Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 508 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 14:49 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Tak telemetrie Futaby byla něco na co jsem se do Norimberku těšil. Předjednal jsem si povídání s obchodníkem a lecos se i dozvěděl. Nakonec to skončilo tak, že když začali být moje dotazy „dotěrné“, tak jsem byl přehozen na technického člověka u Robbe, který má tyto věci na starosti. Sedli jsme si a mnohé jsem se dozvěděl.

Jak jsem již předeslal, tak systém Futaba telemetrie se bude jmenovat FASSTest (FASST plus Extended System Telemetry = FASSTEST
). Souběžně s tím bude protokol na straně přijímačů SBUS rozšířen na obousměrný přenos = SBUS II. Výhody jsou zřetelné. Jakékoliv telemetrické čidlo půjde připojit k nebližšímu místu SBUS II sběrnice. SBUS II zároveň bude podporovat dva Master zdroje a to umožní více triků, ale to není předmětem zájmu.

Jak to bude tedy vypadat v praxi. Například pro mě je klíčová informace o stavu elektromotoru a akumulátorů. Pokud připojím telemetrický regulátor motoru od Robbe pomocí SBUS, tak nemusím nic více řešit. Regulátor bude dostávat signál pomocí SBUS od přijímače a zpět bude odesílat do přijímače informaci o napětí, proudu, otáčkách motoru, tohle vše regulátor ví.
Ohledně nabídky senzorů není jasno, ale ampermetr, vario, GPS by měli být. Všechno toto by mělo být jasné na Intermodellbau Dortmund, kde by měl být FASSTest představen. Ať nemusíte hledat, je to v dubnu.

Jak to bude s připojením. Futaba má nyní tři vysílací systémy. FASST, FASSTEST a FHSS. Nejsou vzájemně kompatibilní. Kromě FASST a FASSTEST, kde to půjde, ale telemetrie jen na FASSEST.
Co jsem vyrozuměl, tak v okamžiku kdy vyjde FASSTEST, tak bude nová vysílačka. FX 18 (asi). FX18 bude mít duální modul FASSTEST a FHSS. FX18 bude mít plnou podporu a data bude vidět na vysílači. Totéž by se mělo podařit změnou FW v rádiu FX20. A to je VŠE.
Všechny nově vyrobená radia budou již FASSTEST podporovat a to i snad stávajících typů, kde dojde k úpravám HW.

Ptáte se, co moje T14 MZ (FX 30, T10,….), jako jsem se ptal já?

Budou dvě možnosti. Poslat rádio na výměnu desky, kolik to bude stát, tak to se neví.
Nebo bude externí krabička, které bude data přijímat a zobrazovat. Něco jako JETI BOX  :wink: . Krabička bude mít vlastní baterku a výstup na bluetooth, čímž půjde data zobrazovat a snad i ukládat na NTB nebo čemkoliv jiném, např: iPhone. Vysílače podporující FASSTEST budou mít na jednom pinu konektoru učitel/žák datový výstup a na konektor půjde připojit zařízení vysílající bluetooth.
Ještě jedna věc. Současné přijímače podporující SBUS nebudou podporovat obousměrný přenos. Budou nové. Nejsem si jestli nové R62O8 SB již podporuje SBUS II. Nikde jsem to teď nenašel a nezeptal jsem se.

Něco obrázků:
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Naposledy upravil TomasC dne pát 04.02.2011 15:24, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 14:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Ahoj Tome
Jestli tomu dobře rozumím, tak např do T8FG nahraješ nový FW a k tomu koupíš S-Bus přijímač. Je to tak?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 14:59 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Předpokládáš tak z podobnosti T8FG a FX 20 ?? Nedokážu na to solidně odpovědět. Byla by to jen spekulace. Navrhuji s tím vyčkat do dubna.

Co jsem si jist, tak nebude stačit SBUS přijímač, ale bude nutný SBUS II přijímač. Tohle označení nemají ani nejnovější kousky, které jsem viděl pod vytrínou.

Skutečnost je taková, že se u Robbe už se lecos ví, ale jak to bude ve skutečnosti až se bude prodávat, tak to se neví jistě.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 15:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Tak si počkáme :-) Mně de fakto zajímá ta GPS...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 15:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2010
Příspěvky: 139
No tak to jsem rád, že Futabu nemám - a to o ní přemýšlím, ale vyčkávám. Nové drahé přijímače a nové desky nebo externí krabičky(=bastl). To zase bude peněz za změnu úžasného FASSTU na ještě úžasnější FASSTEST. Uvidíme, jak to bude fungovat na T8FG??? Jestli se nepletu tak Duplex zůstává Duplexem, a to je dobrá zpráva :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
No jo...a naštěstí Fasst vysílající na všech kanálech rastru najednou tu taky zůstává. Ono mně je naprosto jedno jak se co jmenuje a kdo to vyrábí...podtatná je technologie použitá pro přenos :-) Podle toho vybírám systém....né podle patriotismu. !!
:-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 15:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
TomasC píše:
Předpokládáš tak z podobnosti T8FG a FX 20 ?? Nedokážu na to solidně odpovědět. Byla by to jen spekulace. Navrhuji s tím vyčkat do dubna.

Co jsem si jist, tak nebude stačit SBUS přijímač, ale bude nutný SBUS II přijímač. Tohle označení nemají ani nejnovější kousky, které jsem viděl pod vytrínou.

Skutečnost je taková, že se u Robbe už se lecos ví, ale jak to bude ve skutečnosti až se bude prodávat, tak to se neví jistě.


Rakovník-Dortmund...608km. Nezajedeme se tam juknout ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 15:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Co stojí výměna desky do MX 22 vím, tak mám i nějakou představu +- o tom co by to mohlo stát do T12, FX 30......
Myslím, že pokud to bude jak píše TomasC, tak tohle Futaba přeťápla.
Přidaná krabička k TX je bastl neuvěřitelný ať už to bude vypadat jak chce a vypláznout cca 10k za možnost telemetrie úpravou HW, nákupem RX a čidel je na pováženou (a to 10k nemusí stačit :wink: ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
To máš naprostou pravdu...řešením FW a přijímač..to by šlo. Další krabku tahat nebudu ani náhodou. To si radši pořídím ContorurHD-GPS a mám to taky vyřešené. A navíc budu moct synchronně točit dva záběry najednou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Je to palba!
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 15:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2010
Příspěvky: 139
Je to nepříjemné, ale je to obchodní politika. Výměna desky = skoro nový vysílač, proč si nechávat ošoupaná ložiska a plastovou krabku.

Nové přijímače - za kolik? Bude osmikanál s podporou SBUS II za 3 nebo 4 tisíce? Nebo víc?

Tak že koupit novou T14 MZ, FX 30, T10 ...nebo dát polovinu ceny za výměnu desky(to by hoši taky měli udělat zadáčo!), nebo koupit bastl krabičku. :x :x :x Dále koupit Futaba čidla - za kolik? A taky pět novejch přijímačů dohromady za dvacku. A nebo zůstat u FASSTU a vybodnout se na telemetrii, starý systém ale podporu dlouho mít nebude.

Důkladně si před koupí nového vysílače propočítám ceny. A to koupím buď
T8FG, nebo AURORA nebo ..........................JETI.


Naposledy upravil iampucmeloud dne pát 04.02.2011 15:58, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 15:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 2355
Bydliště: Bratislava
Takze telemtria pojde pouzit len s S-BUS technologiou? To mi pripada ako ten Weatronic od graupneru, ako funguje ale kto by si ho dal do lacnejsieho modelu, ked maly 6 kanal stoji 90€ a 10 kanal 154€?

A este sa spytam kde futaba pouziva FHSS?? Ja som bol v tom ze vsetko maju len FASST

iampucmeloud píše:
Důkladně si před koupí nového vysílače propočítám ceny. A to koupím buď
T8FG, nebo AURORA nebo ....JETI.


myslim ze JETI vysielac je trochu mimo A9-8FG-atd... skor by som ho cenou a zatial tymi novinkami ( a prepracovanou telemtriou ) prirovnal k JR-11X, 12FG, MX-24 atd... proste uz vyssia trieda

_________________
EXTRA MX,EF extra 300 78"
http://adamweinzettl.webnode.sk/


Naposledy upravil Peppy dne pát 04.02.2011 15:56, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 15:56 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.10.2010
Příspěvky: 139
Peppy píše:
Takze telemtria pojde pouzit len s S-BUS technologiou? To mi pripada ako ten Weatronic od graupneru, ako funguje ale kto by si ho dal do lacnejsieho modelu, ked maly 6 kanal stoji 90€ a 10 kanal 154€?

A este sa spytam kde futaba pouziva FHSS?? Ja som bol v tom ze vsetko maju len FASST


Třeba tady:

http://www.futaba-rc.com/radios/futk4200.html
http://www.futaba-rc.com/radioaccys/fhss-receivers.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 15:59 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10799
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Opět se to hemží spekulacema.. Speciálně ohledně cen. Počkejme na katalogy. Do té doby není nic jisté a nač se zbytečně nervovat.

Bude třeba SBUS II. Také jsem hledal malý přijímač s SBUS, ale nenašel. Myslím, že je to škoda, ale to se snad vyřeší.

FHSS: nový 6kanál a několik autíčkářských vysílaček.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 16:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2008
Příspěvky: 2355
Bydliště: Bratislava
TomasC píše:
Opět se to hemží spekulacema.. Speciálně ohledně cen. Počkejme na katalogy. Do té doby není nic jisté a nač se zbytečně nervovat.

Bude třeba SBUS II. Také jsem hledal malý přijímač s SBUS, ale nenašel. Myslím, že je to škoda, ale to se snad vyřeší.

FHSS: nový 6kanál a několik autíčkářských vysílaček.


A ked nechces pouzit S-BUS na serva a cely model dalo by sa vsetko pozapajat normalne a potom len cez S-BUS dat cidla cez jednu zbernicu??

_________________
EXTRA MX,EF extra 300 78"
http://adamweinzettl.webnode.sk/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.02.2011 16:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Peppy píše:
A ked nechces pouzit S-BUS na serva a cely model dalo by sa vsetko pozapajat normalne a potom len cez S-BUS dat cidla cez jednu zbernicu??


I u stávajícího S-Busu to jde kombinovat.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 508 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz