Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2011 21:54 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 9
Citace:
A kapku si postěžuju:
Proč nemůže nějaký tuzemský podnik vyrábět něco podobného? Nemusel bych každou blbinu kupovat z HK nebo přes ebay, ale třeba v kdejaký okresní obci. Jako náhradní díly by byla ideální celá stavebnice draku - díly v pytlíku.
Asi jsem naivní snílek....


U nás by výrobce neměl šanci cenově konkurovat Číně.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Citlivost gyroskopu
PříspěvekNapsal: pon 14.11.2011 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Vrtulník má snahu otáčet se mírně vpravo, trim směrovky mám již nadoraz vlevo.
Na přijímači je potenciometr PROPORTIONAL, dle manuálu by měl sloužit k nastavení otáček ocasního rotoru. Bohužel nereaguje.

Vlevo je potenciometr GAIN, údajně k nastavení gyroskopu.
Ten ovšem reguluje otáčky zadního rotoru, jak jsem zjistil.

Ve vzduchu ovšem rychle kmitá ocas, pokud ještě trochu otáčky vyrovnávacího rotoru snížím funkcí GAIN.
Na potenciometr PROPORTIONAL nevidím žádnou reakci.

Jak to nastavit...???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Citlivost gyroskopu
PříspěvekNapsal: ned 20.11.2011 13:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
corona píše:
Vrtulník má snahu otáčet se mírně vpravo, trim směrovky mám již nadoraz vlevo.
Na přijímači je potenciometr PROPORTIONAL, dle manuálu by měl sloužit k nastavení otáček ocasního rotoru. Bohužel nereaguje.

Vlevo je potenciometr GAIN, údajně k nastavení gyroskopu.
Ten ovšem reguluje otáčky zadního rotoru, jak jsem zjistil.

Ve vzduchu ovšem rychle kmitá ocas, pokud ještě trochu otáčky vyrovnávacího rotoru snížím funkcí GAIN.
Na potenciometr PROPORTIONAL nevidím žádnou reakci.

Jak to nastavit...???

Tak už jsem našel, orig. zde:
posting.php?mode=quote&f=102&p=319679

Mikelo píše:
........
Co se týká otáčení, tak přední potenciometr je citlivost gyra, ten bůhvíjaký vliv nemá, stačí jej natočit na střední polohu. Zadní potenciometr reguluje výkon pouštěný do ocasního motoru, ten máš asi blbě.
Je dost citlivý. Vždy když na regulaci sáhneš, musíš vypnout napájení a znovu zapojit aby se změna správně projevila. Než dioda odbliká načtení hodnot, nesmíš s vrtulníkem vůbec pohnout. Jinak gyro nebude fungovat a stroj nebude držet směr.
Občas se, bohužel, vyskytne i zmetková krabička elektroniky, nebo ocasní motorek. Ale to bys měl opravdu smůlu, páč obecně je provedení HB v poměru k ceně dost kvalitní. HB 2 má akorát kosmeticky jiný trup a strčili do toho zbytečně 3S Li-pol, aby dřív odešly motory.
A cvičný kříž je na tak lehký vrtulník úplná blbost. Výrazně zhorší jeho letové vlastnosti.


Nevěřit návodu, nevěřit; lžou a matou..... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 25.11.2011 22:38 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 9
Tak už mi to konečně přišlo. Dosud jsem lítal v obýváku s Nine Eagles Solo, ale když jsem to rozbalil a viděl tu velikost, hned mi došlo, že to bude úplně jiné kafe. Listy byly samozřejmě sklopené, po vyklopení listů jsem nenarazil na žádnou zarážku. To se ty listy udrží při rotaci v přímce bez zarážky? Nerozumím tomu, prosím o radu. :?:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 26.11.2011 11:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
ahart píše:
Tak už mi to konečně přišlo. Dosud jsem lítal v obýváku s Nine Eagles Solo, ale když jsem to rozbalil a viděl tu velikost, hned mi došlo, že to bude úplně jiné kafe. Listy byly samozřejmě sklopené, po vyklopení listů jsem nenarazil na žádnou zarážku. To se ty listy udrží při rotaci v přímce bez zarážky? Nerozumím tomu, prosím o radu. :?:
Odstředivá síla je srovná.

Nechceš mi to prodat dřív, než ho rozmlátíš?
Nepočítej, že to je podobný tomu Colibri V4, s kterým sis hrál doma....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 11:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2008
Příspěvky: 9
V balení bylo CD se simulátorem FMS. Je tam pár modelů a nějaký vrtulník. Nevíte někdo, jak věrný je tento simulátor? Dá se na něm něco naučit nebo je k ničemu? Celkem mám obavy z toho, co to udělá, až to roztočím. Zatím mi bude bohatě stačit udržet ve visu. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 27.11.2011 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
ahart píše:
V balení bylo CD se simulátorem FMS. Je tam pár modelů a nějaký vrtulník. Nevíte někdo, jak věrný je tento simulátor? Dá se na něm něco naučit nebo je k ničemu? Celkem mám obavy z toho, co to udělá, až to roztočím. Zatím mi bude bohatě stačit udržet ve visu. :oops:
Ten simulátor FMS je vcelku pro kočku. Přikládají ho k ke kdejaký hračce. Naučí trochu zvyknout si na páky.
Navol si tam vrtulník Hughes a hraj si.

Kdybys šel s HB V2 ven, uděláš třívteřiňák a vrátíš se s haldou šrotu.
Jít z Colibri V4 do HB V2 je moc dlouhej skok, zvlášť pokud neznáš ani základy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2012 12:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.1.2012
Příspěvky: 25
Bydliště: Brno
corona píše:
Kdybys šel s HB V2 ven, uděláš třívteřiňák a vrátíš se s haldou šrotu.
Jít z Colibri V4 do HB V2 je moc dlouhej skok, zvlášť pokud neznáš ani základy.


Tohle můžu na 100% potvrdit, taky jsem to tak udělal, boural jsem s tím asi třikrát, než jsem něco rozbil (bylo to asi tím, že jsem to zvedl max 1m do výšky), dohromady mi ty tři "pády" zabraly asi 2 minuty. Naštěstí jsem byl zrovna v améru, takže mě to téměř nic nestálo. Pokud člověk doma nemá náhradní díly v zásobě, tak si ze začátku opravdu moc nezalétá. :?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2012 11:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Na Esky HB V2 jde velmi snadno uchytit hračková minikamerka MD80 (sehnatelná z HK pod 20 USD).
Lze ji zasunout do výřezu v rámu a zajistit okem ze dvou gumiček. Přes podvozek směrem k zemi nepřesahuje, pouze nutno dát při montáži pozor na kabel k hlavnímu motoru.


Přílohy:
Kamera.JPG
Kamera.JPG
[ 79.21 KiB | Zobrazeno 1399 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 02.04.2012 15:46 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.4.2012
Příspěvky: 15
corona píše:
Na Esky HB V2 jde velmi snadno uchytit hračková minikamerka MD80 (sehnatelná z HK pod 20 USD).
Lze ji zasunout do výřezu v rámu a zajistit okem ze dvou gumiček. Přes podvozek směrem k zemi nepřesahuje, pouze nutno dát při montáži pozor na kabel k hlavnímu motoru.

ako vyzerá video z tejto kamery z HB FP?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.04.2012 14:08 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 1.4.2012
Příspěvky: 106
Bydliště: Hradec Králové
Miri60 píše:
corona píše:
Na Esky HB V2 jde velmi snadno uchytit hračková minikamerka MD80 (sehnatelná z HK pod 20 USD).
Lze ji zasunout do výřezu v rámu a zajistit okem ze dvou gumiček. Přes podvozek směrem k zemi nepřesahuje, pouze nutno dát při montáži pozor na kabel k hlavnímu motoru.

ako vyzerá video z tejto kamery z HB FP?



Takto, z vrtulníku F-45 od MJX

http://www.youtube.com/watch?v=3JainCaU0sM


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.02.2014 23:10 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 2.4.2012
Příspěvky: 15
vymenil som prijímač na Honey Bee FP v2 za HK6 a spároval s FS9X (sw open9X). Môžete mi niekto poradiť ako nastaviť model vo vysielačke? Teraz tam mám skopírované nastavenie z v911 a funguje to. Ale asi to nie je najlepšie nastavenie a využitie možností open9X pre tento vrtulník.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11.02.2014 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Miri60 píše:
...asi to nie je najlepšie nastavenie a využitie možností open9X pre tento vrtulník.

Ale co by mohlo být lepší?
Pro HB V2 není co měnit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz