Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Trasúce sa Solo Pro
PříspěvekNapsal: pon 08.11.2010 20:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Čaute, toto bude asi blbá otázka, viem že nie ste jasnovidci, ale možno niekto mal podobný problém a vyriešil ho.
Nine Eagles Solo Pro. Má už za sebou cca 60 letov a odrazu, po bežnom páde po šuchnutí o záclonu (takých prežil už desiatky) sa začal akosi triasť. Najhoršie je to pri visení, pri pohľade odzadu chvost opisuje niečo ako elipsu, rozkmit je možno cca 1cm. Pri lietaní určitou rýchlosťou, alebo pravej piruete sa trochu umravní, najhoršie je to pri vise. Rozobral som komplet hlavu, skontroloval listy, stabilizátor, tiahla, cykliku, hriadeľ (je to uhlík takže ohnutý byť nemôže) a nič. Všetko vyzerá byť v poriadku. Listy aj stabilizátor sú vyvážené. Ale trasie sa ako keby lietal v zime v Rusku... Neviete niekto čo s tým? (vyhodiť alebo sa na to vykašľať je síce riešenie, ale štve ma že na to neviem prísť)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.11.2010 20:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.8.2007
Příspěvky: 8426
Nemas ulomeny na hrideli jeden cep kde drzi list? Jsou tam dva cepy. Kdyz se mi to stalo, trepal se uplne stejne. A kdyz ji vypadlo tahlo z cykliky tak se to chovalo taky tak. Nak


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 08.11.2010 21:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Bohužiaľ nie. Mám to teraz rozobrané a nič nie je odlomené ani nalomené ani prasknuté. Ináč nedávno som mal iný "záhadný" problém. Po páde sa začal točiť okolo zvislej osi, nedal sa vytrimovať. Na druhý deň OK. Po cca minúte lietania znovu. Povedal som si že odchádza motor vrtuľky, je to spotrebák s krátkou životnosťou. Kúpil som nový, nasadil pôvodnú vrtuľku a OK. Po minúte zasa problém... Nakoniec išlo o to, že preklzávala vrtuľka na hriadeli. Dal som tam mikrokvapku UHU Poru (bol zrovna po ruke) a bolo po probléme. Odvtedy asi 10 letov OK a teraz toto...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 0:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.9.2009
Příspěvky: 1156
Bydliště: Kadaň/Praha
Nikdy jsem tudle heli nevidel, ale u dospelych heli todle zpusobuje bud nejaka nevyvyzenost, nebo nerovnomerny nabeh listu. Zkus zkontrolovat cykliku, jesli se neco nezdeformovalo.
Taky muzes zkontrolovat jesli jde vse toci hladce a nezasekava. Asi jsem ti moc neporadil, ale treba te to nekam navede :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 5:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2010
Příspěvky: 225
Mohlo by to dělat servo, měl jsem podobnou závadu, i když jen na msr, povolil se mi jistící kroužek na mikroservu u té malé hřídelky co drží osičku a ozubené kolečko serva na svém místě. nemohlo to udržet neutrální polohu. Při kontrole na zemi to nevrčelo, akorát ve visu, při letu vše ok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 7:49 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2006
Příspěvky: 1494
Obrázky: 8
Treseni se mi stava nekdy u Blade mSR po havarce. Staci vzit prilozeny plastovy pripravek na srovnani desky cykliky a srovnat ji (zamacknout).
Nevim jestli u Sola je to take. Jen tak okem jsem na tom nikdy nic nevidel, ale srovnani vzdy pomohlo.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.11.2010 11:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 2064
Bydliště: Bratislava, SK
Tak som ho znovu rozobral, všetko skontroloval, všetko OK. Zložil a nič, stále zle. Jediná zmena, ktorú som pred závadou urobil, bola, že som nepatrným množstvom UHU poru zaistil ložisko vo vonkajšom krúžku cykliky, lebo sa mi často rozoberala. Vrátil som to teda do pôvodného stavu a je po probléme. Síce to technicky nechápem, ale pomohlo to.

Dík všetkým za reakcie.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz