Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.08.2010 19:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2010
Příspěvky: 31
Bydliště: Klatovy
Mohl bych někoho poprosit o průřez křídlem? Jaké používáte nosníky a kde v průřezu vedete vyztužení uhlíkem, jak děláte závěsy a zavětrování křidélek. Ctěl bych si postavit Mantu. Dík za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 13.08.2010 19:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Nezlob se , ale vše na co se ptáš se tu už řešilo. Nakonec když všechno selže, použij plánek a ty odkazy na stavbu MANTY na RC Groups. Já než se pustil do stavby tak jsem strávil taky nějakou tu hodinu prohledáváním jak na místním fóru tak i RC Groups.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Manta v DXF
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2011 8:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2007
Příspěvky: 278
Prosím, máte někdo podklady na Mantu v DXF a jste ochotní se podělit?

Děkuju
M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manta v DXF
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2011 12:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
MirekZ píše:
Prosím, máte někdo podklady na Mantu v DXF a jste ochotní se podělit?

Děkuju
M.


Řeknu Ti to takhle. Máš dvě možnosti jak si nezkazit mínění o F3k.
1. Postavíš si MANTU a budeš mít problémy s neustálými dírami do potahu. Pokud to potáhneš něčím silnějším, zase budou problémy aby se Ti to nezkroutilo. Takže budeš neustále převlíkat. Já už jsem ve 3. kole převlíkání.

2. Koupíš si éro s křídlem z polyše nebo kompozit a máš klid a lítáš.

Moje důvody postavit MANTU byly ty, že se mi prostě líbila a s letovými vlastnostmi jsem byl celkem spokojenej.

Nakonec jsem stejně skončil u kompozitu díky pomoci kamaráda, který má tuto technologii zajetou. MANTA nakonec skončí jako ozdoba.

P.S pochybuju , že by se s tím někdo do DXF překresloval.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19.01.2011 14:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2007
Příspěvky: 278
Děkuju.
Jsem ještě stará škola, u stavění si odpočinu. O potah se až tak nebojím nebylo by to první křídlo potažené vliesem, tak mám představu o trvanlivosti a záplatovatelnosti.
M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20.01.2011 16:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.8.2007
Příspěvky: 2366
Bydliště: Liptovský Peter
Hmm... Možno, že sa niekto nájde. :D

Prápe prekreslujem Mimi pomocou Sketch Up-u, aby som si ho mohol vyrezať a postaviť vďaka CNC. :wink:

Ak sa to podarí a bude to stáť za to, do Manty v 3D na 100% pôjdem. :wink:

PS: Mimi v 3D bude. Už som dal do toho veľa času a vracať sa nemienim - pôjdem aj cez mŕtvoly. :twisted:

_________________
Sky Lady - po 4 rokoch zhorela, Tornado XX, Cap 232, Super Zoom 2 - 460g, F3K Super Gee, Lynx E


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2011 15:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
zdravim
take mi ucaroval krasny tvar kridla manty. takze po postaveni mimi I. a mimi II. na rozcvicku jsem se pustil do jeji stavby. gondolu + trubku mam od ypsi kam se chystam "navesit" ostatni. nenasel jsem vsak v planu postaveni vyskovky. existuje nejaky postup jak urcit jeji spravnou polohu. videl jsem tu na foru mantu prave s timto trupem, tak bych si dovolil pozadat o malou radu jak na to. + zaves kridelek... co doporucite jako nejpohodovejsi system? na mimi, obe mam s kridelky, jsem na jedne pouzil mikropanty ale i kdyz mikro moc se mi to nelibi a na druhe mam panty papirove. vyskovku mam resenu samolepici paskou. u klapek velikosti manty si tak trochu nevim rady. poradi nekdo?
predem dik
hezky den


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24.01.2011 16:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Ahoj, já křidílka na Mantě normálně pověsil na průhlednou izolepu a není problém. Ještě jsem zavětrovával křidílka. Já to mám pověšený na spodní straně křídla. Co se týká uchcení a nastavení VOP tak na radu Ikara jsem kozlík lehce zbrousil tak aby výškovka byla natažená. Dělá to na 30mm kozlíku necelý 1mm výšky. Hlavně hlídej váhu ocasek.

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25.01.2011 13:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
super diky moc. ta lepici paska je asi ze vsech zpusobu ten nejsnadnejsi. to jsem rad ze to funguje. diky i za radu jak osadit vyskovku! kazdopadne tak ucinim jen jsem se chtel jeste pozeptat na vysku kozliku. mam jen obavu abych neusadil vyskovku v ose vuci kridlu prilis vysoko nebo naopak. nebo to nehraje takovou roli? je-li tato otazka prihloupla tak se omlouvam! modelaril jsem jeste ve svazarmu pred temer 30 roky a ted jsem se do toho pustil nanovo. spoustu jsem toho zapomel a mozna ani nikdy nevedel. :o) jeste jednou dik! ahoj


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 02.03.2011 10:51 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2010
Příspěvky: 19
Zdravim,znamy si take postavil Mantu,ale neni si jisty jednou veci.Kde ma prosim byt teziste,resp. kde ho mate na Mante vy?Diky za odpoved


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2011 20:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 479
Bydliště: liberec
Obrázky: 0
me to dle vypoctu nejakeho programku vyslo na 8 cm od nabezky po zaletani jsem byl nucen pridat 7g olova do spice. pri bezvetri to bez dovazeni a mirne pritlacenem trimu letalo slusne, ale jiz pri lehkem vetriku se ero vzpinalo. po nakrmeni olovem jsem jiz teziste nepremeroval, ale v kazdem pripade jej mam pred 8 cm.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manta DLG (ukradli mi thread :D )
PříspěvekNapsal: stř 29.08.2012 6:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2010
Příspěvky: 60
Chtěl bych se zeptat jak na spojku křídla-bude stačit normálně překližka na sojáka? A musí tam vůbec nějaká být? Zdá se mi, že ve fotoseriálu jak stavět Isis od Ondry Rezlera spojka křídel není vůbec žádná - lepí se to k sobě na tupo epoxidem a spoj se přelaminuje tkaninou. Možná jsem něco přehlídnul.Může mi s tím někdo poradit?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manta DLG (ukradli mi thread :D )
PříspěvekNapsal: stř 29.08.2012 10:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2008
Příspěvky: 533
Bydliště: Praha 8 - Karlín
Obrázky: 1
rozhodně bych tam tu překližkovou stojinu dal. Budeš to mít jistejší. příjde mi to blbost jí tam nedávat. Tyhle káčka z balzy potřebujou každou možnou pevnost křídla. A ta spojka by chyběla.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manta DLG (ukradli mi thread :D )
PříspěvekNapsal: stř 29.08.2012 12:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.11.2008
Příspěvky: 3160
Bydliště: Králíky
Obrázky: 19
Blog: Zobrazit blog (17)
Já tam dal spojku z dvou 2mm překližek, nezi nima trochu ulhlíkovýho rovingu .

_________________
Nelítám vůbec s ničím a jen teoretizuju ...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Manta DLG (ukradli mi thread :D )
PříspěvekNapsal: stř 29.08.2012 12:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2010
Příspěvky: 60
Jasně,spojku teda určitě dám.Jenom ty nosníky jsou trochu do šípu,že jo.Takže to na jednej straně asi přeleze malinko ven,ale stejně se to schová potahem,tak by to snad nemělo vadit. U mimi jsem spojku křídla lepil na nosníky ze strany a ne mezi ně.Jiný křídlo se spojkou jsem zatím nestavěl, tak se takhle blbě ptám. Nevíte, jestli není na netu někde názornej obrázek jak se to dělá? Našel jsem pár moc užitečnejch fotek tady:
http://rckladno.cz/?page_id=327&album=4&gallery=7

...a ještě jak je to se vzpětím na mimi dlg bylo myslím 12 stpňů- nebude to zbytečně moc?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz