Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2011 18:27 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.3.2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Cesky Tesin
Marne jsem tady hledal rady ohledne uprav tohoto vrtulniku :)

Predem reknu ze jsem uplny zacatecnik... nedela mi problem vzit do ruky sroubovak nebo jine naradi :)

U tohodle vrtulniku mam ale jeden problem... podle ohlasu kolem jsem pochopil ze jsem dostal hracku :) ktera se tvari ze ma litat i venku :) dokonce jsem s ni asi asi 10x venku vzletl... bohuzel pokud trosku vice fouka ma tenhle vrtulnik poradny problem... ale to me neodrazuje :)

Bohuzel i za bezvetri nebo jen slabeho vanku nejsem schopny ho uvest do stavu aby lital dopredu nebo dozadu... mozna si reknete ze je to hold vlastnost takoveho stroje :) ale tady pujde o technickou zavadu nebo nejakou skrytou vadu :)

Obcas se totiz stane ze vrtulnik skutecne "zabere" zadni vrtulkou tak jak by mel... a pak to lita presne podle mych predstav... ale takovy stav trva cca 2s... a naprosto nahodile... nevedel by si s tim nekdo rady?

Vrtulnik bych treba dal i na reklamaci ale samozrejme uz zazil par padu :) pri odfouknuti atp... takze se obavam ze "nemam narok"

Rozebral jsem zadni cast abych overil ze ozubena kolecka zapadaji a nemaji treba vymlacene zuby... zadni ozubene kolecko bylo sice o milimetr nebo dva vyse nez mi prislo spravne a posunutim jsem ho dal na misto ale stav se nezlepsil...

Budu toto vlakno pravidelne sledovat :) ale pokud by mi chtel nekdo poradit pres email / ICQ / Skype tak tady jsou :)

ICQ: 150160907
Skype: MartinTuron
Email: Hexer(zavinac)seznam.cz

Diky vsem kteri se pokusi mi pomoct :)

P.S.: Vrtulnik je darkem od me pritelkyne :) (dekujuuuuuuu)

_________________
Vulture 848b (modry) :)
V911 + (mam jeden na prodej bez vysilacky)
V922


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2011 19:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Těžký koaxiální 3-kanál Vulture 848 je bohužel možné provozovat pouze za bezvětří. Vzhledem k absenci cykliky jej nelze ani řídit do boku a tím případně vyrovnávat pohyb větru.

Prakticky jsem s ním letěl jen několik minut v hale, takže nemám širší zkušenost. Údajně lze pro zlepšení řízení pohybu vpřed/vzad použít
vrtuli s větším průměrem, ev. stoupáním.

Od koaxiálu nelze čekat zázraky.
Při dopředném letu je třeba potlačením stroj naklonit dopředu a rychle využít náklon - přidat otáčky, než se ta potvora sama vystabilizuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2011 20:59 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.3.2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Cesky Tesin
presne takhle se s nim snazim litat... ale bohuzel ta zadni vrtulka nezabere dost na to aby ten vrtulnik naklonila... jedine kdy se mi to dari je cca 20 cm nad zemi... a myslim ze je docela brutal ve vetru udrzet vrtulnik 20cm nad zemi :))) teda je to zabavne ale narocne... tam je pak videt ze vrtulka zvedne ocas vrtulniku nahoru...

Vetsi vrtulka by mohla byt problem protoze uz tahle je cca 4mm vzdalena od takove ploutvicky vzadu (vypada jako od zraloka) takze vetsi vrtulka by urcite narazila :) (ploutvicku bych mohl obetovat)

Pripadne je tady zminka o vrtuli s vetsim stoupanim... lze nekde najit seznam kompatibilnich vrtulek? Slysel jsem neco o "uvareni" vrtule na 2 minuty v horke vode a pak "ohnuti"


----------
Otazky pod carou
----------

Co znamena ze je vrtulnik KOAXIALNI :)
Co je to cyklinka...

(pozdeji bych tady udelal nejaky slovnicek pro zacinajici)

_________________
Vulture 848b (modry) :)
V911 + (mam jeden na prodej bez vysilacky)
V922


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2011 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Vaření a úpravu stoupání bych na tvým místě nezkoušel , radši uprav/odstraň ploutev a dej jinou vrtuli. V prodejnách pro modeláře se něco jistě najde, průměr 140 - 160 mm...

Koaxiální = sousosý, tj. dva sousosé rotory.

Cyklika = mechanismus ovládající rotor, kdy se úhel náběhu listů během jedné otáčky mění ( tzn. např. páku dopředu a pak je větší úhel při průběhu zadní částí kruhu, tím tlačí vrtulník dopředu. Pak nepotřebuješ tu prdelní vrtuli naplocho, kterou řešíš, obstará to spodní rotor a navíc lze kvrdlat i do stran, to u tvýho Vulture 848 nemáš....).

Odborné pojmy najdeš na internetu, jen hledej...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14.03.2011 22:49 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.3.2011
Příspěvky: 16
Bydliště: Cesky Tesin
Diky zkusim najit nekde vrtulku :) a poreferuju jestli to pomohlo :)

Spis me prekvapuje ze obcas ta vrtulka proste ZABERE...a vrtulnik se chova tak jak cekam... spis mi pripada jako by tam byl nejaky problem v elektronice :(

A diky za vysvetleni pojmu :)
--------
nastesti jsem kamarad se strejdou googlem ale je skoda ze na webu jako je tenhle neni hned v kazde sekci na zacatku slovnicek pojmu :)

_________________
Vulture 848b (modry) :)
V911 + (mam jeden na prodej bez vysilacky)
V922


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ztráta výkonu VULTURE 848B
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 15:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2013
Příspěvky: 3
Dobrý den, kluci a holky ;) Mám dotaz ohledně mé "hračky" VULTURE 848B..... Vrtulník mi nechce vzlétnout, kvůli něčemu to ztratilo výkon, ví někdo co s tím ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta výkonu VULTURE 848B
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 15:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Ahoj kluku! Vytahuji svou věšteckou kouli a vidím, že máš asi vybitou baterku :D .

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta výkonu VULTURE 848B
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 15:29 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2013
Příspěvky: 3
Vtipný, ale zas tak blbej nejsem :D :D Nabité je to dostatečně....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta výkonu VULTURE 848B
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
Matysek68 píše:
Dobrý den, kluci a holky ;) Mám dotaz ohledně mé "hračky" VULTURE 848B..... Vrtulník mi nechce vzlétnout, kvůli něčemu to ztratilo výkon, ví někdo co s tím ?

1. Buď odešel aku nebo není plně nabitý. Změřit nějakým multimetrem jaké je napětí článků aku bez zatížení a jak klesá při plném zatížení. Nebude-li pokles při plném odběru (plný plyn) oproti stavu bez zatížení větší než cca 10 až 15% pak je aku v pořádku. Pokud není k dispozici vlastní multimetr zkusit se domluvit třeba s nějakým známým bastlířem a nebo si pořídit nějaký levný monitor pro modelářské aku. Pro daný účel úplně postačuje třeba viz tento odkaz.

Postup měření

Nejprve nechat aku minimálně cca deset minut bez zatížení tj. bez odběru s vypnutým modelem. Pak změřit a zapsat hodnoty napětí jednotlivých článků aku bez zatížení jen s připojeným monitorem aku nebo multimetrem a teprve poté hodnoty napětí jednotlivých článků aku za plného zatížení tj. při plném plynu.

2. Pokud bude aku plně nabitý a ani při odběru na plný plyn nebude nijak výrazněji klesat napětí jeho článků pak zkusit jestli se některý z rotorů neprotáčí tj. někdy se může uvolnit červík na osičce některého z rotorů a pak rotor(y) nemají výkon.

3. Pokud nebude problém ani v protáčení rotorů pak zřejmě dožívají motory viz tento odkaz. U těchto hraček je celkem obvyklé, že mají stejnosměrné motorky a ty se navíc za provozu dost přehřívají a pak vydrží třeba jen pár letových hodin a odejdou buď zcela a nebo začnou výrazně ztrácet výkon.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta výkonu VULTURE 848B
PříspěvekNapsal: pon 19.08.2013 15:36 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.8.2013
Příspěvky: 3
super, děkuji...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz