Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
F6 nekupuj. Ja ju mam, a co sa tyka nastavovania, nema napr. subtrim, bez toho je mechanicke nastavenie serv cykliky dost komplikovane. Aj inak som s nou nespokojny ale to uz nebudem rozvadzat, aby to nedopadlo ako Segate vs. Western dig. Dnes by som bral T8FG a asi aj budem musiet.
Na innovator tu bola tema, pohladaj, precitaj si, mna teda nicim nezaujal.
Usetrit sa da na nabijacke z HC /vykonnejsia ako ta KDS za 50usd s post./a dobry lacny zdroj sa da kupit na ebay/35usd/.
Info najdes v sekcii elektronika.

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
rowos píše:
Ha vida. A to mi error414 psal "nejaky zdroj 12V minimalne 6A"

On to error414 určitě myslel dobře, chtěl Ti ušetřit :wink:
Na druhou stranu, Ty sis na základě této jeho rady vybral 5A...? Dokážeš rozeznat u dvou čísel, které je větší a znáš význam slova "minimálně"? :D :D :D

Sorry, dělám si legraci :twisted:

rowos píše:
Ještě mi řekni, víc Amper je lepší pro kvalitu nabíjení (že to dokáže nabít úplně na plný objem) nebo pro rychlost? Rychlost by se dala oželet.

I menším proudem nabiješ na plnou kapacitu. Takže jde opravdu o rychlost.
A rychlost se dá oželet jenom teoreticky - teď na papíře nebo s první baterkou, kterou budeš nabíjet než sestavíš helinu :D
Pak totiž:
- Budeš mít více baterek (budeš! - viz bod 2 mého příspěvku výše)
- Budeš je chtít nabít rychle a vypadnout na letiště (budeš! - viz bod 2 mého příspěvku výše)
- Koupíš druhou nebo výkonější nabíječku (koupíš! ...však už víš... :) )

Dá se tomu ovšem vyhnout - ale jedině viz bod 1 mého příspěvku výše :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 86
součástí nabíječe je pravděpodobně i násobič napětí,jinak by nebylo možno nabíjet články s jmenovitým napětím vyšším než 12V,a to je již tříčlánek LIPOL
úbytek napětí již jen na PN přechodech polovodičových součástek by toto zařízení deklasoval na nebíječku max dvoučlánků
napětí autobaterie kolísá mezi 12-15V, dle zatížení a druhu provozu, nejjednodušším způsobem zvýšení tohoto napětí je právě násobič, z 12na24V, velmi jednoduché a konstrukčně spolehlivé a nenáročné.
S většími nároky je dnes možno použít pulsní zdroje, ty jsou součástí každého PC, avšak úpravu výst.napětí pro amatéra nelze v žádném případě doporučit. Nejedná se pouze o bezpečnost při úrazu el.proudem, tyto zdroje mají několik výst.napětí různě proudově dimenzovaných, též mohou být schopny pracovat s různými vstupními napětími a frekvencemi. Pokud neznáme parametry těchto zdrojů a pokusíme se o různé experimenty,následky mohou být velmi nečekané.Toto bych si dovolil doporučit pouze osobám opravdu obeznámeným s touto problematikou, nevědomostí lze docílít i vznícení el.instalace v automobilu. Nabíječ, třeba 300W napájený doma ze sítě 230V má určité ochrany a omezení, napětové,proudové,teplotní. při 300W bere chlup přes 1A, při napájení z palubní sítě vozu bere téměř 30A!!!!!!! Dimenzování vodičů na 30A je pochopitelně drobek jinde než při 1,2A ze sítě.
Jsem elektrikář i slaboproudař,po pročtení různých rad na forech mohu doporučit pouze jediné:kupovat výrobky odzkoušené a s nějakým atestem, těžko doporučit s jakým. V žádném případě NEVYRÁBĚT SAMODOMO,pokud tomu opravdu nerozumím.
naděláte si více starostí než užitku

_________________
CopterX CX450 Black Angel,
DX8,GAMA,Radian,Nano CP X,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
z tym financnym limitom suhlas s FlyBear om, zrusit alebo ist od toho. Alebo by som zacitoval Mikela, keby som si to presne pametal/sorry/, tak len paracitat :lol: :
Prvotny nakup sa sice zda ako velka polozka, ale prevadzka heliny bude este drahsia. Padom sa proste neda vyhnut, s tym treba ratat.

Vysledna cena po par rokoch bude pre niektorych vyzerat asi ako statny dlh nejakej malej krajiny :lol:
Proste je to dost nakladny konicek.

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
FlyBear píše:
Teda jak to tak popisuješ, tobě snad manželka doma dělá přísnýho šéfa nebo je to dokonce ona, kdo vydělává a ty se jen vezeš :P


No, řekl jsi to dobře:-) Nezlobím se, protože jsem to přesně takhle definoval i já:-)

Pravda je taková, že ona je takovej vůdčí typ, má nápady a tak. Ja jsem spíš takovej pasivnější, ona je taková akčnější. Nebýt jí, tak sedím zřejmě někde na nějakým státním úřadu za nějaký drobný:-) Vydělávám víc já, ale jen o trochu, ale samozřejmě finance plánujeme spolu - já neutrácím za blbosti a ona neutrácí za hadry, boty, serepetičky a salóny.

FlyBear píše:
Ušetříš peníze za zbytečnou počáteční investici do výbavy, kterou pak beztak nebudeš schopen rozvíjet


A opravdu to každý MUSÍ rozvíjet? A kam až? Kde je ta hranice, u které si pravý modelář řekne "tak to tohle mi stačí, dražší/vetší model už mít nemusím"? ;-)

FlyBear píše:
učetříš si velkou frustraci (až zjistíš, že létání a provoz stojí docela dost peněz


to si uvědomuju, ty ceny za díly jsou opravdu "úžasné":-)

FlyBear píše:
a že fráze jako jedna helina navždy


Tuhle frázi bych opravdu tak moc nevyvracel - já opravdu nejsem typ, kterej musí mít pořád lepší a lepší.

FlyBear píše:
nebo já nespadnu jsou naprosto zcestná blbost


Ano souhlas, "já nespadnu" je blbost:-) Samozřejmě, jakýkoliv model může kdykoliv spadnout, ať to řídí profík nebo začátečník. Náhodou může něco selhat i profíkovi a spadnou. Samozřejmě, pokud už to jakž takž půjde, tak peníze na nějaké opravy budou, ale budu se samozřejmě snažit havarovat co nejmíň.

FlyBear píše:
a možná doma předejdeš několika zbytečným hádkám se šéfem.


Což to já se hádat nebudu. Prostě to budu jenom obdivovat na youtube :-)

FlyBear píše:
Nejpozději na jaře, až začneš lítat, tak poznáš, že prvotní nákup základní výbavy byl jen slabý odvar toho, co do modelařiny vrazíš...


Zkus tohle rozepsat trošku.

FlyBear píše:
Nechci strašit ani odrazovat. Jen si to promysli a zvaž možnosti a argumentaci. Tenhle koníček vyžaduje celkem velkou finanční nezávislost :wink:


Chápu, ale je rozdíl v tom, když někdo jako vy každých půlroku obměňuje letový park a když budu "jen" dokupovat náhradní díly po případných (a doufám co nejmíň) haváriích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
FlyBear píše:
rowos píše:
Ha vida. A to mi error414 psal "nejaky zdroj 12V minimalne 6A"

On to error414 určitě myslel dobře, chtěl Ti ušetřit :wink:
Na druhou stranu, Ty sis na základě této jeho rady vybral 5A...? Dokážeš rozeznat u dvou čísel, které je větší a znáš význam slova "minimálně"? :D :D :D


Jojo, ale zrovna v tomhle obchodě jsem 6A nenašel, tak jsem nevěděl, jestli by to naopak víc nějak nezjebnulo, ale pravda, slovo "minimálně" znamená "minimálně"? No, pak by to bylo ale dražší :-)

FlyBear píše:
A rychlost se dá oželet jenom teoreticky - teď na papíře nebo s první baterkou, kterou budeš nabíjet než sestavíš helinu :D
Pak totiž:
- Budeš je chtít nabít rychle a vypadnout na letiště (budeš! - viz bod 2 mého příspěvku výše)


No, musel bych nabíjet hned po příchodu domů. A u mě to asi taky nebude každý den na letišti. Spíš tak víkend visení, další víkend visení :-)

FlyBear píše:
Dá se tomu ovšem vyhnout - ale jedině viz bod 1 mého příspěvku výše :cry:


Akorát pořád nechápu. Když někdo napíše, že chce nějakej do 10tis, tak mu všichni doporučujou něco většího. Když se já rozhodnu pro něco většího, tak mě od toho odrazujou, abych vůbec nezačínal nebo šel rovnou do nějaký lepší výbavy. Přičemž jedni píšou, abych zkusil něco menšího a tolik neinvestoval, protože nevím, jestli mne to bude bavit a jiní zase rovnou investovat do něčeho lepšího (ovladač), abych to pak nemusel měnit (když mě to ale bavit nebude, tak bych pak víc tratil). :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
z.zemanek píše:
součástí nabíječe je pravděpodobně i násobič napětí,jinak by nebylo možno nabíjet články s jmenovitým napětím vyšším než 12V,a to je již tříčlánek LIPOL ...
...
Jsem elektrikář i slaboproudař,po pročtení různých rad na forech mohu doporučit pouze jediné:kupovat výrobky odzkoušené a s nějakým atestem, těžko doporučit s jakým. V žádném případě NEVYRÁBĚT SAMODOMO,pokud tomu opravdu nerozumím.
naděláte si více starostí než užitku


Taky slušně dlouhý, ale přečetl jsem to a můžu tě ujistit, že s PC zdrojem radši experimentovat nebudu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:41 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2010
Příspěvky: 34
Kenny McCormick píše:
z tym financnym limitom suhlas s FlyBear om, zrusit alebo ist od toho. Alebo by som zacitoval Mikela, keby som si to presne pametal/sorry/, tak len paracitat :lol: :
Prvotny nakup sa sice zda ako velka polozka, ale prevadzka heliny bude este drahsia. Padom sa proste neda vyhnut, s tym treba ratat.

Vysledna cena po par rokoch bude pre niektorych vyzerat asi ako statny dlh nejakej malej krajiny :lol:
Proste je to dost nakladny konicek.


Hmmm, začíná se ve mně ten názor otáčet. Já si uvědomuju, že to zřejmě nějaký další finance chtít bude, ale ženský ne-modelářky tomu prd rozumí a myslí si, že to je jako koupit TV nebo auto (když je to nový a v záruce, tak to nic nestojí). A opravdu nemám na to, abych se s ní pak dohadoval, že jsem opravdu nespadnul schválně, že mě to taky se.e, ale když ty nový díly nekoupím, tak už to prostě nepoletí. Takže by se taky mohlo stát, že by šel rex hlídat do sklepa.

No, promyslim to, proberu to s manželkou na rovinu. Ale nic horšího než T-rex, Innovator nebo Blade 400 3D brát nebudu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
rowos píše:
No, promyslim to, proberu to s manželkou na rovinu.


Nojo, ve Švajcu se prostě musí udělat na každou p**ovinu referendum :wink:

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Tak jsem to dočetl až sem a jsem hrozně zvědavý, jestli sem za čas napíšeš, pokud to koupíš.
Máš asi takovou představu, že ten vrtulník je věčný.
Na rozdíl od modelu letadla tohle vypadá i po totální ráně jako nové. Jen budeš šroubovat čudlíky. S tím je dobré se hned na úvod smířit, rány přijdou a nevyvaruješ se jich ani jako velmi dobrý pilot. Ty rány vyžadují náhradní díly. I lehké škobrtnutí Tě stojí vždy listy, někdy ocasní trubku, nějaké převody, servo.....
Prostě tohle bude pokračovat na rozdíl od letadla v pravidelném intervalu s tím, že čím méně budeš mít času na létání, čím méně se k tomu dostaneš, tím více bude těch událostí.
Myslet si, že tenhle jediný vrtulník máš navždy je nesmysl.
Pokud chceš vrtulník, musíš na to mít čas a přiměřené peníze. Funguje to asi tak, že pokud dáš totálku, měl by jsi mít k dispozici takové finanční prostředky, aby se dalo okamžitě pokračovat dál.
Samostatná kapitola je to vlastní létání. O tom ještě určitě něco přečti, jinak Tě přímo vyděsí kolik věnuješ času jenom jednoduchému visení a létání osmiček.
Až poprvé otočíš vrtulník na záda (řízeně), tak se na tuhle diskusi vrať a dobře se pobavíš a zasměješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 0:55 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 86
rowos-ovi
pokud jsem zachránil alespon jednoho, byla má mise úspěšná
nejsem king vrtulníkář, jsem jen elektrikář co by rád poradil a nechal si poradit
a lítat ještě neumím,ale to přijde

_________________
CopterX CX450 Black Angel,
DX8,GAMA,Radian,Nano CP X,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 7:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.2.2010
Příspěvky: 752
Bydliště: Hranice na Moravě
JMalik píše:
Máš asi takovou představu, že ten vrtulník je věčný.....
Samostatná kapitola je to vlastní létání. O tom ještě určitě něco přečti, jinak Tě přímo vyděsí kolik věnuješ času jenom jednoduchému visení a létání osmiček.
Až poprvé otočíš vrtulník na záda (řízeně), tak se na tuhle diskusi vrať a dobře se pobavíš a zasměješ.

to rowos:
Dovoluji si doplnit - nejenom času, ale i peněz za ND......

Ono by možná nebylo od věci dopředu se šéfem projednat nejen základní investici, ale i kolik měcíčně vyčleníte na opravy. Pak si jednoduchým sčítáním a násobilkou můžete vypočítat jak dlouho bude ten innovator nebo rex v krabici od bot, než ho znovu poskládáš. Celé létání a rozdíl mezi tím co umíš na simulátoru (podmínka nutná) a reálem je o tom že nemáš strach - byť povědomý. A to je mimo jiné i to že kdyš spadneš máš problém s větráním tobolky.
Ty rady, aby tě někdo vzal na kabel od věci nejsou - ale většinou to zase stojí prachy a jednou musíš stejně začít sám.

A tohle si myslím, že platí pro 99% lidí s normálním talentem. Tomu jenomu procentu superkyborgů, kteří nepadají se tímto s hlubokou úctou omlouvám.

_________________
Blade msR, mcpx, Trex 250 FBL + DX6i ;Trex 250,Trex 500 FBL + T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 7:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Je to nepříjemné, ale je to tak. S helinami se padá a padat bude. A provoz heliny stojí peníze. Za palivo, za accu, za nářadí, za související výbavu a hlavně za opravy.

Pokud člověk není ve stavu, kdy je schopen po návratu z letiště sednout k netu a bez zásadnějších problémů sepsat objednávku za 1až 3 tisíce, je to na pikaču. To potom rozumně nejde. Z nedostatku financí plyne stres, co když to zase rozbiju? Člověk ve stresu dělá chyby a za ty se zase platí. Začarovaný kruh.

Moc smutný byl pohled na kamaráda, kterému za letu odešla spojka. S helinou sednul autorotací a beze škod. Kouknul dovnitř, vylovil spojku a povzdechl si: "Tak to si už do vánoc nezalítám, žena chce jet na dovolenou..." To byl tak červen, červenec.

Pořízením heliny totiž výdaje teprve začínají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 9:34 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2010
Příspěvky: 237
Bydliště: Trnava
Obrázky: 2
rowos píše:
No, promyslim to, proberu to s manželkou na rovinu. Ale nic horšího než T-rex, Innovator nebo Blade 400 3D brát nebudu.


NO, môžeš si kúpiť aj napr. KDS 450 S, máš tam všetko
http://www.vrtulnikykds.cz/index.php?ma ... cts_id=124

Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 07.12.2010 9:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
jj, bohužel heliny nejsou pro socky. Není to žádná diskriminace a nafoukanost ze strany těch co s nima lítají, ale prostý fakt. Nemusí být člověk nějak zvlašť bohatý, ale musí být pánem svých peněz. Já spočítal, že za skoro tři roky jsem za heliny, opravy a baterky vyplázl skoro 200 litrů. Nejsem žádný boháč, jezdím v 10 let starém autě a na účtě bych byl bez možnosti do mínusu vyřízený. Ale nemám ženu ani děti a je na mě, zda dám peníze do heliny a budu o rohlíkách se salámem, nebo ne. I já jsem si prošel stádiem "levné" heliny (i když byla dražší, než to co se tu probírá). Začal jsem s Blade 400 3D. Zběsilá neříditelná mrcha s gyrem, které nepostojí. Olepoval jsem dřevěné listy a podobné hovadiny. Abych časem zjistil, že bez investic to prostě lítat nebude. Každé zjištění jsem si vyplatil penězi - nechodil jsem na fora. Musel jsem s tím dvacetkrát praštit aby mi došlo, že serva s plastovými převody nejsou cesta - koupil jsem kovová. Musel jsem s tím mockrát praštit abych pochopil, že plastová cyklika leze do peněz a pořídil kovovou. Musel jsem se dlouho rvát s vůlema šmejďácké kovové, abych pochopil že je třeba připlatit za kvalitní. Musel jsem to párkrát rozbít při pokusu o backflip, abych pochopil, že je třeba kvalitní gyro. Musel jsem se trápit s tic-tocem aby mi došlo, že je třeba rychlejší (a dražší) ocasní servo. A až jsem blejda vytunil a lítal dobře. Musel jsem tím mockrát praštit na chybu v řízení, která se nedala stihnout napravit, abych pochopil, že 450-tka je moc malá a jít do pětikoule (a najednou to šlo a dělaly se pokroky). Ale i tam jsem šetřil akoupil tu nejlevnější "značkovou" pětikouli - Rexe. Ale musel jsem to mockrát rozbít na selhání techniky a zaplatit drahé opravy, aby mi došlo, že číňan je vždy číňan a investovat do evropského výrobku a koupit Protose. S tím jsem odlítal v pohodě víc jak 100 startů, než jsem s tím praštil na ruce při tréningu úplně nového prvku - to se prostě stává. No a v celku jsem si musel projít spoustou levného listí z HK abych zjistil, že značkové listy lítají o hodně líp a rozdíl je radikální, helinu podrží a dají ji sílu potřebnou k odvrácení spousty havárek. Ta všechna zjištění jsem draze zaplatil. A pak se nediv a nebuď rozhořčený - když tu všichni radí NEŠETŘIT, jinak to bude drahé a snaží se tě uchránit od omylů, kterými prošli a zbytečných investic. Takže klidně buď paličák a projdi si mou cestu, nebo si nech poradit a lítej v daleko větší pohodě a postupuj ve schopnostech rychleji a levněji, než šetřílci.

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz