Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2011 7:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
ne že bych to znal z praxe ale podle návodu co sjem do jeti četl je pak jeden přijímač master a druhý slave, tak se naprárují a vzájemně propojí...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2011 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Drondys: ano, na Duplex príjmači si v menu vyberáš ktorú pozíciu z PPM posiela na ktorý jednotlivý pin pre servo, úplne voľne. Aj viackrát tú istú, aj preskakovane, ako chceš.
Je tam aj možnosť triviálneho mixovania (len dvoch hodnôt, plus nejaké Expo a nastavenie stredu, rozsahu a orezania min/max, ale to je príjemnejšie nastaviť na vysielači).
Dva či tri či hocikoľko príjmačov môže byť spárovaných a zapnutých naraz, každý posielať servám iné hodnoty podľa nastavenia, ale len jeden musí byť Master, a ostatné Clone - tie neposielajú telemetriu a ani sa nedajú nastavovať cez vysielač.
To že sa medzi viacerými príjmačmi od R10 vyššie, môže urobiť prepojenie s kompletným PPM alebo sa môže pridať satelit, je ešte iná vec - to ako záloha keby nejak vypadol rádiový signál pre ten celý príjmač že by mohol brať signál z prepojenia - osobný názor mám, že je lepšie oddeliť redundantné časti úplne.. aj keď použiť RSAT je niečo iné, nemusí byť pre väčší model na škodu kvoli zatieneniu/polarizácii a podobne..
Každopádne pointa je, že to spojenie nie je potrebné na to aby fungovalo viac príjmačov naraz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2011 9:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
coro píše:
Drondys: ano, na Duplex príjmači si v menu vyberáš ktorú pozíciu z PPM posiela na ktorý jednotlivý pin pre servo, úplne voľne. Aj viackrát tú istú, aj preskakovane, ako chceš.
Je tam aj možnosť triviálneho mixovania (len dvoch hodnôt, plus nejaké Expo a nastavenie stredu, rozsahu a orezania min/max, ale to je príjemnejšie nastaviť na vysielači).
Dva či tri či hocikoľko príjmačov môže byť spárovaných a zapnutých naraz, každý posielať servám iné hodnoty podľa nastavenia, ale len jeden musí byť Master, a ostatné Clone - tie neposielajú telemetriu a ani sa nedajú nastavovať cez vysielač.
To že sa medzi viacerými príjmačmi od R10 vyššie, môže urobiť prepojenie s kompletným PPM alebo sa môže pridať satelit, je ešte iná vec - to ako záloha keby nejak vypadol rádiový signál pre ten celý príjmač že by mohol brať signál z prepojenia - osobný názor mám, že je lepšie oddeliť redundantné časti úplne.. aj keď použiť RSAT je niečo iné, nemusí byť pre väčší model na škodu kvoli zatieneniu/polarizácii a podobne..
Každopádne pointa je, že to spojenie nie je potrebné na to aby fungovalo viac príjmačov naraz.

OK díky za info. Jo ještě který konkrétní VF modul Jeti Duplex jsi s Turnigy 9X použil a stačilo k tomu použít běžnou verzi FW ER9X nebo nějakou se speciálníma úpravama pro tento účel ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2011 8:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.3.2011
Příspěvky: 213
Bydliště: Praha 5 - Radotín
Pro všechny kdo shaní Turnigy 9x tak ho dnes na HK naskladnili (jak MODE 1 tak i v MODE 2). Tak šupšup nakupovat, dle zkušeností se po nich jen zapráší.
Jinak nevím jestli nejsou v HK dacani, neboť jak jsem naposled objednával Turnigy 9x (když byla skladem), tak mi ji zaslali kupodivu až při dalším naskladnění. Náhoda :?:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2011 8:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Drondys píše:
OK díky za info. Jo ještě který konkrétní VF modul Jeti Duplex jsi s Turnigy 9X použil a stačilo k tomu použít běžnou verzi FW ER9X nebo nějakou se speciálníma úpravama pro tento účel ?

Ja mám len jeden, starý typ TU (ešte z roku 2008, už bol v MPX EVO a lietal som s ním dva roky v FM-314.
Firmware v ktorom je emulácia JetiBoxu, je ten čo má v názve Jeti - a je nutná tá istá úprava ako pre FrSky, dvoma tenkými drátikmi sa presmerujú neviemktoré tlačítka na iné piny ako sú štandardne, lebo to je hardwarovo serial port Rx a Tx - bez toho prepojenia by nešlo niektoré z tlačidiel, je proste zapojené na inom vývode procesora.
Na doske 9x som pripojenie Jeti neletoval, mám na pinoch ktorými sa do Tx nahráva firmware (a medzi nimi sú aj práve tie Rx Tx) priletované len kontakty - piny, a ten káblik k telemetrii (dva z procesora, dva odpory, len jeden káblik odtiaľ k Jeti modulu - lebo zem do modulu ide z iného miesta) tam pripájam dutinkami konektoru - skrátenými na minimum lebo tam je málo miesta na výšku pod držiakom baterky.
Takže to môžem vytiahnuť a pripojiť tam programátor, alebo v budúcnosti možno MAX232 k FrSky modulu.
Keby to vypadlo tak dutinky sú izolované a nič horšie než že nepojde telemetria sa nestane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 25.03.2011 8:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Vybral som origo FlySky (=Turnigy) VF modul z krabičky, a aby som uvoľnil anténu tak som ju odletoval, a dal som to do FM314. Namiesto antény som dal len 3cm drátik.
Dosah je rovnaký, overené v rámci možností, mne sa zdá že dokonca lepší než s origo anténou na zalomenom kábliku.
Ale narazil som na problém - vysielanie mi v pravidelných intervaloch cukalo o milimeter servami. Keď som naletoval anténu naspäť a dal ju od modulu (a možno od obvodov vysielača) ďalej, cukanie prestalo.
Niečo nemá rado, keď je vysielajúca anténa príliš blízko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.03.2011 20:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
EDIT: aby to nezostalo ako krivé obvinenie firmwaru - naletoval som si opačne kábliky na knipli, a všetko sa dá ľahko nastaviť cez mixy, až na smer trimu :-) a potom sa veeeľmi blbo lieta.
Stihol som dnes pred zotmením dať jeden let s opraveným samokrídlom, napípal som model znovu a mal som naopak krídelká tak som to reverzol v mixoch. Takže v mixoch boli Aileron s mínusovou hodnotou.
- Zaujímavý efekt nastal keď som zistil že ma ťahá doľava, tak trimujem čo to dá doprava a doprava, a čoraz viac ma to ťahá doľava... no ledva som pristál - hovorím si, čosi je zlomené a som si to nevšimol..
A po pristátí pozerám a elevony poriadne vytočné na ľavú stranu - skúsim trimovať doľava, a ajha, zrovnali sa...
Samozrejme, knipel chodil správne, len ten trim chodil naopak... :)
Tož si to zapamätajte, a keď už budete model v takom prípade držať rovno len silou vôle, tak skúste trim opačným smerom, možno to pomôže..
Firmware ER9x v333

:)


Naposledy upravil coro dne sob 26.03.2011 23:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.03.2011 20:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 9.8.2006
Příspěvky: 3658
Obrázky: 0
takze chybicka vo fw ? ako casto vlastne ER9x firmwary vydavaju ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.03.2011 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
semir píše:
takze chybicka vo fw ? ako casto vlastne ER9x firmwary vydavaju ?

No, neviem, možno že aj chyba fw... ale možno som len nečítal návod. Teda nečítal som ho určite, ale možno to v ňom bolo.. a možno nie..
Lebo univerzálnosť so sebou vždy prináša aj nutnosť nejaké veci urobiť ručne - trim sa v ER9x dá priradiť aj nepriradiť ku kanálu, a možno sa tam dá obrátiť znamienko? čo som ja neurobil, keď som obrátil hodnotu percent na vstupe.. Lebo to nie je celkom tak ako u MPX EVO, že by sa mixovali logické funkcie kde bu smer bol jasný, tu sa pripočítava, odpočítava, dokonca aj násobí, pre každé servo zvlášť...

EDIT: ale je to vo firmwari vždy správnym smerom, ak si niekto nepreletuje poťák opačne..


Naposledy upravil coro dne sob 26.03.2011 23:04, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.03.2011 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
semir píše:
ako casto vlastne ER9x firmwary vydavaju ?

Podívej se na historii viz tento odkaz. Jinak na jak jsem si všiml viz tento odkaz už je speciální verze ER9x nejen pro FrSky, ale i pro JETI. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.03.2011 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Výsledok hľadania: nemá chybu firmware, to JA mám naopak zapojený potenciometer krídeliek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27.03.2011 8:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
coro píše:
Výsledok hľadania: nemá chybu firmware, to JA mám naopak zapojený potenciometer krídeliek.


DObrá zpráva... Tedy né že ses spletl, ale že se oni nespletli :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27.03.2011 10:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
RiMr píše:
coro píše:
Výsledok hľadania: nemá chybu firmware, to JA mám naopak zapojený potenciometer krídeliek.


DObrá zpráva... Tedy né že ses spletl, ale že se oni nespletli :D

:-) ale najprv som sa hrabal v zdrojáku - to je tá nedôvera.
Aj keď som myslel že sa tými rečami nenakazím ... je to klasický príklad že som sa nakazil. Inak, okolo trimu plynu je tam kopu testov, ale normálny trim (SVK) je len na jedinom mieste, vo výpočte polôh - jedným riadkom č. 3481 , ale je zašitý v súbore menus.cpp kde som ho hľadal až úplne na koniec...
Citace:
//========== TRIM ===============
if((md.carryTrim==0) && (md.srcRaw>0) && (md.srcRaw<=4)) v += trimA[md.srcRaw-1]; // 0 = Trim ON = Default

Inak preletovať to správne bolo 30 sekúnd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 27.03.2011 10:24 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
:D
Včera jsem byl na Vypichu jen tak mrknout na házedla a taky tam byla o T9x řeč. Jen tak na půl ucha jsem slyšel: "konečně jsem se zbavil tý podělaný Turnigy a koupil jsem Auroru" :D

_________________
________________________________
Modeláři sobě http://www.ok-rimr.com


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2011 6:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 951
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
tak jsem se koukal do zdrojáků a tím, že rozumě se dělá jazyk do samostatného textového souboru pak si s tím pohraju a vyrobím cs verzi...
viz http://er9x.googlecode.com/svn/trunk/src/lang/
zdrojáky..kdyby někdo nevěděl jsou zde...
http://er9x.googlecode.com/svn/trunk/src/

jinak fw i s možností použití SD karty včetně popisu jak ji vestavět http://sourceforge.net/apps/mediawiki/r ... =Main_Page


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz