Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2011 16:12 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 10.11.2010
Příspěvky: 4631
Bydliště: Brno, CZ
Blog: Zobrazit blog (4)
Termíny tohoto typu jsou ve všech oborech, nic proti tomu. Jen šestiosé gyro není terminus technicus, ani vžitý pojem. Spíš bych se opravdu přikláněl ke vžité stabilizační jednotce, jak to pojmenovává už dlouho Helicommand, výrobci multikoptér a další významnější výrobci a jejich zákazníci :) Pak by nevznikaly diskuse o šestirozměrném prostoru, myslím si.

Rici: Kde je problém s funkcí, nedrží to na místě?

_________________
Tom


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2011 18:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2008
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha
Problém je v tom, že celá ta řídící jednostka (ať nepoužíváme slovo gyro :) ) je v tom 6-axis režimu velice citlivá na vibrace a cykliky nedrží a vrtulník se šine dozadu a stranou. Když se přidrží deska prstem vibrace ustanou a cyklika krasně drží. Vibrace asi pocházejí od motoru. Stejně létám 3-axis, tak jsem to moc nerešil. Ale až budu mít regl a dám stříďák tak to ještě vyzkouším.
to JirkaA: Naprosto s tebou souhlasím, je prostě spousta výrazů která se vžila i když nejsou přesné, ale z kontextu je jasné co je tím míněno. On asi ani kardan na náhon vrtulky není kardan, nebo velikosti heli a značení vrtulníků Align, nebo často v televizi používané slovo řádově i když je tím myšleno přibližně, ve sportu střela na delší tyč........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pon 17.10.2011 20:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
jj, ono pojem stabilizační jednotka případně třeba vžitá anglická zkratka IMU je obecný termín nic neříkající o tom, co je uvnitř. Takhle když vidíš 3-axis, je jasné že jde o gyro, kdy vidíš 6-axis, jde o gyro plus akcelerometr, když vidíš 9-axis, přibyl k tomu magnetometr.. Bez zdlouhavého a komplikovaného popisu.. Angličtina má tendenci k efektivitě, maximálnímu zkracování a tvorbě jednoslovných výrazů, se kterými se pak při překladu do češtiny překladatelé strašně natrápí (zvlášť, když se mají vejít třeba do 16ti znaků na displej ;) )..

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: stř 19.10.2011 16:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2008
Příspěvky: 268
Bydliště: Praha
Tak jsem dneska osadil stříďák. Vibrace zmizely a 6-axis mod také funguje. Zkoušel jsem zatím jen doma, ale vypadá to na naprostou spokojenost. Letová váha 43,6 g(s originál baterkou), bez baterky 37,8g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pon 26.12.2011 19:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1
Dobrý večer přátelé.Dovolte mi přidat mé zkušenosti s GeniusemCP.Mám ho dva měsíce.Objednal jsem ho se střídavým motorem a vysílačem Devo8.Mé hodnocení-skvělý.Má za sebou zhruba deset pořádných pádů a zhruba 50 letů.Všechno vydrželo.Žádné zničené hlavní kolo ani podvozek ani hlavní listy.Zkrátka nic.Létá velmi přesně, střídavý motor je super.Nic na tom neupravuju ani nedodělávám.Podotýkám, že létám v místnosti 4x7 metrů.Dostatek náhradních dílů na všech e-shopech.Nevnímám žádné problémy.Walkera se tedy vytáhla.Řekl bych těžká konkurence pro Solo100 3G a MCPX jak funkčností tak cenou.Jsem velmi spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2012 15:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 186
Měl bych dotázek.
Genius se nabizí i bez vysílače. Dá se napárovat i s jinou značkou než Walkera?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2012 8:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2010
Příspěvky: 812
Bydliště: VSETÍN
Obrázky: 0
x.line píše:
Měl bych dotázek.
Genius se nabizí i bez vysílače. Dá se napárovat i s jinou značkou než Walkera?

Určitě nedá,jedině bys musel přehodit celou řídící jednotku z nějakého podobného strojku(MCP X,Solo 100) a určitě má každý svoje konektory na serva a motory,které by se musely přeházet a pak by to asi bylo reálné,jen můj odhad,možná špatný.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: úte 31.01.2012 9:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 186
Já jsem si to taky myslel. Každopádně díky :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pát 03.02.2012 19:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 16.1.2012
Příspěvky: 7
Dovolte mi také přidat mé zkušenosti s GeniusemCP. Mám ho dva týdny. Objednal jsem ho se stejnosměrným motorem a vysílačem Devo7.Mé hodnocení-skvělý.
Objednal jsem si ještě jeden s přijímačem pro Walkeru jde spárovat s vysílačem 2801PRO i s vysílačem 2603. Jiný vysílač doma nemám nemohu tedy vyzkoušet párování s jinou Walkerou. Důvod výměny jsem na 2801PRO zvyklej a provozuji na ní všechny své modely. Devo 7 je asi lepší no zvyk je zvyk.
Při objednávání nutno dávat pozor verze pro Devo nejde spárovat s Walkerou a naopak.
Díly ani vrtulníky není problém stačilo na Seznamu zadat hledat Genius CP.
Mám i MCP X a Solo 100 - Genius CP je opravdu lepší a investovat do něj se rozhodně vyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: sob 04.02.2012 16:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2007
Příspěvky: 186
Walkerácký vysílače jsou jasný. Měl jsem spíš na mysli vysílače od jiných značek, ale je mi jasný že ne e :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pon 05.03.2012 21:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2010
Příspěvky: 133
Muze mi nekdo napsat jaka je doba letu s orig.bat.se stejnosmernym motorem a se stridavym setem?

_________________
T-REX 500 DFC PRO, HK 450/T-REX DFC PRO,T-REX 250 DFC PRO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: pon 05.03.2012 21:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2011
Příspěvky: 130
Bydliště: kopřivnice
ddano007 píše:
Ja som pokukoval po tejto
http://www.rajrcmodelov.sk/6-kanalove-v ... --bnf--6ch
ale nie som si isty, co by mi to prinieslo v porovnani s mCP X, ktory mam, okrem krajsieho dizajnu ...

měl jsem koupil jsem levně prodal jsem ještě levněji ne... na rady místních jsem koupil mcp x a nesrovnatelné...

_________________
Podle nejnovějších vědeckých studii lítají i tučňaci!
Hk 450gt v2 T-rex 450 se hk 250 gt blade mcpx


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: úte 06.03.2012 9:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2011
Příspěvky: 206
Jakublo:
koukám že máš pěknej výběr minibezpádláků :-)
Prosím tě (nebo kdokoliv jiný kdo o tom něco víte) kterej z těch 3 bys hodnotil nejlépe a doporučil mi ho ke koupi? Díky

_________________
pár koaxů > colibri v4.5 > blade mcpx2 + dx6i


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: sob 10.03.2012 11:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2010
Příspěvky: 133
Asi do nej pujdu.Walkery nejsou zas tak spatny.Spis si myslim ze je vzdy koupi nejaky zacatecnik,ktery je hned rozbije a pak napise,ze jsou spatny.Ja mel napr.M120D a dokud jsem s ni neflaknul,tak fungovala na jednicku.Proste to byla moje chyba a kvuli tomu nebudu tuto znacku hned pomlouvat.Na tomto prckovi se mi libi treba i moznost nastaveni ruznych parametru primo na desce,coz konkurenti(snad se nepletu)Maji vse nastaveno na pevno..Libi se mi i vysilacka a jeji dalsi vyuziti.Ma spoustu funkci a konecne i timer.

_________________
T-REX 500 DFC PRO, HK 450/T-REX DFC PRO,T-REX 250 DFC PRO


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: WALKERA GENIUS CP 3Dmicro
PříspěvekNapsal: sob 10.03.2012 11:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.1.2011
Příspěvky: 206
promiň, ale jak myslíš další využití walkerácké vysílačky??? Jsou to krámy úplně k ničemu oproti spektrumu!!! Nadneseně řečeno ke každému modelu Ti bude ležet doma jedna vysílačka. A to je špatně! Navíc 4ch dx4 je daleko víc využitelný než 6ch od walkery. Člověk léta a "nesleduje nádhernej displej" :wink: Ono někdy méně znamená více.
Walkera je výrobce který u mě hodně klesl tím, že sám své vysílače vyrábí SCHVÁLNĚ nekompatibilní!!!
A to je na pěst a nezasloží si náš zájem!!!
No vezměte si blade. Má dsm, dsm2, dsm x, a všechny jsou navzájem kompatibilní...
Ovšem Walkera??? To je pravý opak!
Omluvte moje vykřičníky.

CPčko se mi také líbí ovšem:
- kostru má společně s podvozkem
- o vysílači už jsem mluvil...
- k čemu zvlášť serva když jsou drahé jako čert
- nevím jak listy na CP ale ostatní jsou z "polystyrenu" a nevydrží nic
- letové vlastnosti oproti blejdovi nesrovnatelné
- 6ti osé gyro společně se ss motorem je nepoužitelné

Majitelé CPček mi určitě odpustí, spousta věcí se dá určitě doladit a zlepšit a ukutit, ale rozhodnutí je na každém z nás.

_________________
pár koaxů > colibri v4.5 > blade mcpx2 + dx6i


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 127 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz