Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: přestavba kardan t-rex500
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 7:29 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Chci vyhodit řemínek a udělat kardanový náhon na T rex 500
Na přestavbu je sada H 500 92 T
Není tam nějaký problém s přestavbou - nemám to vyzkoušené a o víkendu chci létat , tak nechci na něco zapomenout při objednávání dílů ?
Dík za info

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 7:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Docela se Ti vyplatí jedna věc ..... opiš si rozměry ložisek co jsou v přestavbové sadě a vyměň to za něco co má potenciál alespoň sezonu odtočit. Pokud s tím nesekneš. Ty origo ze sady je hrůza nejhoršího kalibru :cry: .
Jinak si všechno do sebe sedne docela dobře akorát musíš lehounce poupravit zubovou vůly ...... z výroby tak jak to k sobě pasujou je velká a soukolí chodí o to hlučněji ...... a pak to celé dělá nehezký rabdál. Jinak to funguje, v rámci "možností", a chodí hezky. Dokud si neškrtneš :lol:

PS: a pak je taky fajn vyměnit něco sroubků jelikož jsou dooost titěrný a blátiví (myslím tím skříň náhonu vzadu) a i když máš dobré nářadáí - nečekaně rychle se to v hlavě protočí. A je zle. :? Vyměň to za jakékoliv jiné - hlavně tam nedáej origo Align. :)

Ať se daří.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 8:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2011
Příspěvky: 1040
Bydliště: Šurany
Obrázky: 7
OPR píše:
Docela se Ti vyplatí jedna věc ..... opiš si rozměry ložisek co jsou v přestavbové sadě a vyměň to za něco co má potenciál alespoň sezonu odtočit. Pokud s tím nesekneš. Ty origo ze sady je hrůza nejhoršího kalibru :cry: .
Jinak si všechno do sebe sedne docela dobře akorát musíš lehounce poupravit zubovou vůly ...... z výroby tak jak to k sobě pasujou je velká a soukolí chodí o to hlučněji ...... a pak to celé dělá nehezký rabdál. Jinak to funguje, v rámci "možností", a chodí hezky. Dokud si neškrtneš :lol:

PS: a pak je taky fajn vyměnit něco sroubků jelikož jsou dooost titěrný a blátiví (myslím tím skříň náhonu vzadu) a i když máš dobré nářadáí - nečekaně rychle se to v hlavě protočí. A je zle. :? Vyměň to za jakékoliv jiné - hlavně tam nedáej origo Align. :)

Ať se daří.


Tak podla toho ako si to opisal tak Align je sracka ako hrom. Ked to zrekapitulujem: "blatove sroby, loziska na sracku a ozubenie rachoti ako svina".
Z toho mi vyplyva len jedno, kup sadu z HK a vsetko je OK a este ta to vyjde o polovicu lacnejsie.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 8:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 11.12.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: České Budějovice
Ještě se zeptám - nyní nabízené sady jsou bez držáku ocasní trubky . Já mám řemínkovou verzi a nevím zda je tam úprava , nebo se musí držák dokupovat samostatně ?
Z HK to kupovat nebudu - nechci čekat .

_________________
FPV QUAD FAUST,T-REX 600 DOMINATOR,T-REX 500,F3A Supra Fly 10cm,Mistral,Funfly6,5 ,Viper 3D elektro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 8:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
:arrow: IgorGSM

Múžeš mi vysvětlit co je špatně na tom že musíš hýbat se zubovou vůlí na kuželovém ozubeném soukolí převodu? Já nic. A to že je převod hlučnej znamená že to máš špatně. Tedy ono oprti řemínku to bude hlučné vždycky .... jen je třeba si s tím pohrát. Pokud to poladíš funguje to dobře. Víc než dobře.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
frantas píše:
Ještě se zeptám - nyní nabízené sady jsou bez držáku ocasní trubky . Já mám řemínkovou verzi a nevím zda je tam úprava , nebo se musí držák dokupovat samostatně ?
Z HK to kupovat nebudu - nechci čekat .


Z HK nic neobjednávej - byla by to hloupost. Ten držák je spešl a z řemínkové verze tam dát nejde. Pro kardan má ten držák ocasní trubky v sobě lože pro dvě ložiska druhého plastového převodu. Na fotkách sice není ale je součástí konverzní sady náhonu. Je prostě v krabici. Nic víc nepotřebuješ. Jen pokud zatoužíš po lepších ložiskách a šroubech - nic víc. ;-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2007
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha, Kunratice
Nenašel jsem co vše obsahuje sada H50092T, ale H50092, popřípadě H50092Aobsahuje vše potřebné.

Stran ložisek: Originál Align nejsou žádná sláva. Když je vyměníš hned ničemu tím neublížíš, když ne, taky na ně něco nalítáš.

Stran šroubů: Pánové, uvědomte si, že se jedná o šrouby M2 a M3. Když za to někdo rve šroubovákem jako trotl tak se potom nedivím, že to strhne.
Najděte si v tabulkách doporučený utahovací moment pro šroub M3 a zakupte si Momentový šroubovák. Možná budete překvapeni jak malá síla stačí k řádnému utažení šroubu M3.
To ovšem nic nemění na faktu, že mě šrouby u 500 taky pijou krev.

_________________
T-Rex500HK-Rex 250T-Rex 600Minititan 325SERaptor 30V2DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
http://www.ac-rc.com/product_info.php?p ... tjl4lp9g54
:lol:

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 9:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
petrpetr píše:
.......Stran šroubů: Pánové, uvědomte si, že se jedná o šrouby M2 a M3. Když za to někdo rve šroubovákem jako trotl tak se potom nedivím, že to strhne.
........


Potrefená husa se ozve. Mám to tušení že jsem byl potrefen. Ozívám se. Trotl netrotl ...... Mimo jiné - Align dává šroubky nesmyslných rozměrů. Když ty samé rozměry nahradíš něčím normálním zjistíš že pro šroubek M2.5 není hlava imbisu M1.5 jako je tomu u hlav šroubků Align ale doopravdy M2.5 tedy tady cítím lehký naschvál výrobce. Origo šroubky používám jen tam co jdou do plastů - ty samořezné - jinak jsem vše komplet nahradil něčím, co má právo si říkat šroub. I když se jedná o pidižvíka M2x5. Dost rozměrů se dá objednat z MP jet. A kor jejich rozměr M2x5 patří k jejich lahůdkám.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 9:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2007
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha, Kunratice
OPR píše:
.... tady cítím lehký naschvál výrobce.....


Neboj, do kategorie Trotl roku patřím také.
Navíc si opoměl dodat, šroub s půlkulatou hlavou. Když už se to náhodou podaří strhnot tak to kleštěma nevytočíš. Jedině brousit drážku.
Nahradil jsem co šlo šrouby DIN 912 A2 nerez, válcová hlava.

_________________
T-Rex500HK-Rex 250T-Rex 600Minititan 325SERaptor 30V2DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 9:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
"....Nahradil jsem co šlo šrouby DIN 912 A2 nerez, válcová hlava....."


Nerez je sice hezkej a blejskavej ale pokud budeš mýt šroubek jen drobátko zasranej od minulého podlepení loctite ..... nemusí se Ti nové zalepení vůbec vytvrdnout. Nejlepší jsou šroubky s černěnou povrchovou úpravou. Toť zatím má zkušenost.
Mimochodem je snad jasný že šroubek musí bejt čistej a odmaštěnej .... :D


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 9:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
OPR píše:
.......pro šroubek M2.5 není hlava imbisu M1.5 jako je tomu u hlav šroubků Align ale doopravdy M2.5 tedy tady cítím lehký naschvál výrobce.
M2,5 s hlavou na imbus 2,5mm?
450PRO od Alignu /aj Tarot/ pouziva skrutky v rame M2,5 s polgulovou hlavou 1,5mm, naproti tomu HK ma rovnaku skrutku s hlavou na 2mm imbus. Hlava skrutky je kvoli tomu viditelne vecsia. Cize oni sa robia zrejme s roznymi hlavami.
A ty mas M2,5 na 2,5mm imbus? To musi byt teda riadna hlava :o

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 10:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2007
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha, Kunratice
OPR píše:
Nerez je sice hezkej a blejskavej

... a hlavně levnej.


OPR píše:
pokud budeš mýt šroubek jen drobátko zasranej od minulého podlepení loctite ..... nemusí se Ti nové zalepení vůbec vytvrdnout. Nejlepší jsou šroubky s černěnou povrchovou úpravou.

Nechápu co má do činění ten černý brynýr do vytvrzování loctitu, narozdíl od nerezu. Maximálně tak, že na tom černěném šroubu neni ten starý loctite vidět. Čímž se nikterak nesnažím dehonestovat Tvé černé šrouby.

_________________
T-Rex500HK-Rex 250T-Rex 600Minititan 325SERaptor 30V2DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 11:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
petrpetr píše:
OPR píše:
Nerez je sice hezkej a blejskavej

... a hlavně levnej.


OPR píše:
pokud budeš mýt šroubek jen drobátko zasranej od minulého podlepení loctite ..... nemusí se Ti nové zalepení vůbec vytvrdnout. Nejlepší jsou šroubky s černěnou povrchovou úpravou.

Nechápu co má do činění ten černý brynýr do vytvrzování loctitu, narozdíl od nerezu. Maximálně tak, že na tom černěném šroubu neni ten starý loctite vidět. Čímž se nikterak nesnažím dehonestovat Tvé černé šrouby.


Nevím proč se mu to nelíbý ale mám to mnohokrát vyzkoušené a potvrzené. používám oba dva druhy šroubů a to ve stejném množství podlepovaných spojů. Na černym brenýrovanym šroubu loctite schne daleko dřív než na tom nerezu - proč to tak je se mne neptej - bo to něvěděla :) ale prostě to tak je. S nerez šroubem jsem po třech hodinách rozebral lepenej spoj (šel do duralovýho pouzdra) a byl ještě mokrej. Šroub i vnitřní závit byli čistý - neumaštěný. Proč tomu tak je nevím ale netýká se to jen tohodle jednoho případu jen ho uvídím jeliož je nejčerstvější. Takže když já lepím nerezový šrouby tak helina má jeden den volno na zaschnutí.

PS: Nedávno tu proběhla debata kdy mne tu pár lidí kamenovalo za to, že jsem si dovolil tvrdit takovou hovadinu, jako že loctite do deseti minut nevytvrdne - už nevým kde, v jakém vlákně to bylo. Ale za tím si stojím.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07.07.2011 12:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Pardubice
petrpetr píše:
OPR píše:
Nerez je sice hezkej a blejskavej

... a hlavně levnej.


OPR píše:
pokud budeš mýt šroubek jen drobátko zasranej od minulého podlepení loctite ..... nemusí se Ti nové zalepení vůbec vytvrdnout. Nejlepší jsou šroubky s černěnou povrchovou úpravou.

Nechápu co má do činění ten černý brynýr do vytvrzování loctitu, narozdíl od nerezu. Maximálně tak, že na tom černěném šroubu neni ten starý loctite vidět. Čímž se nikterak nesnažím dehonestovat Tvé černé šrouby.


http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... ht=#664608

_________________
Walkera 4G6 - BeastXTrex 250se - BeastXRicco SE - BeastXTrex 450 Pro - MiniVBarLogo 500se - VBar


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz