Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 13:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Silné slova jsou na místě,nejhorší na tom všem je,že někdo(tak jako třeba já) koupí dříve než se mu podaří se dostat na nějaké to fórum,kde si přečte o co go.Kupující bohužel věří prodavači a ten ho dokáže přesvědčit svými slovy nebo i videem.Na jednom web obchodu je i video o instruktáží s touto Walkerou a ta tam lítá a visí sama,aspoň podle videa.Když jsem se v Prase stavil v jednom obchodě pro nějaké ND tak mi prodavač vyloženě nutil Grifina,že to je ideální vrtas pro začátek a pak i pro 3D akrobacii.Když jsem mu řekl že na fóru moc dobré ohlasy na něho nejsou,tak mi řekl že ti ci sem píšou,tak pro samé psaní nemají čas na lítání a proto píšou bludy.A teď aby se v tom laik či začátešním vyznal :-(


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 14:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 43
Bydliště: Olomouc/Tabor/Muenchen (DE)
... jen piste, ctu. Diky za nazory. Odbornou podporu jsem ve svem dosahu uz nasel - byvaly pilot velkeho vrtulniku a RC heli servisman pro jeden RC shop.

V200vku uz videl, radost z ni uprimne nemel, ale pry ji jeste zkusime dat sanci. Objevil par drobnosti na predelani - treba draty k ocasnimu motoru zavazely tahlu servu klopeni.

Az prijde to ztracene tahlo, skocim s tim do velke telocvicny otestovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 17:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Tsisters : přesně takhle jsem začal. Uvěřil, koupil, založil to vlákno Zkušenosti s Easy Copter Star ----------- a pak už jsem nestíhal číst reakce a zkušenosti těch co to udělali takhle přede mnou. Deziluze a realita přesně tak jak ji popisovali. Nekvalitní avionika v takové hračce je naštěstí bezzubá, v heli typu Griffin už je to na pováženou. Můžete vidět desítky videí a vyprávění, ale když Vám třeba exploduje takový strojek při utržení listu a ten letí jako mačeta jenom šťastnou náhodou jiným směrem než naštěstí vy a kdokoliv další stojí..... A to jsem chtěl jenom drobátko ušetřit. Tam se šetřit prostě nesmí, kdo to zkouší nebo nemá jinou možnost, radši by toho měl nechat anebo jít hodně do sebe.

Bubak : tak v podstatě bych Ti chtěl popřát ať si alespoň trochu zalítáš, ale spíš proto abys nebyl totálně oráven a dostal chuť jít dál. Tahle hračka Ti fakt mnoho nenabídne, ze skromných referencí o tom jak to letělo mi bylo jasné, že je to jenom boj se někam posouvat a neustále kontrovat nevypočitatelné reakce modelu. To ale není žádná zábava, jenom statistika za jak dlouho je to na zemi. Kdo to dodrbe a skončí, má rádio na vyhození a zbytek heli na díly s tím, že to co zůstalo celé vlastně ale nikdo moc nevyužije protože to rozbil podobně .... jedině snad baterka. Obecně platí že malé modely jsou přegyrované ( aby je bylo možné udržet na místě ) a musí se nutit letět. Šestikanál je opakem, udržet je na místě je těžší než volný let, nicméně reagují přesně, intuitivně a v tom je jejich kouzlo a přednost. jenom platí že čím menší tím letově náročnější ( a hůř čitelné ), nicméně levnější na pořízení, ostatně totéž co u modelů letadel.

Šestikanál se řídí neskutečně líp ( jakkoliv je to náročnější ) nicméně to co natrénuješ se zhodnotí na 100%. Neumíš = spadneš a naopak, tedy po zásluze a férově, přesně to co ta čína postrádá. To už je mnohem lepší zábava se simulátorem ( ale pozor - výhradně Phoenix ), který se ve výsledku neskutečně zhodnotí na pádech a opravách. Bohužel to není zcela ideální a levná cesta pro někoho kdo nikdy nemodelařil a nemá tudíž odpovídající vysílač. A zase, raďte někomu aby si místo pěkného modelu co hned letí koupil za zhruba dvojnásobek vysílač + simulátor, seděl u kompu a driloval techniku s počátečními frustracemi udržet to ve vzduchu. To opět hraje do karet té číně - bohužel. Ze zkušeností popsaných na rcmanii opakovaně vyplývá, že adept s čínou skončí po dvou letech pokusů na straně výdajů nikoliv na identickéna ale neskutečně vysoké částce, nicméně oproti adeptovi s šestikanálem se nikam neposunul a vlastně si ani nezalítal. Paradoxně se na díly do hraček typu V200 čeká několikanásobně déle ( vysoká spotřeba na krámech ) než na díly výrobce Align a dalších, nehledě na to že jsou desítky možností jak tyto díly sehnat z ciziny levněji a rychle. :-)

myslím že už jsem to čínské zboží vychválil až až a nechávám tohle vlákno jeho nosnému tematu. Uvidíme jak se to vyvine :-)

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 17:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Po bitvě každý generál,ale kdo to myslí z heli opravdu vážně musí a nebo mu nezbyde nic jiného než si říct,stalo se a jdu dál.Mně to neodradilo,a pro polítání jsem si koupil 3 ch 9100 (sice se s ním kazí prsty,ale pro ten pocit že letím to na chvílku stačí) a domů na trénování sim,sice jiný než by byl žádoucí,ale dá se s nim taky natrénovat.Ruku v ruce s těmito skutky jsem se skontaktoval z lidma,kteří heli lítají dlouho.Chodím za nimi na letiště,sice ne lítat,ale hlavně se dívat a sbírat informace.Myslím,že to je ta správná cesta do začátku dlouhé heli dráhy.
Závěrem:kdyby mi tohle někdo kdysi řekl,že to mám tak udělat stejně bych mu nevěřil a šel podle sebe,no a samo že špatně :-(

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 18:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2011
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha 3
Já si kupoval Walkeru W200D01 z druhé ruky natěšený jaký mám stroj a nakonec jsem dopadl jako Relax (Spolu jsme to probírali, jeho článek o Easy Staru byl první co jsem četl), tímto mu děkuji za tehdejší pomoc a strpení a odpovídání na moje dotazy.Walkera šla z domu, zaloupil jsem Free Spirita (po nastudování X vláken, finanční možnosti,zda-li mne to chytí), s Spiritem něco nalétal, zakoupil pro domácí létání Colobri 4.5, trochu ho vylepšil (kovová hlava,uprava stabilizátoru, nerozbitné ližiny), pak s ním vyrazil ven a lítal denně třeba 10 baterek, bral si to do práce, prostě jsem lítal pro radost bez trápení.Tuhle jsem v obchodě narazil na upgrade Spirita (který jsem měl dlouho vyhlídnutý z RC Zony), namontoval,dal kovový ližiny, jiný listy a teď to lítá jako sviňa.Mám z toho radost ne stres.Lítat se má pro radost, ne bejt ve stresu kdy to položím.Objednal jsem z HK 10 baterek za cenu 1,5 zakoupené v ČR, a jsem spokojen.Teď pošilhávám po nějakým větroni (Beta 1400), a lituju že jsem nezačal v mladším věku.Byl jsem dvakrát na Slatině se podívat a musím říct že chlapi radili a snažili se mě někam nasměrovat.Získal jsem nového koníčka a relax.A to všechno vlastně začalo tím že jsme se v práci nudili a koupili si dvourotoráky Swift pro zábavu.Ještě jednou tímto děkuji Relaxovi a to co píše by se mělo tesat a povinně číst.

_________________
Nyní: DJI Spark
Dříve: Blade McpX - Phoenix v.3, Dx6i - Toro 600, Toro 900, Blade mQX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 18:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 43
Bydliště: Olomouc/Tabor/Muenchen (DE)
... nojo. Free Spirita mam, s kovovou cyklikou a lita dobre. V200D02 jsem poridil neb jsem si myslel, ze kdyz takova jednoducha potvora (FS) lita pomerne dobre, tak od pohledu o tridu lepsi (teoreticky) V200 bude vetsi sranda... :D

...asi tedy nebude, ale doufat snad muzu ne? :D

... jinak letos to preziju na techto hrackach a pristi rok mam pomerne vyznamne kulatiny, tak si udelam radost necim od Futaby + nejakou slusnou 450tkou a pac jsem pred 20ti lety modelaril, s chuti si to postavim sam.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 19:46 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
U nunasjiriho to sleduju jak se po krůčkách vědomě posouvá a Bubak to evidentně taky pořeší v pohodě. Hlavně nespěchat, sbírat informace a pokud to jenom trochu jde, dostat se do kontaktu s podobně postiženými. Tož oběma držím palec a ať se daří :-):-):-)

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 20:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2011
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha 3
Relaxi díky za řekl bych pochvalu.Budem se snažit do roztrhání peněženky :D
Teď koukám na tvoje foto na Rajčeti a ten Rex na střeše auta v západu slunce, neskutečně krásná fotka.....

_________________
Nyní: DJI Spark
Dříve: Blade McpX - Phoenix v.3, Dx6i - Toro 600, Toro 900, Blade mQX


Naposledy upravil nunasjiri dne sob 02.07.2011 20:30, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 20:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
Bubak píše:
... nojo. Free Spirita mam, s kovovou cyklikou a lita dobre. V200D02 jsem poridil neb jsem si myslel, ze kdyz takova jednoducha potvora (FS) lita pomerne dobre, tak od pohledu o tridu lepsi (teoreticky) V200 bude vetsi sranda... :D

...asi tedy nebude, ale doufat snad muzu ne? :D

... jinak letos to preziju na techto hrackach a pristi rok mam pomerne vyznamne kulatiny, tak si udelam radost necim od Futaby + nejakou slusnou 450tkou a pac jsem pred 20ti lety modelaril, s chuti si to postavim sam.....
Jasně,já na to dohlédnu,už tě nenechám šlápnout do howna... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 20:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 43
Bydliště: Olomouc/Tabor/Muenchen (DE)
Citace:
Jasně,já na to dohlédnu,už tě nenechám šlápnout do howna... :wink:


... ja o vlku... :lol: a uz me ma... apropo - hned jak prijde to tahlo, tak se s tim peklem zastavim a dame tomu coud.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 1534
jj :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 22:14 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
bubak> tak si rikam ses to ty, nejses to ty, ale jo ses to ty :D toz vitaj a at t lita. Kdybys chtel neco probrat ohledne 450ky tak dej vedet. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 02.07.2011 22:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2011
Příspěvky: 43
Bydliště: Olomouc/Tabor/Muenchen (DE)
Nakadah píše:
bubak> tak si rikam ses to ty, nejses to ty, ale jo ses to ty :D toz vitaj a at t lita. Kdybys chtel neco probrat ohledne 450ky tak dej vedet. Nak


... jo, jsem to ja. Ten internet je malej.... jeste mas tu zlutou Kawu? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 9:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2009
Příspěvky: 5078
Bydliště: Praha 6
Nunasjiri : lepší fotky heli mám tady :
http://relax450.rajce.idnes.cz/Prazsky_ ... _11062011/

http://relax450.rajce.idnes.cz/ML_Sobin ... _04062011/ plus letadla

http://relax450.rajce.idnes.cz/Makety_l ... _25062011/
maketky :-)

Ostatní alba už s heli nesouvisí, to je jenom konkurenční hobby :-)
http://relax450.rajce.idnes.cz/

_________________
TREX450PROHC3SX, TREX550Spirit, TREX600B.Demon, TREX600VBarNeo, TF8G
http://relax450.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03.07.2011 9:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2011
Příspěvky: 266
Bydliště: Praha 3
Relax: Na Sobínku jsem už koukal dřív, taky krásný fotky zblízka, tu fotku s Rexem považuju za řekl bych uměleckou,nápad s odrazem do střechy auta, západem slunce, je prostě umělecky vyvážená.

_________________
Nyní: DJI Spark
Dříve: Blade McpX - Phoenix v.3, Dx6i - Toro 600, Toro 900, Blade mQX


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 280 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz