Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Malé CNC stroje
PříspěvekNapsal: stř 19.05.2004 13:25 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2004
Příspěvky: 1
Ahoj
Sháním do své modelářské dílny malou nc frézku "na stůl". Můžete mi prosím někdo poradit nějaké odkazy na výrobce těchto strojů.

Děkuji :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.05.2004 14:18 
CNC dělá free air (http://www.freeair.cz)


Nahoru
   
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13.06.2004 17:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.6.2004
Příspěvky: 1
Zkus českého výrobce http://www.comagrav.com/cz/index.html, je tam i ceník v pdf


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: CNC
PříspěvekNapsal: stř 23.06.2004 20:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2004
Příspěvky: 1
Zkus firmu Pavel Urban - PurS v Nove Pace.
http://purs.novapaka.com
Zatim na strankach nemaj o CNC nic, ale udelaj cokoli na zakazku. Osobne od nich mam CNC a to skoro za babku ( nekolikrat levnejc nez u profi).

Hodne stesti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.07.2004 16:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
Nazdárek, taky jsem měl představu, že si pořídím něco CNC, viděl jsem v nějakém modelářském plátku inzerát od comagravu, novinka pro modeláře, bezkonkurenční cena atd. atd. no a když jsem se modíval na jejich stránky tak jsem z toho málem hýkal.
Záleží kolik do toho chceš investovat. Zkoušíme s kámošema něco sbastlit sami, ale času je málo :cry: Co Ti mohu doporučit, zkus se mrknout ještě na CNC rakouské firmy STEEP FOUR a nebo na německé HAASE. Mašiny od těchto dvou firem používá asi převážná část českých výrobců modelů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10.02.2005 23:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2005
Příspěvky: 68
Bydliště: Mladá Boleslav
hele, na tech cnc masinach se daj rezat i jadra na samokridla nebo jenom obdelnikovy druhy ? kdyz se to kridlo smerem ke koncum zuzuje,tak jak to ten stroj dela ? to musi jedna strana jet rychleji ne? ja myslel ze je to tak ze pouze obe strany shodne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: CNC
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2005 13:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Anry píše:
Zkus firmu Pavel Urban - PurS v Nove Pace.
http://purs.novapaka.com
Zatim na strankach nemaj o CNC nic, ale udelaj cokoli na zakazku. Osobne od nich mam CNC a to skoro za babku ( nekolikrat levnejc nez u profi).

Hodne stesti...

Prosim, napiš mi o tom bližší info, třeba mailem.

NoName: Na řezání polystyrenu musíš mít jinou frézu než myslí třeba Anry. Jinak na tom můžeš vyřezat jakékoliv křídlo nebo trup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2005 18:21 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.2.2005
Příspěvky: 68
Bydliště: Mladá Boleslav
myslel jsem něco na tenhle způsob
http://www.hotwiredirect.com/cnc.htm
jestli to řeže jen obdélníkový křídla nebo i křídla typu Tomahawk (resp. ty poloviny)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 18.02.2005 20:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2004
Příspěvky: 403
Bydliště: Nový Jičín
mělo by to umět řezat "na každé straně něco jiného" já jsem viděl v činosti řezačku od Stepka no něco super za chvilku výřez na křídlo jako lusk. Pak nám ukázali jak to na jedné straně to řezalo slona a na druhé hrocha,(délka metr) výřez mám schovaný doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: CNC soustruh KC2 (MACH / SIEG)
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2011 11:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.5.2011
Příspěvky: 4
Dobrý den,

chtěl bych se vás zkusit zeptat na názor v rámci koupě jedno CNC soustruhu do naší firmy. Nejedná se teda o RC CNC, nicméně věřím, že se zde najdou uživatelé, kteří by dokázali poradit. Máme vybarané cnc stroje z tého nabídky - http://shop.boukal.cz/stroje-cnc-obrabeci-stroje/


Konkrétně ten první model - CNC soustruh KC2 (MACH / SIEG). Co si o tom myslíte? Hlavně tedy, co říktáte na tu cenu, ta si myslím, že je více než lákavá?

Předem díky za reakce.


Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé CNC stroje
PříspěvekNapsal: pon 30.05.2011 20:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.10.2010
Příspěvky: 491
Pilot_007 píše:
Ahoj
Sháním do své modelářské dílny malou nc frézku "na stůl". Můžete mi prosím někdo poradit nějaké odkazy na výrobce těchto strojů.

Děkuji :lol:


Ja mam a predavam toto:
http://elektromodely.com/modely/shop.php?cPath=488
V tejto kategorii som nic kvalitnejsie (presnost mechaniky) nenasiel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kúpa CNC frézy
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 9:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.3.2010
Příspěvky: 431
Bydliště: Mýtna LC
Ahojte. V súčanosti nemám rozpracovaný žiadny projekt čo sa týka modelárčiny a uvažujem čo ďalej. Začal som sa zaujímať o CNC už dávnejšie. A teraz som usúdil že je vhodný čas to zrealizovať . V prvom rade chcem poznamenať že som úplný začiatočník v tejto oblasti.
Po zbežnom urobení si prehľadu čo kto používa som usúdil že cestou poskladania vlastnej mašiny nechcem ísť. nemám vybavenie na výrobu mechaniky a v riadiacej elektronike tiež nie som zdatný. Možno by som takýto DIY stroj nejako nakoniec aj vyrobil ale chcem sa radšej vyhnúť komplikáciám a nezdarom preto by som chcel kúpiť už hotovú mašinu. Po prezretí internetu som vybral pár strojov. Najskôr som uvažoval nad KOMPAS 1000:
http://www.cnc1.eu/sk/kompas_h_1000_komplet.htm
Potom som narazil na made in china CNC :
http://www.aliexpress.com/item/Free-tax-to-EU-countries-CNC-Router-6040-Z-D300-with-ball-screw-CNC-Milling-Machine/32260389336.html
Tá čínska sa mi zdá byť robustnejšia. Má podľa popisu guličkové skrutky. Motor 300w asi nebude bohviečo. Nie som veľmi ochotný ísť do varianty s 800w vretenom pretože už ajtak som prekročil moj finančný limit +- 1000€.
Moje očakávania od stroja sú:
1. 2D frézovanie dielov z balzy, preglejky, plastov, laminátu, a videl som na youtube že s tým robia aj dural alebo hliník.
2. 3D frézovanie napr. formy z tvrdého dreva, kopyta alebo formy z tvrdeného polystyrénu.
3. Naučiť sa niečo nové
To všetko pre vlastnú potrebu.

Touto cestou by som sa chcel spýtať vás skúsených že aký máte názor na výber stroja.
1.To vreteno 300w bude stačiť na všetky materiály samozrejme okrem hliníka? Poprípade na občasné frézovanie hliníka by bolo ok výkon vretena 800w ?
2. čo hovoríte na cekový dojem zo stroja čo sa týka konštrukcie ?
4. Podľa toho čo som sa dočítal bude mi treba riadiaci soft mach3 a nejaký soft na generovanie 2D/3D dráhy nástroja? Robím profesionálne v Inventore. Niečo som robil aj v Proengineeri a solidworkse tak 3D nie je pre mňa španielska dedina. Horšie je to s programovaním ale to sa naučím.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kúpa CNC frézy
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 10:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 9.2.2012
Příspěvky: 58
Cau,

Moja skusenost:

Kupil som cnc frezu z ciny 6040. Kvalita fajn. Os X je podopreta zospodu, ostatne nie. Kedze je to cele zosrobovane z hliniku, tak os X a Y bola posunuta do kosostvorca. Tak som si nechal vypalit nerezovu platnu, presny obdlznik aj s otvormi, po zmontovani je to ok.

Vreteno som mal 800W. Zhorelo po 1 min, mojou hlupostou, lebo bolo chladene vodou, skusal som to napradzno bez vody a zahorelo + dym ako na diskoteke. Menic odisiel hned tiez....
Kupil som z Cau Cau tu modru frezu za 50 EUR. Po hodine sa rosypali loziska.
Dalej som kupil Kress za 200 EUR, loze a pocitadlo motohodin, hadzavost frezy minimalna. Ide vyborne.

Drivere som vyhodil prec, na nete som cital, ze stracaju kroky. Kupil som Gecko G540.
S tymito upravami mi to slape uplne super. Ale celkovo som do toho vrazil asi 1600 EUR.

Keby som to robil znovu, kupil by som zasa toto cnc 6040, ale komplet bez elektroniky a nabuchal by som si tam vlastnu. Minimalne 300 EUR by som usetril.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kúpa CNC frézy
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 12:38 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
výkon vřetene se neodvíjí od materiálu, jaký frézuješ, ale od velikosti nástroje a úběru.
Takže pokud pojedeš MDF ve 3D hrubování, frézkou 16mm průměr, budeš potřebovat daleko větší výkon, než na hliník
6 mm frézkou ve 2D úběr po 0,5 mm
Taky je dobrý, když vřeteno drží stejné otáčky ať se namáhá, nebo ne.
Na 2D žádný velký výkony nepotřebuješ.
No a učení obrábění taky zabere nějaký čas.
Mám Kress 900 W a dělám s tím vše .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Malé CNC stroje
PříspěvekNapsal: pon 23.11.2015 16:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Presne, treba kupit len mechaniku v rozlozenom stave 6040, podla mna to postacuje, ja mam 50x30, k tomu elektroniku od cau cau 200€ a kresa 200€ ja som to tu pisal ako som sa od nemca oplachol, nakoniec som tiez musel kupit aj novu elektroniku a vreteno
No veru mna to nakoniec tiez stalo tak 1600 €, dnes by som si to uz robil, ale chcel som hned frezovat a co ma to stalo nervov a casu, pokial som to nejako vyladil.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 109 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz