Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Raptor 50 Titan
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2011 20:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2008
Příspěvky: 286
Bydliště: Praha/Klatovy
Obrázky: 0
ahojky,
mozna to tady nekde je, ale chtela bych se zeptat, zda mate nekdo zkusenosti s timhle spalovakem... Je to moje prvni nitro, tak treba na co si dat pozor atd.. Mam tam klasiku TT50H, Savöx 1290MG na ocas a Spektrum serva... bojim se hlavne napajeni pres baterky, protoze z nevlastni zkusenosti slabe baterky zpusobily vypinani prijimace... nebo volit jednoznacne externi BEC?

Diky

_________________
Skype: skydiver081
Goblin 630,Vibe 90SG,X50 Titan,Raptor 50(30),Fusion 50,Velocity 50,T-Rex 500N,250


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2011 7:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Ja bych se spis bal tech serv Spektrum, nevim, zda se to zmenilo, ale v navodu, pokud si dobre pamatuji, je napsano, ze se nehodi do vrtulniku. Jinak napajeni z baterek se nemusis bat, pokud k nim dal Blinkiho, tak bych to moc neresil. Je pravda, ze Align 2in1 je proste pohoda, nekdo na to nadava, ja na to nedal dopustit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2011 12:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2010
Příspěvky: 388
Bydliště: Praha 3
Ahoj, tohle mne taky zajima, mam taky prvni nitro vrtulnik, vyrobil jsem si pro zacatek 4cl NiMh 2200mAh a kdyz jsem tam dal klasicke vedeni (jen na zkousku), tak pri zatezovem testu (vsechny packy do zatacky + drkani do gyra atp. najednou), tak obcas prijimac pipnul - pod napetim, jedna se o Optimu 7. Dal jsem k prijimaci velky kondenzator low ESR a problem byl pryc. Ale toto reseni mi nestacilo. Udelal jsem to, ze jsem zkratil kabel od baterky do prijimace na co nejmensi delku, vyradil uplne vypinac a misto toho to udelal pres XT60 konektor (3,5mm zlato). Takto nedochazi k poklesum napeti ani pri sebevetsi snaze. Jeste chci udelat rozdvojku abych napajel prijimac dvema konektory a priletovat ten kondenzator. Jedina nevyhoda = nutnost zapinat palubni system spojenim konektoru.
Jinak... tohle neni moje rada, je to jen jak jsem to vyresil ja. Ale podobne reseni mam osvedcene na letadle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2011 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2007
Příspěvky: 1816
Pokud chces davat rozdvojku, tak to radeji naletuj dva vyvody od baterky, protoze pokud se ti uklepe drat na baterce, tak zdvojeni nema smysl. Ja jsem pouzival Sanyo 1700SCR radu let a nikdy zadny problem jsem nemel. Zapinani pres dva vypinace a v pohode. Packy jsem si pro jistotu nechal udelat u Satrie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2011 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2007
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha, Kunratice
72ka píše:
Ahoj, tohle mne taky zajima, mam taky prvni nitro vrtulnik, vyrobil jsem si pro zacatek 4cl NiMh 2200mAh...

Asi první chyba bude použití NiMh. Pro tento účel nejsou moc vhodné. Prostě nejsou schopny dodat okamžitě potřebný proud.
Stran použití přijímačového packu vs. BEC ve vrtulníku se p.t. modelářská obec dělí do dvou skupin, které jsou schopny se navzájem na sebe vrhnout a klidně se i podřezat. Každé má svoje + i-.
U packu je výhoda jednoduchosti celé insatalace a pravda, že co sebou nevozím se mi taky nep...re.
Nadruhou stranu třeba ten Align 2v1 je opravdu luxus.

_________________
T-Rex500HK-Rex 250T-Rex 600Minititan 325SERaptor 30V2DX7


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2011 15:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
NiMh jako přijímačovky do heli je vražda. NiCd SCE nebo SCR, nebo LiFe 2S na vlastní zodpovědnost. A nebo LiPol 2S a BEC.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2011 16:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2008
Příspěvky: 286
Bydliště: Praha/Klatovy
Obrázky: 0
Pritel ma v novy X50 BECa Duplex.... ma na tom 2x 2S Lipo a to uz by melo byt sakra zaloha... uvidim, jak mu to bude slapat... kazdopadne to vidim na BEC... S tema servama jeste uvidim.. mozna do toho vrazim jeste nejakou tisicovku na Savöxy 1258... jeste nebyl zalet, ten snad bude brzo..

_________________
Skype: skydiver081
Goblin 630,Vibe 90SG,X50 Titan,Raptor 50(30),Fusion 50,Velocity 50,T-Rex 500N,250


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 10:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.11.2010
Příspěvky: 388
Bydliště: Praha 3
petrpetr píše:
Asi první chyba bude použití NiMh. Pro tento účel nejsou moc vhodné. Prostě nejsou schopny dodat okamžitě potřebný proud.
Stran použití přijímačového packu vs. BEC ve vrtulníku se p.t. modelářská obec dělí do dvou skupin, které jsou schopny se navzájem na sebe vrhnout a klidně se i podřezat. Každé má svoje + i-.
U packu je výhoda jednoduchosti celé insatalace a pravda, že co sebou nevozím se mi taky nep...re.
Nadruhou stranu třeba ten Align 2v1 je opravdu luxus.


Diky za radu.. i ostatnim, urcite to predelam na NiCD, me akorat prislo ze NiCD jsem pouzival naposledy tak pred 6ti lety a ze jsou uz prekonane, myslel jsem ze nove NiMH maji vnitrni odpor srovnatelny.
Ohledne, 2in1 .. jakym zpusobem to samo zhavi, casove od zapnuti, nebo tlacitko, vypinac? Kde se da sehnat bez lipoly (nasel jsem jen sadu s lipolkou)? Diky

_________________
Když letadlo kouří, je to správně!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 12:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2009
Příspěvky: 397
Bydliště: SR
72ka píše:
Ohledne, 2in1 .. jakym zpusobem to samo zhavi, casove od zapnuti, nebo tlacitko, vypinac?

Zapnes hlavny vypinac...Stlacis tlacitko - zhavenie sa zapne... po cca 10sekundach sa samo vypne

_________________
KASAMA Srimok 90N CYBERHEAD + SPIRIT
TREX 450PRO + Beast
Futaba T14SG 2,4GHz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 13:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2010
Příspěvky: 1313
Bydliště: Praha Barrandov
Align to dodává standartně s 2s Lipolkou, jen BEC jsem prodávat ještě neviděl, snad v bazaru. Já bych se jí ale nebál, v Rexech jsem zatím neviděl nic jinýho než 2s Lipol.

_________________
Trex 700E, Trex 600 nitro, Protos 500, Trex 500, Trex 450 Sport, Yak 55M, RS352, Piper Cub, Variant


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26.01.2011 13:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.3.2009
Příspěvky: 397
Bydliště: SR
Ja to mam v Rexovi 700 aj s tou lipolkou a nemal som s tym zatial ziadny problem. Je to fakt komfort, ked nemusim mat externe zhavenie :)

_________________
KASAMA Srimok 90N CYBERHEAD + SPIRIT
TREX 450PRO + Beast
Futaba T14SG 2,4GHz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27.01.2011 8:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 722
Bydliště: Chrudim
Měl jsem T-REX 600 NSP a to samé - 2S LIPO a bez problému, můžu doporučit, spokojenost, při plném dobití mě dával v pohodě 4 starty po cca 7 minutách, dobré je mít přístroj na měření kolik je tam proud - což třeba HITEC Aurora umí stačí jen správně zapojit do příjmače, takže jsem si mohl v klidu hlídat kolik je napětí, což bylo super, takže tuhle kombinaci můžu doporučit za sebe, v létě to fungovalo bez problému, nyní už je to tak že mám všechny heliny ELEKTRO - mám k tomu své důvody(čistota, pach nitra, méně věcí tahám na letiště - stačí jeden kufřík s vysílačem, slun. brýle, nářadí a je to :D

_________________
HITEC AURORA - EC-135 T2 Policie ČR TR 500, T-REX 700 3G, T-REX 100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.02.2011 0:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2008
Příspěvky: 286
Bydliště: Praha/Klatovy
Obrázky: 0
Tak dilema vyreseno, dekuju za upozorneni ohledne tech spektrackych serv... opravdu se nehodi do vrtulniku vetsich rad.. :wink: misto nich mam 4x Savöx SC 0254MG a slapou skvele.. mam tam NiCd 5 clanek 1800mAh a nema to s temi servy zadne problemy :) BEC uz je na ceste, tak zkusim a uvidim.. tahle baterka vydrzi max 3 lety..

btw objevil se ale dalsi problem... kdyz nadrz klesne asi tak na pulku, heli ztraci otacky a motor vetsinou chcipne... Vymenila jsem hadicky v nadrzich, pry ty originaly nesnesou moc vypary a je potreba je vymenit po cca 5-8 nadrzich... jeste neotestovano, snad zitra :wink:

_________________
Skype: skydiver081
Goblin 630,Vibe 90SG,X50 Titan,Raptor 50(30),Fusion 50,Velocity 50,T-Rex 500N,250


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.02.2011 1:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.7.2007
Příspěvky: 1130
Bydliště: Praha 6, ČR
Obrázky: 12
airkid píše:
... tahle baterka vydrzi max 3 lety...


To mi prijde nejak malo. Ja s trexem 600 spotrebuju za jeden let 250mAh s bezpadlem, s padlama to bylo 100mAh. Neni ta baterka vadna? Nebo si davas tak velkou rezervu? :-)

_________________
T-Rex 600N Spirit, Tx Aurora.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.02.2011 23:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.4.2008
Příspěvky: 286
Bydliště: Praha/Klatovy
Obrázky: 0
Mam spatny zkusenosti se selhanim serv za letu :roll: Nechavam si rezervu a baterky pilne kontroluju... Jinak by mozna vydrzela jeste ctvrty let.. ale vzhledem k tomu, ze to byl zalet motoru, helina byla vicemene 50% na zemi a neustale se neco upravovalo... a ta zima tomu zrovna neprospiva :( mam jeste k tomu dost tuhe linky... A dalsi vec je, jak uz jsem psala drive, Savöx serva si dost berou (skoro vlastni zkusenost :lol: )

_________________
Skype: skydiver081
Goblin 630,Vibe 90SG,X50 Titan,Raptor 50(30),Fusion 50,Velocity 50,T-Rex 500N,250


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz