesnici jsem neviděl, ani nepamatuji, ale přepínat si ji považuji za velmi jednoduché a naučit se ji používat i bez samolepek taky není žádná hrůza. Jde to. A při troše úcty k vlastnímu jazyku by to snad mělo být samozřejmostí a bez blbých výmluv... Nemám problém psát s diakritikou ani ze svého mobilu (Android). Patří to IMHO k základnímu vzdělání.

Daleko horší IMHO je, když lidi píšou zkomoleně, bez interpunkce, o závažných hrubkách ani nemluvím. Když se k tomu přidá psaní dlouhého textu bez jakéhokoliv náznaku odstavců - někdy dokonce bez náznaku začátku a konce věty - pak je pro mne takový text prakticky nečitelný. Ale nestěžuju si :) Prostě takový text až na malé výjimky nečtu :wink: Zpravidla tím o nic moudrého nepřicházím :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2012 18:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2006
Příspěvky: 2695
Bydliště: Praha 5
Obrázky: 7
FlyBear píše:
- Na druhou stranu sám nemám problém psát s diakritikou. Taky žiju v cizině, CZ klávesnici jsem neviděl, ani nepamatuji, ale přepínat si ji považuji za velmi jednoduché a naučit se ji používat i bez samolepek taky není žádná hrůza. Jde to. A při troše úcty k vlastnímu jazyku by to snad mělo být samozřejmostí a bez blbých výmluv... Nemám problém psát s diakritikou ani ze svého mobilu (Android). Patří to IMHO k základnímu vzdělání.


V tom pripade nemam ani zakladni vzdelani :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2012 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
scarabeus píše:
V tom pripade nemam ani zakladni vzdelani :-)

Možná ti jenom chybí správné technické vybavení :D
Ale žijeme již ve 21. století, určitě by se někde ta technika dala sehnat :twisted:

Diakritika šla při troše dobré vůle doplnit i na Sinclair ZX Spectrum. Uznávám ovšem, že to byl vopruz a výsledky nic moc praktického. Ale šlo to :lol: A to bylo tak plus mínus před 30 lety :!:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2012 9:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Mě už tohle vlákno přestalo bavit, ale tak mě napadlo a zajímá mě, ti co píší bez diakritiky a pod., jak třeba ti mladší píší ve škole? Úkoly atd. Taky tak? Ti starší. Když třeba vyplňují dotazník, píší na úřad, nebo cokoliv něco někomu, taky tak? A je jedno jestli to píší na pc, nebo vlastnoručně.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.03.2012 12:05 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
rampa_mckvak píše:
Mě už tohle vlákno přestalo bavit, .....

tak ho proste demokraticky necti, radsi jdi ven, je tam krasne :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 1:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
jyrry píše:
rampa_mckvak píše:
Mě už tohle vlákno přestalo bavit, .....

tak ho proste demokraticky necti, radsi jdi ven, je tam krasne :-)

No to sem si mohl myslet, že se tu ozveš přímo ty, a to ještě demokraticky :mrgreen:

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 6:15 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
rampa_mckvak píše:
............ demokraticky :mrgreen:

Obrázek

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 6:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20843
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
rampa_mckvak píše:
Mě už tohle vlákno přestalo bavit.............

a ted vazne - vis co to je "ignorovat", "nevsimat si", pripadne (jako vyssi level) "mokusacu"* ?
nebo eventuelne "tolerovat" ?

* google zna ....

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 11:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
Bohuzel nekdo neovlada もくさつ :) Jeste zpatky k tem nazvum temat... ja treba spise kouknu do vlakna, ktere se bude jmenovat "pomóóóc" nebo "rada" apd. ... clovek je od přírody zvedavy tvor a tak me zajima o cem to tema je, kdyz to neni jasne hned z názvu tématu. Pokud by název vlákna byl "Potřebuju radu k Futabe TG8", tak to třeba ani neotevru, když je hned předpoklad, že o tom nic nevim... i když bych zrovna třeba věděl, jelikož ve spoustě případů se diskuze po pár prvních příspěvcích stočí úplně jinam :)
Ale každý jsme holt jiný, i když jsme všichni člověk.

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21.03.2012 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
zdekar píše:
Pokud by název vlákna byl "Potřebuju radu k Futabe TG8", tak to třeba ani neotevru, když je hned předpoklad, že o tom nic nevim... i když bych zrovna třeba věděl, jelikož ve spoustě případů se diskuze po pár prvních příspěvcích stočí úplně jinam :)

No ale vždyť o tom to je :wink:

Pokud budou do dobře a výstižně pojmenovaného vlákna s dotazem odpovídat jen ti, kteří o tom něco vědí, pak nebudou taková vlákna mít tendenci ohýbat se někam úplně jinam a nebudou hned na druhé stránce nesmyslně zaplevelena pojednáním o naprosto něčem rozdílném.

Diskuse s dotazy by pak byla přehlednější a taky by se daleko líp vyhledávalo. A třeba by pak tady lidi nemuseli po sté (někteří znechuceně) odpovídat furt na to samé, když by si to třeba tazatelé snadněji našli a přečetli v existujících vláknech...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 181 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz