Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2011 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Gondola bola vlastná, nalaminovaná na pozitívne kopyto z kevlaruhlíkovej pančuchy. Trubku som kupoval od Hořejšího, teraz si už s kamošom robíme vlastné. Nábežná časť krídla má tuhý poťah z 1,5 mm balzy. Ten je nutný, tvorí z nosníkom a nábežkou torznú skriňu a dodáva krídlu pevnosť na krut. "Rašplová interpolácia" asi použiť nepôjde. To krídlo je viac menej eliptické, jedine že by si ho rozdelil aspoň na tri časti a potom tie rebrá dobrusoval, ale nerobil by som to tak. Lepšie bude vyrezať ich po jednom, na presnosti profilu dosť záleží. Ja som si ich dal vypáliť laserom.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2011 15:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Kdybych to stavěl, tak bych asi zkusil ocasky a flaperony konstrukční. Je to pracnější (o dost), ale u flaperonů by se vyřešila tuhost a u ocasek hmotnost.
Určitě by to vylepšilo letové vlastnosti, myslím, že ve výsledku by se dalo 15 g sundat dolů. Asi by došlo na uhlík, aby se to dalo udržet dostatečně tuhé při minimální hmotnosti.
Na druhou stranu, pokud se člověk podívá na takhle konstruované VOP,SOP, volných kategorií, tak to není nejlevnější a pracnost šílená.
No, zvaž to. :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2011 16:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
No a kde se dají ty křídla vyřezat laserem? Co k tomu případně budu potřebovat a kolik to cca. stojí?

To JMalik: Nevím asi to nebudu dělat konstrukčí, přece jen to bude moje první stavba z balzy. (Před tím jen jedno házedlo.) "Čína serva" teda do F3K dávat nebudu, ale jaký tam mám dát. A jakou baterku tam máte? 4xAA?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2011 17:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Dali sme to vyrezať známemu môjho kamaráta, asi pred trištvrte rokom. Dodal som mu to už rozmiestnené na dosku balzy vo vektorovom pdf a samozrejme aj balzu. Koľko to stálo si vôbec nepamätám, boli to drobné. Takže konkrétne ti v tomto neporadím. Skús niečo vygoogliť alebo ich proste vyrezať a presne dobrúsiť. Osvedčené servá sú Dymondy, D60 na krídelká, D47 VOP a SOP. V Mante som mal to čo bolo práve doma, Graupner C-261 a Hitec HS-55. Na chvost sa nám v záložnom stroji celkom osvedčili aj HS-45. Majú robustné prevody a celkom obstojne držia stredy. Možností je viac, preberalo sa to tu, hľadaj. Väčšina lieta na 4-článok NiMH 350mAh, niektorí (aj ja) na dvočlánok LiPol a BEC. AA určite nie, bolo by to ťažké ako prasa a do gondoly bežných rozmerov sa ani nezmestia. Výhoda LiPol je možnosť rýchleho nabitia na súťaži. Aj keď teraz na MČR sme si overili že nabíjať ani nebolo treba a to sa odlietalo za deň 8 kôl.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2011 12:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2011
Příspěvky: 235
Bydliště: Rybnice
Obrázky: 16
Ahoj, tak jsem se konečně odhodlal. Dlouho jsem snil o házedle. Vzhledem k tomu že neoplývám penězi a prostory pro slepování křídel, jsem se rozhodl pro modely Leoše Svobody. Chtěl jsem microna, ale po debatě jsem šel do novinky mini vertex 1250mm. Koncem ledna by měl být hotový.

Jinak, nevíte někdo zda jsou nějací F3káčkaří v okolí Plzně? Kde bych mohl sosat info live?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2011 19:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2011
Příspěvky: 90
Bydliště: Liberec
Obrázky: 4
Zacinal jsem s Vertexem a musim rict, ze je to byl pro me z dnesniho pohledu spatny krok. Vertex je pri odhodu enormne nachylny na vyboceni ze smeru. Domnivam se, ze to je nedostatecnou plochou smerovky. Po Vertexovi jsem si postavil Mantu a musim rict, ze je to nejlepsi volba pro letadlo F3K s minimalnimi vstupnimi naklady. Mam jeste Isise a to je samozrejme jeste o level (spise 2 :) vyse. Jinak pan Svoboda je velice solidni clovek, ktery dela urcite dobre modely, jen myslim ze F3K se dnes uz dostalo uplne jinam.
Tady mas jeste exemplarni ukazku toho, o cem pisu vyse: http://s_vacek.sweb.cz/vertex%20II/DSC_mala007.jpg

_________________
Letadla: K3600, F3K Isis, Champion 2,1m elektro, F3F Nemesis, Z226 EPP


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2011 20:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Ty , ty, ty. Tohle byly moje první hody s F3k obecně. Tak bych to tak nehrotil. :) Jinak je pravda, že s Vertexem to byl vždycky boj o luft. Ale budiž mu země lehká. Jasně , taky jsem si postavil Mantu a Fénixe od Ikara. A když jsem viděl ten rozdíl v letu , tak jsem fakt nechápal. Ale je to opravdu o vývoji. Dneska když srovnám svoje EDGE (gondola, trubka a kozlík od Ypsi) Tak je to zase někdě jinde. Ale s Fénixem lítám pořád a stále to je slušné éro. Jinak VERTEX byl opravdu moc těžký a udělat ho pod 350g byl nemožný úkol i oscaskami se supr lehkou balsou pod 80g/dm3. Takže spíš doporučuji něco z bublinek (Ypsi nebo Onca).
Jak se háže Fénix ?
http://s_vacek.sweb.cz/FENIX/FenixUP.avi
http://s_vacek.sweb.cz/FENIX/FenixUP001.avi

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2011 21:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2011
Příspěvky: 235
Bydliště: Rybnice
Obrázky: 16
Tak to je jasný, co píšete, ale já potřebuji něco levného co omlátím. navíc nic o F3K nevím. Nechce se mi hned rozmlátit éro za 8klacků:-) Navíc to nemám kde slepit, tak tohle pro mne byla jasná volba. Pohraji si a pak půjdu doufám na další level :wink: Sakra, to abych už zase šetřil na další éro a to ještě mini vertexe nemám doma 8O


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2011 21:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Problém je v tom, že pokud si to nenecháš udělat od L.Svobody komplet, tak si docela zamodelaříš. Jen to lakování křídla v zimě je docela opruz.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2011 21:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2011
Příspěvky: 235
Bydliště: Rybnice
Obrázky: 16
ST píše:
Problém je v tom, že pokud si to nenecháš udělat od L.Svobody komplet, tak si docela zamodelaříš. Jen to lakování křídla v zimě je docela opruz.



Jasný, na to jsem taky myslel, bude to komplet, jen vložím elektroniku. Jsem zvědav na hody. Nechal jsem si udělat kolík vlevo. Ale tou většinou jen píšu. Tak snad jsem neudělal chybu.

Ještě dotaz, pan Svoboda má za příplatek možnost zvýšení tuhosti křídla. Mám si to nechat udělat?
"zvýšení pevnosti křídla - tuplované uhlíkové pásnice nosníku 140,-"


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2011 21:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
To radši né , tyhle úpravy jsou pro jiné éra. Doufám, že už dělá kolík z něčeho jiného než ze dřeva. Mě se zlomil po pár hodech a nahrazoval jsem ho uhlíkovou trubičkou. Chybu jsi určitě neudělal trochu polítáš, ale až si pořídíš dospělého F3k, tak uvidíš, že je to u něčem jiném. Ale aspoň se na tom vyučíš co tahle kategorie obnáší.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2011 21:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2011
Příspěvky: 235
Bydliště: Rybnice
Obrázky: 16
4 ST:
Dík za rozumné rady... Všechno tohle potřebuji slyšet.... Data, data a data :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2011 19:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2010
Příspěvky: 111
Bydliště: Havlíčkův Brod
No já taky uvažuju o týhle kategorii. Je spousta míst kde bych si zalítal, na letišti, na chatě na dovolený. Mám spadeno na ISISE od Ondry, tak si ho možná už k narozkám nadělim. Pár známejch v blízkosti to má a myslim si, že i Ondra by určitě poradil, jelikož jsem z Havlíčkova Brodu a občas se potkáváme na RCVS. Isise má i kolega přímo z našeho klubua to éro lítá nádherně, zas nejsem Onasis, ale ty 4-5 kolíků seženu :-)

_________________
Stránky LMK Havlíčkův Brod - http://www.modelhb.cz/
Potkat se můžeme i na soutěžích RCVS.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2011 19:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.10.2009
Příspěvky: 802
Bydliště: ČR
Obrázky: 64
Proč maj ty F3káčka směrovku i pod trupem, aby nebyl klopivý momont proti zatáčení a tím zatáčení bylo čistější ?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: pát 30.12.2011 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
HonzaHenzl píše:
...něco levného co omlátím. navíc nic o F3K nevím. Nechce se mi hned rozmlátit éro....


To ideš ako hádzať? Do zeme z rozbehu? :lol:

Zopár krát som aj ja niečo na Káčku (prvom) dokazil ale:
Nikdy to nebolo neopravitelné
Keď sa to už stalo bola to nejaká somarina - napríklad kto by hádzal káčko v blízkosti VN? Alebo vo vetre 10m/s? Či na svahu pri západe slnka?

F3K vydrží snáď viac ako začiatočnícky model (Sky lady predčí určite). A nevedomosťou nespojenou s blbosťou sa rozbiť nedá. :wink:

Zase rátame už tie "bublinkové tácky" - v mojom prípade Super Gee. Taký Vertex.... Počul som že zopár krát buchol vo vzduchu aj sám. :lol:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz