Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Osobně bych použil 3 článek. Používáme Turnigy 1300 3S. S dvojčlánkem to samosebou poletí, ale s 3 článkem to je stíhačka WWII. I když po roce lítání mi to přijde zase pomalé :).

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 11:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
kratas píše:
Mustanga přímo nemám, ale mám FW 190 a kluci z klubu mají MIGa, Mustanga, Zero, Mezka.


....pokud to budeš stavět s jedním servem, moc si to představit nedovedu......l.

Jak se povedlo dovazit to Zero? To uz jsem tam nedelal... Ma podle fotek dost kratkej cumak, stejne tak Hellcat....
FW byl muj oblibenec, nechal si prave diky dlouhemu trupu libit nejvic a lital jak po kolejich, pricna obratnost taky super.

Ty neznas jak se dela diferenciace mechanicky, bez berlicek v radiu a dvou serv? Staci kousek presadit paku mimo osu otaceni kridelka ve spravnem smeru nebo u serva pouzit kotoucek a ne paku a tahla chytit ve vhodnych dirkach...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 11:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
vapno.j píše:
Ahoj, chtěl bych také použít dvojčlánek, mám 1800mah a chci to dát do zera. Jaký jsi vybral motor?

Kdysi jsem mel Mustanga od L.Masika s dvojclankem 1700 a motorem Axi 2208 s kv1800. Vazilo to 390g a s vrtuli 8x6 to litalo celkem slusne (120W), ale ne uplne stihackove. Ted je tam motor Dualsky 2830 s mensim kv, triclanek 1300, 450g a projev odpovida stihacce (180W).

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
Motor tam teď mám http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... oduct=4908 napájim zatím 2S a vrtule 8x6.

Zítra zkusim první zalétnutí (moje první zalítnutí vůbec), tak doufám, že to nějak dopadne :D

edit: ještě jak už jsem psal, zatím jsem to zkoušel jen doma v ruce, ale když ho postavim kolmo nahoru a přidám plyn, tak už někde v druhé polovině výkonu (počítám kolem 80%) to táhne vzhůru :-) (možná to je normální, ale já měl na dekáči SS Mig 480 :-) a tam jsem to takto necítil)

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
2jyrry: tedy chlape, to kolečko mě nenapadlo :(. Jasně u jednoho serva by tu diferenciaci to kolečko řešilo. Jsem lopata. Jinak předsunutí páky znám, ale řešil jsem to řízení obou křidélek jedním servem. Jak už jsem z těch chytrých rádií zblblý :). Jinak se přiznám, že diferenciaci křidélek nemám a lítá to nádherně, takže asi by to prospělo, ale není to potřeba.

Jedno video, ale točili jsme to na foťák, tak je éro malé, ale snad tam je aspoň trochu vidět. Bylo to takové pohodové podzimní lítání, jeden z posledních hezkých dní:

http://www.youtube.com/watch?v=bwd25Hn2puQ

Jinak ZERO poletí asi v sobotu, tak snad to dopadne dobře.

FW je moje srdeční záležitost a po začátečnických problémech a chybách jsem si ho už konečně vyladil plně k mé spokojenosti a jak říkáš, tak lítá jak po kolejích, je stabilní a můžu s ním dělat i věci, který bych nečekal. Po správném vyladění ho můžu vydojit a on FW je stále poslušný jak pejsek. Bez motoru slušně klouže, takže naprostá spokojenost. Ty éra od Hackera vydrží neuvěřitelné zacházení. Dokonce jedna čumákovka pod motorem a stejně po chvíli lepení zase lítá jak má. Neuvěřitelné. Jinak nádherně lítá I ten MIG, were si na něj dal i maketový kužel a je to krása pohledět. ono je krása pohledět vždy když were lítá.

2CharlitoCZ: Pokud jsi tohle éro ještě nikdy nezalítával a pokud jsi vůbec ještě nic nezalítával, tak jen pozor. Je to guma a tak správné dotrimování vyřešíš až ve vzduchu. Na zemi asi moc ne. Takže si natrénuj bez koukání rychlé přehmaty na trimy a zpět na páky. Pak bacha, ale zde mám zkušenost s 3 článkem nesmíš ho odhodit na plný kotel. To udělal kolega než se vzpamatoval byl dole a lepil. Éro začne silně klopit doleva a ty to musíš dorovnat. Tato éra jsou na křidélka dost citlivá, takže ho snadno překlopíš na druhou stranu a je zle. Pokud se podíváš jak ho na videu odhazuji já, tak ho taky překlopím doprava více ve snaze ho srovnat. Takže plyn si v ruce nastav dle tahu vrtule, kdy Ti ho už dost tahá z ruky a pak nemusíš nijak silně odhazovat, jen si ho do to vzduchu položíš a on poletí. A pak už si jen užíváš.

Jinak my používáme tento motor: TR 28-30B 14A 1050Kv
Regulátor: Turnigy Plush 18A
Serva HXT 900
Vrtuli: 8x6 (APC jsme dost lámali, protože máme vrtule napevno, ne přes gumičkový unašeč, tak jsme přešli na takové černé vrtule z HC. U nás se snad prodávají pod značkou E-MAX a fungují velmi dobře)

Tady link na wereho MIGa:

http://www.rcalbum.com/index.php?action=dtl&amode=&id=3632

Přeji hodně zdaru.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
kratas
Ahoj, merali ste max. prúd s tým TR 28-30B 14A 1050Kv a APC 8x6, ev. aspoň aký je letový čas :?:
Nie je to pomalé :?:

Predpokladám akku. 1300 mAh 3LiPol.

charlito
Na zálet to zver niekomu, čo má aspoň niečo nalietané, inak budeš lepiť...

Dík.

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 17.12.2010 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
Proudy jsme neměřili, ale čas vychází asi 8-9 minut když s tím lítám hodně divoce, často na plný plyn. Pokud lítám katolicky, tak už jsem vydržel ve vzduchu i 12 minut než mi pípák začal hlásit že bych měl jít dolů. Nicméně já mám na rádiu nastaveno 7 minut, takže po sedmé minutě udělám hezky nálet nebo osmičku a přistanu.

Na tom videu neletím na plný plyn. Když jsem s tím začínal lítat, zdálo se mi to strašně rychlé a teď mi to přijde už tak na pohodu.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: 2830
PříspěvekNapsal: sob 18.12.2010 13:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2010
Příspěvky: 59
Bydliště: Plzeň
TERAZKY píše:
kratas
Ahoj, merali ste max. prúd s tým TR 28-30B 14A 1050Kv a APC 8x6, ev. aspoň aký je letový čas :?:
Nie je to pomalé :?:


TR 28-30B 1050kv:
APC 8x6: 14,5A
GWS 9x5: 15A
měřeno na zemi

Letový čas v Jak3 od LM model 10 minut a 3S 1300mAh. Létá to krásně rychle, letovka vyšla na 400g.
Pro kombat ideální levný pohon. Jen je třeba vyřešit chlazení pokud má éro prostorový trup.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2010 2:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2010
Příspěvky: 696
Bydliště: Praha 6
tak dneska jsem to zalítával a výsledek je takový, že ho zase dám na nějkaou dobu na skříň a jdu dál trénovat na hornoplošníku, nevím jestli to je rukama, nebo čim, ale hrozně se to vrtělo, rovně jsem neletěl snad ani vteřinu a po 20 sekundách, všemnožných akrobatických prvků jsem se prošel asi 200 pro zamrzlozasněženym poli :D

_________________
DJI Phantom 3 Advanced / SIG Smith Miniplane / spousta deproňáků a miniqvéček


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2010 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Málo vyosený motor, ťažisko príliš v zadu, krivo zalepené - to hádam ani nejde... na rýchlo ma napadá toto 8O

Verím že môžem vylúčiť chybu elektroniky, nesprávny zmysel výchyliek a pod....

Toto musí letieť i v rukách začiatočníka ktorý si nemýli strany a nekýva s výškovkou štýlom 0 - MAX relatívne v pohode :!:

Daj si to niekomu pozrieť a zalietať, toto vážne musí letieť :!: :!:

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2010 9:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Jeste bych doplnil = prilis velke vychylky.
(muj druhy RC model byl taky EPP P51D, takze dobre vim o cem je rec, prvni let trval asi 5s....) :)

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2010 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.6.2008
Příspěvky: 2560
Bydliště: Hlohovec, Člen RCMK Trnava
Charlitocz
Ale to, že si tú jankovitú sviňu udržal vo vzduchu cca 20 s, napovedá, že to s Tebou nie je márne plytvanie časom :!: :)

PS
Zväčši si i EXP. na výchylkách, no nemám Tx Turnigy a tak Ti neporadím, či do +, alebo - :!:

_________________
... čo purex spojil, človek nerozdeľuj...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 19.12.2010 11:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2009
Příspěvky: 1656
Bydliště: Praha - Krč, ČR
2CharlitoCZ: tím se netrap, ono to letí rovně, jen budeš mít někde chybku. Pokud bys někdy chtěl, můžeme se všichni sejít a my Ti se záletem pomůžeme. Jsme z Prahy 4, ale umíme se dopravit kamkoliv. Lítáváme v Tróji, Dívčáky, Opatov, Zelené domky, prostě kamkoliv.

Jinak se netrap, já včera blbnul tak, až jsem FW procedil skrz strom. Nějak na tom sněhu nemám odhad vzdálenosti :D. Vypadalo to hrozně, zlomené křídlo, půlka výškovky pryč a podobně, kus křídla chyběl a po 30ti minutách byl FW zase letuschopný a téměř není poznat, že se něco stalo. Jen ten kousek bílého EPP ukazuje, že to křídlo dostalo ránu.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
http://rc-sovy.blogspot.com
http://www.rcsovy.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 25.12.2010 13:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.2.2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Plzeň
Ahojky všem.
Také sem se nechal od kámošů ukecat do combatu a
jelikož už bylo pár typů (zero,FW,Hellcat) obsazeno,
tak sem vzal Mustanga-Geraldin
Stavba je bez problémů,mám dvě serva na křidélka 500 Hextronik 5g.
Jsou zapuštěny do trupu v přechdu trup křídlo a dírkou protaženy kabely do kabiny k přijímači.
Směrovka je jen vyztužena hliníkovým drátem pro možnost pozdějšího ohýbání-trimování na přímý let,abych to nemusel případně dohánět křidélky.Nikdo z naší party ho nedával.Při combatu je ho škoda i když
sme tím asi ochuzení o lepší manévrování,nicméně pokud sme najednou čtyři nahoře,tak je to takový chaoz, že nám to ani nezchází.Zálet pri dodržení těžiště dle návodu byl bez problému.Doporučuji na zálet velmi malé výchylky na křidélka.Na mé letecké umění-neumění
se letadlo zdálo docela mrštné skoro až divoké,ale po přidání stuhy se stabylizovalo a bylo O.K.
Kdo ho má jen na příjemné poletování,tak to směrové servo jistě uvítá.

Osazení:motor Turnigy 28-30/1050kv regl Turnigy 25A vrtule GVS 9/5 aku Turnigy 1300 mAh doba letu 8-10min
Křídla vyztuženy uhlík.pásky a do náběžných hran zaříznuty hliník. dráty pro zpěvnění pri srážce.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 09.01.2011 0:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.3.2010
Příspěvky: 243
Bydliště: Liberec
...taky jste mě ukecali, bude to moje první éro v rozsypu (EGE Pro pořád odpočívá v krabici), tak snad se dílo podaří. Jinak zatím spokojenost, v pondělí večer jsem ho objednal a v pátek už bylo doma. Na základě zdejších doporučení jsem objednal Turnigy 2830B, regl Turnigy 25A a TGS8x6E sport, nano 1300mAh, doma mám nějaký volný HXT900 a HXT500. Na kombaty se zatím necítím, ale potrénuju a snad to přijde. Máte někdo doporučení čím to lepit, normálně používám UHU por nebo styrolep? díky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz