Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07.08.2010 22:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
shake13 píše:
A ja som tam nasiel diel 126 - tail motor. Na otacanie pri vyvazenom koaxiale nie je treba velka sila, takze staci aj velmi maly.


Zklamu tě, ale to je asi jenom "překlep", nebo je to tam jen tak pro parádu, aby se vrtulka otáčela. Protože i na originální stránce výrobce je jasně uvedeno, že ruder se šidí - co to plácám, řídí :) - změnou kolektivu spodního rotoru.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 07.08.2010 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.6.2010
Příspěvky: 2313
Tak jsem zhlédl i video a ta vrtulka se otáčí nebo neotáčí zcela samovolně, asi jen proudem okolního vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2010 7:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
FlyBear píše:
Tak jsem zhlédl i video a ta vrtulka se otáčí nebo neotáčí zcela samovolně, asi jen proudem okolního vzduchu.

Tedy úplně stejně, jako u předchůdce LAMA 400 D, kde má motor špičkový provozní příkon pod 1W.
Taky se chvílemi zastaví či při rychlejším obratu dokonce točí opačně (čímž vyrábí proud a cpe jej motoru horního rotoru - :lol: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 08.08.2010 22:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Partizanske
Obrázky: 6
Zda sa ze to bude tak, ako FlyBear pise. Pozrel som si to trochu detailnejsie a davam mu za pravdu. Ked ale kolektiv riadi smer letu, potom stupanie a klesanie sa riadi otackami, a tym padom je to cele na h...o, lebo z toho vyplyvajuca vertikalna nestabilita je jasna na vsetkych videach. Horko zaplace ten, kto si to kupi :(

_________________
Gaui 100,Rex 450,Prôtos 500,Frenzy TZ 50,Logo 600SE,FX18 DSM2,JR 9 DSM2,
MAX,Rival,BN-2 Islander


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 15:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2010
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín a okolí :)
No mě se tato hračka už veze, tak doufám že to nějak lítat bude :) Je to taková přestupná stanice... další bude už jednorotor podobných rozměrů, a později pokud mě to stále bude držet a peněženka dovolí bych pokukoval po něčem jako je T-rex 450 Pro.. nebo 500.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 16:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 866
Bydliště: Turnov
Prominte, jsem v tech walkerách trochu nezběhlej. K čemu je potřeba u ,,blbého" dvourotoru tak složité ciklické řízení i s náběhem úhlu listů jako u dospělích modelářských helin??? Nejdříve jsem myslel, že je to jedna z těch hraček, které se pak horní rotor oddělá, ale po debatě o zadní vrtulce mě to přešlo.(někde jsem takovej strojek zahlédl).
Dík za trpělivost. :)

_________________
Miniprotos BeastX
Protos 500 V-bar
Spektrum Dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 17:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
Gartik píše:
No mě se tato hračka už veze, tak doufám že to nějak lítat bude :) Je to taková přestupná stanice... další bude už jednorotor podobných rozměrů, a později pokud mě to stále bude držet a peněženka dovolí bych pokukoval po něčem jako je T-rex 450 Pro.. nebo 500.
Jsem hodně zvědavej, jak bude fungovat takový unikátní systém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 17:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
demolátor píše:
Prominte, jsem v tech walkerách trochu nezběhlej. K čemu je potřeba u ,,blbého" dvourotoru tak složité ciklické řízení i s náběhem úhlu listů jako u dospělích modelářských helin??? Nejdříve jsem myslel, že je to jedna z těch hraček, které se pak horní rotor oddělá, ale po debatě o zadní vrtulce mě to přešlo.(někde jsem takovej strojek zahlédl).
Dík za trpělivost. :)

Jde o naprostý unikát - Walkera má borce, co chtěli ušetřit jeden motor a proto je řízení kolem svislé osy řešeno změnou úhlu náběhu spodního rotoru.

Hračky, kde se oddělá jeden rotor?
To existuje?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 13:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 866
Bydliště: Turnov
Ona to zas taková hračka nebyla. :) Byla to asi velikost 450. No hlaví rotory vypadali uplně stejně jako u tady toho, akorád že to mělo v zádu normoš vrtulku hnanou řemenem. No a když už sis byl prostě jistej taks ten horní rotor odělal, a měls z toho normo heli. 8)

_________________
Miniprotos BeastX
Protos 500 V-bar
Spektrum Dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 14:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
demolátor píše:
Ona to zas taková hračka nebyla. :) Byla to asi velikost 450. No hlaví rotory vypadali uplně stejně jako u tady toho, akorád že to mělo v zádu normoš vrtulku hnanou řemenem. No a když už sis byl prostě jistej taks ten horní rotor odělal, a měls z toho normo heli. 8)

To je nějaký divný.
Kdo to vyráběl?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 17:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2010
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín a okolí :)
V tom případě ale ta zadní vrtulka neměla žádnou funkci a na řemen se připojila až při oddělání horního rotoru kvůli odstředivce a otáčení kolem své osy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 19:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2009
Příspěvky: 866
Bydliště: Turnov
Bohužel řikám, že jsem to tady tak před 3 měsici v rychlosti přečetl. Podrobnosti už si nepamatuju. :roll:

_________________
Miniprotos BeastX
Protos 500 V-bar
Spektrum Dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2010 6:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 2457
Obrázky: 0
demolátor píše:
Bohužel řikám, že jsem to tady tak před 3 měsici v rychlosti přečetl. Podrobnosti už si nepamatuju. :roll:
Spíš jde o omyl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2010 11:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2010
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín a okolí :)
Objednal jsem z HK 1.11 a teď mi visí balíček na poště v Praze kvůli clu. "Celní řízení dne 09.11.2010 přerušeno. Adresát vyzván k součinnosti." Chtěli po mě doklad o zaplacení, tak jsem jim tam přeposlal email o potvrzení platby z HK. Stačí to?

EDIT: stačilo ;) už je u mě, doufám že dneska večer nebudu psát jak to opravit :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15.11.2010 18:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2010
Příspěvky: 113
Bydliště: Zlín a okolí :)
Tak zkouším první pokusy ho zvednout ale hned na začátku jsem trošku potrápil spodní listy o dlažbu protože byly prohozené kanály. A jak se začal naklánět, místo záchrany jsem mu ještě pomohl.. :roll: i rotace kolem své osy byla naopak.. tak jsem prohodil na vysílači (wk 2402) a už jsem visel. Ale ještě teď mi nepadá puls pod 90/min. :lol: přece jen má rotor cca 640.. a ten zvuk dvou rotorů najednou.. brr začínám tomu až teď pořádně propadat :P to předtím byly jen hračky... (už teď vím, že bude t-rex 500, jen co pořídím nové auto :P )


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz