Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Notebook vs PC
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 17:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 203
Může mi prosím Vás někdo zodpovědný vysvětlit jednu, pro mě nepochopitelnou věc. Proč při koupi nového počítače k němu dostanu veškerá instalační CD a u netbooku žádné. V obchodě mě sdělí že si oper. sys. můžu zazálohovat na CD. Což mě osobně nestačí. A co grafárna zvukovka? Raději mám originální CD v šuplíku. Mám právo tyto CD vyžadovat od prodejce,(dodavatele atd), jinak řečeno. Má on povinost k tomu notebooku to dodat. Předem díky za jakoukoli-solidní informaci.

_________________
Jestli se z těch mraků nedostanu, přeruším klesání na sto padesáti metrech.
Níž už nejdu, byla by to sebevražda.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 17:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 2.2.2008
Příspěvky: 1573
Bydliště: Úvaly (Praha-východ)
Jednak to muze byt tim, ze netbooky nemaji cd mechaniky :)
A za druhy je to proste dneska takovy trend, vyrobci na tom proste usetri a moc lidi uz to nevyuzije. Kdyz mas nejaky novy OS, tak bezne nic doinstalovavat nemusis. Vyrobce samozrejme ma urcitou povinnost ti ovladace poskytnout, ale to dela prostrednictvim webu.

_________________
¡ǝuıɯ ǝq ןןɐɥs ʎɹoʇɔıʌ


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Marcos píše:
Jednak to muze byt tim, ze netbooky nemaji cd mechaniky :)
Tak maj DVD - kde je problém?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 17:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
Já si myslím, že OS tam máš předinstalovaný, je schovaný na neviditelné partišn :lol: ,a máš k tomu cd s programem na obnovu OS, tedy alspon Asus to tak řeší, je fakt že dvd s OS ti nedají atd. takže pak se chlapci nesmí divit, že se o opirátí :lol: ,bo jsem si ho zaplatil a chci ho mít.Jinak se předpokládá celken Nelogicky, že drivery si postahuješ z netu.......ovšem jak když ti OS od Mrkovosoftů kleknul...a k OEM OS se ty CD nedavají proto je taky mimo jiné OEM.Ale co ta zkratka znamené netuším :lol:

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 17:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2006
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha
arda1 píše:
Marcos píše:
Jednak to muze byt tim, ze netbooky nemaji cd mechaniky :)
Tak maj DVD - kde je problém?

Netbooků s cd nebo dvd mechanikou jsem zatím taky moc neviděl. Vlastně žádnej. A víš proč? Nevejdou se do nich.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Notebook vs PC
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 18:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.9.2010
Příspěvky: 310
Bydliště: Znojmo ČR
Metalius píše:
Může mi prosím Vás někdo zodpovědný vysvětlit jednu, pro mě nepochopitelnou věc. Proč při koupi nového počítače k němu dostanu veškerá instalační CD a u netbooku žádné. V obchodě mě sdělí že si oper. sys. můžu zazálohovat na CD. Což mě osobně nestačí. A co grafárna zvukovka? Raději mám originální CD v šuplíku. Mám právo tyto CD vyžadovat od prodejce,(dodavatele atd), jinak řečeno. Má on povinost k tomu notebooku to dodat. Předem díky za jakoukoli-solidní informaci.

Když jsem si kupoval v Datartu HP book,tak mě za 700.- nainstalovali programy a k tomu 3 zálohovací CD.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 18:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Lukash píše:
arda1 píše:
Marcos píše:
Jednak to muze byt tim, ze netbooky nemaji cd mechaniky :)
Tak maj DVD - kde je problém?

Netbooků s cd nebo dvd mechanikou jsem zatím taky moc neviděl. Vlastně žádnej. A víš proč? Nevejdou se do nich.
Jde tady o notebook nebo netbook? Je to dost zmatečný-název threadu versus popis v příspěvku. Dle mě o noťas.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2006
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha
Dobře, pokud jde o noťas, vysvětlení je celkem jednoduché.
Pokud si totiž kupuješ notebook, kupuješ tzv. vše v jednom. Zaprvé se nepředpokládá, že někdy v něm budeš cokoliv měnit a tak ani nepotřebuješ separované ovladače např. pro grafiku na zvláštním cd. Beztak bys případnou grafiku z konkrétního modelu sotva šoupnul do jiného.
Pokud kupuješ notebook, máš systém předinstalován vč. dodávaného programového příslušentví a samozřejmě ovladačů. Při prvním zapnutí ti systém doporučí, ať si uděláš zálohu (většinou potřebuješ třeba 3 prázdná CD/DVD). Ale ani to nepotřebuješ udělat, neboť (předpokládám) většina dnes nabízených notebooků má tzv. funkci HDD recovery. O co jde? Pokud se ti noťas sesype, nabootuješ do hdd recovery a celý systém nahodíš z hdd. Pokud by ti třeba hdd shořel, pak to stejně musíš šoupnout do servisu.
U stolních pc je situace jiná, tam se většinou skládá celý počítač z komponentů, které se prodávají i samostatně a tím pádem i s ovladači na cd.
Takže, vážně tě zabije těch 30 Kč na nákup prázdných medií, když za notebook dáš třeba 15000 Kč? Pokud tě to tolik sere, kup stolní pc (které má též své výhody). Ale počítej s tím, že za stejně funkční a vybavený komplet zaplatíš třeba o třetinu (i víc) víc.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 19:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.6.2006
Příspěvky: 1107
Bydliště: Kladno
corsair píše:
a k OEM OS se ty CD nedavají proto je taky mimo jiné OEM.Ale co ta zkratka znamené netuším :lol:

OjEbaliMa :-)
tohle říká můj známý, servisák od Dellu...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Notebook vs PC
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 19:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.9.2006
Příspěvky: 1920
Bydliště: Praha
Metalius píše:
Může mi prosím Vás někdo zodpovědný vysvětlit jednu...

Myslím, že za tohle tady nikdo není zodpovědný :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Notebook vs PC
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Praha
Metalius píše:
Může mi prosím Vás někdo zodpovědný vysvětlit jednu, pro mě nepochopitelnou věc. Proč při koupi nového počítače k němu dostanu veškerá instalační CD a u netbooku žádné. V obchodě mě sdělí že si oper. sys. můžu zazálohovat na CD. Což mě osobně nestačí. A co grafárna zvukovka? Raději mám originální CD v šuplíku. Mám právo tyto CD vyžadovat od prodejce,(dodavatele atd), jinak řečeno. Má on povinost k tomu notebooku to dodat. Předem díky za jakoukoli-solidní informaci.


když si zálohuješ system na DVD tak instalovat ovladače nemusíš, vše se nainstaluje už i s ovladačema. jinak veškeré ovladače získáš na webu výrobce. Další možnost je tzv. Recovery což je skrytý oddíl pevného disku, kde jsou "instalačky operačního sytemu" :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 20:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 11876
Bydliště: ČR
Obrázky: 1
corsair píše:
...a k OEM OS se ty CD nedavají proto je taky mimo jiné OEM.Ale co ta zkratka znamené netuším :lol:

OEM je zkratka anglického Original Equipment Manufacturer. U OS se jedná o tzv. OEM licenci což je způsob licencování SW, kdy je licence poskytována koncovému uživateli současně se zakoupením HW tedy obvykle s počítačem a je nepřenosná na jiný počítač.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 21:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 203
Pro Lukash.
To že noťas je vše v jednom to chápu. Mě se jednáspíšě o toto. Kdysi jsem si do počítače natáhl nějaké svinstvo a nezbylo mi nic jiného než HDD naformátovat a vše znovu instalovat. Jo ta záloha mě popravdě nenapadla, poněvadž vůvec nezálohuju. Spoléhám na ty instalační CD. Jinak dík za odpovědi.

_________________
Jestli se z těch mraků nedostanu, přeruším klesání na sto padesáti metrech.
Níž už nejdu, byla by to sebevražda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.1.2004
Příspěvky: 1451
Bydliště: chocerady
jinak všechny ovladače jsou na netu volně ke stažení.tak s je stahni a vypal na CD do šuplíku

_________________
Naděje umírá až po nás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 10.12.2010 22:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 203
diablotin píše:
jinak všechny ovladače jsou na netu volně ke stažení.tak s je stahni a vypal na CD do šuplíku


To vím že se dají stáhnou z netu. Ale na druhou stranu, ( jak píše Lukash, že se předpokládá.....)( někdo něco předpokládá a už ho nezajímá že pro někoho to uživatelsky nemusí vyhovovat.), mě to připadá, jako kdyby jsi si šel koupit nový auto a oni ti řekli olej do motoru a převodovky si kupte u výrobce. Třeba je to špatný příklad, ale bohužel nic mě v tu chvíli nenapadá jiného. :)

_________________
Jestli se z těch mraků nedostanu, přeruším klesání na sto padesáti metrech.
Níž už nejdu, byla by to sebevražda.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz