Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 16:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Jelikož se mé narozeniny nebezpečně blíží a já si mám vybrat nějaké éro. Samozřejmě se mi jich líbí strašně moc, ale uvažuji logicky a Minicorádo či Ion je pro mé ruce ještě moc rychlé.
Uvažuji o Phoenix 2000 http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13994__Phoenix_2000_EPO_Composite_R_C_Glider_Plug_Fly_.html
ASW28 EPO http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _PNP_.html
Fox EPO http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14498__Fox_EPO_Glider_2_32M_91_4in_Plug_n_Fly_v2_.html

Nebo nějakou stavebnici v rozsypu. trochu jsem googloval, ale nic vhodného jsem nenašel, proto bych chtěl poprosit zkušené o radu.
Větroň by měl rozpětí min. 2000mm, min. křidélka ideálně čtyř servové křídlo, zadní plochy do T (není to až tak moc důležité).
Líbí se mi BelAmi od pana Waleka, ale má malé rozpětí a nenašel jsem nikoho, kdo by mi udělal rozsyp. Sice zima se blíží, ale mé pracovní vytížení je poměrně velké a neudělal bych ho do jara, proto volím raději cestu rozsypu.
Poradíte?
Děkuji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 16:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Jen tak naokraj - MiniCorado v lehkém RCEK provedení je pomalejší než kterýkoli z těch čínských modelů, které jsi jmenoval... Možná jsi viděl nějaké šílené video nadupaných fullcarbon od graup15 a podobných, ale to není jediná možnost pro tento model.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 17:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
Jinak k těm rozsypům - docela jsem to nedávno řešil kvůli synovi. Podle mě jsou dostupné následující modely (uvažuji to, co je relativně v pohodě dostupné, ne nějaké speciality):
Riser a Riser 100 od Sigu -cena OK, dostupné v ČR, ale kromě kormidel se počítá maximálně s brzdicími štíty.
Amigo IV od Graupnera - dost kvalitní stavebnice klasické dvoumetrovky, ale opět bez křidélek a klapek - http://shop.lindinger.at/product_info.p ... 0014683903 .
Krásný je třímetrový Bird Of Time, řízená má jen kormidla, ale doplnění spoilerů je běžné a křidélka by taky nebyla nic složitého - http://www.der-schweighofer.at/en/produ ... it_3000_mm .
No a to je vlastně všechno co jsem našel - pak už přecházíme do různých "kusovek", běžné produkci vládné ARF nebo minimálně ARC...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 18:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Píšeš, že nemáš čas na stavbu. Tak se podívej po Reichardovi. Proxima II. Je to úžasný éro, má křidýlka, klapky, směrovka, výškova, výškovka do T, prostě nemá chybu. Moji kámoši ho mají a nedají na něj dopustit. Zalítáš s ním cokoli.

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
Pan Walek by snad toho mohl nabídnout víc si myslim. Každopádně bych se zkusil s nim spojit a domluvit, kdybych si já měl vybrat nějaké éro, tak určitě od něj.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 18:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2010
Příspěvky: 243
Bydliště: Liberec
...trochu mimo: Phoenix2000 mají v rozsypu v DE warehouse http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=19992.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Děkuji všem za odpovědi, Proxima II vypadá nádherně. Při svém googlování jsem narazil na pány Velíska a Knebla a jejich model ARDEA. Je tu někdo, kdo má zkušenost s tímto modelem a hlavně stavbou?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 19:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Ahoj, to bych řekl, že vypadá nádherně i létá nádherně :D . Proximu vlástním již nějaký ten pátek a nemůžu si jí vynachválit :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 19:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
:) Ahoj Michale. No právě, Proxima se mi zdá od Reicharda to nej. Proto ji tomu "nováčkovi" jako jsem já doporučuji. Má nádherný klouzavý let, dokáže se ploužit oblohou a dokáže i pěknou akrobacii. Není to celokopmosit, ale za ty prahcy je to supr éro.
OK53

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 20:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2007
Příspěvky: 718
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 10
Earl píše:
Větroň by měl rozpětí min. 2000mm, min. křidélka ideálně čtyř servové křídlo, zadní plochy do T (není to až tak moc důležité).
Líbí se mi BelAmi od pana Waleka, ale má malé rozpětí a nenašel jsem nikoho, kdo by mi udělal rozsyp. Sice zima se blíží, ale mé pracovní vytížení je poměrně velké a neudělal bych ho do jara, proto volím raději cestu rozsypu.
Poradíte?
Děkuji.

Zdravím,
V RCModely 4/2011 vyšel článek od pana Walka o jeho modelu Champion. Lze objednat plánek, laminátový trup a výřezy. Kontakt je uveden na plánku.
"167 EL-15 Champion, větroň (i elektro) pro volný čas (rozp. 2100 mm)
Konstrukce: Leopold Walek
(RCM 4/2011) 490 Kč ".
Zde je odkaz na stavitele z RCAlba:
http://www.rcalbum.com/index.php?action ... e=&id=6172

Radovan


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.10.2009
Příspěvky: 2369
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Ale klidnější éro pro pohodu je můj Sirius taky od Reicharda. Je fakt, že při letu proti větru kouřím, takže mi nešetří zdraví. :lol:
OK53

_________________
Stork8 (3,82m),Maxi Swift(1,4m) /Futaba T18 SZ /Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 21:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.9.2004
Příspěvky: 215
Bydliště: Prostějov
Rozhodl jsem se pro Ardeu a nelituji. Objednal jsem u pana Velíska, dodal pan Knebl. Dodává se laminátový trup, žebra vyřezaná CNC, spojky křídla, páky kormidel, podlážka pro akumulátor, mot. přepážka a koncové oblouky křídla. (Možno i krytky pák ke křidélkům a klapkám.) Neobsahuje balzová prkénka a nosníky. Stavba asi nebude pro začátečníky, ale jinak klasika bez záludností. (Stavěl jsem 3 měsíce po chvilkách, max. 2 hodiny.)Totéž letový projev. Krásně sedí v zatáčkách, nepodařilo se mi ji utrhnout. Rychlost letu podle zakřivení odtokové hrany hbitá, nebo krásně pomalá. Výkruty a lopingy jsem nezkoušel. Díky své velikosti klidný, majestátní let, dobrá viditelnost ve výšce. Pohoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: pon 03.10.2011 22:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.4.2005
Příspěvky: 268
Bydliště: Nové Město nad Metují
Jinak pan Walek má v nabídce i elektrovětroň Rower, rozpětí je tuším 2,6m, 4 serva v křídlech, ocas T, rozsyp (tedy frézovaná žebra, lože baterek) je k dispozici a trup dělá pan Knebl i se spojkou křídel.

_________________
Futaba T8FG
Vektor II, Super Elipse, Pilatus Porter, Rower


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2011 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.8.2010
Příspěvky: 535
Bydliště: Středočeský kraj
Tak se mi podařilo zjistit, že nějaké výřezy na modely pana Waleka se dělají, ale výrobci pracují v naprostém utajení :D :D Mimo několika článků v RC modely se nijak neprezentují. Zatím jsem sehnal mail a telefonní číslo. Dál se uvidí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elektrovětroň v rozsypu.
PříspěvekNapsal: úte 04.10.2011 8:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Earl píše:
Tak se mi podařilo zjistit, že nějaké výřezy na modely pana Waleka se dělají, ale výrobci pracují v naprostém utajení :D :D Mimo několika článků v RC modely se nijak neprezentují. Zatím jsem sehnal mail a telefonní číslo. Dál se uvidí.

Mám silný dojem, že pán Knebl....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz