Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: pát 21.10.2011 13:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2011
Příspěvky: 14
schima: Už chápu.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: pát 21.10.2011 14:44 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2011
Příspěvky: 17
Jinak jsem četl na jednom fóru o přestavbě na 4ch s vysílačkou na 2,4 GHz. Což se defacto vezmou všechny díly z Esky Big Lama, včetně prodloužené hřídele, motorů a elktroniky. Hodně o tom přemýšlím. Nevěděl by někdo o nějakém levném kousku? Klidně havarovaný, ale s funkční elektronikou a vysílačkou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: pát 21.10.2011 18:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
schima píše:
Jinak jsem četl na jednom fóru o přestavbě na 4ch s vysílačkou na 2,4 GHz. Což se defacto vezmou všechny díly z Esky Big Lama, včetně prodloužené hřídele, motorů a elktroniky. Hodně o tom přemýšlím. Nevěděl by někdo o nějakém levném kousku? Klidně havarovaný, ale s funkční elektronikou a vysílačkou

Jak uchytíš serva? Je vůbec kam?

Na modelbazaru je hračka za 1950,- Robbe Blue Arrow XL, (inz. 394953), tj. Lama 400 D.
Je otázka, zda se vyplatí bastlit nebo vzít rovnou celý set.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: pát 21.10.2011 23:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2011
Příspěvky: 17
No nev9m, jestli Lama 400D pomůže, mám pouze z jiných fór ověřeno zpasování dílů, to jest hřídelí, uchycení cykliky, serv a převodů pouze z Big Lamy
Zde je příklad instalace (není moje práce)
ideálně bych nějakou RTF sadu včetně příjmače a vysílače. Klidně použitou s havarovaným vrtulníkem, ale funkční elektro
http://static.rcgroups.net/forums/attachments/1/0/0/3/0/8/a4290274-126-DSC00356.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: sob 22.10.2011 1:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
schima píše:
No nev9m, jestli Lama 400D pomůže, mám pouze z jiných fór ověřeno zpasování dílů, to jest hřídelí, uchycení cykliky, serv a převodů pouze z Big Lamy
Zde je příklad instalace (není moje práce)
ideálně bych nějakou RTF sadu včetně příjmače a vysílače. Klidně použitou s havarovaným vrtulníkem, ale funkční elektro

Vypadá to hezky.
Ta L400D se dá upravit prodlouženou hřídelí taky, vychytat něco nedostatků a nemusí se ani předělávat Volitation. Vycukal jsem se s ní dost. Rám má kvalitní, sklolaminát stačí a zasouvání baterek zespodu je celkem výhoda.

Z koaxů je asi největší Carson XL, 565 mm rotory. Má vnější hřídel 6 mm a vysoce kvalitní držáky listů. Kritický místo je uchycení kola na vnější hřídel. Bohužel se hůř shání díly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Volitation 9053 - baterka
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2011 16:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2011
Příspěvky: 14
Nemáte někdo nějaký dobrý typ na novou baterku? Ta origoš už pomalu odchází, takže je záhodno shánět se po nové. A když už měnit, tak bych zkusil i nějakou jinou než tu základní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: stř 26.10.2011 19:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2009
Příspěvky: 167
Bydliště: Mezice
konik píše:
V Praze v Malesicich u te spalovny jak je ta cinska trznice a maj jich tam more za smesny ceny dokonce tam ma i benzinaka za 25tis ma neco pres metr no strasny hovado cena by byla zhruba 10tis vse chtej bez zaruky udela luxusni ceny ta kurva cinska zluta :lol: dokonce tam ma i HK450 komplet se vsim vsudy za 5tis.Jestli tam nekdo pujdete musite ric ze nepozadujete zaruku a opravdu to nechava za par kacek.

Kde že to je přesně?????

_________________
harleyrfutaba T7C T Rex 450 pro super combo Honey bee upgrade Drn
Čmelák ve výstavbě......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2011 22:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2011
Příspěvky: 14
Schima: Udělal jsem tu úpravu rotoru + otočení toho zadního křidélka. Taky jsem navrtal tu kabinu. Výsledek je takový že po úpravě toho držáku rotoru + křidélka jsem si všiml, že když uberu ve výšce plyn tak začne padat po prdeli dolů a pak se srovná. Ty tento problém nemáš?

A k té kabině, ještě to zkusím trochu upravit, ale dotrimování za letu se bohužel neostranilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2011 0:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2011
Příspěvky: 17
dsigy:
Mě ty propady potkávají celou dobu co vrtulník mám, ale je možné že to pociťuješ více po rosesazení vrtulí, jelikož máš nyní mezi nima větší mezeru a pro udržení potřebuješ více otáček. Ale to je asi spíše o zvyku, o kolik ubrat tah rotorů. S tím trimováním nevím jak ti poradit, je pravda, že občas ho také trimuji, ale ne za letu, to jsem pravidla dával za vinu sobě, že jsem si to rozštoloval. Nebrzdí ti něco ozubená kolečka? I když asi ne, jelikož jsi to teď rozebíral. Připadá mi to, jako by jeden motor nepatrně ubíral na otáčkách. Může být i elektronioku. U téhle hračky těžko říct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 15:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2011
Příspěvky: 14
Schima: To padání začlo podle mě až potom otočení vrtule. Předtím měl taky tendenci padat jako šutr. Ted padá tak nějak nepřirozeně, zhoupne se dopředu/dozadu. Ale každopádně se mi zatím ani jednou nesekla vrtule což mi za ty propady rozhodně stojí!

Motorem to podle mě není, protože to nedělá jen na jednu stranu, občas vlevo, občas vpravo. Takže je to určo elektronikou, tuším že i v tomhle topiku to řešili lidi. Nebo někde jinde jsem četl, že to kvůli tomu i reklamovali. Že určitou dobu po výměně to bylo ok, ale pak to začlo dělat. Konekonců i ten týpek co z toho udělal skoro jinej vrtulník to tam zminuje. No zkusím ještě pak udělat lépe tu díru, třeba to bude lepší :D. Jinak nestalo se ti že, na hlavních ozubených kolech praskl ten plast kolem osky, jak jsou šroubky na upevnění?

Jinak co ta úprava na 4kanál? Já pravděpodbně koupit rovnou 4kanál a tohle přenechám přítelkyni, která mi ho koupila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: sob 19.11.2011 19:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.10.2011
Příspěvky: 17
Ozubená kolečka praskají relativně slušně, ale většinou po doteku vrtulí s překážkou. Přestavby na 4ch se pořád držím, jelikož 9053 je vcelku pevný vrtulník, co hodně snese, což Esky Big Lama, ze které to chci dělat je chatrnější. Pořád hledám výhodnou koupi Esky Big Lamy, včetně vysílačky. Ale ceny jsou přes 1.800,- i za havarovaný kus :roll: Ještě je možnost Volitationa opravit, koupit prodlouženou hřídel z Big Lamy a jít třeba do cenově zajímavého Double Horse 9116, což je 4ch jednorotor na 2,4 GHz. Cenově jsem viděl za 1.800,- na aukci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2011 3:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2011
Příspěvky: 14
Shima: Tak jsem nainstaloval tu vrtulku co si mi doporučil + novou baterku 2200mah, važí asi o 3gramy více jak ta standart a je to mazec! Jen ted musim litat furt za tmy, zasrana zima.

Nemá někdo typ na nějakou kamerku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2011 13:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
dsigy píše:
Shima: Tak jsem nainstaloval tu vrtulku co si mi doporučil + novou baterku 2200mah, važí asi o 3gramy více jak ta standart a je to mazec! Jen ted musim litat furt za tmy, zasrana zima.

Nemá někdo typ na nějakou kamerku?

MD80:
http://www.mobilhelp.cz/kamery/10-minid ... plast.html

Koupil jsem ji za 20 USD i s poštovným z rc-fever.
Žádnej zázrak, je to jen hračka. Používám podvěšenou na LAMA 400D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2011 16:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2011
Příspěvky: 14
Corona: To vypadá velmi dobře, jak si to uchytil? Možná jen by mohla mít trochu lepší tvar ale neva :-D. Mohl by si někam upnout nějaké video z letu? :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Volitation 9053
PříspěvekNapsal: ned 04.12.2011 16:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
dsigy píše:
Corona: To vypadá velmi dobře, jak si to uchytil? Možná jen by mohla mít trochu lepší tvar ale neva :-D. Mohl by si někam upnout nějaké video z letu? :-)
Na Lamu 400D se nechá dát mezi lyže podvozku pod trup a "vygumičkovat" do správný pozice.

Nějaký video, není to zázrak, trochu se klepe obraz.

http://www.uloz.to/live/10821355/rec2-avi

.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz