Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Orlice plán .dwg .dxf?
PříspěvekNapsal: stř 06.07.2011 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
Vážení přátelé modeláři. Má někdo z vás k dispozici plán na tuto Orlici http://eshop.rcrevue.cz/index.php?page= ... t&Itemid=1 v elektronické podobě? DWG, DXF ...prostě něco co bych si mohl připravit na řežbu v počítači. Já ten plán mam tištěnej, ale nechce se mi s tim překreslovat, tak pokud by měl někdo toto k mání, moc bych poprosil. Díky!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Orlice plán .dwg .dxf?
PříspěvekNapsal: stř 06.07.2011 15:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Decca píše:
..... nechce se mi s tim překreslovat...... Díky!

Hmmmm, dobryyy...
Ten kdo se s tim chtel prekreslovat a stravil s tim desitky hodin jen tak znicehoz nic da vektorova data....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Orlice plán .dwg .dxf?
PříspěvekNapsal: stř 06.07.2011 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
jyrry píše:
Decca píše:
..... nechce se mi s tim překreslovat...... Díky!

Hmmmm, dobryyy...
Ten kdo se s tim chtel prekreslovat a stravil s tim desitky hodin jen tak znicehoz nic da vektorova data....

...no nemusí, když nebude chtít a pokud to bude něco stát, tak má snad pusu, nebo prsty aby napsal. Kdybych je já měl a někdo se optal, normálně bych mu je poslal. Já to dělam pro radost sobě a když to někomu udělá radost, proč bych si to doma škudlil. ...jinak se držim hesla líná huba holé neštěstí.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2011 11:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Já bych se s dovolením připojil a i bych se rád podělil o náklady spojené s námahou při vektorové tvorbě. Tenhle plán mám taky a nemůžu se furt odhodlat ke stavbě této mé srdeční záležitosti. Výřezy by mne bavily :oops: a byl bych neskonale vděčen :lol: .
Jyrry ty to znáš z vlastní zkušenosti, viď , jaká je to rachota. Ale o tohle éro není velký zájem, to se na kšeft nevyplatí. Myslím, že ho někdo dělal v Ústí nad Orlicí, ale cca 4m.
Kdyby se někdo teda našel, tak si myslím, že bychom se s Decca dohodli o nějakým finančním narovnání.... nebo :?:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.07.2011 15:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Já bych se ke klukům s finanční kompenzací taky klidně rád přidal. Viděl jsem tohle éro lítat a je to naprostá paráda.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12.07.2011 17:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2009
Příspěvky: 42
kratas píše:
Já bych se ke klukům s finanční kompenzací taky klidně rád přidal. Viděl jsem tohle éro lítat a je to naprostá paráda.


Pokud se tu najde dohromady aspon 5 zajemcu tak to prekreslim a vyfrezuju,mam 3D cnc takze v pripade zajmu muzu vyrobit i kopyto pro lisovani kabiny.

Jak se v takovem pripade resi autorska prava?

Nemate nekdo nahledy vsech listu planu at se muzeme bavit i o tom co vsechno frezovat a o predpokladany cene za dily?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2011 12:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Já Ti můžu dát origo plán zakoupený oficielně. jak je to s autorskými právy v tomto případě nevím, ale mysím, že to není až tak na místě. Nezozšiřuješ, pouze předěláváš do podoby k Tvým možnostem výroby. A pokud si necháš zaplatit práci spojenou s výrobou polotovarů, tak to podléhá pouze daňovému úřadu. Jiné by bylo, kdybys plánek kopíroval a následně prodával. Ty ale dodáš pouze polotovary ke stavbě daného modelu. Každý stavitel si jistě rád v RCR plánek za pár korun koupí - to je přeci jistý, nebo :roll: ??

Jo náhledy jsou na stránkách RC revue, sekce plánky

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2011 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
Tak mě šlo hlavně o ty prekližkové komponenty a žebra. Pak mě napadlo si ještě pár věcí trochu upravit tak aby to éro víc sneslo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2011 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ono to nebude tak jednoduché s těmi právy. Pokud plán sice nekopíruje za účelem rozšiřování, ale používá jako podklad pro výrobu - komerční účely, měl by mít s držitelem autorských práv dojednané užívání. Nejsem v tomto oboru znalec, chtělo by to spíš právníka z oboru. Jiné to bude, pokud to bude jednorázově, jiné, když to bude dále nabízet k prodeji. Našel jsem na netu stránky, kde někdo nabízí výřezy podle některých plánu z reedice Modelářů z RCR a pokud si pamatuju, ten člověk psal, že to má nějak dojednané v tomto směru. Bude-li zájem, mohu se to pokusit znovu vyhledat a potom se zájemce může tam obrátit.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2011 16:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
No ať je to tak, nebo tak je dobré tyhle informace mit. Každopádně tohleto neni ani na nejake výdělky. To je tak pro pár lidí co si to chtějí postavit pohodlně. Ta stavebnice ma své kouzlo. Ale vydělat na tom mnoho nelze.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2011 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Tak výřezy bude moct dostat jen ten, kdo prokáže, že má plánek ;).

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2011 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
Kopyto pro tu kabinku je ale hodně lákavá nabídka...to je zrovna věc o kterou bych jevil zájem jako o hotovej produkt, páč to je pro mě už věc se kterou by jsem se vubec nechtěl patlačit. A co si budeme povídat ta kabina dělá celkem hodně když je fakt hezká pěkně vyrobená.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2011 21:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Myslím, že v případě zájmu by stačilo se obrátit na redakci RC Revue, neboť když ta vydává plánky v reedici, musí mít nějakou smlouvu o autorských právech. Určitě by potom mohli poradit, jak to udělat v případě komerčního využití. V každém případě, kde není žalobce, není soudce. Pokud se s někým dohodneš a ten ti to udělá jako "kamarádskou" výpomoc... Pokud by to ale ten dotýčný "výrobce" inzeroval, že zhotoví podle plánu Modelář (či jiného) zhotoví díly modelu XY, mohl by tu být už problém.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2011 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2010
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha 6
Já právě vubec nepřemejšlim komerčně, ale čistě pro svoje vlastní potřeby a to je neřezat to lupenkovkou, když se dneska vyskytujou takové vymoženosti jako je laser či cnc. Pokud potom řekne kamarád "jé, to si chci taky postavit" tak mu řeknu "necham ti to odřezat, páč to budeš mít lepčí" a basta fík. Zaplatí akorát tu řežbu a mě vezme na pívo a je pohoda:-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 15.07.2011 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Aaaaa vo tom to je .... :lol: . Myslím, že konkrétně tady a teď na tom nechce nikdo asi vydělávat. Po Orlici toužím léta, když budu mít možnost cnc výřezú, tak si ji konečně postavím. Plánek jsem ochoten všem zájemcúm koupit v redakci - jezdím často okolo - stejně ho každej lepič bude potřebovat :wink: . Tedy obecně - je nás na to pár, každý vlastní ofic zakoupený plán, kamarádovi zaplatíme výřezy a vezmeme ho na pivo. A jestli se namamlá na patero výřezech, tak to bych docela rád viděl :lol: :lol: :lol: . Mám za to, že autorská práva v tomto případě opravdu neporušujeme:
1. Každý svúj origo plán
2. jedná se o polotovary
3. není to celá stavebnice
4. to by musel každý "lepič" přesně dodržovat plán stavby a použité technologie
5. finále bude stejně každý kus originál
6. nikdo tady nenebízí prodej za účelem výdělku či obživy (i když pivo .. :twisted: )

To DAFík - jukni se ale prosím na to jestli víš kde hledat. Nechci zbytečný problémy kvúli pár žebrům.

Jinak bych vážené a vážné zájemce poprosil o konečný počet a řešení finále už presentoval pouze po SZ nebo si pošleme navzájem mejly, co vy na to? :wink:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jenap a 48 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz