Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 12:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2011
Příspěvky: 32
Bydliště: Chrudim
Čau chlapáci,

v podstatě jsem úplný začátečník. Rád bych přešel zase o úroveň výš. Začal jsem se skylady - lítal s ní asi půl roku, pak udělal velký omyl ve svém životě a pořídil si ASW-28 také na půl roku a lítám s tím doteď. Obojí od Pelikána. Rád bych teď odešel od kluzáků, pořídil něco s podvozkem a na základní akrobacii.

Co jsem zde procházel fóra, tak je toho na výběr víc. Co mě asi nejvíc zaujalo je buď scout od Pelikána nebo MX2 z HK http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17334. Líbí se mi, že je to značně živější, ta mx2 je hezká. Skoro jsem se pro ni již rozhodl, pokud mi to nikdo z vás nerozmluví.

Je tedy mx2 vhodná pro přechod z kluzáků k akrobatům?

Pokud ano, je k mx2 potřeba dokoupit vysílač a přijímač. Chtěl bych mít možnost použití i klapek, tak jsem vybral následující: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9041__Hobby_King_2_4Ghz_6Ch_Tx_Rx_V2_Mode_1_.html. Je to vhodné, dosah bude také dobrý? Rád bych ještě orientačně věděl, jak se přepíná na ovladači používání křidélek / klapek za letu.

Dále je potřeba pořídit baterky 4S kolem 2200 mAh, DK doporučuje tyto: Turnigy nano-tech 2200mah 4S 25~50C Lipo Pack nebo tyto: ZIPPY Flightmax 2200mAh 4S1P 30C. Horší je to, že nevím, jestli se tam dobře vejdou. Má někdo toto éro a poslal mi rozměry baterky?

Předposlední věcí, kterou budu potřebovat je nabíječka. Můžete nějakou rozumnou za rozumný peníze doporučit z HK, když už bych tam objednával?

Poslední co řeším je to, zda-li již mám koupit náhradní díly při jedné objednávce z HK. Asi v podstatě všechno, vrtule, křídla, výškovka, směrovka a serva...

Díky za váš čas!

Petr


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
mx2 je pekna, ale tazka
ak uriadis vetrona dlho letov bez havarie tak uriadis aj akrobata, teda aspon ja som uriadil a dostal na zem, ale to bolo nieco o kilo lahsie...
lietadlo si vyber tu http://www.rc-factory.cz/inshop/scripts ... %202.0.GIF ktore sa ti paci, vybavenie sa da aj z ciny
nabijacka aspon www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_vi ... oduct=7028 + http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=11758


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2008
Příspěvky: 722
Bydliště: Vysocina - Pelhrimovsko
Virus111 - zacni od EPP akrobata, pak muzes uvazovat o necem jinem... jsou to rady zkusenych, kteri chteji Ti usetrit hooddneee penez a zklamani.
Pilotar akrobatu a kluzaku je neco jineho ... jine kafe...
s dobrym epp (treba rc factory) zvladnes zalitat vse, a kdyz se nezadari, tak vterinak, aktivator a litas porad ... hodne pilotu zacinalo na epp a pak bez problemu slo na benziny, na druhou stranu i pani piloti spalovaku (treba i ja 8) ) pro relax obcas zablbnu s Flashem.

pokud myslis vazne o vstupu do akro-sveta, rozhodne neber zadnou vysilacku hobbyking... kup si Optic, Hitec, Futaba, treba i pouzivanou ale funkcni, pak nebude problem s prehodem na jine ero.

pozn. u akrobatu se klapky zasadne nepouzivaji !

Andy

_________________
* * * * * Extra 300S SP-AMA ; Extra 300 SP-FAM * * * * *
www.helisport.cz
www.lmk-castkovice.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 14:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.12.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Dobříč(Praha západ)
Ja bych osobne asi bral treba acromastera od multiplexu. je sice trosku mensi, ale na zacatek to urcite bude super ero. sice sem ho neridil, ale beru multiplex jako zaruku kvality. vsechno co sem od neho ridil EG, FunJet, FunCub litalo pekne a hlavne maji skvele promyslenou stavbu. nic nemusis vymyslet a hotovy to mas za 2 hodiny...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 17:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2011
Příspěvky: 2574
Bydliště: Jižní morava (Drnholec,S.T.Břeclav) ČR
Obrázky: 6
Ať zbytečně nezakládám nové vlákno zeptám se tu

Také sem přemýšlel že bych si koupil něco podobného a na koleguv odkaz bych zakoupil SU 29 EPP

Ale k věci, Mám doma rexe 450 a podle aku se jedná o to samé 3S 2200 mAh tím bych měl ušetřeno
Mám doma ale vysílačku WK2402 a i přijmač který je 4 kanal... (samodřejmě mám i DX6). Dotaz tedy směřuje zda bych to mohl použít.
Děkuji za odp.

_________________
Minulost: T9X,Graupner MZ 24 Hoot, Futaba T10J
Součastnost : Návrat k Graupner MZ 24 Hoot


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 17:31 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2011
Příspěvky: 32
Bydliště: Chrudim
Díky moc za informace.

Já to nemyslel tak, že bych chtěl být profi akrobat. Líbí se mi spíše makety typu: http://www.modelarina.cz/rc-letadlo-pioneer-rtf-24ghz-p-2262.html nebo ještě lépe: http://www.modelarina.cz/rc-letadlo-f4u-corsair-pnp-p-383.html.

Ovšem bych se nerad nudil a nějaké kousky pro radost s tím vyváděl. Baví mě přistávání a proto bych chtěl podvozek - na břicho to není ono. ASW28 je pro mě strašná nuda - asi to bude nezkušeností, ale prostě s tím nemám co dělat... jen se to courá, pořádně to ani neplachtí a bez jinde uváděných úprav to letadlo v podstatě nic kromě opravdu šíleného letu na zádech neumí.

Suma sumárum nechci udělat nějakou pitomost a koupit si něco (například výše zmíněné či MX2) a pak trávit víc času nákupem náhradních dílů než lítáním. Pokud tedy stále platí doporučení na EPP akrobata, pak určitě zvítězí rozum a půjdu do něj.

Díky za odpovědi...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 17:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2010
Příspěvky: 160
Bydliště: Dolní Dubňany
Taky jsem doposud lítal jenom s větroňama bez křidélek,minulej tejden jsem postavil Zlína Z-50 od Šadu,dneska sem s tím byl poprvý lítat a paráda,výkruty,přemety a takový věci jsem zvládl,až ke konci jsem to nabořil do země,ale jinak je to super letadlo na naučení základní akrobacie.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2010
Příspěvky: 708
Bydliště: Levice
ked si napisal akrobat tak sa predpokladalo, ze myslis 3dcko
ak chces len zakladnu akro tak ti staci aj beta 1400 alebo hocico s kridelkami...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Okolí Prostějov
Obrázky: 14
JA byt tebou začal prvni u EPP akrobata. Ja mam doma od Rcfactory RS352 EPPa je to parádni stroj.. Pekně si ho poslepuješ podle návodu namontuješ motor a serva pak si vyladiš težiště baterkou a mužeš parádne akrobatit a když spadneš tak vezmeš CA lepidlo poslepuješ a letaš dál. Z makety bych mel strach i ja jeste asi přece jenom když sni švihneš o zem tak to jde huř opravit než EPP. S EPP akrobatem se urcite nudit nebudeš. Mužeš stim letat pomalu jen tak pro relax a když tomu začoudiš tak je stoho pěkný dravec. Ma to i podvozek a da se nanej i přistavat. Je potřeba nejake veci pak ješte doladit ktere nejsou v návodu napsané ale to jsou uz jen drobnosti.

_________________
HITEC, TRAXXAS, ALIGN, RC FACTORY


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 19:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2008
Příspěvky: 722
Bydliště: Vysocina - Pelhrimovsko
Virus, pokud koupis epp tak rozhodne muzes se naucit jak klasickou tak 3D, vse dle nastaveni modelu.

Ty uz koukas az prilis daleko, treba ta polomaketa je uplne mimo misu, navic zadny akrobat nebude plachtit jako kluzak ... epp take ma podvozek ,...

kdyz to bude stredoplosnik, s polosoumernym nebo soumernym profilem tak si to budes uzivat, klasiskou klidne zvladne treba model i s lehkym vzpetim kridel, otazkou je :
1. jestli Te to bude bavit
2. kolik do toho chces investovat
3. co presne ocekavas od akrobacky

kdyz das presne info, dokazeme Te nasmerovat, myslim ze treba ero typu Diablotin dokaze litat klasickou (ne celou) a 3D akrobacku... otazkou co Te bavi : elektro nebo zhavik, etc ... Ja treba mam jak Diabla na leto tak Epp Flash po praci ... na show nebo weekendove litani beru jen benzinove modely .... hraju si cely rok a kazdy model lita jinak ....
Vyber je jen na Tobe :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 19:41 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Nějaké letadlo od RCFactory. Kvalitou provedení a letových vlastností na ně ostatní podobná letadla nemají. Pokud chceš využít 3S 2,2Ah tak ber 1,2metru.

Mám profi akrobata 2metry a velmi často létám i s Yakem 55.
Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 19:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2008
Příspěvky: 722
Bydliště: Vysocina - Pelhrimovsko
TomasC píše:
Mám profi akrobata 2metry ...


Tomasi, to je Shark ??? dite Alese Zavadila?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 20:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.10.2011
Příspěvky: 32
Bydliště: Chrudim
Díky moc chlapi. Takhle mi to stačí a snad v tom mám jasno. Vlákno se může zavřít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 28.10.2011 23:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Okolí Prostějov
Obrázky: 14


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
HITEC, TRAXXAS, ALIGN, RC FACTORY


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Začátečnický akrobat
PříspěvekNapsal: pát 02.12.2011 12:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Andy1pl píše:
TomasC píše:
Mám profi akrobata 2metry ...


Tomasi, to je Shark ??? dite Alese Zavadila?


Je to Elexant a je od pana Macha (jm composite). Aleš Zapetal navrhoval Sharka a Sparka, Miloš Zavadil tělal Tairu

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz