Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Graupner 47G vs. E-flite Blade CX
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2007 13:53 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2007
Příspěvky: 16
Uvažuji o koupi jednoho z výše jmenovaných modelů, ale nemůžu se rozhodnout. Viděl jsem oba "na vlastní oči" a konstrukčně mi připadají stejné. Chápu, že ten E-flite by měl být o něco dražší (má lepší kapotáž), ale cenový rozdíl mezi těmito modely je cca. 2000,-Kč. Nejsou to jen vyhozené peníze "za lepší vzhled"? V čem je ten E-flite o tolik lepší, že je tak dražší. Jak si stojí tyto modely v porovnání se stabilitou a funkčností.
Předem dík moc za odpovědi (hlavně ty z praktických zkušeností).

Pro jistotu ještě pro porovnání přikládám odkazy na výše uvedené modely:

Graupner: http://www.rcservis.cz/images/WP_47.jpg

E-flite: http://www.astramodel.cz/podrobnosti_pr ... &kat_typ=0


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2007 16:35 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.11.2006
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno- Vinohrady, Bílá hora
Pokud vím, tak Graupner dělá i renomovanou verzi tohoto vrtulníku, který je také dražší, ale je tak lepší. V čem, už nevím, ale psali o tom v nějakém čísle Model Hobby magazínu.
Kdybych si to kupoval já, tak bych určitě sáhl po 47g od Graupnera :D , ovšem je to jen můj osobní názor.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner 47G vs. E-flite Blade CX
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2007 19:16 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.12.2006
Příspěvky: 81
Funkcne je to vicemene to same.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07.02.2007 20:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.11.2004
Příspěvky: 408
Bydliště: Jakubov u Mor. Budějovic
Maji stejný vrtulový listy ale E-Flite je má mnohem levnější a zdá se mi, že i lepší splast. Máme graupnera, ale ještě v1 verze 2 vypadá trochu jináč, ale nějak detailně sem to neprohlížel, takže nevím, co tam je jinýho. Řekl bych, že záleží na peněžence a budoucím majiteli co vybere, beztak je to elektronicky stejný, jen sou možná jinak serva na cyklice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.02.2007 8:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2007
Příspěvky: 16
Díky za odpovědi chlapi. Měl jsem právě v plánu, že kdybych koupil toho Graupnera, kupoval bych určité náhradní díly z E-flite, který je má o dost levnější a některé jsou úplně totožné. Ve dvou prodejnách mi řekli, že konstrukčně jsou tyto vrtulníčky stejné, ale E-flite se prý lépe chová a je stabilnější. Má prý i trochu lepší elektroniku. Osobně jsem zkoušel lítat s oběma a chovají se celkem stejně. Snad jen ten Graupner má trochu větší tendenci při změnách směru letu zároveň klesat níže z nastavené výšky (ten E-flite to samozřejmě dělá taky, ale ne tolik).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09.02.2007 13:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2007
Příspěvky: 16
Ještě bych se chtěl zeptat: k těmto vrtulníčkům se dá dokoupit chladič motorů, který údajně prodlužuje životnost elektromotorků. Má to nějaký velký vliv na životnost nebo je to zbytečnost. Zajímalo by mě i to, jestli někdo z Vás, kdo tyto vrtulníky má, už musel motorky měnit. Pokud ano, tak po zhruba jakém odlétaném čase (zajímá mě totiž životnost motorků za běžných podmínek).

P.S.: je tady nějak mrtvo. To nikdo nemáte s těmito modely zkušenosti nebo se Vám nechce odepisovat? :?: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.02.2007 11:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2007
Příspěvky: 16
Tak jsem nakonec měl možnost koupit úplně nový E-flite Blade CX, takže jsem do toho šel. Po pořádném poštelování serv a otáček motorů model létá dost dobře a je stabilní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kolik vydrzí motorky v praxi?
PříspěvekNapsal: ned 15.04.2007 9:13 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: BRNO
Cau, zajima me vydrz motorku v praxi. Mel jsi uz u Elixe CX problem s motorkem ? je tam pliškovej bez uhliku stejnesmernej nebo uz lepsi s uhlikama a mozna i stridavej? Viz muj dotaz www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums& ... 2f67c1ca2d . Cau Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2007 7:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2007
Příspěvky: 16
Tak to ti bohužel nepovím, nijak jsem ty motorky nezkoumal. Kamarád má toho Graupnera Micro 47G a motorky jsou tam na pohled úplně stejné, jako u Eflite CX a ten kamarád má odlétáno zatím asi celkem 5 hodin a zatím v pohodě. A to tam ani nemá chladič. Já jsem si tam chladič domontoval, ale zase nemám nalétáno tolik. Je ale fakt, abych byl úpřímný, že na poslech má ten jeho vrtulníček trochu "horší" zvuk, než můj zánovní Eflite, ale jestli je to motorkama nebo převodama, to nevím. On už s ním párkrát dost krutě "sekl" o zem, takže může mít něco vyosené, apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2007 18:30 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.4.2007
Příspěvky: 46
Bydliště: Polička
já jsem pro G47 jinak je uplně to samí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2007 7:12 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.2.2007
Příspěvky: 16
Hubert píše:
já jsem pro G47 jinak je uplně to samí


Já mám dojem, že ty 47G se vyráběly ve starším a novějším provedení. Co má ten kamoš, tak má jinak uspořádané motory a serva. Blade CX bych řekl, že to má líp vyřešené-motory má vedle sebe. Možná ten novější Graupner už taky, to nevím. Ještě jsem slyšel, že Eflite má lepší elektroniku a celkově se lépe chová. Teď navíc dodávají CX2, která fakčí na pásmu 2,4 GHz, konstrukčně je tuším stejná, jako CX. Jen je samozřejmě jiná elektronika a má navíc jeden kanál.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz