Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Tornádo XX nebo Tomahawk II ?
Tornádo XX 19%  19%  [ 6 ]
Tomahawk II 65%  65%  [ 20 ]
Jiná varianta 16%  16%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 31
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.06.2010 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Možná hloupý dotaz, ale jak jsi lepil ty dvě půlky k sobě? Lepil jsi to na zádech tak, aby celá odtokovka byla na podložce? Bavil jsem se s jedním kolegou, který si Tomahavka postavil a neudělal to negativní vzepětí a hrozně mu to pak lítalo, spíš nelítalo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.06.2010 21:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.11.2009
Příspěvky: 115
Bydliště: Plzeň
Lepil jsem to na zádech, zatěžkáno na koncích na odtokovkách, mělo by to být OK, co jsem to potom postavený kontroloval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.06.2010 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2006
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha
Mám Tomahawky II dva a vzepětí jsem neřešil ani u jednoho. Lítaj, přes velký rozdíl v hmotnostech, pěkně oba.
Ani návod se o žádném plusovém či neg. vzepětí nezmiňuje. Není potřeba.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.06.2010 23:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
neni potreba nic moc stelovat. je to urizle tak, ze kdyz se rezne plochy presne slepi, tak to ma vzepeti spravne. kdyz to budes lepit uhuporem (coz je podle me nejlepsi na tento typ spoje) tak si to nacvicit sesazeni na sucho, pak namaznout, nechat zavadnout a presne prilozit k sobe a je to.

To zatezkavani lahvema funguje taky - ale to je kdyz to clovek lepi purexem nebo nejakym xindlem co dlouho tvrdne, aby se to behme schnuti nerozjelo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.06.2010 8:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Tak pak netuším, proč to lítá divně. Podle mě to musí lítat vždy. Já mám třebas už od výroby blbě uříznuté jednotlivé půlky a tak když jsem to celé postavil, něco mi nehrálo a tak jsem po přeměření zjistil, že se mi směrem dozadu winglety sbíhají a i přes to to lítá super. Asi budeš muset, jak jsi psal, zajít zalítat s někým, kdo Ti pomůže vše zkontrolovat.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.10.2010 7:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Ahoj Kluci, chystám se na zimu taky postavit svahového kombata. Ještě jsem se teda nerozhodl jestli Tornado XX nebo Tomahawka 2, ale asi to bude ten druhej. Měl bych pár otázek:

1. opravdu ta páska nebude ani po přežehlení na tom EPP držet bez nějakého pomocného lepidla? co potah AS filmem? nebo je ta páska lepší?
2. jakou velikost akumulátorů zvolit, AA a nebo AAA? hlavně tedy asi kvůli těžišti...
3. serva budou kovová 14g MG14 z HC (šuplíková) myslíte, že budou na souboje stačit? http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8303&Product_Name=Hextronik_MG-14_14g/2.2kg/0.11sec_aircraft_servo

díky za všechny rady


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2010 9:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2009
Příspěvky: 496
Bydliště: Praha 3
miglosch: Co se týká Tomahawku II:

1. bez pomocného lepidla páska držet nebude. Jednoznačně nejlepší je použít sprej 3M 77. Je sice drahý, ale páska na něm opravdu drží a dobře se s ním pracuje. UHU ve spreji jsem taky zkoušel a je to bída. Taky je možnost to natřít naředěným Chemoprénem, ale rozhodně to pak bude těžší - já bych to tak nedělal. Potah fólií jsem nezkoušel.

2. Co se týká kapacity, tak naprosto vyhovuje AAA Eneloop (800 mAh), ale asi budeš muset trochu dovážit špičku (já jsem přidával 20g) a to jsem osadil veškerou elektroniku co nejvíc dopředu. Baterie mi vydrží na cca 6 hodin letu. Problém nebyl ani při létání v mrazu -10 St. C. To jsem ale vydržel jen asi 2 h, i když baterie byly v pohodě :). S AA bude model o trochu těžší, ale možná nebudeš muset dovažovat. Kapacitu bych volil minimálně 600 mAh.

3. I kdyby MG 14 vydržely ty rány, tak bys určitě musel přidávat spoustu olova do čumáku. Na hmotnosti serv nemá cenu šetřit a i z hlediska odolnosti tam rozhodně budou mnohem vhodnější standardní serva.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2010 10:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Já používám jako batt nějaké Sanyo NiCd 1000mAh a nevylítám to ani kdybych se zbláznil. Pokud fouká, tak se ve vzduchu furt mydlíme, páčkujeme, takže serva nejsou vůbec v klidu. Zatím jsem dobíjel maximálně 600mAh a to bylo po 2 dnech lítání po sobě, ale nelítal jsem s tím nonstop. Tento článek mi krásně dovážil éro, takže v čumáku mám tak 5g olova.
U serv se přikláním k nějakým standardním servům. Já tam mám HS-422.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.10.2010 18:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
děkuju za rady kluci, vemu si je k srdci :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tornado XX vs. Tomahawk II?
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dotaz pro majitele Tomahawku II. Lze předělat toto křídlo na pohon stříďákem ? Jaká je tloušťka profilu křídla v nejtlustějším místě ? Hledám podobnou náhradu za Ritewing Zephyr plánovaný v budoucnosti pro FPV.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tornado XX vs. Tomahawk II?
PříspěvekNapsal: stř 07.09.2011 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2008
Příspěvky: 765
Bydliště: Praha 8
v nejtlustsim miste ma priblizne 31mm a stridak tam pujde asi tezko protoze kridlo samo o sobe je tezke na zadek
a je potreba nacpat elektroniku co nejvice dopredu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tornado XX vs. Tomahawk II?
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2011 5:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
malcomx píše:
v nejtlustsim miste ma priblizne 31mm a stridak tam pujde asi tezko protoze kridlo samo o sobe je tezke na zadek
a je potreba nacpat elektroniku co nejvice dopredu

dopředu by nevadilo..té elektroniky by tam bylo povícero....nicméně jsem si vzpomněl, že tornado se vyrábí i s přídavným pohonem a tak počkám s rozhodnutím na veletrh do letňan kde doufám budou prodejci mít svoje modely slepené a ne jen v pytlíku v rozsypu za zády v regálu...pak bych vzal raději tohle křídlo..
btw.. 31mmm není nic moc.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tornado XX vs. Tomahawk II?
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2011 6:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Myslím že s ťažiskom je to v podstate rovnaké, mal som dva TomahawkII a teraz mám Tornado 11, a aj keď sa snažím dať všetko dopredu (ale 5cm od nábežky nesmie byť podľa pravidiel nič tvrdé, kvoli triafaniu sa do hlavy pilotov pri kombate!) aj štandard servá a AA príjmačovú sadu, musel som dosť dovažovať aj to Tornado11.
Každopádne to motor uviezlo v pohode, len sa oplatilo použiť patrične masívne baterky. Bežne lietam s 4s A123/2300mAh čo je 320g baterka.. (príjmačovky s olovom vtedy vyberám).
Skorej poradím že motor na vyššie otáčky stačí ľahší, napr hračková 50gramová obežka BL2212-06 KV:2200 znáša prúdy cez 30A, len to má iný letový prejav.. mne vyhovuje.

Ďalší model by bol radšej Tomahawk, nejak sa mi viac páči na pohľad.
Ale kolega v klube má BEEVOLUTION WindRider od lindingera, a ten je penený do formy - to by mala byť dosť podstatná výhoda, tak neviem či sa nevydať tým smerom.. vyzerá trochu žiletkovo ale nelietal mu zle (ako svaháč bez pohonu, to je na zamyslenie ako by sa prejavil naložený...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tornado XX vs. Tomahawk II?
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2011 8:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 26.11.2006
Příspěvky: 599
Bydliště: Praha 10
Jak se změní stabilita modelu, když mu sundám ty stabilizátory? Mám takovou domněnku, že by mu nemusel vadit boční vítr. Ale netuším jestli to poletí dobře rovně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tornado XX vs. Tomahawk II?
PříspěvekNapsal: čtv 08.09.2011 8:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Tim myslis ty "smerovky" na konci kridel?
Pokud je sundas tak to poleti velice "zvlastne" (obcas se to na kombatu povede nekomu ustrelit za letu). Bez smerovek je samokridlo velice zive, ochotne toci vykruty, ale spatne lita zatacky, jakoby smykem. Proste se nakloni a natoci, ale jeste chvili leti bokem na vitr porad v puvodnim smeru. Je to celkem legrace, ale v realu knicemu, vykony se zhorsi. Ze by to nejak lip litalo v rovnem letu si nemyslim.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 63 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz