Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.08.2011 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
p.s. Dnes to krásně nosilo a občas i fouklo víc severvýchodně od Brna. Hotwing je skvěle vyvážen, jen jsem trimem trochu přitáhl výškovku a na Lipolku 1300 mAh 45 minut z toho 20 min na 1/2 plynu. Mám konce křídla stříknuté reflexní (červenou žlutou --- zelenou neměli :( ) barvou, tak se dalo ještě proti bílému zbytku křídla poznat jestli letím k sobě nebo od sebe :).

Na to že to není větroň, to plachtí jak ďas.

Dotaz:
1) na vypnutý motor se trochu točí vrtule - nemám ji zabrzdit ?
2) udělat mix plyn -> výškovka potlačení ? - když dám "ceres", tak začne trochu stoupat (ne moc ale stoupá), na půl plynu letí pořád vodorovně. Nebo vyosit nepatrně motor ?

co poradíte? co je správně "modelářsky" motor nebo mix ?


Naposledy upravil petr64 dne pon 17.10.2011 7:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.08.2011 7:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
- Aktivuj brzdu na reglu, kdyz se vrtule nebude protacet, poleti to v klouzavem letu lip.
- Lepsi je trochu vyosit motor.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2011 9:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
OK, dík za rady. zkusím to vyosení.

Stále mě nedá spát to dvoumotorové křídlo :). Byla tu i řeč o synchronizaci otáček dvou motorů. Jak to funguje? Jaké jsou možnosti, toto zrealizovat ?

Dva regly, které jsou vzájemně propojeny? Nebo regulace nějakou zpětnou vazbou? (snímače otáček vrtule a nějaká elektronika vyhodnocující diferenci otáček, která je zavedena zpět do reglů a upravuje co? Proud nebo napětí od akumulátoru vstupující do reglů? (neb se domnívám, že za reglem už je pasé nějak upravovat 3fázové průběhy - velké proudy).


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2011 19:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Na synchronizaci bych se vykaslal, bude to fungovat i bez toho, pokud pouzijes stejne motory, regly i vrtule. A nejlepe napajeni ze spolecne baterky. Mam takhle 2 i 3 motoraka a chodi bezproblemu.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2011 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
OK.
Když už ale byla o synchronizaci řeč ... jak na ni? Pouze mě to zajímá :)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.08.2011 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
petr64 píše:
.. Byla tu i řeč o synchronizaci otáček dvou motorů. Jak to funguje? Jaké jsou možnosti, toto zrealizovat ?

Niekto to aj predával, na 3 fázach oby sa nejak mali dať sledovať otáčky (ale PWM pri zníženom plyne sa musí odfiltrovať) a podľa toho upraviť SIGNÁL pre jednotlivé regly.
Otázne je nakoľko to je dobré a spoľahlivé a dostatočne stabilné a rýchlo reaguje..
Možno by ale bol jednoduchší obyčajný mikrofón za každú vrtuľu a sledovať to podľa rázu spôsobeného listom vrtule..

- tak či onak, ja by som sa na to vykašlal.
Spomenul som synchronizáciu, ale to v tom zmysle že tam nie je a že ak na modeli vbec nebudú smerovky a jeden z motorov potiahne trošku viac-skorej-inak tak to môže model príliš rozhodiť a bol by problém.

Keby sa tam dali dostatočne dimenzované smerovky, mohlo by to letieť aj s jedným motorom vypnutým. (a ono to aj je zas ďalšia zábavka, odladiť to, aj to zaujímavo vyzerá pri nízkom prelete ak sa to podarí-...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Synchronizátor
PříspěvekNapsal: pát 12.08.2011 17:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Praha 8
Synchronizátor dělá pan Kortba - MZK servis. Dával jsem k tomu "zadání a technickou specifikaci". Testovalo se to i ve Švédsku. Jsou dvě verze pro spalováky a pro elektromotory. Mrkni se na jeho stránky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Blbá otázka
PříspěvekNapsal: stř 14.09.2011 16:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Trochu začátečnická blbá otázka.
Zakoupil jsem právě jetý, létaný, osazený model Tornado 11 pro motorizaci. V návodu pro přídavné lože se uvádí motor AXI 2808/24. Znamená to tedy že například motor turnigy cq2826 je výkonnější ? Chápu to správně, že vyšší číslo udává velikost i sílu motoru ? Nebo jaký je ekvivalentní motor za axi 2808/24 ?
Btw. následná otázka k akumulátoru. Telink uvádí 3c 1250 lipo. Ten nemám. Mám k dispozici nevyužitý 3c rhino 1750 a funglovku turnigy 2200. Jak s větším aku bude lítat ? Půjde to vůbec odlepit ? Jistě že s řádným motorem poletí i dlažební kostka ale plánuji ho pro fpv...časem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo s motorem
PříspěvekNapsal: stř 14.09.2011 16:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Ten motor co jsi uvedl nema s Axikem vubec nic spolecneho, staci se podivat na hmotnost - Axi 76g, Turnigy 33g, je to velikostne o 2 tridy jinde. Ty cisla oznacujici velikost si kazdy vyrobce dela trochu jinak, Axi oznacuje rozmery statoru (vnitrku motoru), Turnigy vnejsi rozmery celeho motoru.
Velmi zhruba je ekvivalent toho Axiku treba neco jako tohle - http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=18160 (pouze velikost a hodnota kv, kvalitu nehodnotim, ten motor jsem v ruce nikdy nemel).

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo s motorem
PříspěvekNapsal: stř 14.09.2011 16:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Díkez..budu hledat a případně se zeptám...případně jiný ekvivalentní motor k axi 2808/24 ???
jsou například toto vhodní kandidáti ?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Motor.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 2808_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _2808.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 2808_.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo s motorem
PříspěvekNapsal: čtv 15.09.2011 21:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Létal jsem s motorem na čumáku. Vrtuli jsem měl přibližně kolmou na horní hranu křídla. Přišlo mi, že model je docela citlivej na vyosení.
Teď létám s tažným motorm vzádu. Přijde mi, že ať vyosím motor nahoru či dolů pořád model letí vodorovně nebo spíše klesá pod plným plynem.
V obou případech jsem se snažil mít křídlo vytrimované, aby bez motoru pěkně klouzalo.

Je velký rozdíl mezi vrtulí ve předu a nabo tažnou vrtulí vzadu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo s motorem
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2011 15:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
Před nedávnem tu byla řeč o Hortenech a Northropech. Co říkáte na tohle: http://www.youtube.com/watch?v=wbgKLOFxzcE

Profil KFm4 Zigcag pro stabilizaci - žádná směrovka, žádné winglety.

Zkoušel někdo profil KFm4 ? (fascinuje mě na tom ta jednoduchost - jen z desek - rychlá stavba).

Koukněte i na další videa toho člověka - móc pěkné.

_________________
SPEKTRUM DX6i | HD Contour GPS | ZagiKiller 1500, HotWing 1200 (+1800), Alpha 1500, SkyClimber 2000


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Samokřídlo s motorem
PříspěvekNapsal: čtv 29.09.2011 8:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2011
Příspěvky: 551
Bydliště: Moravský kras
Obrázky: 98
petr64 píše:
Zkoušel někdo profil KFm4 ?

_________________
SPEKTRUM DX6i | HD Contour GPS | ZagiKiller 1500, HotWing 1200 (+1800), Alpha 1500, SkyClimber 2000


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz