Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2011 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.9.2008
Příspěvky: 608
LV píše:
Atto píše:
Je pochopiteľné, že by si/ste bol rád/boli radi, keby sa stratili všetci tí, čo s tebou/s vami nesúhlasia.

Strč sa do riti, vylíž mi prdel....

Čo iné čakať od človeka, ktorý je autorom slávneho výroku:
LV píše:
Tu je to o modelarine.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2011 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Aby ste si mali čo dať na vaše stránky...
Lietate s polystyrénovými mrdkami a riešite tu 2kW pohony.
V modelarine ste totálny amatéri, tak si tu masírujete ego pičovinami ako nezmyselné céčka.
Keď tu niekto s praxou napíše že niečo funguje, tak vy si musíte dokázať že to nemôže fungovať. Ak tu niekto napíše, že niečo nemôže fungovať, tak vy si vymyslíte vzorček podľa ktorého to funguje dlho a bezpečne....


Zabudol som... pozdravujte pánov Ohma a Kirchhoffa. A nezabudnite pri tom na chémiu...

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2011 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.9.2008
Příspěvky: 608
LV píše:
Aby ste si mali čo dať na vaše stránky...
Lietate s polystyrénovými mrdkami a riešite tu 2kW pohony.
V modelarine ste totálny amatéri, tak si tu masírujete ego pičovinami ako nezmyselné céčka.
Keď tu niekto s praxou napíše že niečo funguje, tak vy si musíte dokázať že to nemôže fungovať. Ak tu niekto napíše, že niečo nemôže fungovať, tak vy si vymyslíte vzorček podľa ktorého to funguje dlho a bezpečne....

- Neviem komu to adresuješ, ale ja žiadnu stránku nemám.
- Ako vieš s čím lietam?
- Ty si modelár profesionál? Veď podľa teba ani Sebart nie sú profesionálne modely.
- Tu sa nebudem vyjadrovať, lebo sú tam vulgarizmy a podľa teba sú aj céčka vulgarizmy.
- Ja som žiadny vzorček nevymyslel, ja nie som pán Ohm. Ale inak keď sa na to dôkladne pozreš, tak to nie je nič iné ako Ohmov zákon. Ale podľa teba je možno aj ten p.....na.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nanotech - zázrak sa nekoná(?)
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2011 22:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Atto píše:
...............


Buď na ten graf špatně vidíš, nebo to neumíš odečítat.
Tak 207 A bych tam viděl já.
(O dalším nemá cenu diskutovat, protože kdyby jsi o tom něco věděl, tak by jsi zjistil, že v r. 2008 tahle baterka patřila k tomu lepšímu.
Takže to šlo létat tak jak mám ty grafy, nebo na to čumět od počítače a teoretizovat, co by, jak by jak to dělá vaše skupinka)

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2011 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
LV píše:
.....Lietate s polystyrénovými mrdkami a riešite tu 2kW pohony....


Ne , oni tady řeší ty 6kW, protože tam mi to vyhulilo. Při 4kW to bylo bez problémů. :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2011 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
JMalik píše:
LV píše:
.....Lietate s polystyrénovými mrdkami a riešite tu 2kW pohony....


Ne , oni tady řeší ty 6kW, protože tam mi to vyhulilo. Při 4kW to bylo bez problémů. :wink:

Ja osobne som zvedavý na princíp a chcem vedieť ako to funguje
- a keby to niekoho náhodou zaujímalo, tak podľa mňa nosobne, keď na správny princíp nakoniec prídeme, nevyhulí mi 100mAh záložná baterka pri 4A odbere (pulznom, = špičkovo 40C) odbere serv.
Alebo si ju dovolím nabíjať pol ampérikom čo je pre ňu 5C alebo radšej dám menej a počkám..
Keď už sme pri tom, vtáka mám dosť veľkého inde, stačia mi malé modely :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nanotech - zázrak sa nekoná(?)
PříspěvekNapsal: pon 19.09.2011 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
leone píše:

Ak výrobca napíše, že BURST je 55C,................. Ty ťaháš tých 60C a potom sa deje, čo sa deje.



Víš co je to "Burst" ?
Hodně volným překladem = špička (toho odebíraného výkonu z baterky).
Protože to v tomto konkrétním případě není udané v čase, tak pro někoho bude "Burst" 10sec, pro někoho 4sec.
Takže absolutní rozdíl proudu mezi 247,5 A a 270A je naprosto nepodstatný.
Až to budete jednou létat ( u vás v příštím životě), tak na to přijdete.

Teď se podívej do grafu, jak dlouho trvá "Burst" 207A v mém konkrétním případě ( to je skutečně pro těch cca 130mOh) a potom si to přepočítej na čas při 260-270A a cca 30mOhm, když byla ta baterka nová.
(Doufám, že Ti dojde, že pak musíš taky časovou základnu vydělit nějakým koeficientem větším než jedna, protože by mi to letadlo zmizelo mimo dohlednost. Takže když nebudeš teoretizovat a dosadíš si tam místo 4sec, tak 3sec, tak to bude přibližně správně. Pokud to budeš chtít pitvat ještě dál, tak Ti předvedu, že při "Burst" 300A/0,2sec se téhle baterce nestane vůbec nic)

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Naposledy upravil JMalik dne úte 20.09.2011 0:47, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 0:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Atto píše:
Čo iné čakať od človeka, ktorý je autorom slávneho výroku:
LV píše:
Tu je to o modelarine.


Ten slavný výrok je jinak :
"75%"

:wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 1:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
LV píše:
Atto píše:
Je pochopiteľné, že by si/ste bol rád/boli radi, keby sa stratili všetci tí, čo s tebou/s vami nesúhlasia.

Strč sa do riti, vylíž mi prdel.... Obrázek



Kolko mas teraz tlak? U mna si arogantny magor, ktory pourazal uz vela ludi a ktory si neprizna v nicom chybu. Stavas nadherne modely, ale videl som jedno tvoje video s dvojplosnikom, lietal si s tym, ako ked ide sulozit prvykrat pionierka Marienka s Jankom. To len k tvojmu vyjadrovaniu sa. Ja viem, ze to bol zalet.

Mira / miora si uz urazal tolko krat, snad mam pocit, ze mas doma jeho plagat a trafas sa do neho nozikom.

Jmalik, sorry, ale keby si trocha uznal, ze nie vzdy mas absolutnu pravdu, nebolo by to vlakno take dlhe.

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 14:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
googie píše:

Jmalik, sorry, ale keby si trocha uznal, ze nie vzdy mas absolutnu pravdu, nebolo by to vlakno take dlhe.


Já rozhodně nemám absolutní pravdu.
Pokud sem kdokoliv napíše, že jsou vhodnější baterky než co do toho používám já, nebo napíše,že mám špatně zvolený poměr Kv motoru, převodovky, počtu článků k použitému pohonu a uvede lepší konfiguraci, tak to rád vyzkouším.
Jestliže sem napíše teoretik, že je lepší použít více článků paralelně místo jednoho v sérii (aby se to lépe chladilo), další napíše, že jsem to podělal tím, že jsem pro baterku "Burst" 55C dal "Burst" 60C po dobu 4s, další teoretizuje o teplotě baterky, že se to nedá udržet v ruce.......apod.
Tak je pro mě další diskuse ztáta času s diletantama.
To se tady hodně mírním výrazovýma prostředkama.
( K tomu komentovanému záletu LV - to video jsem viděl a viděl jsem ho i několikrát létat. Není to super 3,4,5D pilot.
Kdysi sem psal něco o těch 75%. Já si myslím, že zatím 90% (hodně přes 90% :wink: ) uživatelů knipluje hůře než on).

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 17:24 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tak to by asi stačilo. Myslím, že žádné technické informace nepřibudou.

Jen bych za sebe rád uvedl, že jednoduché teorie, Ri, "důvěra prodejcům", nejsou všechno.

Aku létám dlouho a setkal jsem se s mnohým.

ALE pokud člověk používá vlastní rozum, svůj názor podepře experimentem (myslím tím, že neověřená teorie je jen pouhá teorie), tak lze dosáhnout zajímavých výsledků.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 19:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Napíšem to takto:
Tí čo ma poznajú s tým možno budú súhlasiť... -Tlak mám v priemere... -Čo sa týka mojej povahy. Som skôr tichý a priateľský. Nerobí mi však poslať do prdele kohokoľvek. -Čo sa týka arogancie. Áno som arogantný, ale iba na tých čo si o to koledujú. Tých čo som urazil tu na fóre nie je veľa. Sú to dokola stále tí istí... -Čo sa týka pilotáže. V tzv. 3D som nula (nímand). V klasickej akrobacii som priemer a dokážem si predstaviť, že po pár týždňoch tréningu by som bez hamby zvládol súťaž RCA. V pilotáži makiet WWI som taký lepší priemer a určite by som sa zmestil do prvej stovky v ČR a SR. Pokial lietaš makety WWI aspoň 1:4 tak kritiku od teba prijímam, aj keď neviem o zálet ktorého modelu sa jednalo. Ak však nelietaš s "hadraplánmi" tak ťa rád zoberiem na kábel aby si precitol. Aj v slabom vetre je to ako riadiť vrtuľník. Chvíľu ho necháš a si v zemi... -Čo sa týka tohoto nezmyselného vlákna, ja nie som apriori ani proti cevarovcom ani proti malíkovcom. Každý má kus svojej pravdy. Z môjho pohľadu riešiť "céčka" je (umiernim sa) somarina, pretože je to aj tak k ničomu. Načo mi je vzorec na výpočet "céčok",
keď aj tak bez toho aby som tú baterku fyzicky otestoval a zmeral nezistím, či je pre mňa daný akumulátor vhodný... Ak už ho mám kúpený, musím sa zmieriť s tým, že je taký aký je a v horšom prípade si kúpim inú lotériu....

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.9.2008
Příspěvky: 608
Myslel som, že resumé TomášaC to malo zavŕšiť a ukončiť. Ale vidím, že to tak nie je. Trochu mi vadilo, že tak ako to tu niekto napísal, JMalik musí mať vždy posledné slovo.
Laco keď sa ukľudní, tak vie stvoriť celkom úprimné a pravdivé vyznanie. Škoda že to nevie aj JMalik a tak teda Jedeme dál. Poďme sa pohrať s číslami."
JMalik píše:
Tak je pro mě další diskuse ztáta času s diletantama.

Sme poctení, alebo ak mám radšej hovoriť len za seba, tak som poctený, že nás/ma nepovažuješ za diletanta, pretože je neskutočné, koľko času si nám/mne venoval, z čoho logicky vyplýva, že to za stratu času nepovažuješ.
V tomto vlákne si vyprodukoval nejakých 110 diskuzných príspevkov, čo je takmer polovica z ich celkového počtu.
Ja som sa fakt snažil, ale na teba nemám. Rcmánia má 9904 registrovaných členov, čo by znamenalo, že každý člen by mal mať asi 0,01 percentný podiel na diskusiách. Ale ty ho máš 1.93 percentný, čo je 193 násobné prekročenie priemeru. Si fakt kanón.
Ja som na RCmánii zaregistrovaný dlhšie ako ty, ale som len úboho priemerný: mám 0,01 percenta.
Z toho vyplýva, že zatiaľ čo ja skôr čítam čo píšu iní, tak ty závratným tempom produkuješ jeden diskuzný príspevok za druhým. Tvoje nutkanie ukázať že všetko vieš, je 193 krát silnejšie ako u ostatných.
Ak by si bol fakt, ale fakt dobrý a mal si v 99 percentách pravdu, tak pri tvojich 10451 diskuzných príspevkoch je to 104 krát, keď si strelil capa.
Keď píšeš o F3K, tak asi máš úplnú pravdu, ale keď píšeš o elektronike, najmä o lipolkách, tak si tých tvojich 104 čiernych bodov riadne vychutnávam/e.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2008
Příspěvky: 1548
Bydliště: Hrachovište
to LV,

ja som to samozrejme myslel ironicky o tom tvojom lietani. Je mi jasne, ze lietas lepsie a s takymi modelmi klobuk dolu. Bola to len reakcia na tvoje vulgarizmy ala mala mrdka. Aj mala mrdka moze vyzadovat viac sustredenia na pilotaz ako velka masina.

To Jmalik a LV. Naschval som reagoval, aby som si uistil, ze vzdy musite mat posledne slovo. Nikoho z Vas tu nikto nepresviedcal o tom, aby ste tie baterky tak zapajali. Nazov vlakna o tom jasne hovori. Teorie okolo...... a nie Spajajte baterky paralelne. Ja som sa napriklad dost dozvedel, ci uz to budem aplikovat je moja vec. Plusy a minusy boli popisane. Ano, dnes si kupim, radsej 6 clanok, ano C mi nemusi povedat pravdu. Ale uz sa mi stalo X krat, zrazu mam dve baterky 3 clanky este zabalene, pretoze uz som rozbil to kam to malo ist, no tak si z toho spravim pack do niecoho ineho. Ked si obaja precitate vsetko po sebe, nikto Vas nepresviedcal, aby ste to tak robili. Ja som sa dozvedel dost aj z Vasich prispevkov, aby som sa rozhodol pre PRO a PROTI. Ostatne Vase prispevky boli urazky a silna motivacia mat stale posledne slovo.

_________________
F-86 Sabre EDF 92mm, Parkzone Typhoon, Haikong Spitfire, Zero


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 20.09.2011 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Atto píše:


...........V tomto vlákne si vyprodukoval nejakých 110 diskuzných príspevkov, čo je takmer polovica z ich celkového počtu.
Ja som sa fakt snažil, ale na teba nemám. Rcmánia má 9904 registrovaných členov, čo by znamenalo, že každý člen by mal mať asi 0,01 percentný podiel na diskusiách. Ale ty ho máš 1.93 percentný, čo je 193 násobné prekročenie priemeru. Si fakt kanón.
Ja som na RCmánii zaregistrovaný dlhšie ako ty, ale som len úboho priemerný: mám 0,01 percenta.................

.....Trochu mi vadilo, že tak ako to tu niekto napísal, JMalik musí mať vždy posledné slovo.
Laco keď sa ukľudní, tak vie stvoriť celkom úprimné a pravdivé vyznanie. Škoda že to nevie aj JMalik.....


Ale vie to :wink:

Zkus to na statistickém úřadu, třeba tam najdeš volný flek.
Tímhle příspěvkem jsi přispěl k diskusi NULA.
Na technické argumenty nereaguješ.
Abych Ti dal šanci dohnat ten počet příspěvků, tak si dám delší dobu pauzu, protože vidím, že ti honiči příspěvků to těžce nesou.
Klidně požádej TomaseC, ať mi to konto znuluje a přesune to na tebe.
Skutečně jsi technický ignorant a abych nemusel použít jiné výrazy za které mě moderátoři vymetou, tak si tady dám minimálně do konce roku pauzu.
Takže máte šanci produkovat bludy (pokud nenaserete Laca :wink: )

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Naposledy upravil JMalik dne úte 20.09.2011 23:50, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 279 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz