Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 21.05.2011 20:31 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2011
Příspěvky: 39
Bydliště: Smetanova 73 Cvikov
to klidně použíj též, jen opravdu chce to víckrát, je to jistota, když to ošidíš, pak se na to doplácí, dřív se vosk na parkety používal, tedyto lze též použít jako náhradu...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 21.05.2011 20:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 1.1.2009
Příspěvky: 465
Dobře, díky. Dám více vrstev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bezpečnost
PříspěvekNapsal: pon 25.07.2011 11:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 518
Bydliště: Vážany
Obrázky: 4
Tak jsem se vrátil od očního. Řeknu vám, ta skelná tkanina je svinstvo. Doktorka v oku nic neviděla, ale já pořád cítím bodání. Pak to vyplnáchla nějakou vodičkou kapla něco na uklidnění a dala mi recept na nějakou antibiotikovou mastičku. Nicméně myslím, že vlákno tam mám zapíchnutý pořád a co bude dál ....

Včera jsem potřeboval trochu na jemno sekanýho skelnýho vlákna. Tak jsem si zbytky tkaniny nacvakal štípačkama. Pak jsem si všiml, že se od toho fest práší, ale už bylo pozdě.

Bacha na to.

_________________
DX6i
Minimag, Windrider FOX, CAP 232 EPP MS Composit, Mono2, Extra 300 EPP


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: bezpečnost
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 7:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 518
Bydliště: Vážany
Obrázky: 4
Victronix píše:
Tak jsem se vrátil od očního. Řeknu vám, ta skelná tkanina je svinstvo. Doktorka v oku nic neviděla, ale já pořád cítím bodání. Pak to vyplnáchla nějakou vodičkou kapla něco na uklidnění a dala mi recept na nějakou antibiotikovou mastičku. Nicméně myslím, že vlákno tam mám zapíchnutý pořád a co bude dál ....

Včera jsem potřeboval trochu na jemno sekanýho skelnýho vlákna. Tak jsem si zbytky tkaniny nacvakal štípačkama. Pak jsem si všiml, že se od toho fest práší, ale už bylo pozdě.

Bacha na to.


Tak můj problém vyřešil Mudr. Tomáš Mňuk z pohotovosti z FN u Svaté Anny v Brně. Večer už jsem to nevydržel a jel 50 km do Brna. Po nakapání jakési barvy do oka a 20-ti minutách prohlížení pod modrým světlem se p. doktorovi podařilo vytáhnout 2 skleněná vlákna.
A teď je to pohoda.

_________________
DX6i
Minimag, Windrider FOX, CAP 232 EPP MS Composit, Mono2, Extra 300 EPP


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 15:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2009
Příspěvky: 260
Caute

Asi primitivne otazky, ale vrtaju mi v hlave :D

1. Ked je tkanina dlha 1m a potrebujem laminovat dlzku 1,5m tak sa jednoducho jedna tkanina prelozi na druhu na urcitej vzdialenosti alebo je to zlozitejsie?

2. Da sa nejako odhadnut, kolko priblizne bude hrubka steny laminatu pri pouziti 4 vrstiev 80g tkaniny a 2 vrstiev 140g?

Vdaka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 16:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
1: Pokud to tedy správě chápu,tak v místě překrytí to budeš mít silnější. Sice nevím na co to máš,ale proč tak? Radši bych tedy koupil tkaninu šíře 1m,namotanou na ruli a délku si řekneš sám jakou potřebuješ.Takto koupit od havla (Ale nevím jak to bude s poštou na slovensko,asi hodně draho). Jinak u nás se v krámech prodávají tkaniny i po 2m čtverečních.

2: Řekl bych leda testem. Jen na ten nejhrubejsi odhad.Dělal jsem 10vrstev 100g mezi 2tabule skla,a výsledná tlouštka není ani milimetr. Nemám na to měřidlo-asi 0,6-0,8mm.Mám to na páky kormidel.

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 16:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2009
Příspěvky: 260
vandurat7 píše:
1: Pokud to tedy správě chápu,tak v místě překrytí to budeš mít silnější. Sice nevím na co to máš,ale proč tak? Radši bych tedy koupil tkaninu šíře 1m,namotanou na ruli a délku si řekneš sám jakou potřebuješ.Takto koupit od havla (Ale nevím jak to bude s poštou na slovensko,asi hodně draho). Jinak u nás se v krámech prodávají tkaniny i po 2m čtverečních.

2: Řekl bych leda testem. Jen na ten nejhrubejsi odhad.Dělal jsem 10vrstev 100g mezi 2tabule skla,a výsledná tlouštka není ani milimetr. Nemám na to měřidlo-asi 0,6-0,8mm.Mám to na páky kormidel.


Tak s tou hrubkou som rad, myslel som viac.
Chcem si skusit laminovat trup na vetron dlzky 1,6m a tkaninu co som objednal ma plochu 1m stvorcovy, takze predpokladam rozmery 1x1m.
Ma to byt uplne jednoduchy okruhly trup, chcem si to len skusit, co je to za praca.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 518
Bydliště: Vážany
Obrázky: 4
Zkoušel někdo kombinovat tužidla L285 a L500 pro pryskyřici L285?
Myslím za účelem rychlejšího vyvtvrdnutí.

_________________
DX6i
Minimag, Windrider FOX, CAP 232 EPP MS Composit, Mono2, Extra 300 EPP


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 19:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
Peco: Pozor je to stlačené těmi skly,ikdyž vlastně ono by to nestlačené nebylo o moc tlustší,takže planý poplach :lol: S tou tkaninou,jak to jen udělat.. Ty překlady tkaniny bych udělal asi v oblasti křídel,tam to aspon neuškodí.Pokud to má být T-tail tak zesílit i před kýlovkou,ale to asi víš.

Victronix: Nezkoušel jsem to,ale zajímalo by mě na co to urychlovat? Já zatim zkoušel dělat jen trupy a křídla,a vždy mě to vyšlo tak akorát. Nehrozí třeba odlišné mechanické vlastnosti kvuli kratší době zpracovatelnosti?

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 20:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2009
Příspěvky: 260
vandurat7 píše:
Peco: Pozor je to stlačené těmi skly,ikdyž vlastně ono by to nestlačené nebylo o moc tlustší,takže planý poplach :lol: S tou tkaninou,jak to jen udělat.. Ty překlady tkaniny bych udělal asi v oblasti křídel,tam to aspon neuškodí.Pokud to má být T-tail tak zesílit i před kýlovkou,ale to asi víš.


Bude to V-chvost a ked to nebude vychadzat s tym prekladanim tkanin v mieste kridel?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 21:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
Všude jinde to bude asi zbytečné,a navíc to bude ještě přítěž. Kdybys už nemohl jinak,tak přesahy aspon nedělej v jednom místě.

Na ten trup máš formu nebo to budeš vrstvit na pozitivní kopyto?

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 21:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2009
Příspěvky: 518
Bydliště: Vážany
Obrázky: 4
>Vandurat7 > S laminováním / lepením epoxidem začínám. Používám zatím epoxy 1200 a jak to napatlám tak už se nemůžu dočkat. Tak si pomůžu fénem a za hoďku a půl je to tvrdý :wink:

_________________
DX6i
Minimag, Windrider FOX, CAP 232 EPP MS Composit, Mono2, Extra 300 EPP


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 21:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
Jááj s tebuu bude práce :lol: To radši ani nezkoušej,škoda peněz,to by se do vzduchu nevzneslo.. Ona to vypadá jako velká sranda,ale to je skutečně věda. Asi před rokem jsem si říkal že to stači jen prosytit tkaninu,a bude to. No však si to zkus,to tě nejlíp poučí :twisted: :lol:

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.07.2011 23:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2009
Příspěvky: 260
vandurat7 píše:
Všude jinde to bude asi zbytečné,a navíc to bude ještě přítěž. Kdybys už nemohl jinak,tak přesahy aspon nedělej v jednom místě.

Na ten trup máš formu nebo to budeš vrstvit na pozitivní kopyto?


Pozitivne kopyto z polystyrenu, nasiel som lahky postup v PDF, aspon sa tam tak pise :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bezpe?nost
PříspěvekNapsal: stř 27.07.2011 6:54 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Victronix píše:
Victronix píše:
Tak jsem se vrátil od o?ního. ?eknu vám, ta skelná tkanina je svinstvo. Doktorka v oku nic nevid?la, ale já po?ád cítím bodání. Pak to vyplnáchla n?jakou vodi?kou kapla n?co na uklidn?ní a dala mi recept na n?jakou antibiotikovou masti?ku. Nicmén? myslím, že vlákno tam mám zapíchnutý po?ád a co bude dál ....

V?era jsem pot?eboval trochu na jemno sekanýho skelnýho vlákna. Tak jsem si zbytky tkaniny nacvakal štípa?kama. Pak jsem si všiml, že se od toho fest práší, ale už bylo pozd?.

Bacha na to.


Tak m?j problém vy?ešil Mudr. TomᚠM?uk z pohotovosti z FN u Svaté Anny v Brn?. Ve?er už jsem to nevydržel a jel 50 km do Brna. Po nakapání jakési barvy do oka a 20-ti minutách prohlížení pod modrým sv?tlem se p. doktorovi poda?ilo vytáhnout 2 sklen?ná vlákna.
A te? je to pohoda.


V oku te to palilo, ale svinstvo se dostava i do plic. Myslim, ze pokud nekdo dela se sklem, tak by m?l byt respirator samozrejmost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz