Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2007 14:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2006
Příspěvky: 1643
Bydliště: Letohrad
Abu: ten dural taky radši plnej. Nevyjde to ani o moc těžší než uhlík. Horší je, že se hůř shání. Ale zase v případě přetížení se nejdřív ohne, takže dává možnost kontroly. Když dostane ránu uhlík a nezlomí se, tak v něm stejně mohou být praskliny a může nečekaně povolit při dalším letu.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2007 17:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Čop píše:
Já ty krovky od Perta spojil uhlíkem (trubkou) 8mm. Do každý půlky tak odhadem 15cm. To jsem zvědavej... :D


No tak se modli aby nekřupla. Jestli je to ta slabostěná, tak ti prdne už při přistání a bude to. Já tam mám laminátovou kulatinu a krovky se ani nehnou. A to s tím občes lítám zatáčky jak pr..... :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2007 17:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
pert píše:
Já tam mám laminátovou kulatinu a krovky se ani nehnou. A to s tím občes lítám zatáčky jak pr..... :lol:

Kolik mm prumer ? Ja mam osmicku a ohyba se a to myslim ze nelitam tak ostre jako ty... nebo zeby to bylo necim jinym???

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2007 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
PeZet píše:
Díky všem a doplňuji:
rychlý elektrovětroň (něco jako Claudie od JR Models), hmotnost tak 1,2-1,3kg.
Křídla jsou již vyvrtána na ten prům.6 v délce 55 mm šíkmo pro rovnou spojku asi pro slepení jak říká pert. Vrtat dál nemá cenu vyjel bych potahem ven z křídla. Díra je v balzovém hranolu a jinak je okolo samý polystyren. :cry:
Tak z toho asi vyplývá, že nezbyde nic jiného než křídlo opravdu slepit. Ptám se Vás tedy jak nejlépe lepit aby spoj nebyl nejslabším místem křídla. K trupu by mělo být přišroubováno dvěma silonovými šrouby M5 a nějaká ten kolík nebo jazyk k fixování polohy. Doporučujete spoj přelaminovat?

Letu zdar!

Tak soráč. Já to pochopil že to bude na motor. Takovou 10-15ccm.
V tomto případě bude nejlepší cesta spojit pomocnou trubičkou a přelaminovat spoj z obou stran 2x slabší tkaninou. První vrstvu udělat širší, tak asi odhadem 10cm a na ni druhou už jen 5cm. A to už musí udržet i náklaďák :lol: A ty šrouby musejí být aspoň v bukových pouzdrech. Jinak se vymačkají do křídla a mohlo by to dopadnou i blbě.
Práci zdar :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2007 18:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Abu píše:
pert píše:
Já tam mám laminátovou kulatinu a krovky se ani nehnou. A to s tím občes lítám zatáčky jak pr..... :lol:

Kolik mm prumer ? Ja mam osmicku a ohyba se a to myslim ze nelitam tak ostre jako ty... nebo zeby to bylo necim jinym???

Mám taky 8mm plnou kulatinu. A sám víš co to umí. Jestli tam nemáš náhodou větší vůli v uložení?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2007 18:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
pert píše:
Mám taky 8mm plnou kulatinu. A sám víš co to umí. Jestli tam nemáš náhodou větší vůli v uložení?

No prave ze vim jak ti to lita... Kulatina v pulkach kridla vuli nema, zasouva se do trubky a jde mirne ztuha, to bude ok. Mozna bude problem ze pulky kridla nedolehaji zcela dokonale k sobe (asi nejsou uplne presne diry pro koliky a vzadu pro srouby). Myslis ze kdyz tam nalepim na korenove zebro treba 1.5mm preklizku a zbrousim aby to dolehalo presne, ze to pomuze ???

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2007 18:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Nedokážu posoudit. Já mám ještě v zadní části profilu dural drát asi 4mm aby byla zajištěna rovina spoje křídel a potom to celý pro sichr přelepuju průhlednou páskou. No a ty šrouby mají rozteč tak 40mm.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.03.2007 18:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 1636
Bydliště: mezi Práglem a Kralupama n/Vlt.
Asi to bude tím že ti nesedí křídla u sebe a ve spoji je min. vůle. To by mohlo bejt ono. Když to vytuníš, tak tím určitě nic nezkazíš a budeš mít pocit jistoty a dobře odvedené práce :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz