Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2007
Příspěvky: 559
Bydliště: Praha 3
Na L-39 vyjde folie zhruba na 1200,- Kč ... může se ta cena lišit podle šikovnosti a vybrané kamufláže a druhu použité folie. Je rozdíl, když vyberete metalickou barvu, nebo obyčejnou základní barvu. Uvedená cena se vztahuje k metalické, tedy té nejdražší.

Folie je samolepící s vysokou roztažností při zahřátí. Z toho plyne i způsob jak se s ní pracuje. Každý si musí najít svůj nejlepší grif na to, jak potahovat. Méně šikovní budou potahovat po menších "plátech" a folii napojovat a ti šikovnější, nebo zkušenější již zvládnou potahovat díl vždy z jednoho kusu.

K potahování potřebujete fen a stěrku s filcem z jedné strany. Filcovou částí přihlazujete a druhou stranou, která je ostřejší pak značíte paneláž a dotvarováváte ostré vnitřní rohy.

Výhodou potahování EPP je ta, že se prakticky nedělají pod folií bubliny. To samozřejmě neplatí, pokud překrýváte již nalepenou folii. Tam si musíte dávat na bublinky pozor.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 14:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2009
Příspěvky: 289
Bydliště: Lozorno kusok od BA
Je to naozaj perfektne, som s toho este teraz vyvedeny z mieri ze dnesna doba nam dava taketo mozmosti, ja tu wrapingovu foliu urcite na albika chcem len som este nevygooglil kde ju mam kupit, ked som narazil aj na nejaky eshop bolo tam len par folii vecsinou s karbonovym vzorom a ja chcem tuto kamuflaz:

Mohly by ste ma teda nasmerovat spravnym smerom kde dojst k tej folii alebo kde ju kupujete vy?

Obrázek

_________________
DX7s + Phoenix protos 500


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2007
Příspěvky: 559
Bydliště: Praha 3
bflame píše:
Je to naozaj perfektne, som s toho este teraz vyvedeny z mieri ze dnesna doba nam dava taketo mozmosti, ja tu wrapingovu foliu urcite na albika chcem len som este nevygooglil kde ju mam kupit, ked som narazil aj na nejaky eshop bolo tam len par folii vecsinou s karbonovym vzorom a ja chcem tuto kamuflaz:

Mohly by ste ma teda nasmerovat spravnym smerom kde dojst k tej folii alebo kde ju kupujete vy?




už jsem ti sem odkaz dával, ale zřejmě jsi to přehlédl, tak ti dám odkaz přímo na firmu, co má pobočky tak, aby zásobovala i Slovensko. Je fakt, že obchodník pro Bratislavu sedí v Brně, ale zřejmě to rozváží. U stejné firmy nakupujeme v Praze.
http://www.hsw.cz/slovensko/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 15:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2009
Příspěvky: 289
Bydliště: Lozorno kusok od BA
Dakujem naozaj som to prehliadol diiiiik doteraz som to tam preklikaval a uz som myslel ze si robys srandu ale vydim ze cennik je plny tychto folii este raz dik.

_________________
DX7s + Phoenix protos 500


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 16:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
nemusíš přímo tuhle firmu, v podstatě každá reklamka s nimi dělá. Jde jen o to, že nejvýhodnější je použít litou folii. Ta už z podstaty způsobu výroby nemá v sobě napětí a proto se chová téměř jako guma. Navíc u ní nedochází časem ke smrštění. Je taky nejdražší cca 400,- bm. šíře 120 cm až 150 cm. Trvanlivost 6-9let

Dalším druhem je polymerická válcovaná folie. Je o dost levnější - do 100,- bm. nemá takovou pružnost jako litá, ale pořád se s ní dá dobře pracovat. Je tu k dispozici spoustu matných barev, což je optimální pro vojenská letadla. Další výhoda je v tom, že lépe skryje strukturu kuliček. Potahnul jsem s ní svojí L39tku a vypadá to fakt pěkně celistvě a zarovnaně. Trvanlivost 1-3 roky.

Další jsou folie v Baumaxu a spol. Důrazně doporučuji vůbec nezkoušet, je to jiná technologie, malá roztažnost, poměrně velká tloušťka a váha. Byli tady takový dobrodruzi co to zkoušeli a pak nadávali.. - nedávno se mi to doneslo :D

Trvanlivost folií je myšlena venku na slunci a dešti pod UV zářením. Což u modelů asi moc nehrozí, venku jsou jen občas.. :wink:

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 16:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2010
Příspěvky: 237
Bydliště: Trnava
Obrázky: 2
Ktorý konkrétny typ materiálu používaš.

Výpis z katalaógu materiálov

1.1.4 Fólie pro polep dopravních prostředků
1.1.4.1 MACtac JT 5529
Základní vlastnosti
samolepicí fólie pro polep dopravních prostředků vysoce lesklý povrch síla materiálu 55 μ šedé akrylátové lepidlo životnost v exteriéru až 10 let
Fólie MACtac JT 5529 je oblíbený materiál pro náročné dlouhodobé aplikace na nerovné povrchy a prolisy, typicky dopravní prostředky. MACtac JT 5529 je dodáván
se dvěma verzemi lepidla, permanentní (P) a bubble free (MBF), pro kvalitnější tisk na tiskárnách Mutoh Spitfire volte fólii ve verzi JT 5529 PM nebo 5529 MBF. Pro
zvýšení odolnosti doporučujeme lité laminace MACtac LF 3499 nebo LF 3498. Životnost materiálu v exteriéru se liší od životnosti aplikované grafiky na dopravním
prostředku. Pro dodržení garance je nutné při tisku a laminaci dodržet pracovní postupy doporučené výrobcem - viz technické listy. Země původu Belgie.
kód zboží název zboží šíře (m) návin (m) poznámka cena (Kč/m2) vaše cena (Kč/m2)
IMCFJT5529P137 MACtac JT 5529 P 1,37 50 lesklý povrch, šedé lepidlo 184
IMCFJT5529P152 MACtac JT 5529 P 1,52 50 lesklý povrch, šedé lepidlo 184
IMCFJT5529PM137 MACtac JT 5529 PM 1,37 50 lesklý povrch, šedé lepidlo 184
IMCFJT5529PM152 MACtac JT 5529 PM 1,52 50 Lesklý povrch, šedé lepidlo 184
IMCFJT5529MBF137 MACtac JT 5529 MBF 1,37 50 lesklý povrch, šedé lepidlo 184
IMCFJT5529MBF152 MACtac JT 5529 MBF 1,52 50 lesklý povrch, šedé lepidlo 184


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 17:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
jj značku mactac, ale ne na značky. Na auta, tl.55mikronů sedí. Je jen jeden typ. Z hlavy teď nevím. Ale kouknu se, mám to v práci...

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 17:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.9.2009
Příspěvky: 289
Bydliště: Lozorno kusok od BA
Dik, januar mam nabity ale od februara zacnem potahovat aspon si trosku tuto technologiu prestudujem, takze len tak dalej s tymito radami :)

Takze liatu foliu je lepsie pouzit ok, z baumaxu uz okrem maleho mnozstva spotrebaku nepouzivam nic (sroby atd..)
A este poslednu aku hrubku folie odporucate pre liatu a aku pre valcovanu ak by som ju pouzil?

Dik

_________________
DX7s + Phoenix protos 500


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 18:05 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2010
Příspěvky: 195
Bydliště: Šumperk
Ta folie je skvělej nápad a dle mého prvního pokusu je vidět,že to půjde :D .

http://back74.rajce.idnes.cz/Plocha/#P1010522.jpg

_________________
Logo 400 SE
Hirobo Lepton EX DFC + Spirit
DH 82A Tiger Moth ,L-39 EDF
EB-4 S2 Thunder Tiger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 18:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Praha 6 Suchdol
pokud je mi známo, jsou jen dvě tl. 55 a 70 mikronů. Funguje to opravdu skvěle, už jsem potáhl 7 letadel :)

ještě ke zpevnění, samozřejmě, že to není laminát, ale folie nahradí jednu slabost kuliček. Konkrétně vazby mezi jednotlivými kuličkami. Mám za sebou první havárku s nanojetem l 39. Spadl na čumák do pole asi ze 25 metrů. Tam kde by došlo k uražení trupu, praskla pouze folie a došlo k nalomení křídla. Oprava cca 15 min a na modelu to není vůbec poznat.

_________________
therccustomjets.cz
customwings.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2011 18:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.6.2009
Příspěvky: 1102
Bydliště: Frenštát Pod Radhoštěm.
Obrázky: 9
Prosím mužeš tu dat odkaz kterou tu folii používáš konkrétně-je jich tam na mě nějak moc. :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2012 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
2BACK: Netrpělivě vyhlížím další příspěvek ... taky plánuji stavbu L-39 (ale jen s EDF 69 od XFanu), tak hledám všechny možné informace.

BTW: všiml jsem si, že máš na rajče.idnes.cz fotoalbum Berkuta ... můžeš prosím napsat pár řádek k tomuto modelu? - taky mě dráždí ke stavbě (alternativa za L-39). Ty písmenka na fotce krabice nemůžu přelouskat.

Je to můj první EDF jet - takže si nechám poradit L-39 nebo Berkut?
... zatím jsem zvládl jen EPP el. větroně (rozpětí 1500, 2000), samokřídla (rozpětí 1200, 1800) ... nalétáno mám cca 300 hodin.

Díky (ten tip na fólie je super - profi povrch)


Naposledy upravil petr64 dne pon 26.03.2012 20:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2012 8:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2010
Příspěvky: 195
Bydliště: Šumperk
[quote="petr64"]2BACK: Netrpělivě vyhlížím další příspěvek ... taky plánuji stavbu L-39 (ale jen s EDF 69 od XFanu), tak hledám všechny možné informace.

BTW: všiml jsem si, že máš na rajče.idnes.cz fotoalbum Berkuta ... můžeš prosím napsat pár řádek k tomuto modelu? - taky mě dráždí ke stavbě (alternativa za L-39). Ty písmenka na fotce krabice nemůžu přelouskat.

Tak bohužel stavbu SU47 Berkut nemohu s čistým svědomím doporučit.Jde o experimentální letadlo,velmi náchylné na přesné umístění těžiště,které ale výrobce modelu přílíš neřešil!!! Letěl nakonec jen dvakrát a to asi pouze náhodou.Samozřejmě při použití kvalitních a vyvážených dmychadel by to bylo lepší,ale letový projev hozené "kytary" to neřeší.
Délka 1024 mm
Rozpětí 750 mm
Dmychadlo 2x 55mm EDF
Regulátor 2x 30A
http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=15&t=39047

L-39 se tváří mnohem lépe a pořád má tvar "klasického" letadla.Délka 1500mm a dmychadlo 90mm.Nosné plochy jsou dostatečné.Zatím jsem uvázl na reklamaci zatahovacího podvozku,což se řeší již od podzimu.
Platí ale, že větší "jety" létají lépe a jsou klidnější.

Jako první jet bych doporučil Twister od Multiplexu,který letěl opravdu každému a při pohonu 4s LiPol je to celkem slušná raketa,která zvádá základní obraty a vertikální lety levou zadní.

_________________
Logo 400 SE
Hirobo Lepton EX DFC + Spirit
DH 82A Tiger Moth ,L-39 EDF
EB-4 S2 Thunder Tiger


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2012 23:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
dík za info k Berkutu. Twistera nikde nevidím skladem.
Zatím zůstávám věrný původnímu záměru L-39.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: L-39 Albatros
PříspěvekNapsal: stř 15.04.2015 12:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Zdravím, znovu zkusím trochu otevřít toto téma ohldně potahování modelů z Elaporu atd pomocí folií na potah aut.
Včera jsem zkoušel nějaké testy a jako jo, líbí se mi to, ještě musím zjistit, jak je vlastně těžká.
ALe hlavně - potahoval jsem kousek na zkoušku kouskem této folie:
http://www.carbon3d.cz/carbon3d/eshop/7 ... -KARBON-3D

jak jsem psal, jen kousek na zkoušku:
Obrázek

a mám pár dotazů pro znalejší:
- nahříval jsem to jen obyčejným fénem - folie změkla, ale ta smrštitelnost se mi zdála malá, spíš to jen tak změklo. Jakou teplotou se to musí nahřát aby se to začalo smršťovat "agresivněji"?
- lepidlo moc nedrží... Ve smyslu tom, že to drží dostatečně plošně aby to "neodpadlo", ale u krje se to pohodlně dá odchlípnout nehtem. Nepomohlo by to něčím podmáznout? Nějakým balsalockem? Nebo jen tu hranu přežehlit přes ten voskový podkladový papír? Potahovné místečko jsem před potažením přetřel perchloretylenem abych sundal silikon a narušil lehce povrch EPP.

Kdyby někdo kdo s tím zkušenosti poradil, bylo by to fajn, určitě by to zajímalo i ostatní modeláře. Nějaké návody jsem na webu našel, ale to jsou spíš fotogalerie než návody s těmi rozhodjícími detaily :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz