Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Nejde ani tak o cenu ako o nechuť kúpiť kvoli kniplu celý vysielač a potom čo so zbytkom... a možno hlavne poštovné je iné na krabicu vyše kila a na nejakú páčku..
Fakt je že by asi ostalo priveľa nepotrebných častí a rozpredávať to nebude zaujímavé.. aj keď mne by sa zišlo to sklo nad displejom, keby niekto rozpredával 9x na diely... som si ho zničil.
Mám ale pocit že pri cene 40 či 50 usd, je celý nápad s náhradnými dielmi odveci, za to nekúpite ani jeden diel na bežné značky...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 20:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2010
Příspěvky: 104
Bydliště: East europe- Presov SVK.
Neviem co sa vam zda drahe, ale ked kupim radio za 50,-eciek a rozpredam kazdy komplet knipel po 20,-eur display za 10,- plosak by bol tiez aspon za 20,- a zbytok z modulom a primacom by sa rozprasil za dalsu dvacku! Takze v ziadnom pripade sa podla mna na tom neda prerobit. Akonahle bude v mojom okoli viac tychto radii tak, samozrejme kupim dalsiu na ND. :idea:

_________________
Aero zacinajuci amater, zatial mi musi staci aj toto; BixterHC-Beta 1400[je napredaj novy este nedoskladany!] + FPV-Raptor 1600. Corsair F4U [FMS] uz doma. VA-Models ELITE 3D. F-Sky FSTh9B-Mijou/DIY-FrSky.+Turnigy T9Er-T-FrSky. 3D-Yak55/1400mm-GBmodel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2011 12:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2009
Příspěvky: 494
Bydliště: Žilina
Možno hlúpa otázka, ale nenašiel som na nete odpoveď, tak sa predsa opýtam: dajú sa na 9X vymeniť prepínače za trojpolohové? ER9X by to mal zvládnuť, či?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2011 12:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
stiahol som po case zase ER9x udajne verziu 444 ale po flashi mam v systeme vzdy verziu 443 preco je to tak??? maju na ich webe zameneny subor?

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2011 13:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2011
Příspěvky: 468
Bydliště: Brno a Vyškov
nekdo to tu uz psal ze to zapomeli v systemu zmenit :)

_________________
nema to kridla a prece to leti :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2011 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
DaggyMAC píše:
Možno hlúpa otázka, ale nenašiel som na nete odpoveď, tak sa predsa opýtam: dajú sa na 9X vymeniť prepínače za trojpolohové? ER9X by to mal zvládnuť, či?

Nie je to podporované takže to nebude také triviálne - v programe nemáš na to vstupy, neráta sa s troma stavmi. Aj ten jediný trojpolohový je ošetrený len ako keby to boli dva prepínače, hore SW1 a dolu SW2 a v strede akoby oba vypnuté. Musel by si si asi zaprogramovať, alebo presvedčiť niekoho z autorov že to nie je mp3 prehrávač ale že tým chceš riadiť model..
Jednoduchšie by asi bolo dať prepínač namiesto niektorého z potenciometrov (alebo aj všetkých troch), dával by hodnoty -100, 0, +100 a ľahko si na to naviažeš logickú podmienku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2011 17:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2009
Příspěvky: 494
Bydliště: Žilina
Presne to som chcel počuť coro, veľmi dobre vysvetlené. Vychádzal som z jednej nemenovanej 8 (12) kanálovej súpravy, ktorej keby som menoval výrobcu v tejto sekcii fóra, vznikla by ďalšia občianska vojna.

Ide o to, že tá vysielačka má väčšinu prepínačov trojpolohových, takže aj dual rate by mohli byť triple rate, čo je veľmi dobré napr. pri samokrídlach. Poloha "hore" 100% výchylky, poloha "v strede" 50% na výškovke (lebo samokrídla sú citlivé na výškovku), poloha "dole" 50% výškovka aj krídelká. Tak by som si mohol pekne prepínať veľkosť výchyliek pre rôzne potreby letu.

Využitie trojpolohových prepínačov je vhodné aj na priradenie k letovým režimom (normal>thermal>land), ovládanie motora na vetroňoch (0>50>100%), ovládanie klapiek so spomaľovaním (off>pomalý let>pristátie), 3 polohy citlivosti gyra alebo stabilizácie (off>stabilize>autolevel), spomínaných triple rate atp...

Divím sa, že to nikto neskúsil, nechať jeden pre trainer switch, jeden dvojpolohový a všetky ostatné trojpolohové so zachovaním potenciometrov. To by bola šupa rádio.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: ned 30.10.2011 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
ide asi aj o počet vstupov.. nie že by nešlo urobiť to aj na 10 polohové prepínače, ale nie je to tak urobené - ani hardware.
Požadovať nový zásah do zapojenia, generovať nový druh binárií (sú tri ak sa nemýlim, originál, pre FrSky a pre Jeti - robia štvrtý s audio výstupom či čím to, a toto by bol aký? a pre ktorú telemetriu...?

Softwarovo to je asi najmenší zásah, medzi kód kde sa číta poloha teraz, pridať ešte pár riadkov a čítať ich viac, alebo to skombinovať do nejakej matrice, a inde do rozsahu nastaviteľných podmienok niekde pridať viac hodnôt - ale vznikne nekompatibilita a chaos, aj eePe program by bol z toho jeleň, aj keď si ľudia posielajú nastavenia ako kus eeprom..
Lebo teraz si môže hocikto nahrať setup modelu od iného človeka a chodí mu to.
Takže bez problémov s kompatibilitou vidím len dve možnosti - buď obetovať potenciometer a nastaviť to cez podmienky, alebo zlúčiť vždy po dva jednoduché prepínače do jedného dvojpolohového a pracovať s nimi ako doteraz..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2011 3:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2011
Příspěvky: 182
Bydliště: Praha
Je mi jasné, že mě tu asi sežerete za možné rozpoutání dalšího flamewaru, ale nedá mi to, abych se nezeptal. Pokukuju po lepším TX (setový Cadet prostě nestačí) a do oka mi padla tahle mrška. Ale je tu jedno ale - dost lidí se tu nechalo slyšet, že T9X tak maximálně na nějaké "neškodné" EPP letadlo. A to převážně ze dvou důvodů:
- (ne)spolehlivost T9x po hardwarové stránce - tady si myslím je věc jasná, je to čína se vším všudy (co by taky člověk za ty prachy chtěl?). A je mi jasné, že dost kusů asi má různé výrobní vady (šumící potenciometry, nespolehlivé spínače a pobobně) - a tedy udělat si před tím, než ji začnu používat takovou menší "vstupní kontrolu" je víceméně nutnost. Ale zajímalo by mě - v čem je (co se spolehlivosti týká) horší odzkoušená, zaběhnutá T9X než třeba DX7? Pokazit se může cokoliv, ať je to T9X za 1.5k, Hitec za 10k nebo Futaba za 20k - konec konců, i kvůli tomu se dělají pravidelně věci jako range check, kontroly výchylek a podobně. Je snad jasné, že nevezmu čerstvě vybalenou T9x a bez jakékoliv kontroly s ní neodstartuju. Ale to si nedovolím (resp. bych si asi neměl dovolit) ani s tou slavnou Futabou za 10x tolik.
- (ne)spolehlivost opensource firmwaru (ER9x) - pár lidí se vyjádřilo, že opensource firmwaru nevěří z principu (tedy že není jisté, že ten co do toho hrabe tomu rozumí). Je mi jasné, že tohle je věc názoru, já sám na opensource software nedám dopustit a používám ho všude, kde je to jen trochu možné a vhodné. Ale nedá mi to, abych se nezeptal -
stalo se už někdy někomu, že by spadnul nebo měl nějaké problémy kvůli chybě v Er9X?

Díky za info!

_________________
Alpha 1500 a nějaký ten plackolet /* T9X (ER9X) */


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2011 9:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 585
Bydliště: Jablonec
Jsem celkem nováček tohoto linku a u mně asi takto.Před třemi měsíci jsem ji koupil, měsíc mi vydržel soft V2 a pak jsem upaloval nechat to přehrát...
Po koupení zjevně žádná vada ani na softu ani na mechanice, snad jen ta klec na tužkáče stála za nic.Dnes tam mám lipo.
Poslední dobou s tim lítám denně když to jde alespoň na samokřídle torro 9OO a multiplex FUNCUB.Mám to strčené i v copteře a nic se mi nejeví jako špatné..
Předevčírem mi kamarád do ruky pujčil svého combata s DX6I a můžu říct, že přesto, že jsem ji míval taky tak mi už ani do ruky nepadla.A ta moje je mimochodem u kamaráda co ji dal do servisu páč na ni odešlo něco, že se odpálil tišťák a nešel kanál směrovky ani na rx ani na tx a to i při záměně těchto věcí...
spoustu věcí to ani neumí...
Takže já se za Turnigy stavim asi tak, že až jednu budu milionář tak si možná kopupim novou Jetinu ale teď asi mám jedno z nejlepších rádii co jsem měl..a že jsem jich měl pár to měl:-)
Jo a padal jsem zatim jen na důvod toho dvounohého stajánku pro vysílač :-D

_________________
nerušit...bastlím :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2011 9:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2010
Příspěvky: 921
Bydliště: SK
asi pred rokom som mal DX6i ale potreboval som 8kanalov koli vetronu cize som za sumu ktoru som dostal za DX6i kupil FlySky TH9x hned nahral er9x a lietal uz yaka54, F-15, F-18, EGpro a nezaznamenal ziadne bugy v er9x ci v Tx ako takej, za ten peniaz je to az moc moznosti v nastaveni a upgradu Tx ci uz softwarovo alebo hardwarovo

_________________
DJI Phantom 4pro, DJI Spark, DJI Mavic pro


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2011 11:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2011
Příspěvky: 468
Bydliště: Brno a Vyškov
jako plus a minus T9x opetovne:
minusy:
Original fimware proste casem prestane dostacovat
udajne potenciometry stim sem se ale zatim nesetkal
problem s modulem kdyz se nahodou potkaji dve T9x a navzajem se zarusi uz se to tu stalo
klec na baterky

Plusy:
Opensource firmware s obrovskou potporou
moznost mit za cca 4-5 tis radio i s telemtrii
pri pouziti ER9x si muzes naprogramovat na kterejkoliv spinac defakto cokoliv

Budoucnost:
Vse je az na potenciometri vyreseno a probrano. Takze za me urcite tadle vysilacka v cenove relaci do rekneme 6000 u novych radii nema konkurenci pac za 6 mit radio s telemtrii atd. se proste za takovyhle prachy novy neda koupit. Jasne musis si spoustu veci udelat sam i kdyz i na tohle jsou tu lidi jako treba ja, Boboland, mijou, Rimr atd ....

_________________
nema to kridla a prece to leti :D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2011 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Kec na baterky treba vyhodiť, na to by sa padnúť dalo.
Inak neviem ani len o tom že by niekto padol "na rušenie" na simulátore...
Samozrejme že originál FlySky/Tunigy je jednoduchý systém a aj keď na počudovanie funguje, nemôže sa rovnať špičke na trhu - nielen cenou 8 dolárov za príjmač, ale aj diverzita antén nie je somarina a chýba, ani len failsafe nemá (ale vraj niektorý konkrétny príjmač, nie originál, to má??)..

Okrem rizika že odídu potenciometre a bude sa to musieť nejak riešiť (takmer vždy pomohlo vyčistenie ale zostáva to aj tak ako výstraha),
je tu ešte teplotná zívislosť originál modulov (nie všetkých ale mám pocit že všetkých novších a staré to nerobili) - mierne odídenie stredu serv po zohriatí modulu. Keby to niekomu vadilo (nemusí, napríklad depronové modely sa zmenou teploty roztiahnu či zmrštia celé a trim si treba posúvať aj tak...), vyrieši to najvýhodnejšie upgradom na telemetrický FrSky čím zvýši nielen spoľahlivosť. (ja tam mám Jeti a som rád že ho mám, ale cena je inde).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 31.10.2011 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.11.2010
Příspěvky: 604
Bydliště: Praha 9
Flysky mám něco přes měsíc, hned jak došla tak mi tam Rimr hodil (díky!!) er9x, podsvícení a multiplex konektor na lipolku (klec na baterky je vážně blbá.) Doma jsem si přecvakl Frsky modul a šlo se lítat. Všechno v pohodě. Zatím jsem nenašel žádnou chybu ve vysílačce ani v er9x. Mám to zatím v betě a v Zeru(kombat) a nevidím důvod proč to nedát do větších letadel ke kterým pokročím. Samozřejmě když nenajdu žádnou chybu během "zkušebního provozu" (rozumněj dokud nebudou peníze na další éra :D) myslím že vysílačka přesahuju několikanásobně moje schopnosti - samozřejmě s er9x.

_________________
Multiplex FunCub // Konstrukční větroň // Beta 1400 // Mitshubishi Zero (Hacker) // Flysky TH9X //


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: stř 02.11.2011 0:14 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2011
Příspěvky: 183
Bydliště: Bratislava
plus:
cena
ako si trufas tak to mas :lol:
je lepsie z vnutra vidiet (skontrolovat) ako bezducho verit drahenu radiu v zaruke. ale to je na kazdom z nas.
opensource, mas moznost dostat tam co chces.
zacnes s lacnym radiom a mozes skoncit hodne daleko.
toto radio ti spoji lietanie, modelarstvo, elektroniku, programovanie ...

minus:
ma sice 16 modelov ale mam tam 6 a mam malo pamate.
da sa to riesit, dve radia, alebo PC a nahravat modely podla potreby.
uz sa tesim ako pribudne SD karta z radioclone projektu :idea:

nema plynule prechody medzi letovymi rezimamy.
da sa to vyriesit logikou mixou, ale na ukor pamate, takze plynuly prechod pouzivam iba na dvoch modeloch.

obcas sa vyskytnu nepochopitelne zahady.
mam dve T9x, s rovnakym ER9x a rovnakym EEPROMom, napriek tomu ked su pripojene na programator a obe ukazuju 5.0V, jedna pipa stale, ze ma nizke napatie a ta druha pipne len raz a potom je ticho.
ten isty model mi v jednom radiu ukazuje viac zabratej pamate ako v druhom.

ale na tieto minusy som nikdy z oblohy nespadol :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz