Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Jste pro změnu nominačních kritérií?
F3K nelítám závodně, je mě to jedno 39%  39%  [ 9 ]
Jsem pro změnu nominačních kritérií 30%  30%  [ 7 ]
Ne,nominační kritéria jsou nastavena správně 30%  30%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 23
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
komár píše:
Myslím, že jsi úplně vedle. Je to přesně naopak. Jde o to vymyslet způsob, aby se do repre nedostal někdo, jehož výkonnost tomu absolutně neodpovídá - aktuálně jsou pravidla nominace nastavena tak blbě, že i já jsem pátý. Myslí si snad někdo, že mám výkonost na to, abych byl v širším repre??? Vždyť je v republice minimálně 10-20 lidí lepších než já.

Podívejte se na žebříček nominace a pak na žebříček ČR-SR. Který z nich vám připadá jako lépe odrážející reálnou výkonnost těch lidí? Mně teda jednoznačně ten ČR-SR.


Nezdá se mi to jako smysluplná odpověď, mám pocit že každý z nás lobuje jiným směrem. Pokud mě bereš jako osobu kompetentní se k vytvoření nominace vyjadřovat (já tebe ano), rád k tomu přidám svoje vize. Pokud ne, budu samozřejmě mlčet, nechci aby se to zvrhlo do žumpy, protože mi to připadá dost důležité.

K tobě- dle první části tvého názoru se tedy dostal do nominace někdo kdo tam neměl co dělat.. ok?
- proberme to tak aby tomu rozuměli všichni, Ondra-bez debat ano, Já - pokud jsem tam neměl být řekni, rád to s tebou proberu. Jarda, upřímně, ano ten tam neměl co dělat. Ovšem dostal se tam z důvodu odmítnutí reprezentace Ivošem i Milanem (okolnosti nechme být nejsou důležité).
Kdo jiný tam chtěl jet? Já nevím... a opravdu by se tam dostal ten kdo by chtěl a slušně lítal.

U té reprezentace totiž existuje jeden snad nejdůležitější parametr a to je chtíč, ochota, týmová spolupráce a samozřejmě dostatek financí. Tyhle faktory dohromady tvoří "reálnou možnost" se takových závodů účastnit. A na to, si myslím Ti mladší a začínající vůbec nemyslí a vidí pouze "účast na mistrovství světa/evropy"

Ptal jsi se třeba těch lidí kteří jsou podle tebe lepší než ty jestli by na takové závody chtěli jet?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 11:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
Aktuální nominace je podle mě nastavená tak, že kdo chce a ví co závody jako ME a MS jsou bude se jich účastnit...
zároveň jsem ale pro její částečné upravení

bijte mě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 12:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Jenom aby bylo jasno - myslím, že není třeba se bavit o tom, jak dopadla repre letos a loni. Podmínky byly jasně dané a není jiná možnost než je dodržet. Tohle podle mě nikdo nezpochybňuje. Myslím, že diskuze je (měla by být) o kritériích pro příští sezóny. A záměrně píšu sezóny, protože je nesmysl, aby se kritéria nějak často měnila.

Polynom píše:
Ptal jsi se třeba těch lidí kteří jsou podle tebe lepší než ty jestli by na takové závody chtěli jet?

Tady jde hlavně o pořadí, ve kterém by lidé tuhle otázku měli dostávat. Prostě nejdřív se musíš zeptat prvních tří. Pokud někdo odmítne, tak dostane možnost další v pořadí nominačního žebříčku. Pokud tohle pořadí neodpovídá výkonnosti, výsledné reprezentační družstvo bude slabší, než by mohlo být, pokud by pořadí v nominačním žebříčku výkonnosti odpovídalo. Je jasné, co se snažím říct?

Ještě k tomu, že reprezentuje nakonec ten, kdo má chuť a peníze. Ten příklad s USA je dobrý, ale nebudou všechna mistrovství v USA, že? Co kdyby náhodou za pár let bylo MS v Polsku nebo na Slovensku? To už tu chuť a peníze bude mít kde kdo. A podle mě by kritéria nominace měla být stejná, ať už se mistrovství koná kdekoli. Prostě neberu agrument "vždyť MS bude stejně tak drahé, že se tam nikdo moc nepohrne".

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 13:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
1 odstavec souhlas, ale připadá mi že se o to opíráš
2 odstavec přeci řeší bod č.4 v nominačních kritériích, ten totiž, jako takový je hrozně důležitý. Pokud totiž nastavíš kritéria tak, že nebudou povinné contesty. Jednoduše se do repre dostane (bez urážky) nováček nadšenec u kterého je reálné aby vyhrál 4české závody. a může tím vyřadit osobu která třeba vynechá část závodů v čechách ale letově je úplně někde jinde. Je potřeba myslet na to, že ta konkurence je ve světě obrovská a jako třeba potencionální budoucí trenér jsi do jisté míry zodpovědný za piloty které vysíláš reprezentovat. Měl by si mít možnost někoho upřednostnit (s vysvětlením)
Tím že jsme dali do kritérií nutnost účastnit se contestů, jsem chtěl dosáhnout vyšší české účasti na zahraničních soutěžích, to se bez debat povedlo a posunulo to pár lidí o hodně dále a ostatní se časem nabalí. Sám si zkušenosti jistě nenabral jinde než venku-nech ostatní ať se také trápí bez toho to nejde.

3 odstavec - nemůžu souhlasit, ale nechci to rozepisovat, pokud by jsi chtěl, zastavím se na mělníku, dá se to tam probrat. Doprava prostě není to nejdražší


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 13:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
Zajímala by mě (doufám že ne jenom mě) vize se kterou by jsi chtěl nominaci upravit/co si od toho slibuješ a čím by si toho chtěl docílit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
komár píše:

Polynom píše:
Ptal jsi se třeba těch lidí kteří jsou podle tebe lepší než ty jestli by na takové závody chtěli jet?

Tady jde hlavně o pořadí, ve kterém by lidé tuhle otázku měli dostávat. Prostě nejdřív se musíš zeptat prvních tří. Pokud někdo odmítne, tak dostane možnost další v pořadí nominačního žebříčku. Pokud tohle pořadí neodpovídá výkonnosti, výsledné reprezentační družstvo bude slabší, než by mohlo být, pokud by pořadí v nominačním žebříčku výkonnosti odpovídalo. Je jasné, co se snažím říct?



ještě se vrátím k tomuto odstavci, omlouvám se za to rozdělení, už jsem se do toho začal zamotávat.

Pořadí ve kterém dostávají soutěžící nabídku k reprezentaci je jasně určené, dané a neměnné a je to tak jak píšeš již teď bezezměny.

Nerozumím tomu, proč by pořadí neodpovídalo skutečnosti, napiš konkrétní případ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 14:12 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Nechci diskuzi tady utnout, ale navrhuji společné setkání všech zúčastněných diskutujících. ( případně se může poslat email na všechny soutěžící ) Pojďme se společně potkat na Mělníku 22.10. v 10 hod. a tam můžeme prodiskutovat:

1. Případnou úpravu nominačního žebříčku
2. Případná změna šéftrenéra kategorie F3K

Co Vy na to? Do té doby můžeme klidně společně diskutovat o pohledech na výše uvedené body. Jen upozorňuji, že změna u obou bodů musí být projednána společně s KLeM ČR. ( myslím, že to spadá pod kompetenci pana Vosejpky )

Předsednictvo zasedá dle jejich plánu 4. prosince, kde by se měly probírat kritéria pro reprezentaci na rok 2013.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Polynom píše:
Nerozumím tomu, proč by pořadí neodpovídalo skutečnosti, napiš konkrétní případ

Už jsem to tu psal - moje letošní páté místo v žebříčku rozhodně neznamená, že bych byl pátý nejlepší v republice.

Jinak jenom krátce. Můj návrh na nominační kritéria by byl takový:
- počítají se čtyři nejlepší výsledky za sezonu, přitom aspoň jeden ze započítávaných výsledků musí být z contestu a aspoň jeden musí být z domácí soutěže
- aby bylo možné soutěž započítávat, musí se jí účastnit nejméně 15 soutěžících a musí se na ní odlétat alespoň 6 kol

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
já za tím vidím jiné věci, to necháme na ten mělník, protože to tady evidentně nechceš rozebírat. Pojedeš tam?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
HavM píše:
Jsem taky pro změnu!
Šest závodů je podle mě také příliš, nehledě na to, že tříhodinové závody na Vypichu reprezentaty moc neprověří! Proč tedy členy reprezentace nutit jezdit takové závody? Pokud bude od svazu příští rok nařízené povinné MČR do nominace, už to samotné je dost špatné. Náhodou se tam nebude moct někdo dostavit a má prostě smůlu, i když třeba vyhraje celý Eurocontest.....


No tak Milane taky se tě to týká...

- v těch 6ti závodech není ani zmínka o Vypichu, tam Tě nikdo nenutí... , sám jsem bojoval za vyřazení výsledků z nominace, neuspěl jsem.

- zmínka o MČR je naprosto správná, je to nesmysl, určitě bude vyřazeno.

co dál? chcete změnu tak povídejte..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 19:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Polynom píše:
já za tím vidím jiné věci, to necháme na ten mělník, protože to tady evidentně nechceš rozebírat. Pojedeš tam?

Petře, to je otázka na mě? Na Mělník pojedu.
Ty jiné věci úplně nechápu, ale asi máš pocit, že lobuju za to, aby se do repre dostali kluci od nás. Samozřejmě to tak není a navíc by to ani nedávalo smysl - Ivoš i Milan v repre pro příští rok budou.
Jinak mi klidě napiš natvrdo, co vidíš za jiné věci. Nějak už to přežiju, já to osobně neberu :-)

Ještě k tomu povinnému MČR. Mám obavu, že to z nominačních kritérií nevypadne, protože o není výmysl trenéra, ale předsednictva KLeM. Viz. email od Honzy Vosejpky - http://www.f3f.cz/repre-ms-f3f-2012 :(

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 20:06 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2004
Příspěvky: 192
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
komár píše:
Ty jiné věci úplně nechápu, ale asi máš pocit, že lobuju za to, aby se do repre dostali kluci od nás. Samozřejmě to tak není a navíc by to ani nedávalo smysl - Ivoš i Milan v repre pro příští rok budou.



Kde bereš tu jistotu že tam oba budou???Podle aktuálního žebříčku je Milan až čtvrtý.
Jinak mi tato debata připadá tendenční jednoho klubu-teamu o změnu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 20:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
To mění spoustu věcí, díky za odkaz. Zavání to kompletním předěláním. Nicméně stále platí můj dotaz- co si od té změny slibuješ a čím bys toho chtěl dosáhnout, protože to mi tedy stále uniká... protože pokud by to mělo být tak jak píšeš nebude to o nic "reálnější" než je to teď , naopak to povede z zaostávání kvality létání za světem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 20:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Zatím můj nástřel pro počítání nominačního žebříčku.

1. výsledky ze čtyř závodů v ČR, výsledky ze tří contestových závodů
2. do výsledku se započítává závod kterého se zúčastní minimálně 15 pilotů a odlítá se 6 kol ( mám stejný názor jak Honza )


Pavle klid, probíhá spousta komunikace i jiným způsobem než tady na fóru. A není potřeba diskuzi strhnout jiným směrem, než k tématu. Takže pokud máš nějaký postřeh za tvého působení v F3J, jak se tam přistupovalo k nominačnímu žebříčku, tak sem s tím.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
pokud jde o nástřely-

poměr české/zahraniční bych zachoval 1:1
-nutnost myslet na předešlé sezony
-vyzdvihnout již odlétané MS a ME


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz