Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.06.2011 20:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2011
Příspěvky: 213
Bydliště: Praha 5 - Radotín
RiMr píše:
Na tom rádiu se kterým jsem lítal jak jsme zalítávali Floatera?
TO je zvláštní, jestli se to nějak uklepalo nebo co, jinak nedovedu pochopit jak se připájený vodič "odvodí" aniž by upadnul...
Nespadlo ti to rádio nebo něco?


je to to samé rádio, nikde jsem s nim neklepl,ale je možný, že v mým letitým autě v kufru si možná na výmolu někde T9x nadskočilo. Problém byl pravděpodobně v tom, že v místě letování byl spoj něčím upatlaný-nejpíš masný a na oko to vodilo. Nejspíš to při nějakým i mirným klepnutí spoj povolil natolik, že přechodový odpor byl už moc velkej-tudíž spoj se stal nevodivým. Po odmaštění tech. benzinem a znovu naletováním je již T9x funkční. Za ty prachy je to ale luxusní aparát a doufám že bude mě i vám dlouho sloužit :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 08.06.2011 9:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
intel40 píše:
...mam tam nejakej lipol Rhino 2620mAh 11.1 V...

...vono se to tam píše "na měsíc až tři klid (podle frekvence a délky létání).

Turnigy 9X má (dle mých měření) odběr při provozu s aktivním VF modulem Turnigy na lipolku 3S cca 150 mA a při provozu se simulátorem na PC jen cca 40 mA. Lipolku samozřejmě není vhodné vybíjet do mrtě. Takže například při využití cca 80% jmenovité kapacity je výpočet výdrže u té lipolky Rhino 2600mAh 3S zhruba následující:

Při provozu s VF modulem Turnigy: 2600 * 0.8 = 2080 / 150 = 13.8
Při provozu jen se simulátorem: 2600 * 0.8 = 2080 / 40 = 52

Tedy cca 14 hodin provozu s VF modulem Turnigy nebo cca 52 hodin provozu se simulátorem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 7:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2011
Příspěvky: 59
Bydliště: Chrudim
Včera mi po dvou měsících na celnici dorazil akumulátor Turnigy 2650mAh. Vím že bezpečná hranice je 10.8V. Co mě ale zaráží že T9X s původním firmwerem ukazuje o zhruba +/- 1V méně, to znamená že když ukazuje 10,8V tak má ve skutečnosti 11.8V Je to normální stav u T9X?
Dík
Obrázek[/img]

_________________
Alpha 1500, AT-6 Texan, FunCub, T9x(Open9x)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 8:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
tomasCR píše:
Včera mi po dvou měsících na celnici dorazil akumulátor Turnigy 2650mAh. Vím že bezpečná hranice je 10.8V. Co mě ale zaráží že T9X s původním firmwerem ukazuje o zhruba +/- 1V méně, to znamená že když ukazuje 10,8V tak má ve skutečnosti 11.8V Je to normální stav u T9X?
Dík


Je to normalne, mne ukazoval tak nejak podobne. Cez novy Er9x sa to da pekne nakalibrovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 8:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Naflashuj si tam Er9x a zkalibruj si měření V jak ti bude vyhovovat :)

Mimochodem, včera jsem na dvě rádia napálil poslední Er9x v352 a protože mi to jeden pán dal hlavně abych mu rozcgodil učitel-žáka s MC-12, tak jsem kouknul na nastavení PPM a je to tam KOMPLETNĚ překopané! Pořád tam je multiplikátor, kalibrace, ale přibylo tam nastavení pro každý ze čtyř základních kanálů zvlášť "OFF" "+=" a ":=". Dále se u každého kanálu (RUD, ELE, THR, AIL) nastavuje zvlášť váha v procentech, zdroj (ch1 - ch4) a Switch pro každý z těchto 4 kanálů zvášť!
V základním nastavení modelu (obrazovka 2/10) pak přibyla volba TRAINER (ON/OFF).

Proštuduju a budu muset předělat hotové video ohledně T9x/Er9x učitel-žák, protože než jsem louda nacpal na web, tak to překopali a to posunutím o úroveň nahoru :)

Nemyslím že by se zásadně změnila funkčnost, ale už to nebude taková mixovací alchymie jako dřív :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 8:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Ja mam poslednu stable verziu r349... Kto by to stihal flashovat :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 8:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2011
Příspěvky: 59
Bydliště: Chrudim
Ještě bych měl jednu otázečku ohledně připojení konektoru do vysílačky. Dá se použít konektor z dodávané klece (tuším JST-XH 2čl.) ale na rimrově fotce není zapojený levý kabel prostřední je červený a vpravo černý (aspoň to tak vypadá)
https://picasaweb.google.com/RiMr71/RhinoLiPolTXAccuInTurnigy9XTX?feat=flashalbum#5342069569173730162
A moje zapojení s původní klecí na AAA je černý vlevo, prostřední červený a vpravo prázdný.
Obrázek
Rozdíl je tedy v tom že RiMr má černý vpravo a já vlevo. Je to jedno?
Sice mi to tak funguje, ale netuším na co by to mohlo mít ješte vliv, tak se ptám.

_________________
Alpha 1500, AT-6 Texan, FunCub, T9x(Open9x)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 8:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
Ja ho mam v lavo tak, ako ty. Az je aj pravy pin spojeny so zemou, tak by to nemalo vadit, ale pre istotu si to omrkni ako to tam mas priletovane k pcb.

EDIT: Takze som to prave pozrel ako to tam je zapojene a je to jedno, oba piny su GND.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 8:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.2.2011
Příspěvky: 59
Bydliště: Chrudim
skiner píše:
EDIT: Takze som to prave pozrel ako to tam je zapojene a je to jedno, oba piny su GND.

Dík za rychlou odpověď :wink:

_________________
Alpha 1500, AT-6 Texan, FunCub, T9x(Open9x)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
RiMr píše:
Naflashuj si tam Er9x a zkalibruj si měření V jak ti bude vyhovovat :)

Mimochodem, včera jsem na dvě rádia napálil poslední Er9x v352 a protože mi to jeden pán dal hlavně abych mu rozcgodil učitel-žáka s MC-12, tak jsem kouknul na nastavení PPM a je to tam KOMPLETNĚ překopané! Pořád tam je multiplikátor, kalibrace, ale přibylo tam nastavení pro každý ze čtyř základních kanálů zvlášť "OFF" "+=" a ":=". Dále se u každého kanálu (RUD, ELE, THR, AIL) nastavuje zvlášť váha v procentech, zdroj (ch1 - ch4) a Switch pro každý z těchto 4 kanálů zvášť!
V základním nastavení modelu (obrazovka 2/10) pak přibyla volba TRAINER (ON/OFF).

Proštuduju a budu muset předělat hotové video ohledně T9x/Er9x učitel-žák, protože než jsem louda nacpal na web, tak to překopali a to posunutím o úroveň nahoru :)

Nemyslím že by se zásadně změnila funkčnost, ale už to nebude taková mixovací alchymie jako dřív :D


Vsimol som si este, ze na hlavnej obrazovke pribudol nejaky indikator casu. Ze by druhe stopky ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 11:32 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: duplicitní účet LONERa
skiner píše:
RiMr píše:
Naflashuj si tam Er9x a zkalibruj si měření V jak ti bude vyhovovat :)



Vsimol som si este, ze na hlavnej obrazovke pribudol nejaky indikator casu. Ze by druhe stopky ?


tak sem si tzo musel honem naflashovat taky a zkoumam co je ten druhy casomer, zatim jsem na nic neprisel, ale druhy stopky to by byl luxus :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 11:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Jo, jsou tam, Jestli jsou druhé, nebo jen samostatné první nevím, vyzkouším.
Taky vyzkouším nějaké chybičky co jsem našel ve starších verzích, jestli se s tím něco stalo. Chybičky většinou kosmetické, ke kterým dochází při moc "šťouravém" programování :)
Například při třípolohových klapkách na třípolohovém přepínači, při použití SLOW pouze v jednom směru, klapky při přepnutí do střední polohy přejely do krajní a až pak se nastavily na správnou střední polohu...
Nebo při kopírování mixů z kanálu č1 na další kanály po vypnutí kopírované mixy zmizely... Když se tam zadaly ručně, zůstaly... :) Ale to údajně souviselo se zaplněnou pamětí. Uvidíme.
Každopádně při "běžném" pípání je to bezproblémové. Originální FW už neřeším. Ukončil jsem podporu jak Microsoft na WinXP :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Naposledy upravil RiMr dne čtv 09.06.2011 11:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2010
Příspěvky: 620
Bydliště: Poprad
t9x píše:
skiner píše:
RiMr píše:
Naflashuj si tam Er9x a zkalibruj si měření V jak ti bude vyhovovat :)



Vsimol som si este, ze na hlavnej obrazovke pribudol nejaky indikator casu. Ze by druhe stopky ?


tak sem si tzo musel honem naflashovat taky a zkoumam co je ten druhy casomer, zatim jsem na nic neprisel, ale druhy stopky to by byl luxus :)


ano chlapci - druhe stopky :)

_________________
http://bobo.matej.name


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 11:43 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 7.6.2011
Příspěvky: 7
Bydliště: duplicitní účet LONERa
a jak fungujou, kde to nastavim? :) patram a zatim nic. (resp. v jednu chvili neco pocitaly, ale nevim co a jak se mi to povedlo pustit :) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 09.06.2011 11:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2010
Příspěvky: 1058
Bydliště: Hlohovec - Slovensko
t9x píše:
a jak fungujou, kde to nastavim? :) patram a zatim nic.


Spustis ich kratkym stlacenim MENU, znova kratkym stlacenim pozastavis a dlhym stlacenim vynulujes


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz