Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vlepovanie závesov krídielok a pod.
PříspěvekNapsal: stř 14.02.2007 14:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.10.2005
Příspěvky: 238
Bydliště: Pezinok
Mával som problém pri vlepovaní závesov, a to taký, že sekundové lepidlo, alebo epoxyd a pod. ktoré som mal v ryhe na záves, mi pri vkladaní závesu vystúpilo až k pántom a bol problém to očistiť a rozhýbať. Tak som začal používať mastný krém (Indulona), ktorý som si natlačil do malej injekčnej striekačky a pred vlepovaním závesov natrel ohybné spojenie. Odvtedy sa mi nestalo, žeby sa zlepili.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 14.02.2007 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
Jano5 píše:
Mával som problém pri vlepovaní závesov, a to taký, že sekundové lepidlo, alebo epoxyd a pod. ktoré som mal v ryhe na záves, mi pri vkladaní závesu vystúpilo až k pántom a bol problém to očistiť a rozhýbať. Tak som začal používať mastný krém (Indulona), ktorý som si natlačil do malej injekčnej striekačky a pred vlepovaním závesov natrel ohybné spojenie. Odvtedy sa mi nestalo, žeby sa zlepili.

A potom čisť od nalepeného prachu a zamastené pánty...
Treba silikonový papier (zo samolepiacich štítkov do PC tlačiarní) nastrihať malé kúsky, do neho napr. listom pilky vyseknúť ryhu na záves alebo vyrezať lámacím nožíkom, nasunúť na pánty a po uschnutí/vytvrdnutí lepidla papier vytrhnúť.

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 6:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
pouzivam na lepeni pantu minimum lepidla a pant pro sichr prokapnu jemnym olejem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 10:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
Panty lepím purexem. Vyfrézuju drážku, na hranu pantu nanesu z obou stran tenkou housenku Purexu a pant zamáčknu do drážky. Panty nasazuju nejdřív do křídla, pak na všechny nanesu zase purex a nasadím křidýlko. Všechno usadím tak jak má být a pojistím krepovou lepící páskou. Asi za hodinu oškrábnu Purex, který vypěnil na střední část pantu špičkou nože. Pokud se mi Purex vytlačí z drážky už při nasazování pantu radši ho setřu hned, aby mi neudělal velkou hroudu ve spáře mezi křídlem a křidélkem. Takhle zalepené panty mi spolehlivě drží na akrobatu na dvanáctku motor. Používám Purex standart - míň pění a víc drží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 10:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
Vita_1 píše:
Panty lepím purexem. Vyfrézuju drážku, na hranu pantu nanesu z obou stran tenkou housenku Purexu a pant zamáčknu do drážky. Panty nasazuju nejdřív do křídla, pak na všechny nanesu zase purex a nasadím křidýlko. Všechno usadím tak jak má být a pojistím krepovou lepící páskou. Asi za hodinu oškrábnu Purex, který vypěnil na střední část pantu špičkou nože. Pokud se mi Purex vytlačí z drážky už při nasazování pantu radši ho setřu hned, aby mi neudělal velkou hroudu ve spáře mezi křídlem a křidélkem. Takhle zalepené panty mi spolehlivě drží na akrobatu na dvanáctku motor. Používám Purex standart - míň pění a víc drží.

jaky konkretni panty pouzivas prosim te ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 10:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
HERRI píše:
Vita_1 píše:
Panty lepím purexem. Vyfrézuju drážku, na hranu pantu nanesu z obou stran tenkou housenku Purexu a pant zamáčknu do drážky. Panty nasazuju nejdřív do křídla, pak na všechny nanesu zase purex a nasadím křidýlko. Všechno usadím tak jak má být a pojistím krepovou lepící páskou. Asi za hodinu oškrábnu Purex, který vypěnil na střední část pantu špičkou nože. Pokud se mi Purex vytlačí z drážky už při nasazování pantu radši ho setřu hned, aby mi neudělal velkou hroudu ve spáře mezi křídlem a křidélkem. Takhle zalepené panty mi spolehlivě drží na akrobatu na dvanáctku motor. Používám Purex standart - míň pění a víc drží.

jaky konkretni panty pouzivas prosim te ?



Černý od MP JET. Velký i malý. Ještě jsem zapoměl napsat že lepený plochy troch líznu smirkem než je lepím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
a kdyz se ti dostane purex do pantu tak to rozhejbes ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 10:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
To co vypění do pantu nezaleze, to zůstane na povrchu a jde oškrábnout. A pokud tam nateče nevypěněný je potřeba ho co nejvíc utřít a pak to trochu hlídat. Purex za hodinu drží, ale ještě není vytvrzený, takže po té hodince panty oškrábu a rozhýbám. Není to problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 11:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2006
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno- Vinohrady, Bílá hora
Včera jsem zrovna panty lepil 5ti minuťákem a trochu to ztuhlo, ale už se tam udělala vůle, a tak už to je v pohodě, ovšem příště takový štěstí mít nemusím.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 11:31 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Rád bych vypíchnul jednu věc, která už zazněla:

Panty napřed nalepit jednou polovinou, pak ve druhém kole druhou!

Důvodu je hned několik:

- Lepení jen jedné strany jde rychleji a nehrozí předčasné zatuhnutí lepidla.

- Po zalepení jedné strany lze panty dobře očistit od případně zatečeného lepidla.

- Ale hlavně: Lépe se uhlídá souosost pantů a je možná kontrola a náprava. Pokud jsou panty zalepeny najednou a některý uhne a švidrá, nedá se s tím prakticky už nic udělat bez rozsáhlého bourání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 12:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.1.2007
Příspěvky: 39
Bydliště: Praha, Roztoky (letiště RC Airport)
zdzd píše:
Rád bych vypíchnul jednu věc, která už zazněla:

Panty napřed nalepit jednou polovinou, pak ve druhém kole druhou!
- Ale hlavně: Lépe se uhlídá souosost pantů a je možná kontrola a náprava. Pokud jsou panty zalepeny najednou a některý uhne a švidrá, nedá se s tím prakticky už nic udělat bez rozsáhlého bourání...


Zejména pak purex má tendenci po pár minutách pant vyplačovat ven. Když jsem se učila zadlabávat a zalepovat panty purexem, byla jsem šokovaná jeho silou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
jesterice píše:
zdzd píše:
Rád bych vypíchnul jednu věc, která už zazněla:

Panty napřed nalepit jednou polovinou, pak ve druhém kole druhou!
- Ale hlavně: Lépe se uhlídá souosost pantů a je možná kontrola a náprava. Pokud jsou panty zalepeny najednou a některý uhne a švidrá, nedá se s tím prakticky už nic udělat bez rozsáhlého bourání...


Zejména pak purex má tendenci po pár minutách pant vyplačovat ven. Když jsem se učila zadlabávat a zalepovat panty purexem, byla jsem šokovaná jeho silou.

ja jsem sokovanej ze na tuhle operaci pouzivate zrovna Purex lidicky :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 13:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
Někde jsem to vyčetl a zezačátku tomu taky moc nevěřil. Vyzkoušel jsem to nejdřív na malých modelech a po dobrých výsledvích i na větších. Opravdu to mám odzkoušené na modelu na dvanáctku. Nezkoušel jsem Purex rapid - toho bych se asi trochu bál, standart drží perfektně. Proleze i dírky v plošce pantu a když se vytrhne tak i s kusem balzy okolo. Ještě se mi nestalo aby se vytrhl z lepidla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 15:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
HERRI píše:
ja jsem sokovanej ze na tuhle operaci pouzivate zrovna Purex lidicky :lol:

Purex je ideálny a používam ho aj ja. Na všetko máš dosť času a drží super. Ty používaš aké lepidlo?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15.02.2007 21:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 1654
HERRI píše:
pouzivam na lepeni pantu minimum lepidla a pant pro sichr prokapnu jemnym olejem

Ano, ten som používal dokonca aj pri separovaní závitov pri odlievaní drobných dielov z epoxidu.

_________________
Ďusi
DepronTeam
Taranis X9D+ (TGY-i6, FC-16),TopmodelCZ Astra, EPP JAK-7, Algol, E-III, B-25


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz