Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 0:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
lubo1 píše:
ale až bude z toho Receptár... tak to bude o všetkom a o ničom

dopadne to potom rovnako ako na MH, RCU atď, že v istom momente po nápadoch pridať toto a tamto niekto začne presadzovať, že treba pridať filtrovanie tém, aby sa mu nezobrazovali sekcie, ktoré ho nezaujímajú ...

... a je skutočne len na vlastníkovi fóra, že či sa k tomuto fóru postaví ako k "platforme" alebo ako k tématickému celku. Zatiaľ je to tu na fóre jedna ucelená komunita. Ak sa to s rozsahom preženie, komunita sa rozfragmentuje so všetkými pozitívami a negatívami. Či na to dozrel čas, ... ?

Ten návrh je legitímny zo strany používateľa, ktorý by si to prial. Avšak toto je podľa mňa absulútne kľúčová a strategická vec, v ktorej by mal mať vlastník dávno jasno a UDÁVAŤ charakter fóra podľa toho, čo z toho chce mať.

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 0:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Doktor píše:
Já osobně bych se založením sekce auta a sekce lodě neměl problém. Alespoň by se tyto dotazy jež tu stejně tu a tam padnou selektovali právě sem a nezabírali místo jinde.


Lépe bych to nemohl definovat!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 1:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2007
Příspěvky: 5851
Bydliště: lokalita č.40 - horký adept pro HÚRAO
Tak že je to věc provozovatele fóra je jasný. Když se podívam na strukturu tohoto fora, tak je jasný, že modely letadel tady mají prostě nejvíc místa. Zda ještě málo nebo to takto stačí já posuzovat nechci.
Pokud by se zavedla sekce "auta" a "lodě", tak bych to chápal jen jako doplněk k těm letadlům stejně tak jako je sekce "vrtulníky" bez další kategorizace. Ta sekce si myslim žije svým životem a nijak tu nekoliduje s ostatními sekcemi. V pohonech a elektronice jsou na tom v problémech podobně.
Nemyslim si, že by se sem začla stěhovat nějaká specifická fora. Na to by tu ani neměli prostor. Tipuju že by sem přispíval stejně většinou člověk registrovaný zde na mánii.
Sekce "začátečník" by se tak mohla zbavit témat typu "jaké auto". Zdejší sekci by stejně asi navštěvovalo velké procento začátečníků jež nemá celkově o modelařině širší přehled.

Zda by to ale nějak mohlo narušit stávající ucelenou komunitu, to je na zváženou pro moderátory, adminy a vlastníka fora. Já osobně bych se toho asi moc nebál. Taky nepředpokládam nějakej větší frmol v těchto sekcích. Byl by to jen jakýsi přívěšek k letadlům jež jsou pro rcmanii téma stěžejní.
Ale třeba to vidim jinak a špatně. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 1:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
Kdysi jsem zde ještě jako moderátor doslova bojoval o sekci heli(ale i jiné-třeba myslím zrovna dílna) -jeje to byla mela - na co -další zbytečná kolonka-- když je na MH a tak - tak jsem to tehdá ještě s Davidem pojal jako spíš na hračky - protože ty na třeba MH hned praskají pryč - no a koukněte se dnes na Heliny na manii - myslím že nezapadly.......takže asi tak nějak k tomu -nechť si to každý přebere dle svého uvážení--......arda1BOT :wink: :lol: :lol: :lol:

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 1:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 973
Bydliště: P 156 -ZBR, ČR
Pravda je třeba občas píchnout i do vosího hnízda, ale je to kuprospěchu věci a k zpřehlednění situace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 2:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2010
Příspěvky: 516
Bydliště: Brandýs n.L., (Zl a HK, ale málo)
lubo1 píše:
Podľa mňa, ak sa komunita autičkárov nemá o čom baviť, potom presťahovaním tu - sa to nemá prečo zmeniť, ale môže ho zabiť.
.... Ale je to na majiteľovi fóra
První jsem zodpověděl výš...
Právě to je to. Na těch několika fórech o autech je mrtvo, protože jsou tak fragmentovaná. Nejsem příznivcem slučování a centralizace za každou cenu, ale dokázal by se každý stát USA prosadit sám? Nedopadl by jako teď Řecko, což není důsledek posledních pár dekád EU... Právě proto, že tam to nežije, protože to tam vyhaslo na těch fórech, tak se autaři a i občas loďkaři obracejí sem. Je tu široká základna členů a jak psal doktor, ten koho třeba auta nezajímají, ten to číst nemusí a zároveň různá odvětví mohou čerpat technické know how v jednom fóru, ne? No a chuť ukázat svůj výtvor, ne třeba sem cpát fotky, ale popisek a odkaz na galerii aspoň, má mnoho lidí, jak vidno na spoustě diskusních fór, rajčeti atp... Souhlasím, že to je na majiteli. Proč by to mělo fórum zabít, to ale nechápu, viz. co psal Doktor. :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 2:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.11.2004
Příspěvky: 323
Bydliště: Okolí Ostravy
Tak si dovolím jakožto letec-lodičkář taky něco poznamenat :)

RC Mania je převážně o létajících strojích... to je obecně známo

O strojích plovoucích (lodě, ponorky) je převážně zase MONAKO
(http://www.mo-na-ko.net)

O autech RC auta

Vláčkaři mají taky určitě nějaké své stránky stejně jako rakeťáci :)

Co tak tyhle základní kategorie dát jako odkazy někam na hlavní stránku??

Když se někdo bude chtít optat na něco speciálního, tak půjde tam.

_________________
EXTRA 330S, VENTUS 2bx, FW 190 A-4, Super Zoom, IL-10, JAK-3, ...
a taky nějaké lodě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 2:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2010
Příspěvky: 516
Bydliště: Brandýs n.L., (Zl a HK, ale málo)
Když tak nad tím zpětně přemýšlím, nevím, zda byl dobrý nápad to navrhnout... Snad to není příliš pobuřující téma, rozpory tu dělat nechci.

Jak jsem psal, tak třeba tady:
http://rcauta-ltm.cz/forum/index.php
je 21 uživatelů... Na rc truck trial fóru je jich o něco víc, ale taky to není moc. Proto možná, hlavně nováčci, co jsem si všiml, a možná díky strýčkovi google.com, zabloudí prvně sem, protože tady je pohyb.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 10:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2010
Příspěvky: 436
Bydliště: Praha 9
před dobou se tu trochu angažoval Pech na svoje stránky a ten je dost zameren na auta .
Tady se to moc nechytlo ...zkus ho kontaktovat :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: RE
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 12:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 5.2.2007
Příspěvky: 260
Bydliště: Zdiby
Myslím, že by neměl být problém v hlavním menu diskuze mít auta a lodě. Jak už zde psalo více lidí, chodili by tam je Ti, kdo o dané téma mají zájem. A ani pro nás ostatní by to nebylo "od věci". Aspoň bysme se dozvědwli něco nového. Sám auto mám a o loďičku a také pokouším :-) Vzpomeňte si, když se řešila sekce FPV. Dneska je a je to v pohodě :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2009
Příspěvky: 946
Bydliště: Liberec
Nové dvě sekce auta a lodě nejspíše ničemu neuškodí. Jako vedlejší efekt může být, že ti autíčkáři a lodičkáři kouknou i na nějaká témata o letadlech. Myslím tím ty nové, co to sem přitáhne. "Starousedlíci" už sem cestu znají dobře. Tak ať vám to všem lítá, plave a jezdí, oslavte Silvestra co nejlépe. JaHo

_________________
I květák je jen vycepované zelí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 13:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.4.2005
Příspěvky: 3072
Bydliště: Praha východ
Obrázky: 6
Na Rcgroups jsou taky sekce o autech atd... takže proč ne.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 14:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.11.2008
Příspěvky: 2374
Bydliště: Někde na okraji Mléčné dráhy, kousíček za Alfa Centauri. A tam někde je Lounsko
Obrázky: 0
Jak už tu bylo řečeno. Nová sekce o autech i lodičkách tu nikomu nemůže uškodit. Ba naopak. Je tu plno letců co nemají jen éra. Já osobně se raději zeptám zde, než abych se zase někde registroval kvůli jednomu dotazu. Pro mně jsou tu zcela zbytečné sekce jako F3K/HLG/DLG, Větroně, Kombat, Spalovací motory, FPV, Volný let, Swarm. Párkrát jsem do nich nahlédnul, ale zatím, je nepotřebuji a taky nedrškuju, že by se měli vymazat. Když někam nechci lést, tak tam nelezu. Tohle vědí i děti ve školce.

_________________
Co neubrzdíš neukecáš.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 15:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
qq píše:
První jsem zodpověděl výš...
Právě to je to. Na těch několika fórech o autech je mrtvo, protože jsou tak fragmentovaná. ....:

No práve..... Je dosť veľká možnosť, že sa to rozkúskuje aj tu. Mám obavu, aby to nedopadlo, ako supermarkete. Majú všetko, ale ak chcem modelársky material, idem do modelárskej predajne, nie do supermarketu...
Je pravda, že vrtuľníkari sú v sekcii vrtuľníky a tam nechodím ... Ale až sa začnu riešiť v pohonoch ako nahradiť NiMh LiOnmi.... a týchto dotazov tam bude večšina, no tak tam ani nebude prečo chodiť. V dielni sa budú preberať tunenie tlmičov a kde ich kúpiť ... v začiatočníkoch ako zaistiť karosériu...
Celé toto téma bolo ako návrh na vyslovenie názoru a ak mám odlišný - som úzkoprsí....
V sekciach, kde chodím sa občas niečo dozviem, občas niečo aj paradím ja a tak by to malo fungovať. Ale mnoho sekcii sa bude prekrývať a tým pádom to aspoň pre mňa bude príliš mnoho balastu, aby sa tým dalo vôbec prekúsať. Niečo ako 140 strán okolo EPP Cesny. Nečítal som to, ale bude tam snáď popísaná každá gulička EPP zvlášť....
Takto by mohlo vyzerať neskôr celé fórum....

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 31.12.2010 15:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2010
Příspěvky: 516
Bydliště: Brandýs n.L., (Zl a HK, ale málo)
Špatně jste si to vyložil, není úzkoprsý pro svou opozici, ale pro původní formulaci. A fragmentaci jsem nemyslel rozklad uvnitř fóra, ale rozklad ve smyslu rozložení do mnoha fór o autech... Jak psali jiní - je tady FPV, které mě nezajímá, vrtulníky, které nelítám, nebo kategorie o kluzácích, do kterých taky nelezu, protože mě tam s největší pravděpodobností nic nezaujme. Ale když už se v dílně řeší něco pro FPV, tak mrknu, protože se to dá použít třeba i jinak (např.: nějaký držák apod.), no a pro změnu po desáté téma "jak potahovat vliesem," když je tu už i návod naskenovaný z časopisu, už stejně nečtu...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz