Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 6:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Ahoj, já vím že jsem začal létat na začátku prázdnin, ale strašně moc se mi líbí kategorie F3K a tak bych si chtěl nějaký to F3K postavit. Jěnže nevím jaké? Nejraději bych byl kdyby bylo rozpětí tak 1m a aby nebylo těžké na stavbu. Poradíte mi jaké?

P.S. kousek od domu mám svah, tak by se mi líbilo i něco co by ho zvládalo. :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 6:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Skús hľadať Alula DLG - ono sa to dá aj urobiť doma veľmi jednoducho. Nie je to F3K ale dá sa to hodiť za krídlo a letí to dobre - na začiatky to môže byť podľa mňa dobrá voľba.
http://www.rcgroups.com/forums/attachme ... id=1544338


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 7:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
A skús mrknúť aj na toto:
http://www.f3k.nl/index.php?id=3
Je aj varianta s konštrukčným krídlom. Mal som to postavené káčkarskou technológiou, malo to 117g a lietalo to prekvapivo dobre.


Přílohy:
Mimi.jpg
Mimi.jpg
[ 68.67 KiB | Zobrazeno 4369 krát ]



Naposledy upravil maroslong dne pát 02.09.2011 9:08, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: úte 30.08.2011 10:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
chces li jednometrove DLG tak mimi z odkazu viz. zprava vyse je super volba. postavil jsem si hnedle 2 temer zaroven. stavba je malinko piplacka, ale nijak slozita. ero lita celkem slusne, na nauceni myslim nema chybu. paklize ale uz neco nalitano mas a chces stavet a ne kupovat "hotovku" postav si mantu. letove vlastnosti jsou uz uplne jinde a stavba neni o nic narocnejsi. jen je dobre koupit hotovy laminatovy trup (ja mam od Ypsi) stavbu to hodne zjednodusi. takze asi tak. plan na obe era by se v .pdf nekde urcite nasel. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: pát 02.09.2011 9:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.8.2011
Příspěvky: 29
Bydliště: Ružomberok - Slovensko
Ahojte, ja prave zacinam robit model mimi, s konstrukcnym kridlom. Moja otazka je, ktore lepidlo by som mal pouzit na kridlo, hlavne cim spojit ten lomeny nosnik. Vdaka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2011 13:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 450
Blog: Zobrazit blog (1)
Hochu,
co jsi začal o prázdninách s leteckým modelováním. Metrové rozpětí je málo. Byl by jsi s výkony i vlastnostmi zklamaný. Uvažuj nejméně o 1,5 m rozpětí. A ještě si rozhodni jakou technologii bys´použil: žebra + nosníky, polystyren + balza(dyha). Kompozit asi ještě ne.
Návrhů je možných povícero.
J.Lněnička


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2011 14:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
vrato píše:
Ahojte, ja prave zacinam robit model mimi, s konstrukcnym kridlom. Moja otazka je, ktore lepidlo by som mal pouzit na kridlo, hlavne cim spojit ten lomeny nosnik. Vdaka...


Jde to komplet slepit jen vteřiňákem, v tomto případě i ten lomený nosník. Tam musí přijít výztuha přeplátováním.
Je dobré pečlivě vybrat lehkou balsu, šetřit lepidlem......, jinak to nebude létat podle představ.
Maximálně šetři hmotností hlavně na ocaskách.

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2011 20:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.8.2011
Příspěvky: 29
Bydliště: Ružomberok - Slovensko
Lněnička píše:
Hochu,
co jsi začal o prázdninách s leteckým modelováním. Metrové rozpětí je málo. Byl by jsi s výkony i vlastnostmi zklamaný. Uvažuj nejméně o 1,5 m rozpětí. A ještě si rozhodni jakou technologii bys´použil: žebra + nosníky, polystyren + balza(dyha). Kompozit asi ještě ne.
Návrhů je možných povícero.
J.Lněnička

...aj ja by som radsej nieco s vacsim kridlom, ale taky planik ako na "1m" Mimi som nenasiel...Mimi vyzera byt konstrukcne jednoduche, aj ked pri mensom rozpeti, treba velmi davat pozor na hmotnost...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2011 20:25 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 10.8.2011
Příspěvky: 29
Bydliště: Ružomberok - Slovensko
JMalik píše:
vrato píše:
Ahojte, ja prave zacinam robit model mimi, s konstrukcnym kridlom. Moja otazka je, ktore lepidlo by som mal pouzit na kridlo, hlavne cim spojit ten lomeny nosnik. Vdaka...


Jde to komplet slepit jen vteřiňákem, v tomto případě i ten lomený nosník. Tam musí přijít výztuha přeplátováním.
Je dobré pečlivě vybrat lehkou balsu, šetřit lepidlem......, jinak to nebude létat podle představ.
Maximálně šetři hmotností hlavně na ocaskách.



uz som kupil hustejsi sekundak...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2011 20:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
zalomeny nosnik jsem ve spoji polepil purexem a po cele delce jej preplatoval rovingem, od posledniho zebra az k centroplanu. na uhlik jsem pouzil oblibeny letoxit. priklanim se k nazoru ze 1m je malo, pozna se to vsak az kdyz mas ero "dospele" 1,5m. do te doby mimi bohate postaci a zacatecnikovi poskytne dost prostoru pro nauceni. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2011 20:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.6.2008
Příspěvky: 4042
Bydliště: Děčín
Obrázky: 0
Lněnička píše:
Metrové rozpětí je málo. Byl by jsi s výkony i vlastnostmi zklamaný. Uvažuj nejméně o 1,5 m rozpětí. J.Lněnička

Jak nejméně? Kdo tady má větší DLG?
A s tím metrem nemáš pravdu. Měl jsem metr microna, a užil jsem s ním dost zábavy. A kdyby ho ode mě nechtěl koupit kolega na letišti, tak ho mám dodnes. Určitě metr není marný. Jasně , že metr a půl je lepší , to jo. Ale metr není málo , a rozhodně nezklame.

_________________
Frsky X10S Carbon
Heliny od Mikada, fpv race koptéry a trochu F3K


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 04.09.2011 20:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
Jak nejméně? Kdo tady má větší DLG?

mno jeden by se nasel :D http://www.youtube.com/watch?v=RiymYMxt8CI&feature=related


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2011 8:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
No tak už jsem se rozhodl že si postavím Mantu. :D A chci se Vás zeptat na co si u ní dát pozor? Kde dát výztuhy? A čím ji potáhnou? Chtěl bych nějakou průsvitnou nažehlovačku, myslím že se té průsvitné říká transparentní?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2011 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Toto asi poznáš ale pre istotu:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=691355
A tu je moja Manta:
http://www.topgun.sk/php/index.php?PAGE_NEWS=352

Snaž sa šetriť hmotnosť, na chvoste šetriť, šetriť a ešte šetriť hmonosť. Na krídlo vyber najlepšiu balzu akú zoženieš, na chvost ešte lepšiu (rozhodne ľahkú, výberovku). Trochu problém je s krídelkami, na odtokovku treba tvrdú balzu, alebo ju urobiť kompozitovú, ináč sa neustále krútia. Medzi pásnice nosníku a stojinu som dal uhlíkový roving a prelaminoval stred krídla po zlepení a miesto okolo kolíka. Na poťah je dobrý transparentný Solarfilm SP (Hořejší), ktorý je pevnejší ako Oracover a viac spevní krídlo na krut. Mikrobovdeny sa mi neosvedčili, radšej klasiku, torzné pružinky a Dyneemu. Servá použi osvedčené, čína do F3K nepatrí. Ak ťa ešte niečo zaujíma, pýtaj sa.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jáký model jako první F3K
PříspěvekNapsal: ned 11.09.2011 12:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.3.2011
Příspěvky: 2496
Bydliště: Trutnovsko
Obrázky: 4
Jo jěště se zeptám: gondolu máš vlastní nebo koupenou. Křidélka asi udělám stejně jako ty. No a když udělám kostru s tím nosníkem, tak od náběžky po nosník je balzový potah? Případně jaká tloušťka?

Jde na výrobu žeber použít tato metoda?: http://rcmodely.cevaro.sk/index.php?id= ... ier-kridla


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz