Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 10:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 117
ahojte mate niekto skusenosti s tymto ?
http://www.lokymodel.sk/modely-lietadie ... x-2300-arf


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 12:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.12.2010
Příspěvky: 344
Bydliště: toho casu Prg
od predajcu v prahe mam len ustnu referenciu "vraj to lieta dobre..."
nasiel som na nete video - niekde v nemecku s tym lietali - podla videa to lietalo celkom pekne - ale nepametam ako to bolo osadene ci to bolo rtf alebo kit verzia...
ale pozeram po nom tiez...

_________________
Hitec, PA Extra MX, EG PRO, RS352 RCF, ESA Combat Zero, RCF Edge 540T HotRed, Marabu XL


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 12:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
tino píše:
ahojte mate niekto skusenosti s tymto ?
http://www.lokymodel.sk/modely-lietadie ... x-2300-arf


V posledním ModelHobby na to vyšla recenze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 13:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2008
Příspěvky: 248
Bydliště: Hradec Králové
Myslíš v onom českém časopise ? Sice už ho dlouho nekupuju, ale "recenze" v něm nikdy nestály za nic. Doporučuji shánět osobní zkušenosti, recenze v časopisech těžko budou objektivní. Stačí se podívat, kdo je mezi největšími inzerenty v daném časopise a jak recenzent ke stavebnici přišel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 13:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.9.2006
Příspěvky: 385
Bydliště: Třinec
Kovboj píše:
tino píše:
ahojte mate niekto skusenosti s tymto ?
http://www.lokymodel.sk/modely-lietadie ... x-2300-arf


V posledním ModelHobby na to vyšla recenze.


Ráno jsem ji čet, jeden velký blábol.

_________________
http://rcmapy.com/?locid=1100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 13:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
JaL píše:
Myslíš v onom českém časopise ? Sice už ho dlouho nekupuju, ale "recenze" v něm nikdy nestály za nic.


Obecně vzato plně souhlasím, taky jsem ho proto přestal už před dávnou dobou kupovat. O víkendu jsem ho ale zahlídnul v trafice a protože tam byly nějaké modely co mě zajímaly tak jsem ho zkusil koupit - a zdá se mi že se to oproti minulosti trošku zlepšilo. Ale recenzi na toho Foxe jsem ještě nečetl.

Jinak ale upozorňuju že po první várce modelů ve verzi ARF se jen zaprášilo a hned se vyprodaly, momentálně jsou jen holé kity. Takže než se to někde objedná tak doporučuju ověřit zda ho skutečně mají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04.07.2011 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2006
Příspěvky: 1201
IMHO tenhle Fox 2300 je totožný, jako ten stejně velký, který už je pár měsíců k mání na HobbyKingu.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14498
Včetně torzního náhonu směrovky, který je takřka nefunkční...teď ho tady zrovna překopávám.

Z dalších připravovaných novinek u Pelikána třeba PULSE 1600 (viz zadní strana obálky RCRevue 7/2011) je zase starý známý Ripmax Blaze ST již rok k mání u Astry http://www.astramodel.cz/cz/katalog/Rip ... 17435.html nebo jako Hype Wow u nás třeba od Kostky http://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod ... olozek=144 , takže další "obtisková" verze (btw. je to velmi létavé a pěkné éro, byť předpokládá už jisté pilotní dovednosti, má-li zůstat neméně pěkné aspoň 1 sezónu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.07.2011 9:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Test v RC modely 7/2011

_________________
Libor


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17.07.2011 10:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Surgical píše:
torzního náhonu směrovky, který je takřka nefunkční...teď ho tady zrovna překopávám.

Jaký si s ním měl problém?

_________________
Libor


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2011 12:05 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 3
To snad není pravda!
Koupil jsem si tento model, protože se mi líbil. Kdysi jsem měl ASK14 a moc si to s ním užil. Předpokládal jsem, že i s FOXEM to dopadne stejně. Dopadlo, ale hezky do země. Poskládal jsem vše podle plánu. Vyvážil. nastavil výchylky a uložil do paměti MC 20. Trochu jsem se divil, že šrouby upevnění výškovky zasahují až do směrového kormidla/ trochu jsem ho seřízl/. Všechno bylo OK a tak jsem se v neděli vydal na modelářské letiště. Krásný den, jako stvořený pro zalétání modelu. Složení modelu, utažení šroubků, kontrola výchylek, plný plyn a model se krásně vznesl. Několik okruhů a průletů k vytrimování a přistání. Mechanické vyrovnání táhel do neutrálu, výměna baterie a hurá na další let. Krásný start a pomalé stoupání do výšky, vypnutí motoru a volný let až na přistání. Znovu kontrola a další let, chtěl jsem zjistit jak půjde akrobacie. Trochu potlačení a potom přemet, vystoupání s následným souvratem a výkrutem. Pomalá reakce na směrovku, musím zvětšit výchylky. Jeden rychlý klesavý průlet, výškovka nereaguje a plandá v modelu, který pokračuje tím známým směrem k zemi, vypínám motor, tahám výškovku. Nic, prásk do země. Úplně zrušený model. Po bližším zkoumání zjišťuji, že lože výškovky je vytrženo a v trupu bylo fixováno jen kapičkou lepidla. Prohlédl jsem si trup po jeho rozlepení/ šlo to až moc snadno/ a nebylo tam nic, co by fixovalo šrouby v trupu proti vytržení z přilepeného lože výškovky. Přitom tam je drážka, do které by stačilo vložit 5mm překližku s dvěma otvory pro upevňovací šrouby. Je to nemilé, ale aspoň upozorním další majitele tohoto hezkého modelu. Objednal jsem si druhý a hned ho rozlepím a upravím podle sebe. Jinak kvalita lepených spojů je mizerná, lícování ještě horší a na směrovce udělám normální páku kormidly, protože nastavení na max. výchylky nestačilo na rychlou reakci modelu. Nebýt křidélek, tak nezatáčel. Až na popsané, model létá velmi dobře a je líbivý v letu i na zemi. Dnes bych měl dostat nový a už se zase těším na polétání s FOXEM.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2011 12:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha, Jilemnice
Zdokumentuješ pak prosím úpravy, které na tom novém budeš dělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2011 15:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Já jsem tu výškovku zalepil.
Taky ti šly ty šrouby ""šejdrem"?
Než jsem to tam natlačil, to byl hrozný porod...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2011 20:34 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 26.9.2011
Příspěvky: 3
Tak jsem večer rozbalil nového FOXE 2300, přímo z velkoskladu firmy Pelikan. Hned jsem ho rozpitval a zjistil hroznou věc. V havarovaném modelu chyběla destička/plexi/ s vyvrtanými dírami pro průchod upevňovacích šroubů výškovky! To je i příčinou vystupujících šroubů do dráhy směrovky. Současně tato destička resp. pásek znemožňuje vytrhnutí lože i svýškovkou. Doporučuji překontrolovat pokud šrouby upevňující výškovku vystupují po dotažení nad profil. Lepidlem na slepení hodně šetřili, protože rozlepit trup, nebyl velký problém. Lože samotné má jen distanční funkci a není skoro vůbec přilepeno. Celo výškovku drží jen proužek plexiskla, který u prvního modelu úplně chyběl. Hold lidé flákají práci i v Číně. Nafotil jsem detail rozbité části trupu s ložem výškovky. Dále doporučuji přeinstalovat páku směrového kormidla, protože výchylky směrovky s použitým, skrytým, mechanismem jsou pro plnohodnotné létání nedostatečné. Celá ta sranda mne stála 4000,-Kč, ale zato mám hodně orginálních náhradních dílů. A těším se na zítřejší polétání s FOXEM 2300.
P.S.
Přikládám detaily uchycení výškovky na havarovaném modelu. V tom novém je v drážce zmíněné plexi se dvema otvory. Já jsem navrhoval udělat to z překližky, ale v Číně jsou pokrokovější.


Přílohy:
FOX 2300 detail 001.jpg
FOX 2300 detail 001.jpg
[ 50.22 KiB | Zobrazeno 6762 krát ]

FOX 2300 detail 004.jpg
FOX 2300 detail 004.jpg
[ 30.3 KiB | Zobrazeno 6762 krát ]

FOX 2300 detail 003.jpg
FOX 2300 detail 003.jpg
[ 25.89 KiB | Zobrazeno 6762 krát ]



Naposledy upravil Yossarian dne úte 27.09.2011 22:02, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: úte 27.09.2011 21:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Klobouk dolů před tvým klidem...

Já bych je tam rozvěšel po zdech :D :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: fox 2300 od pelikana
PříspěvekNapsal: stř 28.09.2011 11:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Jsou tu dvě duplicitní témata, možná by bylo je fajn je sloučit...

K těžišti!
Někde jsem se otřel o informaci, že v návodu o d Pelikána je uvedené těžiště 40mm od náběžky.
Já jsem tyto údaje neměl, určil jsem těžiště při záletu, ale určitě to není 40mm!
Jen pro zajímavost, zrovna stavím toho menšího Foxe 1800, ten je subjektivně proti tomu většímu trpaslík a má těžiště udané 47mm s možností posunu.
Takže:
2,3m - 40mm
1,8m - 47mm
:idea:

Trochu divné, ne? :wink:

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz