Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 22:16 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2009
Příspěvky: 192
Bydliště: Třeboňsko
http://voyo.nova.cz/multimedia/televizn ... 1.html?s=0


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 22:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
TomasC píše:
Upřímně řečeno se to zde nedá číst....

První let takového modelu je prostě peklo. Seřízení, těžiště, výchylky. Dle mě to posadil ještě docela v pohodě a mizerné počasí poslalo model do strany.
Prostě jsou okamžiky, kdy se letí, bez ohledu na počasí, na náladu a tak. Jak na závodech, tak na dohodnutém létání.
Taky si myslím, že pokud by všechno vyšlo, tak se do zpráv nedostalo, ale nehoda/škoda/katastrofa to je tahák. :twisted:

Takže navrhuji se trošku krotit v hodnocení záběrů z televize.


promin, tohle bylo trochu zalozeno na info bokem ok edituju

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Naposledy upravil Milan Nes dne pon 20.06.2011 22:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 22:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.12.2010
Příspěvky: 560
Bydliště: Praha 10 Dubeč
Obrázky: 0
mě na tom akorát vadí to že média tohle všechno vyhoněj do extrému.
Jinak škoda Lavočky :roll: ale stane se. to je ta druhá strana našeho koníčku.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 20.06.2011 23:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
[quote="TomasC"]Upřímně řečeno se to zde nedá číst....

První let takového modelu je prostě peklo.

Tomáši sorry,ale zalétávání extrémistyckých modelu na podobných akcích mi vcelku přijde jako už tak nějak zažitým folkrolem :wink:

Já znal osobně pouze jednoho zapšklého maketáře,svuj bojový letoun obohacoval neustále o nějaké vychytávky,kulomety,funkční doplnky a vesele nabíral váhu,přez vyvalené bulvy nás standartních modelářu,kteří byli nuceni mlčky přecházet jeho školení o přepočtech plošného zatížení modelu vuči skutečnému letounu,nakonec naše pochybnosti o jeho konání byli ukončeny příhodou,kdy k našemu nepřekvapení se jeho model po startu při prvním vynechání přetíženého,špatně fungujícího motoru zřítil,rozmázl se v poli a páč si nikdo nedovolil mu říct,páč mu zcela jistě nikdo z nás nesahal ani po kolena,že jako bacha,z toho torza ti teče benzín,Pán maketář v euforii odpálil nově instalovaný kulomet,model blafnul a věř mi,že udržet v dlani smějící se tvář bylo pro nás pro všechny zučastněné opravdu těžké :lol: Ted je na dalších maketářích,abych je nebral za bandu blbu,rád jednou změním názor :wink: Pro doplnění bych snad jen uvedl,že záložní,méně otuningovaný model pověsil do větví stromu asi hodinu před tímto incidentem s plameny :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 0:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
TomasC píše:
Takže navrhuji se trošku krotit v hodnocení záběrů z televize.


Tak proč k tomu teda někdo zval televizi,když se to nesmí podle jejich záběru hodnotit 8O

podle mého,pokud to má být na sračky,at je u toho alespon televize :lol:

moc velikou složitost myšlenkových postupu maketářu bych nikde nehledal :wink:

sotěž létáš,abys někoho porazil,maketu stavíš,aby si s ní někoho ohromil-případně uspěl v nějakém maketářském hodnocení,rozhodně,pokud nad někým vyhraju,je fajn,když to vubec někdo ví,když se s něčím piplám v dílně,je fajn,když to někdo alespon chvilku vidí,jednoduché,prosté,pruhledné,přesto,že děláme,že to tak vubec není.


Naposledy upravil pepin dne úte 21.06.2011 0:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 0:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
kamos to videl na vlastni oci a poslal mi par fotek ze stavby a musim rict ze takovouhle maketu bych si libit nechal. v duchu sem porad kitar a jendou si nejakou ale o dost mensi maketu chci poridit vypiplat
(ale kdyz vemu v podtaz ze kdyz sem koncil s kitama tak jedna 1/72 tina stihacky jednomotorovy mi trvala 100 hodin tak by mne zajimalo jak dlouho bych stavel 2,5 metrovku :-d)

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 0:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Milan Nes píše:
kamos to videl na vlastni oci a poslal mi par fotek ze stavby a musim rict ze takovouhle maketu bych si libit nechal. v duchu sem porad kitar a jendou si nejakou ale o dost mensi maketu chci poridit vypiplat
(ale kdyz vemu v podtaz ze kdyz sem koncil s kitama tak jedna 1/72 tina stihacky jednomotorovy mi trvala 100 hodin tak by mne zajimalo jak dlouho bych stavel 2,5 metrovku :-d)


Pan Fenc stavěl svoji Andulu na MS něco přez 4000 hodin,bohužel ji po statickém hodnocení při letu rozprášil,věřím,že to muselo bolet víc,nežli si vubec umím představit,musí to být hrozné,přesto že s tím počítáš,že se to stát muže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 6:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... ec=1292470


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 10:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 2695
Bydliště: ČR
Obrázky: 2
Milan Nes píše:
kamos to videl na vlastni oci a poslal mi par fotek ze stavby a musim rict ze takovouhle maketu bych si libit nechal. v duchu sem porad kitar a jendou si nejakou ale o dost mensi maketu chci poridit vypiplat
(ale kdyz vemu v podtaz ze kdyz sem koncil s kitama tak jedna 1/72 tina stihacky jednomotorovy mi trvala 100 hodin tak by mne zajimalo jak dlouho bych stavel 2,5 metrovku :-d)


Pokud je to 1:2, tak 3600 hodin. To jsou přece jednoduché počty, ne? :lol:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 10:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2011
Příspěvky: 2456
Bydliště: ORLOVÁ-LUTYNĚ / Dinoletiště
Obrázky: 59
Jemu asi na penězích nezáleží,takový hazard v takovém větru,no hlavně že byl v televizi.... :roll:

_________________
Dej blbci funkci,on vymyslí lejstro!!!
http://www.peomodel.websnadno.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 11:52 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.9.2008
Příspěvky: 248
Bydliště: Hradec Králové
Pár větších modelů jsem na akcích viděl, ale tohle je už moc. Vidět model o hmotnosti "jen" 36 kg, jak si to míří do lidí bez ochranné sítě mi jednou stačilo. Dřív nebo později dojde k velkému maléru pak už si nezalétáme ani s pětikilovým modelem. Většina havárií není totiž způsobena technikou, na kterou se tak rádi vymlouváme, ale nezodpovědností. Jednou jim to "vyjde" a pošlou to do lidí, je jen otázka kdy. Kolik velkých modelů se jen v poslední době dolovalo ze země? Na Maďarsko se už nějak zapomnělo. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 12:20 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Na madarsko se nezapomělo, ani na to, KDO to zavinil. Ani na to, že to zjistilli členové německého modelářské svazu a tím vytáhli kamaráda z vězení. Ani na to, že naprosto nevinný špičkový modelář už nemodelaří.

Každý je zodpovědný za svoje jednání, jak sám před sebou, tak před zákonem.

Já osobně nejsem fanda obřích modelů, ale chápu pocity a důvody jejich stavby. A mnozí mají můj obdiv.

Mě baví rychlé modely. Co by takový model udělal, když letí 300km/h, je asi jasné. I proto mám pojištění na 30.000.000,- které jak doufám, nebudu nikdy potřebovat.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 12:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Brno
TomasC píše:
Na madarsko se nezapomělo, ani na to, KDO to zavinil. Ani na to, že to zjistilli členové německého modelářské svazu a tím vytáhli kamaráda z vězení. Ani na to, že naprosto nevinný špičkový modelář už nemodelaří.

Kde se o tom doctu vice? Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 12:33 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 23.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
TomasC, prachy nie sú všetko. Ak by si nedajbože tým modelom niekoho "zabil" tak je mu tvojich 30 mil. korún u prdele, nakoľko smrť sa chválabohu nedá vykúpiť ničím, ani peniazmi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2011 12:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
A už se přišlo na to kdo byl viníkem smrťáku loni v létě ve Švýcarsku při přehlídce na letišti v Samedanu kde velký model letadla AT 6 Texan zabil diváka (zásah do hlavy) viz tento odkaz na článek nebo to vyšumělo do ztracena ?

Nemáte někdo odkaz na nějaké bližší informace k oficiálnímu vyšetřování té havárie ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz