Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Jste pro změnu nominačních kritérií?
F3K nelítám závodně, je mě to jedno 39%  39%  [ 9 ]
Jsem pro změnu nominačních kritérií 30%  30%  [ 7 ]
Ne,nominační kritéria jsou nastavena správně 30%  30%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 23
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2011 20:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 23.6.2010
Příspěvky: 18
Protože si myslím, že jsou špatně nastavená nominační kritéria kategorie F3K, tak bych tu chtěl rozvířit menší diskusi. Doufám že mě za to nebudete kamenovat.
Současná nominační kritéria můžete najít zde: http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/k ... re2011.pdf
Současný žebříček který se počítá podle těchto pravidel můžete najít zde: http://souteze.f3k.eu/zebricek-2011 (mimochodem ho spravuje Honza Šteidl, přirozené by bylo, aby takovýto žebříček spravoval právě trenér F3K)
Problémy které se současnými nominačními kritérii mám jsou následující:
1) Počet závodů do žebříčku, které musí ten kdo chce reprezentovat objet je minimálně 6 - 3 české + 3 contesty. To znamená být minimálně 6 víkendů na závodech a nemalé finanční výdaje - startovné, doprava...
2) Jestli tomu dobře rozumím tak 4 bod z kritérií viz odkaz výše je jakési ignorování celého žebříčku a v podstatě trenér F3K může vzít do repre jakékoliv lidi. viz následující citace: Pokud to situace vyžaduje, má trenér F3K právo učinit změny v systému výběru a v nominaci členů reprezentace, a to s ohledem na dlouhodobou výkonnost pilotů, optimální složení týmu či morální vlastnosti členů týmu.
3) Lidí co v ČR aktivně lítá kategorii F3K je hodně málo, tak pokud umí trochu lítat, má čas, peníze objet si těch min. 6 závodů tak se prostě do repre dostane, Navíc žebříček vytvořený dle těchto pravidel nic neříká o "výkonosti" pilota. Osobně jsem v letošní sezóně objel 3 contesty a 3 české závody, ne kvůli žebříčku, ale jen kvůli příjemně strávenému víkendu, v kolektivu fajn lidí a moje 7 mé místo v nominačním žebříčku rozhodně neodpovídá tomu že bych byl sedmý nejlepší v ČR :D. To jak je pilot dobrej daleko líp popisuje na stránkách: http://souteze.f3k.eu/zebricek-2011 dole překliknout na ČR-SR žebříček

Proč kritéria řeším je to, aby se do repre dostali lidi co opravdu umějí lítat, ne ti, co si objezdí 6 závodů

Návrh jak já bych upravil nominační kritéria by spočíval v téměř sjednocení pravidel s Contestovým žebříčkem:
Počítají se 4 závody jedno jestli čeké nebo Contesty, Výsledky z Contestů bych vynásobil koeficientem 1,05 (kvůli tomu že není to stejné vyhrát naší soutěž, jako vyhrát Contestové závody) Počítá se soutěž, kde byl počet soutěžících min 12.

Tak doufám ve Vaše cenné příspěvky do diskuse


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2011 21:18 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 22.9.2008
Příspěvky: 71
Bydliště: Škrdlovice
Jsem taky pro změnu!
Šest závodů je podle mě také příliš, nehledě na to, že tříhodinové závody na Vypichu reprezentaty moc neprověří! Proč tedy členy reprezentace nutit jezdit takové závody? Pokud bude od svazu příští rok nařízené povinné MČR do nominace, už to samotné je dost špatné. Náhodou se tam nebude moct někdo dostavit a má prostě smůlu, i když třeba vyhraje celý Eurocontest.....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=AZS0qBGUFas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2011 22:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Jirko zvednu tvoji hozenou rukavici, snad také nebudu ukamenován.

Můj názor je, že do nominačního žebříčku by se contestové závody počítat měli. V jakém poměru, případně jestli použít koeficient nechám zatím na diskuzi. Ale bez zkušeností na contestu, nejde adekvátně reprezentovat. V tom se asi všichni zhodneme. Jsem pro aby byl zachován stávající počet závodů do žebříčku, dokonce bych byl i pro jeho zvýšení. Jsem přesvědčen, že je potřeba ukázat svoji výkonnost po celý rok, proto s Milanovým návrhem nesouhlasím. Naopak s Milanem souhlasím, že postavit nominaci na účasti na MČR mi přijde mimo. ( třeba právě proto, že závodník raději pojede sbírat zkušenosti na nějakou contestovou soutěž )

I dobrý pilot,se prostě za rok musí zúčastnit co největšího počtu závodů, aby měl možnost srovnání s ostatními. Za druhé všichni víme, že bez sehráním s pomocníkem to nejde. Ideálně pokud i ten lítá na stejné úrovni.
Snížení závodů počítaných do žebříčku může mít i opačný efekt, odlítám si čtyři závody na začátku roku a potom už nic.( výsledek bude za ty čtyři závody 1-3 místo ) Jaké bude asi moje umístnění v žebříčku? A budu takhle lítat i v létě s jinými lidmi? A ještě jedna kacířská myšlenka, kdo chce reprezentovat tak musí počítat s tím, že ho to bude něco stát. ( startovné, cesta atd. krát počet závodů ) Tady si přihřeji svoji polívku, vždyť se jde domluvit a naskládat se do aut a tím se podělit o náklady.

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2011 22:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2004
Příspěvky: 2825
Bydliště: dinoletiště u karviné
kluci hazedlarsti :) kez by jsme to meli tak snadne my v RCEK, my oblitame tak 10-12 soutezi,vyhrajeme co se da (nekteri) a zadna repre neni (neni to fai kategorie zeano)

_________________
Stoupak.cz - Portál pro všechny větroňáře, házedláře a jiné maníky :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2011 22:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2008
Příspěvky: 122
Bydliště: Vysočina - Škrdlovice
ahoj kluci,
Do počtu závodů se míchat nechci, protože vidím pravdu jak na Jirkově (Milanově) straně, tak i u Marcela.
Nad čím bych ale rád zauvažoval by bylo určení koeficientu zvýhoňujícího závody, kde se účastní více pilotů. Většinou se právě jedná o závody MČR nebo Contesty.
Koeficient by měl být proměnný přibližně ve tvaru:

koeficient= 0.075*Logaritmus(pocet zavodniků)+0.8

a takto by vypadal v praxi pro daný poč. závodníků:
12 0.986367999
15 1.003103765
18 1.016777882
21 1.028339183
25 1.041415687
30 1.055089804
35 1.066651105
40 1.076665959
45 1.085499687
50 1.093401725
100 1.145387764

_________________
Honza
http://www.youtube.com/watch?v=e0NYTm8zG8Y


Naposledy upravil chuan dne pon 10.10.2011 22:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: pon 10.10.2011 22:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Prosím vysvětli jednotlivé proměnné ve vzorečku.
Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 7:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.4.2008
Příspěvky: 122
Bydliště: Vysočina - Škrdlovice
koeficient= 0.075*Logaritmus(počet zavodniků)+0.8

_________________
Honza
http://www.youtube.com/watch?v=e0NYTm8zG8Y


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 8:36 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
díky za protření očí. :wink:
Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 9:18 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Házedla nelétám. Nicméně zhruba tak tuším, co je to reprezentace. :wink:

Osobně se mi kriteria http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/k ... re2011.pdf zdají jako velmi solidní.
Objezdit soutěže by měl být základ, vyrazit na mezinárodní závody je skoro reprezentační povinnost. Tam se člověk naučí nejvíc. Čím těžší soutěž, tím lépe. MS nebo ME je záběr a nikoliv zábava. Jestli někdo umí létat, ale nejezdí na závody, tak se taky může složit na nervy a podobně. Takový člověk do repre nepatří.

Cokoliv tu řešíte (třeba chřipku při MČR), tak může trenér pořešit pomocí kritéria 4). Je jasné, že to musí pak zdůvodnit a svoje rozhodnutí ustát.

Kritéria jsou jasná, jednoduchá. NECHAL bych je.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
jsem rád že to probíráte, i když je mi to už trochu fuk. :wink:

řekněme si to na rovinu. Žebříček jsme dávali s Honzou dohromady u nás v klubu. Sedělo nad tím dost kompetentních lidí. Ano chyby jsou, je to přirozené, byl vymýšlen poprvé, určitě se musí časem vymodelovat.

To co mě ale vážně štve, je způsob jakým se snažíte dosáhnout změn.

-Jirko Tvůj příspěvek o tvorbě a existenci nominačního žebříčku je naprosto zcestný!!! Komár už od začátku prezentoval souteze.f3k.eu jako stránku s tímto účelem, je to jeho obdivuhodný chtíč. (pokud je to jinak sem s tím)

-Pokud chcete nového/jiného trenéra F3K, proč proboha nevznesete dotaz na svaz jak se to má dělat a nezačnete proto něco dělat kromě věčného tlachání! Osobně bych třeba sestavil seznam soutěžích a nechal všechny hlasovat. Na základě toho pak můžete smysluplně zažádat o změnu. Toť k trenérovi.

- k počtu soutěží.
Jediný důvod ke snížení počtu soutěží vidím peněžní. Dobrá, nominace slouží k nominování se na nějaký závod. Tento rok to bylo Švédsko, příští rok to bude Francie, za dva roky to bude zřejmě USA. Vám (nevím tedy přesně komu) jde o to ušetřit řádově jednotky tisíc, máte vůbec představu kolik bude stát repre v USA? Bude se to pohybovat mezi 60-100tis. na hlavu. a NIKDO to za Vás nezaplatí (musím si rejpnout- a to je Vaše chyba protože kdyby jste jeli do Švédska, mohli a nebojím se říct byli by jsme v týmech na bedně) na základě které by jste dostali peníze od svazu!!! Takhle nedostanete vůbec nic... a ať už byly podmínky jaké byly, já je měl stejné jako Vy (Milan a Ivoš) Takže to opět podle Vás skončí na tom kdo "si to zaplatí" pojede. Smutné!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 9:47 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Polynom píše:
Máte vůbec představu kolik bude stát repre v USA? Bude se to pohybovat mezi 60-100tis. na hlavu. a NIKDO to za Vás nezaplatí (musím si rejpnout- a to je Vaše chyba protože kdyby jste jeli do Švédska, mohli a nebojím se říct byli by jsme v týmech na bedně) na základě které by jste dostali peníze od svazu!!!


Částka trefena velmi přesně. Až pojedete, tak mohu přispět nějakou radou, jak s modely a příslušenstvím letadlem.
Celý text je vlastně velmi trefný.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 9:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.11.2004
Příspěvky: 1340
Bydliště: Praha6-Nebušice
jirik64 píše:
Návrh jak já bych upravil nominační kritéria by spočíval v téměř sjednocení pravidel s Contestovým žebříčkem:
Počítají se 4 závody jedno jestli čeké nebo Contesty, Výsledky z Contestů bych vynásobil koeficientem 1,05 (kvůli tomu že není to stejné vyhrát naší soutěž, jako vyhrát Contestové závody) Počítá se soutěž, kde byl počet soutěžících min 12.



nad nějakými koeficienty jsme také spekulovali a je to nepoužitelné. Jednoduchý příklad- na contesty se vykašlu pojedu jen české a 4 vyhraju- mám 400b. (naprosto reálná možnost)

budu jezdit jen contesty a budu mít 4x 95% což je zatraceně dobrý výsledek který je už tak trochu z říše snů. takže podle tebe 95x1,05x4=399b.
To snad nemůžeš myslet vážně...

Tohle je důvod proč jsem házedla po švédsku vypustil. Super, máte chuť něco změnit, jen sakra nad tím přemýšlejte do nejmenších detailů. Protože zatímco se snažíte vymyslet způsob jak se sám dostat do reprezentace s co nejmenšími náklady, ostatní už se v týmech snaží trénovat a ladit formu, letadla, způsoby trénování atd...
Celou zimu budete něco dávat dohromady, na jaře vyrazíte na contest a tam Vás seřežou jak psy a opět přijedete naprosto vyjukaní jak ostatní hážou vysoko. Takhle to nejde dělat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 10:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Polynom píše:
jirik64 píše:
Návrh jak já bych upravil nominační kritéria by spočíval v téměř sjednocení pravidel s Contestovým žebříčkem:
Počítají se 4 závody jedno jestli čeké nebo Contesty, Výsledky z Contestů bych vynásobil koeficientem 1,05 (kvůli tomu že není to stejné vyhrát naší soutěž, jako vyhrát Contestové závody) Počítá se soutěž, kde byl počet soutěžících min 12.



nad nějakými koeficienty jsme také spekulovali a je to nepoužitelné. Jednoduchý příklad- na contesty se vykašlu pojedu jen české a 4 vyhraju- mám 400b. (naprosto reálná možnost)

budu jezdit jen contesty a budu mít 4x 95% což je zatraceně dobrý výsledek který je už tak trochu z říše snů. takže podle tebe 95x1,05x4=399b.
To snad nemůžeš myslet vážně...

Tohle je důvod proč jsem házedla po švédsku vypustil. Super, máte chuť něco změnit, jen sakra nad tím přemýšlejte do nejmenších detailů. Protože zatímco se snažíte vymyslet způsob jak se sám dostat do reprezentace s co nejmenšími náklady, ostatní už se v týmech snaží trénovat a ladit formu, letadla, způsoby trénování atd...
Celou zimu budete něco dávat dohromady, na jaře vyrazíte na contest a tam Vás seřežou jak psy a opět přijedete naprosto vyjukaní jak ostatní hážou vysoko. Takhle to nejde dělat...


Líp to napsat nešlo. Naprostý souhlas.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 11:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2006
Příspěvky: 362
Polynom píše:
Protože zatímco se snažíte vymyslet způsob jak se sám dostat do reprezentace s co nejmenšími náklady

Myslím, že jsi úplně vedle. Je to přesně naopak. Jde o to vymyslet způsob, aby se do repre nedostal někdo, jehož výkonnost tomu absolutně neodpovídá - aktuálně jsou pravidla nominace nastavena tak blbě, že i já jsem pátý. Myslí si snad někdo, že mám výkonost na to, abych byl v širším repre??? Vždyť je v republice minimálně 10-20 lidí lepších než já.

Podívejte se na žebříček nominace a pak na žebříček ČR-SR. Který z nich vám připadá jako lépe odrážející reálnou výkonnost těch lidí? Mně teda jednoznačně ten ČR-SR.

_________________
--Komár

http://denicek.lmkzdar.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nominační kritéria kategorie F3K
PříspěvekNapsal: úte 11.10.2011 11:43 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
A přesně od toho je tam bod 4. trenér to rozsekne.

Ono se to taky DOST pročistí, když si člověk přečte větu : Reprezentant souhlasí s podílem na úhradě nákladů spojených s jeho výjezdem na MS, ME. (výši podílu nákladů sdělí nominovaným reprezentantům trenér příslušné kategorie), při nesouhlasu je účast nabídnuta dalšímu v pořadí.

Dle mě je lepší létat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz