Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 4:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
http://www.ok-rimr.com/cs/jak-na-to/tur ... pe-offline

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 5:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
vidas píše:
...
To ze je potrebna kalibracia som este pochopil ale ze napiklad ukazovatel napatia baterie je potrebne nanovo "kalibrovat" ma trosku vystrasilo a navyse uz neukazuje tak presne ako pred tym ale skace hore dole aj o tri desatiny voltu.

Dakujem za odpovede.

Keď som s 9x začal, skákalo mi napätie viac ako píšeš. Lenže dôvod je tam ten že som použil 10ročnú sadu NiMH ktorá už má odpor v jednotkách ohmov, a keď meranie napätia raz prebehne počas vysielania VF modulu a inokedy mimo to vysielanie, prejaví sa to ako skákanie napätia.
Ja som dal na napájanie kondenzátor - neberiem 9x príliš vážne a tá sada vydrží napájať vysielač bez problémov mnoho hodín (nechal som to 6 hodín vkuse ale potom som to musel vypnúť lebo som išiel preč a zase som nechcel aby to vycuclo baterky do nuly, a potom to začne rátať čas od nulu tak neviem ani koľko to dá maximálne...
Medzi meraním rôznych verzií nepozorujem rozdiel. Skorej radím skontrolovať stav konektorov a sady ako takej, či sa pri nabíjaní neupiekla teplom (vnútri vysielača sa nemôže chladiť, prehrieva sa mi ak neotvorím aspoň dekel!) - prehriatie zvýši odpor NiMH, inýmni slovami poškodí ich.
Rozdiel tam je až v prípade že padá napätie 5V za stabilizátorom - predtým začali čísla stúpať, teraz tam je urobené porovnanie "bandgap" procesora a keď nemá 5V prepočíta napätie inak. To aby nenastal prípad že baterka má 7V (ten 8článok napr, čiže je úplne vymlátená)a človek spokojne lieta s nápisom 10V na displeji.
To že doladiť meranie napätia môžeš na obrazovke AD, podľa mňa to je dobre že sa to dá, podľa nejakého meráku (ja som to nastavil podľa napätia čo zobrazuje Jeti TU modul).

K tomu novému nastaveniu modelov po update verzie - prinajhoršom bude fungovať postup, že to nahráš počas upgrade na PC, otvoríš v eePe a zas uložíš, a dáš nahrať do vysielča - a on to uloží v najnovšom formáte. Ale pokiaľ viem tak sa formát nemenil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 5:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
To jsme na tom stejně. Já jsem měřil při kalibraci Tx accu napětí přes FrSky... :)

Něco se v tom formátu EEPROM vrtají, protože někdy mi při nahrání Er9x zahlásí "bad eeprom..." a někdy ne.
Pokud jo, tak platí způsob s "přeuložením" který popsals.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 6:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Inak zas ju majú na leaderhobby.com za 39.90 (plus poštovné).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 6:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
coro píše:
Inak zas ju majú na leaderhobby.com za 39.90 (plus poštovné).

mají tam na skladě flysky vysílače..sakra..jen cena dopravy překročí cenu vysílače...takže nic...co konkrétně jsi měl ty na mysli ? můžeš sem dát odkaz ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 6:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
No veď FlySky, to je to isté čo Turnigy (ak nie lepšie), akurát s nápisom skutočného výrobcu a anténkou na module. A v akcii je teraz len verzia s plynom vľavo, ale to je jedno prehodiť pružinka sa dá.
Poštovné je vždy nemalé, čo narobíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 7:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
coro píše:
No veď FlySky, to je to isté čo Turnigy (ak nie lepšie), akurát s nápisom skutočného výrobcu a anténkou na module. A v akcii je teraz len verzia s plynom vľavo, ale to je jedno prehodiť pružinka sa dá.
Poštovné je vždy nemalé, čo narobíš.

Čekám na to až Flysky budou mít na evropském skladu kde cena za dopravu je přeci jen jiná...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 7:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Juro...
Zase velmi sebejistě "říkáš nepravdy" :D

Rádio za 40USD z Leaderhobby:
cca 40+30USD (17,50)= cca 1225,-
x 1,19 (19%DPH) = 1458,-
+ 300,- (výpalné poště) = 1758,- Kč

Rádio z Evropy:
http://www.giantcod.co.uk/flysky-fsth9b ... 06149.html
cca 52+15liber (28,50) - cca 1909,- Kč

Leda bys věděl o "evropské" TH9x za litr, to pak jo :wink:

Ale vlastně máš pravdu. Ta cena za dopravu je skutečně jiná... :wink:

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 7:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
RiMr píše:
Juro...
Zase velmi sebejistě "říkáš nepravdy" :D

Rádio za 40USD z Leaderhobby:
cca 40+30USD (17,50)= cca 1225,-
x 1,19 (19%DPH) = 1458,-
+ 300,- (výpalné poště) = 1758,- Kč

Rádio z Evropy:
http://www.giantcod.co.uk/flysky-fsth9b ... 06149.html
cca 52+15liber (28,50) - cca 1909,- Kč

Leda bys věděl o "evropské" TH9x za litr, to pak jo :wink:

Ale vlastně máš pravdu. Ta cena za dopravu je skutečně jiná... :wink:



Díky za info..máš pravdu, takhle jsem si to zatím nepočítal páč mi chybí všechny ty infa..já kupuju většinou z ebay kde je poštovné zdarma a pošta mi zatím nikdy nic nepřipočetla..jo a ještě..máš nějakou zkušenost jak to celé dlouho trvá ? já mám zkušenost, že ve stejný den objednaný balík z ostravy a koupené zboží z dealextreme a to z číny o 1 den bylo v praze dřív...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 9:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2008
Příspěvky: 264
Bydliště: Praha východ - Měšice
No ja ju mam objednanu od 23.8. (bola skladom) a este nemam ani info ci ju poslali. A ani status pri prihlaseni sa nezmenil. Tak asi tak. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 10:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
A u Giantu nebo u LeaderHobby?
U LH mi poslali track.No až jsem si o něho napsal. K jejich cti slouží, že to tou dobou bylo už v ČR. Pak to zmrzlo na dva týdny na celnici, ale to je jiná pěsnička... :)
U Giantu mi chvíli po zakoupení došlo info s číslem. Beru tam přijímače a čidla.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 10:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2010
Příspěvky: 13
[color=#FFFF80]Keď som s 9x začal, skákalo mi napätie viac ako píšeš. Lenže dôvod je tam ten že som použil 10ročnú sadu NiMH .....[/color]


Dakujem za typ s "prehnatim" EEPRMky ze eePe a naslednym nahratim do vysielaca. Vskusam.

Jednalo sa upgrade z verzie r357 na aktualnu stabilnu verziu r443 a EEPROM som nahraval spat v povodnom zneni.
Vsetko som mal zazalohovane ale po nahrati Povodnej EEPROmky vo formate .bin stahnutej teste pred upgrade z vysielaca som dostal hlasu ze pouzivam zastarali EEPROM a mam skontrolovat nastavenia.
Pri tom som musel nanovo kalibrovat ukazovatel napatia baterie na T9x a nemal som ani istotu cu bude nastavenie modelov ( oni tam su aj funguju, len si nie som isty ci velkost vychyliek a pod je zachovana ) 100% v poriadku.


Co sa tyka kontroly v eePe, tak na to sa velmi nespolieham lebo napr. na kridielkach mi ukazuje TRIM -125 hoci vo vysielaci je TRIM nula.
Tak isto neslo nasimulovat funkciu Flight mode trim, proste to pri simulacii na to nereagovalo a v tom "mixe" mi vzdy zaskrtnutie policko Flghtmodetrim zrusilo.

Bateriu pouzivam Lipolku ZIPPI 2500 mAh
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... a_JR_.html

a napatie som meral pri kalibracii sucasne voltmetrom a polnym ukazovatelom napatie baterie pripojenym cez balancny konektor, ktore ukazovali rovanke hodnoty.
Samozrejme ten udaj na displeji beriem ako informacny a hlavne ako alram baterie takze aspon trochu by to mohlo ukazovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
nebyli by někde linky na obchody kde prodávají rádia a kde je mívají na skladě ? a kde s nimi má někdo zkušenosti jak obchod funguje..na dealexteme odeslání trvalo max 4 pracovní dny a za dalších cca 7 dní to bylo v republice...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 10:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
No vidíš...
A zrovna z DealExtreme jsem čekal na balíček šest týdnů. 3 týdny běžně. A to ještě nešaškovali celníci...

Moc toho nevymyslíš. Nejrychleji to bude z EU. Ale nemají je skladem. Resp. mají skladem Jamaru ale tam je zas trochu jinak posazená cena...

A z Číny atd stejně nemůžeš nijak ovlivnit dobu, jak dlouho to bude na celnici...

Když pospícháš, kup to tady a hotovo. Je to o pát stovek dražší, ale máš to hned.

"HNED" a "LEVNĚ" současně v tomto případě není moc obvyklé :wink:

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy 9x hardware, opensource TX
PříspěvekNapsal: pon 05.09.2011 10:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
tak zase nespěchám...jako když potřebuješ na wc...vím, že se dá koupit v čr od překupovačů..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz