Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2011 9:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
bflame píše:
Opr to som nepochopil, ak myslis zdvihnut vrtas za drat padiel a ten musy bit vodorovne tak to je samozrejmost.


No to utíkání heli ve vzduchu ovlivňuje víc věcí nežli jen poloha těžiště. Také musíš mět tip ťop seštelovaný padla proti sobě a s rámem padel. Dálší samozřejmostí je mít drát padel rovnoběžně s rotorovou rovinou. pak je předpoklad toho , že to bude chodit jen na hrubé nastavení "ze stolu" bez větších potřebných korekcí .... ono člověk stejně dolaďuje dle potřeby a pocitu až na letišti. Ale to hrubé seřízení bude OK už z domova a dokonce může se stát, že ti tak jak to bude seřízené na hrubo z domova bude vyhovovat a nebudeš mět potřebu na to jakkoliv šahat.

Zkrátka, pokud tohle není vychytaný - tak i super vavážená helina bude pořád někam utíkat. (tedy ona bude vždy utíkat :) - jen jde o to, jaký to utíkání má směr a povahu. Že. :) Takže těžiště je jen jedna z mnoha věcí (a také podstatná) která ovlivňuje poslušnost a snahu setrvat v posledním řízeném povelu heli. :D


Naposledy upravil OPR dne stř 23.03.2011 10:11, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2011 9:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2007
Příspěvky: 473
Bydliště: Kroměříž
myslel jsem si, ze aby byla zadni vrtulka spravne, je potreba ji dostat doprostred osy. Ale chyba lavky. Pokud se divam zezadu tak je posunuta k trubce. Vcera jsem nad tim laboroval a neprisel jak to udelat, aby byla uprostred (servo slo na obe strany stejne bez mechanickeho omezeni) a zaroven ocas drzel. Mate k tomu nekdo neco?

_________________
Solo Pro V2 - HK450 - HK500 - Blade mCPX - EasyCub
Spektrum DX6i - Phoenix 4


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2011 12:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
kure87 píše:
Jo takhle to dělám jenom místo za listy ji držím za unašeče hnedka u hlavy.
tak, ako 00Ja to popisal, je to presnejsie :wink:

Alli25 píše:
myslel jsem si, ze aby byla zadni vrtulka spravne, je potreba ji dostat doprostred osy. Ale chyba lavky. Pokud se divam zezadu tak je posunuta k trubce. Vcera jsem nad tim laboroval a neprisel jak to udelat, aby byla uprostred (servo slo na obe strany stejne bez mechanickeho omezeni) a zaroven ocas drzel. Mate k tomu nekdo neco?
pokial to spravne funguje a je este medzera 3-4mm medzi smykatkom a domcekom tak sa na to vykasli.
Pokial by bola medzera mensia, da sa to vyrieset otocenim gripov, listov a reverzom serva a gyra...

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2011 13:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: Plzeň
Pripadne se da naboj vrtulky na osicce soupnout kousek od trubky (osicka trochu zmizi v naboji). Pro jistotu jsem jeste na osicce pilnikem delal plosku, kam se dotahne cervik. Dal bych se fotky (i na urceni teziste), ale jsem v praci a nemuzu uploadovat nic k sobe na FTP. Kdyz si vzpomenu, tak vecer :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2011 13:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
najradsej pri urcovani resp. hladani taziska demontujem hlavny rotor aj hlavny nahon a nasadim len nahradnu hlavnu osku do domcekov lozisk. Je to spolu len 5-10 min. prace naviac, ale autorotacne lozisko mi neprekaza a lepsie sa mi heli drzi za osku.

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2011 14:16 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 8426
Chytit to za osku a polozit za bok me napadlo :oops: proste sem to chytil za drat padel co nejbliz ke hlave a koukal esi to visi rovne. No nic vyzkousime, clovek se porad neco uci. Vic me ale tesi, ze se mi podarilo vyvazit i tuhle hlavu, ze se mi za letu ocasni ploutvicka ani nehne. Zkusim na to posadit kameru, sem zvedavy jestli se obraz bude vlnit. Kdyz neni sladena stopa listu tak se vlni uplne priserne :D ale to uz sem taky vyladil. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2011 18:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
kure87 píše:
dagx: Kolikátky baterie používáš?


Používám jen 2200mah ale různé značky a rozdíl váhy je znát.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2011 19:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
dagx píše:
kure87 píše:
dagx: Kolikátky baterie používáš?


Používám jen 2200mah ale různé značky a rozdíl váhy je znát.
pouzivam aspon podobne....:
zippy 2200 25C 187gr /par/
30C 190gr /par/
turnigy 35-70C 191gr /par/
a mal som pred rokom na ucenie 3ks
zippy 2200 20C 167gr /vyhodene/
a 2ks
zippy 2200 25C 175gr /vyhodene, a uz sa robia vo vahe 185-187gr/

takze ryska na baterkove plato, a fixou ciara na kazdu baterku podla toho, ako s nou vychadza tazisko :roll:

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2011 23:53 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 9.12.2009
Příspěvky: 4179
Bydliště: Brno
Kurnik, to jsem nikdy neresil, pouzivam nebo pouzival jsem baterky od 20C az do 35C a nevsiml jsem si rozdilu. Jsem akorat rad, kdyz na 35C nacpu kabinku, protoze jsou mirne vetsi a maji delsi kabliky..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 24.03.2011 0:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
psena píše:
Kurnik, to jsem nikdy neresil, pouzivam nebo pouzival jsem baterky od 20C az do 35C a nevsiml jsem si rozdilu. Jsem akorat rad, kdyz na 35C nacpu kabinku, protoze jsou mirne vetsi a maji delsi kabliky..
ja si v tomto davam zalezat a teraz som si uvedomil, ze vlastne neviem preco - totiz viem, ze to pri vise poznas ale neviem ako sa to prejavuje pri lietani, ked v podstate sa lieta rovno dopredne minimalne, kde by to malo byt vidiet. Snad vo vykrutoch to viac vadi. A v piruetach...

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.03.2011 9:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
Nazdar zkoušeli jste někdo tato serva do vrtulníku? Všude na ně čtu zatím samou chválu tak čekám kde bude zádrhel. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14459


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.03.2011 14:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.9.2009
Příspěvky: 456
kure87 píše:
Nazdar zkoušeli jste někdo tato serva do vrtulníku? Všude na ně čtu zatím samou chválu tak čekám kde bude zádrhel. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=14459


Opravdu zajímavá položka, třeba tam ani zádrhel není. Já požívám skoro všude včetně vrtulky HXT900 - jejich cena mi připadala podezřelá už když ta serva stála $3.49, ale žádný zádrhel tam není, jsou skvělá v porovnání s tím, co jsem předtím koupil v modeláku za rohem za pětinásobek. Zatím žádné nezazlobilo. Mají plastové převody a už jsem je po havárii i měnil, není to problém, náhradní sada koleček je skoro zadarmo. Beru to jako programovanou destrukci, kolečka se vymění a díky nim neodejde třeba něco dražšího. Když servo kleslo na $2.99, koupil jsem serv i koleček dost do zásoby a ejhle, ono to může být ještě levnější! Ostatně HXT500 za $3.49 také běhala v cyklice Walkera#4, kde mnohem dražším servům odcházely kartáčky u motorů nebo potenciometry, a jistě by běhala dodnes, kdyby s tím nový uživatel létal.
Pokud se ptáš na řadu 450 a přiměřeně k vláknu speciálně na HK-450, tak mně tam ta serva HXT900 zatím připadají naprosto vyhovující. V porovnání s těmi, na které se ptáš, jsou papírově rychlejší, lehčí a levnější. Je to jen můj názor, třeba s tím má někdo širší zkušenosti.
Já myslím, že u serv je dost konkurence a komu se povede prorazit i s dumpingem, ten se pak při vyšší produkci může dostat do zisku a dokonce ještě zlevnit a na rozdíl od konkurence vychytat případné mouchy. Ach, jak já miluji dumping a tvrdý konkurenční boj na otevřeném trhu.

_________________
do čínského modelu patří čínské díly z čínského e-shopu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.03.2011 16:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 8426
Taky tam mam HXT900 na cyklice, jenom na vrtulku sem strcil HD1810MG - mel sem tam HS55ku a pro nauceni viseni to bez problemu zvladalo :D Nedavno sem s tim spadl na technickou zavadu a serva az na jedno HXT v poradku. A to jedno melo jenom jeden zub tak trosku nacaty jakoby mirne rozpacly. Tak sem jenom ze supliku vytahl nove HXT900 a vymenil - tohle necham treba do nejakyho EPPletu. Akorat mi na nich vadi celkem hruby krok - kvantuji. Uvazoval sem o HD1581HB na cykliku - ma s tim nekdo zkusenost? Ono jde o velikost serva, uz ty HXT900 tam jdou tak natesno, ze sem musel sundat nalepky z krabicek. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.03.2011 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
Já právě udělal ne moc dobrou zkušenost s HD 1810 kdy jsem po jendom pádu odrovnal zuby v 2 z třech na cyklice a v tom dalším byly asi načaté protože po dvou baterkách následoval další pád buď na ruce nebo na servo. Každopádně zuby jsou pryč a nezjistím jestli to bylo vteřinku před pádem nebo ve chvíli nárazu. O HXTčkách jsem taky uvažoval, mám jich pár doma v zásobě do různých houboletů tak je tam zkusím. A jinak jsem zkusil objednat tato už jenom proto že další letadlo co mám v plánu bude trochu větší a chtělo by to nějaké pořádné servo na klapky a přijednom je vyzkouším i ve vrtulníku.

Jinak dumpnig cen taky miluji hlavně v jiných odvětvích než je to které mně živí respektive v kterém brigáduji :-D Ale bohužel dorazil i do něj :-D


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 26.03.2011 17:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.8.2007
Příspěvky: 8426
Ted sem zkusil jedno HXT900 jakou ma presnost navratu do neutralu. Ocelovy tahlo dlouhy 95mm zabrouseny do jehly a pravitko. No v podstate se to porad vracelo z jedne i z druhe polohy presne na carku. Jeden pripad z peti to ujelo mozna tak o 0,2mm ale vic to neni. Coz je nejakych 0,1206°. Dalsi vec je jeste presnost pod zatizenim, ale na to nejsem zarizen. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1499 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz