Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 164  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 22:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
JMalik píše:
coro píše:
JMalik píše:
Které kanály, by jsi ponechal trvale žákovi?

Ja žiadne, buď je zapnutý alebo nie.

Ale dve rôzne nastavenia pre učiteľa sa používajú - a to že buď prechádzajú niektoré stavy SERV priamo na výstup, alebo druhá možnosť že prichádzajú stavy KNIPLOV a tie sa komplet mixujú nastaveniami učiteľovho vysielača.


Nikdy, NIKDY se nemixují stavy kniplů učitele a žáka. Je to prostě nesmysl.
Pokud by měl žák + 100% zadání na kniplu a učitel to vykontroval -100% korekcí, tak to dostane maximálně do neutrálu.


Měl bys pravdu, kdyby se nejednalo o FW Er9x, takhle jí máš jen částečně - v Er9x lze navolit, jakým způsobem k mixování hodnot dochází - možnosti jsou ADD (hodnota 1 a hodnota 2 jsou sečteny, to je to, o čem mluvíš a je to nejobvyklejší způsob mixování), MULTIPLY (hodnota 1 a hodnota 2 jsou vynásobeny) a REPLACE (hodnota 1 je nahrazena hodnotou 2), což je asi to jediné, co má v tomhle případě smysl - mj. ta funkce tam přibyla právě pro režim učitel-žák.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 22:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
JMalik píše:
Nikdy, NIKDY se nemixují stavy kniplů učitele a žáka. Je to prostě nesmysl.
Pokud by měl žák + 100% zadání na kniplu a učitel to vykontroval -100% korekcí, tak to dostane maximálně do neutrálu.

To je iné ako čo som písal ja - ja som písal že sa použije NASTAVENIE učiteľovho vysielača a jeho mixy, ale NIE stav učiteľových kniplov.
Napríklad by žiakov vysielač mohol byť hračkou k simulátoru alebo nejaký CADET4, DX5e.. , a vysielač učiteľa by z toho robil eCCPM - ale nemiešal by svoje kniple, LEN žiakove (v stave kedy je prepnutý na žiaka, inak by vstup ignoroval a riadil by učiteľ).
Neodporujeme si, len nečítame (teraz Ty ...)pozorne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 22:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
bitovod píše:
...
Měl bys pravdu, kdyby se nejednalo o FW Er9x, takhle jí máš jen částečně - v Er9x lze navolit, jakým způsobem k mixování hodnot dochází - možnosti jsou ADD (hodnota 1 a hodnota 2 jsou sečteny, to je to, o čem mluvíš a je to nejobvyklejší způsob mixování), MULTIPLY (hodnota 1 a hodnota 2 jsou vynásobeny) a REPLACE (hodnota 1 je nahrazena hodnotou 2), což je asi to jediné, co má v tomhle případě smysl - mj. ta funkce tam přibyla právě pro režim učitel-žák.

Režim učiteľ-žiak sa používa napríklad aj keď lietaš FPV s kamerou a na očiach máš okuliare, a na hlave Ti senzory sledujú ako ju otáčaš a nakláňaš a posielajú to do vysielača akoby to bol "žiak". Potom má zmysel to mixovať , ovláda to servá ktoré točia kamerou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Jo aha, head tracking jako další rádio s PPM, no pak by asi mělo smysl to mixovat, to mě vůbec nenapadlo.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 22:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2011
Příspěvky: 390
Bydliště: Praha, ČR
Začíná nám to tu pěkně krystalizovat. Člověk se chvíli zdrží v práci ...

No já bych vpershinga nebral na lehkou váhu. To co tady napsal si zapište za uši a jednou si na to vzpomenete. Svět spěje tam kam spěje, a že to není Vaším směrem, to je mu - věřte mi - úplně fuk. Pokud trochu zapátráte Internetem, zjistíte, že vpershing není žádné ořezávátko. To co již předvedl, před tím klobouk dolů - přiznávám se bez mučení - to neumím a rád bych tomu trochu rozuměl.

Jak jsem již napsal ve svém příspěvku na str.3

"jsou uživatelé, kteří rádi užívají a pak jsou uživatelé, kteří rádi zkoumají"

A pokud už se tu probírá co modelář má vytvářet (aby to snad bylo kompatibilní se zaběhnutými představami), tak to vůbec nemusí být to, co prodává Pecka, Kostka, Jino, Pelikán a podobní. Zkuste se laskavě odpoutat od zaběhlých konvencí, protože i model baráku a jeho interieru je prostě model, ten co ho dělá je modelář ... a jen některé z nich se podaří zvednout k obloze a bezpečně s nimi zase přistát, a přesto se tomu člověku - co dělá spíš do architektury - říká modelář - že pane Jiří? Mám pocit, že do modelařiny děláte i svou profesí - pokud se pletu, tak se omlouvám.

Já bych to - milý LV - tak neořezával. Pilotů znám hodně, lietače žiadneho - žial ... alebo na šťastie?

Modelář je v každém případě "člověk tvořivý". A tvrdit, že elektronika nepatří k modelařině je dnes poměrně krátkozraké, protože každý z nás používá nějakou tu RC soupravu k řízení svého modelu. K čemu by vám byly nádherný modely "bez tý bedny studeňáků", která to nakonec rozhýbe a je to jako živý. Elektronika je i v regulátorech, a všech těch hejblatech co člověk denně použije, aniž by tomu musel přesně rozumnět.

No podívejte se trochu dopředu, a zamyslete se, co nás asi čeká? Aerodynamika jako věda tady bude se svými zákony pořád. Otázkou bude, co uděláme s našimi žalostně dlouhými reakčními dobami - prostě člověk je pomalý a elektronika mu život usnadňuje. Ať už to jsou různá gyra zajišťující stabilitu kolem hlavních os, nebo automaty tahu, synchronizátory otáček a další vymoženosti co postupně prosakují. To co se dá najít na palubách soudobých letadel se postupně dostane do modelářské praxe. Díky čemu? Díky elektronice. Ta již je integrální součástí modelařiny dnes, a bude jí ještě více. Tak se nepokoušejme odborníky na elektroniku naštvat, pokud sami nedokážeme totéž co oni, protože by už pro nás nemuseli chtít nic udělat. Mohli by se vrhnout na automatizaci čehokoli jiného - a to by nás všechny mohlo mrzet.

Každopádně by to byla škoda.

pozn. jo mimochodem - už mám objednanou T9X

_________________
T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 22:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
to coro,
Asi jsme si jenom nerozuměli, přesto to zůstává tak jak jsem to napsal.
Ta možnost REPLACE je identická s INH. Vypíná mix(protože není co mixovat) a přiřazuje na výstup hodnotu vstupu 2.
Ale to je detail, výsledku rozumí snad všichni, i bitovod kterému odpovídám takhle současně.

Prostě podstata je to, že Vpershing měl představu jak nechá některé výstupy žáka aktivní a přepíše jen některé vstupy učitelova TX na Replace (ať se tedy shodujeme v termínech).
To je naprostý nesmysl a není možné takhle řešit režim učitel - žák. To je asi to, co jsem k tomu chtěl napsat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 23:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2011
Příspěvky: 390
Bydliště: Praha, ČR
Pozor, vpershing neřekl REPLACE, řekl - jak jste uvedl - namixovat. Může si vybrat mezi Multiply, Add a Replace. Prostě co se bude v danou chvíli hodit.

Proč komentujete jen 33%? Buďte prosím, exaktní a vyčerpávající jako obyčejně.

_________________
T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 23:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Lubor píše:
Pozor, vpershing neřekl REPLACE, řekl - jak jste uvedl - namixovat. Může si vybrat mezi Multiply, Add a Replace. Prostě co se bude v danou chvíli hodit.

Proč komentujete jen 33%? Buďte prosím, exaktní a vyčerpávající jako obyčejně.


Násobení je tady vyloučené použít, sčítání taktéž, k REPLACE jsem se vyjádřil.
Komentoval jsem 100% možností vyčerpávajícím způsobem :wink:
(Stačí to takhle, nebo mám vypsat nastavení pro Multiply a Add?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 10.01.2011 23:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Lubor píše:
Pozor, vpershing neřekl REPLACE, řekl - jak jste uvedl - namixovat. Může si vybrat mezi Multiply, Add a Replace. Prostě co se bude v danou chvíli hodit.

Proč komentujete jen 33%? Buďte prosím, exaktní a vyčerpávající jako obyčejně.


Lubore,situace je v současné době bohužel taková,že přez všechna očekávání a naděje,ten vysílač na náročnější aplikace nedostačuje a je nepoužitelný-jinými slovy,lepší vysílačky se nám mnohým válejí někde v koutě sklepa,protože jejich funkce nám už u nich nedostačovali a nebyly jsme ochotni čekat,jestli někdy někdo neudělá v elektronice světovou revoluci a třeba za 100 let i ty vysílače ve sklepě pujdou nějak naprogramovat-případně předělat-ted potřebujeme létat,na to musíme mít odpovídající vysílač a i kdyby někdo rozhýbal toho turnigy už zítra,je mi to prd platný,když jsem chtěl jít létat včera-ostatně já si ho jednou klidně koupim,jestli to někdo rozchodí a bude to spolehlivý,ale pokusnej králík nebudu a začátečník,kterému stačí základ ke štěstí už taky nikdy ne.Pan Fenc svého dvouplocha Andulu stavěl tuším něco okolo 4000 hodin,opravdu bys použil pro takovýto model tento vysílač?dDoba se mění,to je pravda,možná by stálo za to,aby díky dnešní dostupnosti modelařiny,-hotové téměř nerozbitné modely přibylo k modelářskému desateru jedenáctý bod-PRVNÍ DVA ROKY,BY MODELÁŘ NEMĚL MÍT VUBEC VLASTNÍ NÁZOR.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 0:26 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Opakovaně jsem zde viděl vyslovené podezření, že debata o možnostech čínské vysílačky T9x je "sabotována" prodejci značkových vysílaček.

Pokud máte někdo takové podezření, tak sem s ním. Klidně na můj mail tomasc&post.cz nebo do SZ. Prodejci snažící se parazitovat na RCManii již litovali.

Pokud důkaz nemáte, tak si takové pomluvy laskavě nechte a jděte dělat nepříjemnosti jinam.

Doufám, že jsem to napsal dost jasně. Neváhejte se zeptat.

Tomáš Ciniburk
admin


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 11:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2011
Příspěvky: 390
Bydliště: Praha, ČR
To pepin (po 10. leden, 2011 23:37)

S první částí vašeho příspěvku 100% souhlas.

Zda nasadit T9X jako hlavní řídící stanici do velkého modelu tu již bylo probíráno a souhlasím s názorem "svůj k svému", tj. do drahého modelu nasadit řídící soupravu od renomovaného výrobce - o tom žádná. V dnešní době se však setkávám stále více s aplikacemi, které používají model pouze jako prostředek. Příkladem může být fotografování/filmování z modelu. Tuto činnost zatím pořád stíhá ovládat jeden člověk "od kniplu". Je to jen začátek a přijdou složitější aplikace, které budou mít částečně/úplně nezávislé systémy. V takových případech buď vyvinete/vyrobíte proprietární uplink/downlink na míru, nebo použijete zařízení, které lze upravit pro dané účely. A takovým zařízením by jednou mohla být i T9X. Jak a do jaké míry to bude a pokud to bude, to ukáže čas.

Poslední Vaši větu nebudu komentovat - to jste nemohl myslet vážně.

_________________
T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Lubor píše:
To pepin (po 10. leden, 2011 23:37)

S první částí vašeho příspěvku 100% souhlas.


Poslední Vaši větu nebudu komentovat - to jste nemohl myslet vážně.


Opravdu jsem to myslel vážně,zvlášt když si vzpomenu jak jsem první křidélkové ero zapojil tak,aby křidélka vyrovnávala velký náklon zpusobený směrovkou,nebo když jsem vyřezal z cuprexitu bočnice na vrtulník,s tím,že mechaniku taky nějak sámo domo pořeším s vrtačkou a chutí do práce.Kamarád zase s oblibou chodil létat na svah,bez ohledu na to,odkud zrovna fouká-ten s tou modelařinou nakonec seknul :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 12:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2011
Příspěvky: 390
Bydliště: Praha, ČR
pepin píše:
... ten s tou modelařinou nakonec seknul :lol:

... hned po tom modelu :wink:

_________________
T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Ja patrím k tým čo síce niektoré informácie zoberú aj ako rady iných (a to je samozrejme najmenej bolestivé), ale o mnohých veciach sa musím presvedčiť až na vlastnej koži, a až potom si to správne zaradím a už naveky zapamätám..
Vraj "skúsenosť je neprenosná".

A ak sa mám vyjadriť v rámci tejto témy, tak ak sa nenechám poučiť a napriek snahe poradiť mi nech sa na to vykašlem, že to nepojde, nepojde, a bude to márne a márne,...
nakoniec skončím s novou hlavnou doskou, iným procesorom, externými AD, komplet novými mechanikami kniplov.. a aj tak v praxi nenastaviteľným nepoužiteľným rádiom, (t.j. čímsi čo síce asi zvládne všetko, ale nikto si to nebude môcť rozumne nastaviť lebo to bude príliš neprehľadné), - tak to aj tak budem brať ako prínos na ktorom som sa niečo naučil..
S poznámkou že treba aj s takou možnosťou rátať a nebyť potom sklamaný a brať to poučenie sa, naozaj ako pozitívnu vec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11.01.2011 13:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
coro píše:
Ja patrím k tým čo síce niektoré informácie zoberú aj ako rady iných (a to je samozrejme najmenej bolestivé), ale o mnohých veciach sa musím presvedčiť až na vlastnej koži, a až potom si to správne zaradím a už naveky zapamätám..
Vraj "skúsenosť je neprenosná".

A ak sa mám vyjadriť v rámci tejto témy, tak ak sa nenechám poučiť a napriek snahe poradiť mi nech sa na to vykašlem, že to nepojde, nepojde, a bude to márne a márne,...
nakoniec skončím s novou hlavnou doskou, iným procesorom, externými AD, komplet novými mechanikami kniplov.. a aj tak v praxi nenastaviteľným nepoužiteľným rádiom, (t.j. čímsi čo síce asi zvládne všetko, ale nikto si to nebude môcť rozumne nastaviť lebo to bude príliš neprehľadné), - tak to aj tak budem brať ako prínos na ktorom som sa niečo naučil..
S poznámkou že treba aj s takou možnosťou rátať a nebyť potom sklamaný a brať to poučenie sa, naozaj ako pozitívnu vec.


No když se na to člověk podívá z jiné strany, tak T9X je vlastně docela hezký a nijak drahý development kit pro Megu, dokonce s grafickým displejem, s hrstí tlačítek, potenciometrů a přepínačů. Normální kity s takovouhle výbavou stojí tak o tisícovku, dvě víc :) Nikdo netvrdí, že ta deska nakonec musí skončit zadlabaná v tom vysílači...

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2456 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 164  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz