Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1436 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Graupner MX-20 HOTT (1)
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2011 17:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2007
Příspěvky: 158
Zdravím a mám dotaz: má už někdo v užívání "hottentota" MX20 od Graupnera? Zatím jsem studoval origo údaje na jejich stránkách a nevypadá to vůbec špatně narozdíl od jejich propadáku IFS před pár lety... Původně jsem měl políčeno na novou XG8 od JR Propo, ale po přečtení recenze v RC Revue 10/2011 už tak nadšený nejsem. Naopak mám dojem,že se Graupner "oklepal", poučil z předchozího neslavného vývoje a ten HOTT je velice dobrý. V současnosti používám JETI Duplex v Eclipse7-Palik mod.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2011 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2007
Příspěvky: 611
Bydliště: Opava
Neumím německy, mohl by jsi prosím Tě stručně napsat co to umí?
Jinak bych to viděl po MX 16S jako logický krok. Teda alespoň pro mě...

_________________
MX 16S - 35 MHz
Uvidíme, řekl moudrý, oční chirurg ....


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2011 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
Mirek J. píše:
Původně jsem měl políčeno na novou XG8 od JR Propo, ale po přečtení recenze v RC Revue 10/2011 už tak nadšený nejsem.


A co ta odradilo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 06.10.2011 7:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Mirek J. píše:
Zatím jsem studoval origo údaje na jejich stránkách a nevypadá to vůbec špatně narozdíl od jejich propadáku IFS před pár lety...
... mám dojem,že se Graupner "oklepal", poučil z předchozího neslavného vývoje a ten HOTT je velice dobrý..

Nič v zlom ale podľa údajov na stránkach výrobcu, je vždy systém toho výrobcu velice dobrý...

Nie že by som proti HOTT vedel čokoľvek namietať, to nie.
Osobne nemám dobrý pocit z toho že vraj to je čistý FHSS (ako bluetooth - nie trvale preskakujúci DSSS ktorému sa len hovorovo hovorí FHSS a správnejšie by bolo FH-DSSS, typický príklad je FASST ale aj väčšina ostatných) - ale to je len ničím nepodložený pocit.

Proste mi chýbajú informácie o drobných detailoch z ktorých sa skladá život - a tie zistíš až z rečí tých čo s tým lietajú a nemajú prepojenie na obchodnú stránku veci, prípadne z detailného popisu funkcie, ktorý ale nemáš väčšinou odkiaľ zobrať..
Napríklad časovanie, plynulosť pohybu pri rýchlych servách či neposkakujú, dosah, odolnosť voči mimopásmovému rušeniu (lietanie pri TV vysielačoch...) a všeobecne skúsenosti po dlhšej dobe používania.

Ale aby to nevyznelo odmietavo - myslím že podľa doterajších správ, to vyzerá dobre a má šancu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2011 15:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2011
Příspěvky: 62
mac píše:
Mirek J. píše:
Původně jsem měl políčeno na novou XG8 od JR Propo, ale po přečtení recenze v RC Revue 10/2011 už tak nadšený nejsem.


A co ta odradilo?


To by zaujímalo aj mňa, lebo naši synovia s xg8 lietajú a ja budem s jeho väčším bračekom xg11.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2011 15:54 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2007
Příspěvky: 158
elektromodely píše:
quote="Mirek J."]Původně jsem měl políčeno na novou XG8 od JR Propo, ale po přečtení recenze v RC Revue 10/2011 už tak nadšený nejsem.

To by zaujímalo aj mňa, lebo naši synovia s xg8 lietajú a ja budem s jeho väčším bračekom xg11.[/quote]
No jo,tebe chápu, Ty to prodáváš (a koneckoncu jsi mi nedávno na SZ poslal odkazy a povídání o ní, za což děkuji). Kdybych to měl shrnout jednou větou, odradila mě všechna ta "negativa", které tam popsal ing.Černý. Citovat nebudu-přečtěte si recenzi v RC Revue 10/2011 sami. A možná taky krom výše zmíněného to, že je to "jen" 8-mi kanál, což by mi do budoucna potenciálně nemuselo stačit. MX-20 HOTT je 12-ti kanál......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2011 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
Mirek J. píše:
Kdybych to měl shrnout jednou větou, odradila mě všechna ta "negativa", které tam popsal ing.Černý. Citovat nebudu-přečtěte si recenzi v RC Revue 10/2011 sami.


Ja som tu recenziu samozrejme cital, mozes pls tie "vsechna negativa" zhrnut pre ostatnych alebo aj pre mna, nejako som ich nepostrehol... Diky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2011 18:19 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2011
Příspěvky: 62
mac píše:
Mirek J. píše:
Kdybych to měl shrnout jednou větou, odradila mě všechna ta "negativa", které tam popsal ing.Černý. Citovat nebudu-přečtěte si recenzi v RC Revue 10/2011 sami.


Ja som tu recenziu samozrejme cital, mozes pls tie "vsechna negativa" zhrnut pre ostatnych alebo aj pre mna, nejako som ich nepostrehol... Diky.


Už aj ja, vďaka:
- môj hlavný dojem, že autor bol platený od počtu slov..
- písané z rýchlika, napr. u vetroňa vraj aj 4-servové krídlo, ale je tam krídlo so 4 servami pre krídelká plus vztlaky, teda 6, nie 4
- poznámka o časovači na plyne je o ničom - SPS sú veľmi dobrá vec použiteľná nie len na časovač
- kraviny typu že R01T je satelitný prijíjmač, nakoľko je to vysielač telemetrie
- detto že výdrž aku "iba" 4 hodiny (koľko má 14mz ?)
- detto o telemetrii, že na hlavnom displeji iba napätie prijímača napísané štýlom, ako keby tam telemetria ani nebola
a pritom je zvládnutá suprovo včetne nastavenia vario pípaní
- alebo že postupné posielanie signálov do serv krídelok až tak nevadí - práve naopak, keď dve servá ťahajú za jedno krídelko...
- celkom zbytočná poznámka, že posielanie výstupov pre 4 servá v 2 sadách naraz pre radu gyroskopov nepoužiteľná - ako
to má Futaba u S-BUS ? Vôbec s tým nebudú iné než Futaba veci komunikovať... A tu máme dve sady dát, teda keby nejaká
kravina nefungovala, lebo má oba servo signály naraz, tak jeden prehodím do prvej sady a druhý do druhej, no problem
- nič nepíše o hlavných novinkách oproti x2720 (a.k.a. dx7) ako SPS, TIS, priradenie funkcií pre všetky tri polohy prepínačov, že
všetky prepínače okrem trainer a th hold sú 3-polohové atď
- detto poznámka, že v neštandardných situáciách je nastavenie komplikovanejšie alebo nemožné, je to presne naopak oproti x2720 a dsx9,
priradenie prepínačov je v podstate úplne voľné, pribudlo kopu nových predpripravených veci, pre mňa je xg8 okrem počtu kanálov nasledovník
vetroňárskeho pcm9xii/dsx9


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2011 18:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.10.2007
Příspěvky: 158
Díky za ozřejmění a další pohled na JR Propo XG8 a její vlastnosti. Asi to ing.Černý psal pod časovým tlakem uzávěrky čísla 10 RCR... Je tam ještě zmínka, že další testy na příslušenství budou v dalším čísle (11/2011). Tak si ještě počkám a uvidím. Ono právě o koupi či nekoupi toho kterého rádia rozhodují právě ty detaily a niance, které člověk zjistí až podrobným čtením manuálu a zkoušením v praxi. A to jaksi nejde bez vysílajdy v ruce... Proto taky můj prvotní dotaz do pléna. V prosinci to asi definitivně rozhodnu kvůli vánocům :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 07.10.2011 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
elektromodely píše:
- kraviny typu že R01T je satelitný prijíjmač, nakoľko je to vysielač telemetrie


To som prehliadol.. A uz davnejsie som aj na akrofore pisal, ze to nie je satelit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2011 9:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2011
Příspěvky: 62
mac píše:
elektromodely píše:
- kraviny typu že R01T je satelitný prijíjmač, nakoľko je to vysielač telemetrie


To som prehliadol.. A uz davnejsie som aj na akrofore pisal, ze to nie je satelit...


To je tak, keď niekto píše 'recenziu' na základe toho, čo niekde našiel na nete a nie
ozaj recenziu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2011 10:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.4.2008
Příspěvky: 613
elektromodely píše:
To je tak, keď niekto píše 'recenziu' na základe toho, čo niekde našiel na nete a nie
ozaj recenziu.


Uvadzal som to na akrofore aj preto, ze na EXFC v Znojme mi predavac v Krill stanku povedal, ze je to satelit !
Tomu hovorim reklama.. Ale to uz nie je moj problem, ja to nepredavam a kupim si Fut alebo JR...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: ned 09.10.2011 15:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2011
Příspěvky: 62
mac píše:
elektromodely píše:
To je tak, keď niekto píše 'recenziu' na základe toho, čo niekde našiel na nete a nie
ozaj recenziu.


Uvadzal som to na akrofore aj preto, ze na EXFC v Znojme mi predavac v Krill stanku povedal, ze je to satelit !
Tomu hovorim reklama.. Ale to uz nie je moj problem, ja to nepredavam a kupim si Fut alebo JR...


To je podobné aj u iných predajcov, že nevedia, čo predávajú alebo majú nekompletné informácie alebo
doslova kraviny, ako napr. hádam pol roka, čo boli dx8 v predaji, názov rc súpravy že dx8t (nič také neexistuje,
je iba dx8 a pultovka bude dx10t)...

Ono xg8 je plnohodnotné vetroňárske rádio, dnes som napípaval jeden vetroň 2 krídelká, 2 klapky, 2 štíty, v-tail,
brzdy ako butterfly, nie samostatné výsuvné štíty na plyne, má to už aj hotový aileron, len nastaviť hodnoty,
brzdy samostné hodnoty pre štíty, ailerony aj vztlaky plus krivkový pre výškovku na prepínač alebo letové režimy
alebo stále aktívne, diferenciáciu pre krídelká, klapky aj štíty, mix výškovka do vztlakov a flaperonov, 5 letových
režimov (hodenie, termika, rýchlosť, plachtenie, pristátie) a bežné plošníkové mixy plus 6 voľných mixov (nepotreboval
som tu použiť ani jeden). Mám pocit, že to má viac predpripravených funkcií než mala dsx9 a oveľa voľnejšie priradenie
prepínačov a kanálov, aj keď niektoré menu screeny sú rozdelené na viac obrazoviek (displej má menšie rozlíšenie než dsx9).

mx20 ešte nedorazili, takže zatiaľ nemám ako porovnať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2012 14:08 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.9.2009
Příspěvky: 30
čau kluci, takže mě dorazila mx20 a je to teda mazel. Vypadá úžsně. Byl jsem zní trochu zaskočen.Takovejch páček a ovládacích prvků že sem čučel. Ovšem ještě víc jsem čučel když jsem ji zapnul. Mluvilo to na mě untrvasrmanštinou. Asi 15min jsem hledal jak přepnu do angličtiny. Hrůza jak to menu je obrovský a co vše se dá nastavovat. Nejhůř ale bylo když po telefonu mě všichni obchodníci tvrdili, že soft je anglickej ale návod samožřejmě je v češtině. Jasan vždyť se ani výrobek, který nemá český návod nesmí u nás prodávat, ale ejhle návod německy a přibalen ještě anglicky ale o češtině ani vidu :evil: Docela mě to vadí, protože to nastavení vysílačky je veliký a bojovat stím jen s anglickým návodem je dost blbý. Ještě když je to uvaděný ve zkratkách aby se to na displej vlezlo. Je to blbý takhle si myslím že spousta lidí plný potenciál nevyužije.
Kdyby ale někdo měl českej návod, budu velice rád. Takže zpátky do zkoumání :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 23.01.2012 16:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Třebíč
co si myslíte jak na tom bude mx-20 oproti futabe t8fg??


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1436 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: tomashr, Zenair a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz