Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2011 14:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
skiner: ja viem, ale ked chcem vynulovat horne, tak ked stlacim dlho exit, tak mi vynuluje aj spodne a to mi vadi

_________________
http://bobo.matej.name


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2011 14:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Aha, ja ze to potrebujes opacne.
Zle som si to precital.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2011 17:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 139
Bydliště: Pardubice
RiMr píše:
Možná se brzy dočkáme výborné funkce v Er9x. Týká se letových módů.
Autoři zvažují možnost (na podnět jednoho českého přispěvovatele), že by se na spínače dalo namapovat přepnutí paměťové pozice/modelu, v tomto případě jiného letového režimu. Pak by pro každý letový režim byla mnohem větší volnost. Nebylo by to pořád plnokrevné řešení (plynulost přechodů, nutnost mít základní mixy dvakrát/třikrát/čtyřikrát, omezený počet modelů), ale bylo by to zase lepší :)

Ten "nápad" jsem tam psal já. Nejsem tak "geniální" je to okopírované řešení z Multiplexu MC3010.
Tu možnost plynulých přechodů jsem zapomněl, ale to by asi bylo podstatně složitější na programování. Pouhé přepnutí paměti modelu je z hlediska programování o dost jednodušší.

_________________
Multiplex Royal Evo9 upgradované na Pro9 (fw 2.62) + 2,4GHz DuplexEX (Neboť jak praví Avenger: Duplexák nehádá Duplexák ví.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2011 17:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Tak blahopřeju. Geniálně jednoduché a jednoduše geniální :)
Jsem zvědavý, jestli na tom zapracují...

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2011 22:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Fakt ale je, že všetko čo sa dá prepnúť stačilo dať do jednej pamäte na podmienky (napríklad na ten prepínač ktorý má robiť režimy) - nepotrebujem mať všetko dvojmo či až štvormo, aby som v jednom mixe zmenil nejaký detail, stačilo mi to napísať do toho mixu na podmienky....
Jediné čo chýbalo bolo viacero prepínateľných stavov trimov. Tie sú 4... akože 4 čísla, namiesto 4x pamäť na celý model...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 28.06.2011 22:29 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.11.2009
Příspěvky: 139
Bydliště: Pardubice
coro píše:
Fakt ale je, že všetko čo sa dá prepnúť stačilo dať do jednej pamäte na podmienky (napríklad na ten prepínač ktorý má robiť režimy) - nepotrebujem mať všetko dvojmo či až štvormo, aby som v jednom mixe zmenil nejaký detail, stačilo mi to napísať do toho mixu na podmienky....
Jediné čo chýbalo bolo viacero prepínateľných stavov trimov. Tie sú 4... akože 4 čísla, namiesto 4x pamäť na celý model...


Ano to je také řešení, ale třeba přiřazení ovladačů např. plynová páka na plyn nebo klapky se takhle programuje podstaně jednodušeji.

To jak to navrhuji je podle nejjednodušší cesta ke skutečným letovým režimům. Asi bude v dalším kroku nutné rozšířit počet pamětí modelů a začít dynamicky přidělovat velikost paměti obsazené jedním modelem.

_________________
Multiplex Royal Evo9 upgradované na Pro9 (fw 2.62) + 2,4GHz DuplexEX (Neboť jak praví Avenger: Duplexák nehádá Duplexák ví.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2011 0:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Jde o to, že pokud mám třeba šestiservové křídlo (resp. 5 servové - třeba teď u Čmeláka) a pokud chci pro všechny tyto kanály napípat stavy/sady pro tři režimy/podmínky, k tomu s přimixovanými výškovkami, masterswitchem, diferenciací, dualraty.... tak hranice zpracovatelnosti dosáhnu velmi brzy. A to že mám ještě spoustu volné paměti v jiných neobsazených pozicích je mi k ničemu. Prostě to do jedné paměti všechno nenapípám. Takhle by v každé paměťové pozici/módu byla jen jedna sada podmínek a dalo by se pro jeden model napípat MNOHEM víc věcí. Nemyslím žádné klaviatury, ale prostě komplexnější a vzájemně podmíněné sady mixů.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2011 6:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Mne sa zdá že aj keby malo krídlo 10 serv, nebude reálne že by sa prepnutím režimu zmenilo správanie úplne zásadne. 90 percent nastavení zostane stále rovnakých, zmení sa len pár hodnôt ako sú offsety a váhy v mixoch, a prípadne prepnutie ovládacieho prvku. Už len preto že si myslím že keby sa poprehadzovalo všetko, už by to človek ani neuriadil, nevedel by kedy má na ktorom knipli čo.....
Nehovorím že by bolo na škodu môcť prepnúť celý model, ale že je možno jednoduchšie použiť "pomocnú premennú" ako napríklad CH16 na tie brzdy, a raz si ju naplniť nulou, inokedy kniplom plynu.. a všetky ostatné riadky kde sa brzdy použijú, a že ich je pekne veľa, môžu zostať len raz...
Hodilo by sa ale vyhodnocovanie takýchto priradení pred spracovaním samotných výstupov (lebo začne s ch1 a ten sa väčšinou aj pošle na servo...).

Najhoršie mínus má ER9x u mňa, kvoli párovým servám . že treba písať každé zvlášť a nestačí povedať že to druhé je zrkadlový obraz predchádzajúceho (na to ale treba rozlíšiť pre ktoré priradenia sa obráti znamienko a pre ktoré nie, napr výberom iného pripočítania, normálne je ADD, ja by som ho nazval SUB akože odrátanie )..
Lebo to stále porovnávam s nastavovaním Multiplex EVO... Ktoré je podľa mňa geniálne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2011 9:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 31.3.2011
Příspěvky: 155
Bydliště: Senec
To s tymi parovymi servami ma Coro pravdu, to vadi aj mne. Takto clovek spotrebuje 2x tolko mixov a v podstate zbytocne. Nehovoriac o tom, ked treba nieco menit v nastaveni. Vsetko treba robit dvojmo. Je to mozny zdroj problemu a moznych chyb.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2011 10:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Pozeral som sa do zdrojákov... Nie je to tak napísané že by somlen nejak na pár riadkoch čosi zmenil a jednoducho zavolal spracovanie pre druhé servo s odkazom na zoznam mixov pre prvé, a navyše by bolo treba domyslieť že čo to urobí zo spomalením a hlavne s nejkými inými premennými (aby sa nemenili 2x)... ale keby sa človek posnažil tak by to šlo.
Ale myslím že časom to niekto urobí, teda myslím že skorej to už bude hotové než ja začnem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2011 11:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
coro píše:
Mne sa zdá že aj keby malo krídlo 10 serv, nebude reálne že by sa prepnutím režimu zmenilo správanie úplne zásadne. 90 percent nastavení zostane stále rovnakých, zmení sa len pár hodnôt ako sú offsety a váhy v mixoch, a prípadne prepnutie ovládacieho prvku. Už len preto že si myslím že keby sa poprehadzovalo všetko, už by to človek ani neuriadil, nevedel by kedy má na ktorom knipli čo.....
Nehovorím že by bolo na škodu môcť prepnúť celý model, ale že je možno jednoduchšie použiť "pomocnú premennú" ako napríklad CH16 na tie brzdy, a raz si ju naplniť nulou, inokedy kniplom plynu.. a všetky ostatné riadky kde sa brzdy použijú, a že ich je pekne veľa, môžu zostať len raz...
Hodilo by sa ale vyhodnocovanie takýchto priradení pred spracovaním samotných výstupov (lebo začne s ch1 a ten sa väčšinou aj pošle na servo...).

Najhoršie mínus má ER9x u mňa, kvoli párovým servám . že treba písať každé zvlášť a nestačí povedať že to druhé je zrkadlový obraz predchádzajúceho (na to ale treba rozlíšiť pre ktoré priradenia sa obráti znamienko a pre ktoré nie, napr výberom iného pripočítania, normálne je ADD, ja by som ho nazval SUB akože odrátanie )..
Lebo to stále porovnávam s nastavovaním Multiplex EVO... Ktoré je podľa mňa geniálne.


jojo, parametr SUB by se hodil...

K těm mixům, i při použití pomocných kanálů dojdou velmi brzy. Člověk nemusí být ani nějak rozmáchlý. Ten řádek u toho kanálu, kde je dáno co má být na vstupu a jakým spínačem to má být podmíněno tam bude vždycky. Nebo ty spínače můžu přesunout na víc pomocných kanálů, ale tam už se t aúspora rychle ztrácí. Někdy jde třeba u vztlakových klapek napípání jedné a její zkopnutí na druhou (jako vstup pro druhou se použije výstup z druhé). Ale tam se zase musí hlídat další věci...

Nedávno jsem s pomocí pom. kanálu pípal Cularise, kde bylo nastavované šestiservové křídlo a pán chtěl aby vnější vztlaky v určitém letovém režimu pomáhaly křidélkům. Napípal jsem pomocný kanál vztlaků, ten jsem "pustil" do vnitřních vztlakových klapek (dvě klapky na Y kabelu), do vnějších vztlakových klapek, k nim jsem přimixoval křidélka, to všechno ve třech režimech, nějaká diferenciace, zakřivení odtokovky kniplem v jednom režimu, mix výškovky do jednotlivých režimů podle křivek (ty jsme ladili nejdéle), mix vztlaků (vnější víc, vnitřní míň) do výškovky opět jen v jednom režimu, směrovka-křidélka, butterfly při přistání a nezbylo na žádné masterswitche a na další spoustu věcí které by se tam daly ještě krásně připípnout. Nebyl to žádný klavír ala Pepin s deseti nezávislými spínači, ale éro řízené dvěma kniply, třípolohákem a poťákem. Na nějaké možné vypínání jednotlivých mixů už prostě nezbylo.
Autíčkáři se taky hravě dostanou nad ten funkční počet mixů v jednom modelu.
Šak vyzkoušejte, chcet to skutečně napípat nějaké složitější éro v praxi a ověřit si to. Zjistíte kolem těch 260 bytů v modelu, jak to rádio začíná mluvit ztěžka a jak jdou sice mixy přidat, ale už nemají žádný efekt :wink: nebo co je ještě lepší, ty nové mixy fungují, ale přestávají bez varování fungovat jiné, dle "náhodného" výběru. A v další fázi to začne mixy odmazávat...
Jak se blížím 250 bytům, už vím že je konečná. Obzvláště na cizím éru.
A pokud bych chtěl použít možnosti šestnácti kanálů v kombinaci s JETI, tak som v rici tým skôr :)

Asi by to šlo ošéfovat tím výkonějším procesorem (? zkoušel to už někdo?).
Ale jednoduchá cesta by byla umožnit přepínání mezi těmi paměťovými pozicemi. Byla by to možnost, option, kdo se vejde do jedné pozice, nepotřebuje to, nepoužije to. Kdo se nevejde, rád po tom skočí :)

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2011 12:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Skúsil si pozrieť koľko skutočne trvá cyklus? Je to v druhej obrazovke v diagnostike. Aj by ma to zaujímalo. Ale po prepnutí ukazoval bludy, bolo treba resetnúť tlačidlom Menu.
Ak je problém s výkonom, stačilo by pustiť AD nech si meria a nie čakať v prázdnom cykle na každú z 8 iterácií pre každý zo 7 poťákov.
Pomôcť si prepnutím celej pamäte nie je zlý nápad, ale nepripadá mi to byť systémovým riešením. Veď vyhodnotenie podmienky na začiatku každého riadku nemôže trvať takmer nič.. Neverím že je problém s výpočtovým výkonom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2011 12:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Cyklus změřím a dám vědět.


EDIT: dyť já mám rádio v práci, hned to sem hodím.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2011 13:44 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Takže model MOD L04 a ZLIN 50, rozdíl v obsazení paměti 242 a 60 (bytů?):
Obrázek


Zpracování cyklu u ZLIN 50:
Obrázek


Zpracování cyklu u MOD L04:
Obrázek

vrtěno páčkami :)

EDIT: měl jsem to naopak, už jsem to napravil.

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Naposledy upravil RiMr dne stř 29.06.2011 13:48, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2011 13:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
No vidíš... Aj nejakú grafiku by stihol poanimovať, v tých 2/3 strojového času do 20ms, kedy nič nerobí.
Otázka skorej je, prečo potom píšeš že to začína lenivieť. Možno editácia nastavení, ako task bez časovania a teda bez priority...? Alebo sa v niečom prehrabuje, možno aj zbytočne napríklad zakaždým od začiatku..

Sranda že 60 bajtový Z-50 trvá dlhšie. Je tam nejaká krivka? Alebo čo..
EDIT: Je to teraz správne alebo naopak? :-)
Alebo bolo naraz aktívneho toho viac ako v L40, možno tam tie podmienky len prebehol ak neboli aktívne.
Ale ak zapneš OverSample na kniple, mal by byť trochu viac, ja mávam cez 8ms... ale mám nejakú staršiu verziu firmware.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz