Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2009
Příspěvky: 1249
Bydliště: Havířov
Pokud jsem dobře rozuměl, byly špatně naletované kontakty na baterii, kterou už koupil hotovou včetně konektoru. Pokud je to pravda, netvrdil bych že si za to může úplně sám. V takovém případě by možná stálo za úvahu baterii reklamovat s dotazem na kompenzaci škody, kterou takový zmetek způsobil. Po havárii ale bude asi těžko dokazovat, že se konektor neutrhl při nárazu...

Já si konektory na baterie letuji sám. Je to hlavně proto, že MP-Jet nikdo na baterkách neprodává, ale hlavně potom vím, že je to udělané spolehlivě. U levnějšího výrobku bych už asi nevěřil na kvalitu spojů. Jednou mi při instalaci nového motoru Turnigy zůstal v ruce konektor, který držel jen na smršťovačce a pod tu bohužel není vidět... Asi před 6 lety jsem koupil modré servo Waypoint a potřeboval mu otočit směr přehozením polarity motoru a potenciometru. Po jeho otevření jsem koukal na vývod motoru, kterého se pocínovaný konec drátu pouze dotýkal... Iluze o kvalitě "značkových" výrobků mně už dávno přešly. Takže z toho plyne poučení kontrolovat klíčová místa i na nových věcech, hlavně těch levnějších!.

_________________
"Rozum, který zůstává stát, je v pořádku – jen si nesmí lehnout." J. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2008
Příspěvky: 689
Bydliště: Skalice nad Svitavou
To petan64: reklamace?? HAHAHA
Jinak platí, že je to letadlo, i když malý, tak kontrolovat a kontrolovat. Předletová příprava se tomu říká. Do skutečného éra by taky vrazil nevyzkoušené věci? A co teprve parašutisti??: -(

_________________
MENTOR,Tiger, Experience, PROXIMA II,STEEN SKYBOLT, Sprinter


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
aviatik666 píše:
Trochu jsem projel jeho příspěvky a moc dlouho mu to éro nevydrželo, 19.10. 2011 psal že ho úspěšně zalétl. :(


Ste ako súdruhovia z 50 rokov. Za čo ho tu jebete? To snád výbava z havárky musí byť zákonite v hajzli? Ja som obežku tiež vyťahoval z hliny a lieta dodnes - cca 2 roky. Mi to tu pripadá ako kameňovanie štýlom domino efektu ala - videl si Marienku? nebola na spovedi, aha jasné k.rva je to. Sorry za vulgarizmy, ale téma odbočila od otázky.

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
CharlieCh píše:
Z jiného soudku - pokud mi někdo prodá baterypack, který má blbě přiletovaný konektor a drží jenom na smršťovačce, tak to je pěkný bordel (jestli jsem dobře pochopil, co se stalo).
No a ke zbytku vlákna je škoda se vyjadřovat :cry: . CharlieCh


Kľudne od teba kúpim baterku, ak bude dobrá a posledná vec ma bude srať je zle naletovaný konektor. Tie 3 minuty letovania ma nezabijú.

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 22:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2007
Příspěvky: 280
Bydliště: Hlučín, Ostrava
Obrázky: 0
No ono proč se zbavovat věcí, které jsou po havárce dobré, zřejmě sám majitel tomu moc nevěří a radši dává pryč. V takovém případě je na místě upozornit, že je vše funkční, avšak po nehodě, a že to sníží cenu prodávaného? Hold modelářská solventnost by měla vyhrát....

A nebo to z havárky vůbec není a půl vlákna je o ničem :-)

_________________
Kniply v rukou, éro nad hlavou!!!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Modelářská solventnost :?:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 22:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
googie píše:
aviatik666 píše:
Trochu jsem projel jeho příspěvky a moc dlouho mu to éro nevydrželo, 19.10. 2011 psal že ho úspěšně zalétl. :(


Ste ako súdruhovia z 50 rokov. Za čo ho tu jebete? To snád výbava z havárky musí byť zákonite v hajzli? Ja som obežku tiež vyťahoval z hliny a lieta dodnes - cca 2 roky. Mi to tu pripadá ako kameňovanie štýlom domino efektu ala - videl si Marienku? nebola na spovedi, aha jasné k.rva je to. Sorry za vulgarizmy, ale téma odbočila od otázky.


Nikdo ho tady nejebe. A nezlob se na mě, motor který byl jak píše 30 cm v zemi nabízet se slovy "ve výborném stavu" je prasečina a za tím si stojím. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 22:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Pista.Wassermann píše:
No ono proč se zbavovat věcí, které jsou po havárce dobré, zřejmě sám majitel tomu moc nevěří a radši dává pryč. V takovém případě je na místě upozornit, že je vše funkční, avšak po nehodě, a že to sníží cenu prodávaného? Hold modelářská solventnost by měla vyhrát....

A nebo to z havárky vůbec není a půl vlákna je o ničem :-)


Tomu že z té totálky není ani ty sám nevěříš. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
Nikdo ho tady nejebe. A nezlob se na mě, motor který byl jak píše 30 cm v zemi nabízet se slovy "ve výborném stavu" je prasečina a za tím si stojím. :wink:[/quote]

Až tak vážne by som nebral fakt tých 30 cm v zemi. Trocha pritiahnuté za vlasy. Rozbil som nedávno Mirage a mal som tam úplne nové dúchadlo 90 mm od RC LANDER. Rana bola taká silná, že sa ohol unášač turbínky. Kamarát mi to vysústružil a kľudne ho môžem ponúknuť ako nové, keďže letelo 3 minúty. Ale nechajme to tak

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 22:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2009
Příspěvky: 1249
Bydliště: Havířov
Vrátil bych se s dovolením k tématu vlákna - proč to spadlo. Psalo se tady o kontrole před startem - předletovou kontrolou sice můžeme odhalit chyby v instalaci, uvolněné spoje atd. Je ale důležité vědět na co se při takové kontrole zaměřit. Pokdud se elektrická závada neprojeví na zemi, nemůže ji žádná kontrola odhalit, pokud nemám podezení na konkrétní místo. Možná stačilo silněji zatáhnout za kabely a problém by se projevil. Viděl jsem, jak na soutěži kolegův model (Scorpion) spadl neřízený ze 300m hned po vypnutí motoru... Příčinou byl uvolněný konektor na baterii, o kterém ale uživatel věděl, jen to nepovažoval za důležité! I kvalití MP-Jet může selhat - v tomto případě praskla zarezlá pružina ukrytá pod smršťovačkou... Moje osobní zkušenost je zrušený Daidalos letos v květnu. Jeden z kontaktů konektoru pro přídavný BEC se při instalaci vysunul a držel jen na okraji kontaktu, vše se tedy jevilo OK až do chvíle, kdy se posunul regulátor a zatáhl za kabel. Ten konektor byl bohužel schovaný v nepřístupném místě trupu a nebylo možné zkontrolovat jeho stav. Potíže z ním byly už při instalaci, byla to má chyba a dalo se tomu předejít...

Ano, reklamace zmíněné baterie bude v tomto případě nereálná. Pokud výrobní vada způsobila následnou destrukci výrobku, původní závada se bude jen těžko dokazovat... Spíše by bylo zajímavé vědět jak by na toto reagoval výrobce. Určitě se nevyplatí znalecké posudky a podobně. Kdyby to ale někoho zranilo, bude situace jiná a bude se hledat zodpovědná osoba. Prosím neřešit pojištění a odpovědnost provozovatele, tady jde o vadu výrobku, kterou by v takovém případě jistě mělo smysl dokazovat. Víme, že pro technické chyby někdy padají i dopravní letadla a cena za vyšetření příčiny může být větší, než letadlo samotné.

_________________
"Rozum, který zůstává stát, je v pořádku – jen si nesmí lehnout." J. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
LV píše:
ExperimentatorPetr píše:
Vám už to taky někomu stalo, že model šel k zemi bez vašeho zavinění ?

Za x rokov čo lietam RC som havaroval nespočetne krát a vždy to bola moja chyba. Iba jeden krát vadný BEC

Ten BEC za Teba v obchode vyberal niekto iný, alebo Ťa ho donútili použiť násilím? :-)
Narážam na to že chybu niekedy urobíme (samozrejme že aj ja..) už v obchode, nezačína sa to letovaním, skladaním ani záletom...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 23:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
coro píše:
Ten BEC za Teba v obchode vyberal niekto iný, alebo Ťa ho donútili použiť násilím? :-)
Narážam na to že chybu niekedy urobíme (samozrejme že aj ja..) už v obchode, nezačína sa to letovaním, skladaním ani záletom...

To je trošku demagogie, ne? Chceš tím říct, že vlastní vinou nepadají jenom ti, kteří si koupí to nejlepší (nebo nejdražší) vybavení?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 23:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
petan64 píše:
někdy padají i dopravní letadla a cena za vyšetření příčiny může být větší, než letadlo samotné.


Koľko krát modelári prehliadnu vibrácie a vplyv preťaženia. Na zemi to funguje a vo vzduchu sa dejú veci. Platí to aj pre veľké lietadlá, aj pre modely. Načatá vrtuľa rozvibrovala lože tak, že mi skoro vyletel motor a uvolnili sa mi tiahlá na krídelkách

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2011 0:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2009
Příspěvky: 1249
Bydliště: Havířov
Citace:
coro píše:
Ten BEC za Teba v obchode vyberal niekto iný, alebo Ťa ho donútili použiť násilím? :-)
Narážam na to že chybu niekedy urobíme (samozrejme že aj ja..) už v obchode, nezačína sa to letovaním, skladaním ani záletom...

To je trošku demagogie, ne? Chceš tím říct, že vlastní vinou nepadají jenom ti, kteří si koupí to nejlepší (nebo nejdražší) vybavení?


I ta drahá věc může mít skrytou závadu, to nikdo při nákupu neovlivní! Pokud je výběr techniky v pořádku, nelze mluvit o chybě užiatele ani o špatném nákupu. Ale je pravda, že šetřením na technice si člověk koleduje o potíže. Servo za stovku jednoduše nejde vyrobit ve vysoké kvalitě, někde výrobce ušetřit musí! Pokud takové věci nacpu do motorového letadla, musím počítat s problémy.

_________________
"Rozum, který zůstává stát, je v pořádku – jen si nesmí lehnout." J. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: proč to spadlo ?
PříspěvekNapsal: čtv 03.11.2011 0:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
cilek píše:
coro píše:
Ten BEC za Teba v obchode vyberal niekto iný, alebo Ťa ho donútili použiť násilím? :-)
Narážam na to že chybu niekedy urobíme (samozrejme že aj ja..) už v obchode, nezačína sa to letovaním, skladaním ani záletom...

To je trošku demagogie, ne? Chceš tím říct, že vlastní vinou nepadají jenom ti, kteří si koupí to nejlepší (nebo nejdražší) vybavení?

Nejdražší často vôbec neznamená nejlepší, ale inak ano, naozaj si to myslím - že nie je správne viniť kohokoľvek iného než seba. Či to je čína alebo niečo 24-karátové, je takmer jedno, buď to funguje alebo nie..

V dobe keď je každá blbosť premletá v siahodlhých debatách na internete, sa dá aj pohľadať či na to ľudia nepadajú, alebo ak je to neznáma novinka tak sa dá rátať s tým že sa to stať môže, najprv to vyskúšať, alebo to zdvojiť - redundancia je veľmi pekná možnosť, niekde sa oplatí... Keď padne jeden zo sto tak už ide o šmejd ktorému sa treba vyhnúť, keď jeden z 10000 tak to sa zas tak často človeku nestáva.
A určite záleží aj na spôsobe použitia.. občas. Občas ale odíde aj niečo spoľahlivé a správne použité - no, smola..

Ale samozrejme že sa stane aj to, že na človeka padne smola a niečo aj špičkovo spoľahlivé mu náhodou odíde... tak sa jednoducho treba zmieriť s tým že nič nie je dokonalé a že mal smolu - ale aj to je len jeho smola, mal ju napríklad pri tom nákupe - nie je to smola nejakého predavača či výrobcu. A aj za následky je zodpovedný vždy len pilot.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz