Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2008
Příspěvky: 1040
Bydliště: Jižní Morava(Veseli n. M.); Praha 10 (Chodov-Kunratice)
To ladavalek: Já ze svoji zkušenosti myslím že limit pro rozumně lítající 500 je tak 10 000kč bez daně a poštovného. S levnýma servama, motorem a reglem jsem neměl problémy (mluvím o "rekreačním" lítání=), ale pravda je taková že levné gyro člověku začne postupně vadit. Neříkám ať to nekupuješ, klidně tam to HK-401B zezačátku dej, nelítá až tak špatně a jestli pak budeš měnit tak příjdeš jen o 15$. Ale jestli má cenu nějakou komponentu koupit pořádnou tak je to právě gyro. Mně osobně se teda taky příčí dávat přes 150$ za gyro, tak jsem si koupil za 150E rovnou bezpádlo=)

Jinak s HK-500 nemám osobní zkušenosti, ale z fóra jsem pochopil že není uplně bez problémů. Proto můžu za sebe doporučit CopterX 500. Jeden nízkorozpočtový (krom GY-520) jsem postavil, letěl rozumně na první pokus, a zatím po cca 50 letech na něm nebyl jediný problém. Jestli tě zajímá moje konfigurace tak je ve vláknu Copter X 500, je tam i krátké nicneříkající video...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 20:28 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2010
Příspěvky: 62
Bydliště: Liberec
Treba na flying-hobby se cca 1x za 14 dni vyskytuje t-rex 500esp v akce za tusim cca 520usd, na helipross stoji standartne cca 590usd, taktez bez cla, dph a posty, tak mi prijde zbytecny davat do kupy coptera za 10k...

_________________
Futaba 10 CP 2,4GHz FASST, Maxir SE - prodán, T-rex 500ESP, par letadel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 21:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2009
Příspěvky: 538
Bydliště: Košice
ak chceš HK401B gyro teraz na zimu tak zabudni. pri nižších teplotách vonku má slušný tepltoný drift a nedrží chvost čiže začiatočníkovy by to mohlo trošku, ehm, rozhodit sandál :lol:

_________________
Hacker Super Zoom XL, Cessna 480, HK-450, Dragonfly EPPčko, Phoenix RC, Hitec Optic 6 Sport + Assan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 21:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2010
Příspěvky: 163
Bydliště: Dvur Kralove n/L
Bizon píše:
To ladavalek: Já ze svoji zkušenosti myslím že limit pro rozumně lítající 500 je tak 10 000kč bez daně a poštovného. S levnýma servama, motorem a reglem jsem neměl problémy (mluvím o "rekreačním" lítání=), ale pravda je taková že levné gyro člověku začne postupně vadit. Neříkám ať to nekupuješ, klidně tam to HK-401B zezačátku dej, nelítá až tak špatně a jestli pak budeš měnit tak příjdeš jen o 15$. Ale jestli má cenu nějakou komponentu koupit pořádnou tak je to právě gyro. Mně osobně se teda taky příčí dávat přes 150$ za gyro, tak jsem si koupil za 150E rovnou bezpádlo=)

Jinak s HK-500 nemám osobní zkušenosti, ale z fóra jsem pochopil že není uplně bez problémů. Proto můžu za sebe doporučit CopterX 500. Jeden nízkorozpočtový (krom GY-520) jsem postavil, letěl rozumně na první pokus, a zatím po cca 50 letech na něm nebyl jediný problém. Jestli tě zajímá moje konfigurace tak je ve vláknu Copter X 500, je tam i krátké nicneříkající video...


Souhlasim s tebou. Gyro je dulezity, doma se me vali Flymentor a ten uz ma i gyro. Nad Coptrem jsem taky uvazoval. Je z ceho vybirat....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 21:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2008
Příspěvky: 1040
Bydliště: Jižní Morava(Veseli n. M.); Praha 10 (Chodov-Kunratice)
To Mole: Na tom Combu mně nejvíc sere gyro nebo 3G. Gyro je mi na pytel protože jednak mám dobré gyro doma, a druhak bych to stejně brzo předělal na bezpádlo. Ale 3G zas nechcu, protože je to shit. Nejvíc by se mi líbilo kombo s bezpádlovou hlavou, ale bez 3G=)

U mně jde ale hlavně o to že jsu student, a nemůžu si dovolit celé Super Combo + baterky. Kdybych ale měl víc peněz a míň času tak bych neváhal a pořídil ho...

To ladavalek: Nevím ještě jak je to s HK-500CMT. Podle obrázků vypadá naprosto stejně jako ten CopterX 500, takže to by možná ještě stálo za prozkoumání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 21:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
Bizon píše:
Ale 3G zas nechcu, protože je to shit.

Žádný shit to není - rozšířlo to beztak pár pilotů se schopnostma sotva viset a zjistili, že s 3G se jejich schopnosti nezlepšily (vůbec - většinu "názorů" na internetu vytvářejí a šíří ti neschopní) - naopak zhoršily, neboť více agility jejich ruce nezvládly. Je to dobrý bepádlový systém, který ale jde cestou věrné simulace flybaru - na rozdíl od všech různých systémů proslulých schopností viset helinu i bez rukou na vysílačce tenhle toto neposkytne (ale to ani flybar) na druhé straně se sním velice příjemně lítá a člověk nemá tak hnusný pocit "simulátorové heliny na kolejích". Když se dobře umístí a připevní funguje naprosto spolehlivě a skvěle a lítat s ním je radost. Align prostě nešel cestou "komerčního autopilota", ale profi náhrady pádla (to se neschopným prostě líbit nebude). Uvažuju o zbezpádlení své 250-tky a možná to nakonec stejně bude zase 3G. Mi prostě vyhovuje.

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 22:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2008
Příspěvky: 1040
Bydliště: Jižní Morava(Veseli n. M.); Praha 10 (Chodov-Kunratice)
Nejde mi o autostabilizaci, a nesoudím podle pár nováčků. Jsem jen rozmlsaný Microbeastem, který se podle všeho dá kvalitou srovnávat pouze s V-barem. I zde na fóru je několik lidí co vyzkoušeli všechny tři systémy, a všichni tvrdí že 3G není tak kvalitní jako ostatní 2.

Nejvíc mně štve že 3G combo je o 2500kč dražší než pádlové combo. Přitom GP780 není o moc levnější než Microbeast a bezpádlová hlava je jednodušší než pádlová, takže myslím že cena FBL comba by měla být přibližně stejná jako u pádel...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 23:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
Bizon píše:
I zde na fóru je několik lidí co vyzkoušeli všechny tři systémy, a všichni tvrdí že 3G není tak kvalitní jako ostatní 2.

A jak umí ti lidé lítat?
3G (podle mě) není horší než BeastX - obojí jsem měl v ruce - jen je prostě jiné. Ustabilizuje jakýkoli vítr a jeho poryv bez ztráty kytičky, nedělá za letu žádné vlastní neplechy, ocas drží lépe než s 401čkou, Chová se jako flybar - lítám flybarovou i bezpádlovou mašinu a nemusím nijak měnit návyky a lítám stále stejně. BeastX drží jak přišroubovaný ke stolu, téměř se s tí nedá letět plynulá zatáčka (ale třicetiúhelník) - je to strojové a nepřirozené. Helina jakoby ztrácí setrvačnost. Každému podle jeho gusta. BeastX, V-Bar jsou jistě skvělé (V-Bar jsem ještě neřídil, takže nemohu soudit), ale 3G není o nic horší a funguje naprosto takjak má - jen je jiné. Určitě si ale nezaslouží označení shit ani náhodou - to jsou velkohubé a neznalé kecy.

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 23:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
Tady máš moje lítání s 3G-čkem ve větru 10-12 m/s
http://www.youtube.com/watch?v=UvkAPwj9ksw
Prostě drží.
Měli jsme zavírání letiště, ale počasí kurevsky nevyšlo - ale hrdinně jsme lítali úplně všichni :-D

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 23:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.12.2008
Příspěvky: 1040
Bydliště: Jižní Morava(Veseli n. M.); Praha 10 (Chodov-Kunratice)
No, když už někdo prošel třemi bezpádlovými systémy, tak je vysoká pravděpodobnost že nelítá uplně marně...

Jinak jestli se 3G chová podobně jako pádlo, tak proč je cena o tolik vyšší než pádla + gyro?! Já osobně nejsu dobrý pilot, mám příliš pomalé reflexy na neustálé dorovnávání, a proto mi "strojovost" Beasta maximálně vyhovuje, od jeho pořízení se učím tak 10x rychleji a mám při lítání minimální stres a maximální radost.

S tím že vedu neznalé velkohubé kecy máš pravdu, protože jsem s 3G nikdy neletěl ani ho nenastavoval. Ale když vidím kolik lidí (od začátečníků po profíky) má s 3G problémy které dost často řeší jeho prodejem, tak k tomuto systému prostě nemám důvěru. Jak jsem psal, jsu student, nemám moc peněz nazbyt a proto se mi levný, spolehlivý a z mojeho pohledu výborně fungující Microbeast jeví jako nejlepší volba. Kdyby byla cena 3G comba jen o trochu vyšší než flybar comba tak bych na příští sezónu neváhal, takhle ale pořád řeším jestli nevemu toho CopteraX s Beastem...

Jo a lítá ti to fakt pěkně, takový shit to fakt nebude když to takhle lítá v 10m/s větru, i z videa je vidět že je to takové měkčí než Beast, fakt to má trochu pádlový projev...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 23:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
Bizon píše:
inak jestli se 3G chová podobně jako pádlo, tak proč je cena o tolik vyšší než pádla + gyro?!

No možná je to dražší, ale hned při první havárce to máš zpět - většinou vyměníš osu, ocasní trubku a listy a lítáš znova. Mechanický flybar se prodraží a i oprava bezpádla je nesrovnatelné snazší.

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 9:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.6.2009
Příspěvky: 496
..mám T550 s 3G a nemůžu si taky stěžovat, ale je to moje první bezpádlo (i když mi občas ustřelí ocas, ale to bude asi mechanická záležitost ve vedení táhla).

Vedle toho lítám protose s pádly a ač nedokážu posoudit s jinými bezpádlovými systémy, chovají se dost podobně - samozřejmě až na stabilnější letový projev většího vrtulníku a jistější stability ve visu.

Objednal jsem Besta, dám ho na T550 a 3G posunu na protose no a uvidím jaký to bude rozdíl 3G vs. Best na T550 - zatím jsem o tom jen četl :)

_________________
VBC Racing, Sanwa, Team Orion


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
Howking píše:
Bizon píše:
inak jestli se 3G chová podobně jako pádlo, tak proč je cena o tolik vyšší než pádla + gyro?!

No možná je to dražší, ale hned při první havárce to máš zpět - většinou vyměníš osu, ocasní trubku a listy a lítáš znova. Mechanický flybar se prodraží a i oprava bezpádla je nesrovnatelné snazší.
pokial sa ti "nepodari" ulomit kuláče na gripoch... Či? :wink:

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 10:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2010
Příspěvky: 5360
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 9
Blog: Zobrazit blog (5)
Kenny McCormick píše:
pokial sa ti "nepodari" ulomit kuláče na gripoch... Či? :wink:

:-D - to myslím, že by se mi podařilo i s pádlem :-)

_________________
Blade400>T-Rex500>T-Rex250>Protos>T-Rex700E>LA700>RaptorE720
youtube.com/heyingosl


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 12:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 3250
Bydliště: Prešov, SK
Howking píše:
Kenny McCormick píše:
pokial sa ti "nepodari" ulomit kuláče na gripoch... Či? :wink:

:-D - to myslím, že by se mi podařilo i s pádlem :-)
...njn... :lol:
i ked - ktovie? Na bezpadle je ta paka predsa len dlhsia.

_________________
T8FG - Tarot345PRO BeastX, Protos430 BeastX
http://kennymccormick.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz