Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkušenosti s Piper J-3 CUB od SIG
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2007 14:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ahoy, často se tady hovoří o Piperech vel. 1:6. Jedná se o stavebnici SIG dováženou Pelikánem. Mám jí taky a jsem asi v polovině (téměř celá kostra. Ptám se na Vaše zkušenosti s:
- konstrukcí a stavbou modelu
- kvalitou dodávaného materiálu
- čím jste potahovali
- čím poháníte
- čím osazujete
- letové vlastnosti,
Osobně mám výhrady ke kvalitě některých balsových přířezů (různá tvrdost) a technologii vysekávání (vznikaly průlamy, nepřesnost sekání). Budu rád za připomínky a varování před příp. nedostatky stavebnice a možná to pomůže i dalším budoucícm stavitelům. Díkes


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s Piper J-3 CUB od SIG
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2007 16:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
DAF píše:
Ahoy, často se tady hovoří o Piperech vel. 1:6. Jedná se o stavebnici SIG dováženou Pelikánem. Mám jí taky a jsem asi v polovině (téměř celá kostra. Ptám se na Vaše zkušenosti s:
- konstrukcí a stavbou modelu
- kvalitou dodávaného materiálu
- čím jste potahovali
- čím poháníte
- čím osazujete
- letové vlastnosti,
Osobně mám výhrady ke kvalitě některých balsových přířezů (různá tvrdost) a technologii vysekávání (vznikaly průlamy, nepřesnost sekání). Budu rád za připomínky a varování před příp. nedostatky stavebnice a možná to pomůže i dalším budoucícm stavitelům. Díkes


taky výhrady ke kvalitě? jsme dva, ale u mě je to u Citabrie, přijde mi jak namíchaná ze dvou dávek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2007 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
ja mam od SIGu Aqua Star rovnez ve stavbe a jsem kvalitou dilu spokojen až nadsen, klasicka stavba, vse vyloupnu, sedi mi to na mm - takze asi to je asi od kusu...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 29.03.2007 21:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
MakoBear píše:
ja mam od SIGu Aqua Star rovnez ve stavbe a jsem kvalitou dilu spokojen až nadsen, klasicka stavba, vse vyloupnu, sedi mi to na mm - takze asi to je asi od kusu...


jo to já byl u FourStara taky maximálně spokojen, to byla pohádka, tam byly díly řezaný, kdežto tady jsou ražený


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2007 22:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ahoy, tak sme si kucí popovídali. Podle toho co tady čtu, tak má toho Pipera tady snad každý druhý, ale všichni ještě v krabici. Ten tvrdil, že tam dá 6,5, jiný řešil problém náhonu kormidel, další zas něco jiného. Ale že by se někdo pochlubil jak se mu to stavělo a na jaké problémy narazil to né! Jak píše Calimero, v této stavebnici jsem měl také směs balsy, díky tomu byla různá kvalita dílů, např. zadní nosník křídla u mé stavebnice byl výrazně těžší a zjevně pevnější než přední (silnější), vysekávání poškozovalo okraje dílu, nezaručovalo vždy totožný tvar a některá žebra jsem musel (i z důvodu kombinace všech vad) předělat.
No nic, snad příště, nebo se možná ještě někdo najde, zatím čau.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2007 22:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.11.2005
Příspěvky: 161
Bydliště: Habartov
DAF píše:
Ahoy, tak sme si kucí popovídali. Podle toho co tady čtu, tak má toho Pipera tady snad každý druhý, ale všichni ještě v krabici. Ten tvrdil, že tam dá 6,5, jiný řešil problém náhonu kormidel, další zas něco jiného. Ale že by se někdo pochlubil jak se mu to stavělo a na jaké problémy narazil to né! Jak píše Calimero, v této stavebnici jsem měl také směs balsy, díky tomu byla různá kvalita dílů, např. zadní nosník křídla u mé stavebnice byl výrazně těžší a zjevně pevnější než přední (silnější), vysekávání poškozovalo okraje dílu, nezaručovalo vždy totožný tvar a některá žebra jsem musel (i z důvodu kombinace všech vad) předělat.
No nic, snad příště, nebo se možná ještě někdo najde, zatím čau.


I když tě zajíma Piper, tuším, že je to stejná stavba jako Citabria, bude to asi stejný jen jinej tvar. Tak moji stavbu máš u mě na stránkáchv sekci dílna, je tam jak Citabria tak FourStar.Ke stavbě - no staví se mi to dobře, kromě těch vad, jak jsme se schodli tam neni nic co by nesedělo, ty poškozené díly jsem si udělal nové. Oproti originálu budu na křídlo dávat dvě serva do poslední třetiny křídla oproti originálu, kde je jedno ve středu křídla. Konstrukce jako taková mětrochu děsí, ale snad to bude v pořádku, jde mi hlavně o to, že aby se dodržel správnej tvar k originálu, tak bok trupu tvoří v podstatě tvarová deska, na které jsou kolmo tři lišty, přes které potom příjde potah, trochu se bojím o pevnost - snad je k pochopení ten můj popis - upřesní to pátá fotka od konce v dílně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2007 9:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
Od firmy SIG mám stavebnicu Piper Cherokee. Kvalita balzy je taká zlá, akú som v žiadnej modelárskej predajni ešte nevidel. Diely sú vyrezané laserom veľmi presne a perfektne do seba pasujú (až na jednu prepážku, ktorá bola cca o 1cm väčšia, ako mala byť). Inak taká stavby modelu by sa mi páčila, až na tú cenu a kvalitu materiálu.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2007 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9141
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ahoy, díval jsem se na Calimerovu stavbu. Moc pěkné. Piper má trup jiný, žbrdlinkový, něco jako přerostlý gumák. Přední příhrada po začátek kabiny vyplněná balsou. Kabina od motoru di konce zvenku potažená balsou. Fascinovala mě dělená výškovka, ale prosím. Křídlo vcelku je dle plánu rovné, orig. éro má malé vzepětí, upravil jsem. Křidélka budu také honit zvláštním servem, ten jejich mechanismus centrálem přes L páky se mi nelíbí. Ti co mluví o motoru 6,5 tam dle mého musí upravit celý čumák. Posunout mot. přepážku mírně dozadu, jinak nedodrží siluetu. Stejně motor musí vyplnit celý kryt. Navíc si myslím, že 6,5 bude dost silný a nebude to ralisticky létat, nehledě na druh konstrukce a její (předpokládanou) pevnost, to je ale každého věc. Fotky bohužel nemám (zatím), ale pokud něco udělám, vymyslím kam to pověsit.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz