Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 339 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 6:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Taky doporučuju to projít všechno od znova.

Nakup nová táhla s očkama a pěkně od vymazlený pozice páky na servu - šup nahoru ..... (když necháš strý táhla bude tě to svádět fixlovat :D )


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 7:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2011
Příspěvky: 258
Obrázky: 1
skusal si pohybovat servami pod zatazou? mozno jedno servo odchadza, pri preklapani na rotor nan posobia dost velke sily a nespravi rovnaku drahu ako ostatne dve. alebo lepsia moznost, kup protosa a neser sa s ESPckom....

_________________
PRÔTOS


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 8:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Lajbror píše:
No stopu ladim tahlem ke gripu.
Obrázek

¨To je ta chyba , proč ti to šmajdá. Od pádel nahoru , to musí být všechno stejně dlouhý.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 8:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2009
Příspěvky: 649
ja bych se primlouval taky za padla, tedy za prechod z bez padel k padlum.. kdyz litam s mcpx, pak si vemu 600 vse bez padlo a pak 450 padlo, tak do toho musim tak "1/3 vic packovat", aby to vypadalo zhuba stejne, let, pady a tak :)

_________________
EVIL IS BACK 15.5.2012


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 10:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 44
Bydliště: Boskovice
Aaaha, takze jsem pako. No, tak jak prijdu z prace, asi budu do vecera pretahlovavat celej vrtulnik.
Takze jsem zjistil, ze o tom vim prd a to sem si myslel, ze uz tomu trochu rozumim. Sakra.
No cely to predelam a napisu jak to dopadlo.
Snad to nejak nepo*eru.

_________________
DX6i + T-rex 450, T-rex 500 ESP, Blade mCP X BL, E-maxx Brushless, X-Maxx 8s.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 12:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Pako nejsi - ono tohle je zrovna informace která se moc často nepřipomíná. Rozhodně pokud na to půjdeš uplně od znova tak po*rat nemáš co. Délky táhel podle návodu zkutečně nevycházejí tak jak je předepsáno v kuchařce. A je třeba upravovat - mám pocit že jich je třeba zkrátit. Ale to už si to nepamatuju jistě. Ovšem na to štelování stopy tím táhlem od závěsu listu dolů ke hlavě stabilizátoru (k tomu vahadlu) se vykašli to přináší jen samé problémy. Pokusím se vysvětlit. Ono jde o to že pokud začneš kroutit tím to táhlem seřídíš stopu pouze při seřizovaném úhlu náběhu. Ale pak když kolektivně zvíšíš nebo snížíš úhel na listech tak ta stopa se sama od sebe zase rozejde. Vneseš do toho jakoby "geometricky" asimetrii. Nebo nevím jak to lépe popsat. To že to nevadí když hýbeš s tím "správným" táhlem má něco společného s tím, že to je na otočné páce která hlídá poměr posuvu táhla. Ale tady už silně teorizuju!!! Pokud někdo znalejší problematiky ví jak to je ... rád se také něco nového dozvím a pořípadě text smažu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 14:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
OPR píše:
Zajímavé. :? Když už se oháníš tím manuálem ...... v tom mém píšou max povoleno 2650 ot/min. Jestli se mění doporučení výrobce na ot/min nosného rotoru od systému náhonu VR ovšem nevím. Zbytek draku, vyrovnávacího rotoru, nosného rotoru a transmise je stejná. Mám jeden z prvních návodů.



Jen pro pořádek.


Přílohy:
rcmanie.JPG
rcmanie.JPG
[ 123.03 KiB | Zobrazeno 1066 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 14:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2010
Příspěvky: 388
Bydliště: Praha 3
OPR píše:
Taky doporučuju to projít všechno od znova.

Nakup nová táhla s očkama a pěkně od vymazlený pozice páky na servu - šup nahoru ..... (když necháš starý táhla bude tě to svádět fixlovat :D )


Ta věta v závorce - 1000% souhlas. Všechno to shoď dolů, nejlepší je si vymazat i model ve vysílači, abys tam nezapomněl nějakej subtrim a všechno seřídit znova. Když to budeš mít dobře seřízený a bez vůlí, vrtulník se otočí přes kabinku na záda jako by byl zavěšenej na hrazdě. Jinak 0° na listech znamená vahadlo v horizontální poloze, délky táhel podle návodu fakt nemusí vyjít...

_________________
Když letadlo kouří, je to správně!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 15:22 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 44
Bydliště: Boskovice
Tak jsem to cely predelal. Uplne odznova.
Vsechno je podle mne krasne kolmy. Ted mam trosku rozjetou stopu. Abych to vyladil, budu hejbat tim tajylkem, ktery jste mi radili, ale pak nebude vodorovne to vahadlo. Takze zase neco spatne?

_________________
DX6i + T-rex 450, T-rex 500 ESP, Blade mCP X BL, E-maxx Brushless, X-Maxx 8s.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 16:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 44
Bydliště: Boskovice
Tak jsem to byl zalítnout. Nastavil jsem to teda tim tahlem od cykliky k vahadlu. Vahadlo je celkem v rovině, od oka to poznat není (myslel jsem, že bude křivo, ale není).
No, lítá to super. Vrtulník se přetočí na záda a zůstane dobře, nikam se nekloní. No to je super. Takže upřímě díky všem za tipy z táhlem. Fakt to bylo tím. Tomu bych teda nevěřil :-)
Ale jak psal krtek2k, nejaky korekce tam asi teda porad potreba budou. Naprosto idealni to samozrejmne neni, ale ted uz to je rekl bych v mezich normalu.

Tak teď zůstává takovej poslední neduh. Když to otočím na záda, tak ocas neskončí přesně proti mě, ale vrtulník je jakoby natočenej. Prostě to musím dokorigovat ocasem. Jakoby to ten ocas pořádně nedotočí. Ziskem gyra to snad není, to jsem zkoušel, ikdyž teda to setový gory GP780 stojí za prd. Ten ocas se při akrobacii furt tak blbě klepe.

_________________
DX6i + T-rex 450, T-rex 500 ESP, Blade mCP X BL, E-maxx Brushless, X-Maxx 8s.


Naposledy upravil Lajbror dne čtv 20.10.2011 17:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 16:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2007
Příspěvky: 2788
Bydliště: Český Těšín
Fenius píše:
hlavne, že v manuáli je max do 3000. (kardan, 3g)

A v čom je to adrenalín? Ja som visel na 2200, keď som sa učil.

nopřeci v tom že jak máš problém to pěkně uviset a ještě máš malé otáčy tak při jakým koli pohybu ciklikou ti padají otáčky ještě dolů a ocas přestává držet . a to je celý :lol: :lol: :lol: zkoušel jsem to na 2800 z listama 325 ale je to hodně gumový :oops: 450 chce aspon 3 :lol:

_________________
Chase360 SniperII LA 700 Agile 7,2 Rytmus Max
http://petrct.rajce.idnes.cz/
http://www.helitesin.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 17:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
72ka píše:
OPR píše:
Taky doporučuju to projít všechno od znova.

Nakup nová táhla s očkama a pěkně od vymazlený pozice páky na servu - šup nahoru ..... (když necháš starý táhla bude tě to svádět fixlovat :D )


Ta věta v závorce - 1000% souhlas. Všechno to shoď dolů, nejlepší je si vymazat i model ve vysílači, abys tam nezapomněl nějakej subtrim a všechno seřídit znova. Když to budeš mít dobře seřízený a bez vůlí, vrtulník se otočí přes kabinku na záda jako by byl zavěšenej na hrazdě. Jinak 0° na listech znamená vahadlo v horizontální poloze, délky táhel podle návodu fakt nemusí vyjít...



Ony ty délky vycházeli. Ovšem za předpokladu že člověk použil první, absolutně nesmyslně doporučovaná serva HS-82MG. Teda proti těm servům (původní várce) nemůžu funkcí říct křivého slova) ale v téhle velikosti heli nemněla co dělat. :? Mne to třeba tenkrád stálo dost drahou ránu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 17:06 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
petrct píše:
Fenius píše:
hlavne, že v manuáli je max do 3000. (kardan, 3g)

A v čom je to adrenalín? Ja som visel na 2200, keď som sa učil.

nopřeci v tom že jak máš problém to pěkně uviset a ještě máš malé otáčy tak při jakým koli pohybu ciklikou ti padají otáčky ještě dolů a ocas přestává držet . a to je celý :lol: :lol: :lol: zkoušel jsem to na 2800 z listama 325 ale je to hodně gumový :oops: 450 chce aspon 3 :lol:



Haló, budíček!!!!!!!!!!!! Tady se mluví o T-rex 500 ESP, jak ráčejí vidět v nadpisu vlákna, tak co sem pletou čtyřistapadesátku, voni hlava!! ;) :mrgreen:

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.10.2007
Příspěvky: 2788
Bydliště: Český Těšín
sorry překlep 500 chce 3000 , přispíval jsem i do 450 vlákna. jinak kolega jak jsme ladily mnel 2800 na 500 a cele se to při visu třepalo a malinko jsme přidali a vše bylo redy :)

_________________
Chase360 SniperII LA 700 Agile 7,2 Rytmus Max
http://petrct.rajce.idnes.cz/
http://www.helitesin.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přesnost akrobacie T-rex 500 ESP
PříspěvekNapsal: čtv 20.10.2011 17:59 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 44
Bydliště: Boskovice
No mě to teď točí 2530 a víc z toho nedostanu. Jedině jinej pastorek. To už ale je zbytečný. Už to lítá jakš takš. Někdo teda říká, ža ta pádlovka není na řízení úplně ideál, že to chce spousty korekcí, no takže pokud je to normální, tak už to ladit víc asi nebudu. Jinak ten ocas mne štve, že neskončí při převrácení naproti mně, ale uhne.

_________________
DX6i + T-rex 450, T-rex 500 ESP, Blade mCP X BL, E-maxx Brushless, X-Maxx 8s.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 339 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz