Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 159 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Xtreme
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 19:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.10.2006
Příspěvky: 263
Bydliště: Plzeň
Mate nekdo zkusenosti s Xtreme (Azero, drive zrejme Pelikan)?

Hledal jsem, ale moc jsem tady toho o nem nenasel.
Nemam ambice letat karbonove brusy, ale rad bych odolnejsi elektro univerzal se slusnou pronikavosti co se nebude bat vetru.
Cenove mi Xtreme pripada celkem zajimavy, ale netusim jak vypada kvalita zpracovani a letove vlastnosti.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 20:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.6.2007
Příspěvky: 5838
Bydliště: DNV
jeden kus je trochu popísaný tu:
http://rcalbum.com/index.php?action=dtl&amode=&id=1595

_________________
http://galerie.rcserver.cz/index.php?sum=72


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 21:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.8.2006
Příspěvky: 21
Bydliště: Košice
Ahoj, ja mám X-treme od minulého leta a som veľmi spokojný. Hľadal som univerzálneho, trochu rýchlejšieho vetroňa aj na svah aj do termiky a to X-treme presne je. Pre zvýšenie odolnosti som ho vylaminoval zvnútra uhlíkovou tkaninou čo sa mi osvedčilo, pretože pri pádoch alebo tvrdších prístátiach sa mi zatiaľ maximálne urvali nylonové šrúby krídla. V termike ho dobre nosí ale vie aj strmhlavné svištiace lety veľkou rýchlosťou a nejakú tú pomalšiu akrobaciu. Klapky namixované s krídelkami do butterfly ho doslova zastavia vo vzduchu a krásne dosadne tam kam treba. Čo sa týka kvality prevedenia, podľa mňa OK, mal akurát trochu povolený poťah krídla, ale to spravila za pár minúť žehlička, takže nič vážne. Tu je nejaké foto: http://rcalbum.com/index.php?action=dtl&amode=&id=2485


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 21:38 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
Toho zlutocervenyho z RCalba znam osobne. Lita to slusne, ale je to takovej prumer. Univerzal ktery nezarmouti ale podle me ani nenadchne.
Myslim ze lepsi reseni je ION nebo jeste lepsi Optima od Leose Svobody (dela nekolik velikosti od 1,7 do 2,2m asi).

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 22:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 18.10.2006
Příspěvky: 263
Bydliště: Plzeň
Abu píše:
Toho zlutocervenyho z RCalba znam osobne. Lita to slusne, ale je to takovej prumer. Univerzal ktery nezarmouti ale podle me ani nenadchne.
Myslim ze lepsi reseni je ION nebo jeste lepsi Optima od Leose Svobody (dela nekolik velikosti od 1,7 do 2,2m asi).


Jo jo, koukal jsem na vsechny tyhle standardne doporucovany stroje (Ion, Optima, Rytmus,Lynx...). Ten Xtreme je zajimavy cenou, otazkou je, jestli je rozdil vykonu tak markantni, abych to pri svem, dosti rozvaznem, stylu letani vubec zaznamenal.
Jsem totiz tak bohaty, ze si muzu dovolit kupovat i levny veci :)

Da se nejak porovnat Xtreme treba s Optimou XL?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.11.2010 8:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
No ode mne se nezaujateho pohledu nedockas, ja jsem fanaticky privrzenec Leose Svobody... snad jedine ze ta Optima nema rizenou smerovku, to mi prijde jako jedine minus.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.11.2010 9:13 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.6.2007
Příspěvky: 3525
Bydliště: Frenštát p.R.
Abu píše:
No ode mne se nezaujateho pohledu nedockas, ja jsem fanaticky privrzenec Leose Svobody... snad jedine ze ta Optima nema rizenou smerovku, to mi prijde jako jedine minus.


Abu, když Ty jsi ten expert na LS. :)
Jedno jsem měl já, pár dalších lítalo v okolí a všichni jsme měli stejný problém - kroutily se křidélka a klapky. To je fakt dáno tím, že u nás hodně prší a ostatní to řešit nemusí? Nebo se to bere jako vlastnost či vychytávka? Nemyslím to zle - jde o to, že mi tato zkušenost trošku brání tyto modely doporučovat.

_________________
ROZSYP.CZ - Web o modelech letadel v rozsypu
Už sem nechodím, jsem na mailu, viz můj web.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.11.2010 9:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.3.2005
Příspěvky: 10798
Bydliště: ČR, P6 Dědina, Letiště: Trněný Újezd
Obrázky: 11
To je zvlastni, s tim jsem se v okoli jeste nesetkal. Mel jsem Optimu, ted mam Etalona, kluci okolo litaj dalsi 3 Optimy, 2 Etalony, Relaxe, Stingera a par hazedel od L.S. ale nikdo si na krouceni nestezoval.
Az se zase nekdy uvidim s "velikym mistrem" :wink: tak se ho na to zkusim zeptat.

_________________
Abu (Tomáš S.) - MC19 - kanál č.90 na 40MHz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.11.2010 12:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 297
Bydliště: Vysočina, Nové Město na Moravě
balamel píše:
abych to pri svem, dosti rozvaznem, stylu letani vubec zaznamenal.

V takovém stylu létání provozoval kolega Xtreme asi 2 roky a byl myslím docela spokojený. Dařily se mu i dost dlouhé termické lety.
Spíš než nedostatky v letových vlastnostech řešil věčně se povolující fólii na křídle a podobně.
Pak tedy povýšil na Rytmuse max a je ještě spokojenější, ale to je fakt za jiné peníze.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.11.2010 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.8.2008
Příspěvky: 905
Bydliště: Buštěhrad
To se musím Azero zastat. Zatím se mi pravda Grace Tango jen povaluje asi měsíc doma, protože čekám na serva z HC e tak zatím je jen zalepená motorová přepážka. Ale potah se zatím nehnul. Kámoš má Maxxe od Reicharda 2 týdny a už má křídla na přežehlení. Ale nevím nakolik se v tomto projevuje typ křídla. Možná to lakování u LS má něco do sebe.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.11.2010 17:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2003
Příspěvky: 297
Bydliště: Vysočina, Nové Město na Moravě
Kolega bral Xtreme ještě od Procházky, kdo tenkrát dělal ty křídla, netuším. Ale věřím, že Azero odvádí lepší práci.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.11.2010 18:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 20.10.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Já ho mám doma těsně před doděláním (prakticky chybí už jen aku a regulátor), a ke kvalitě zpracování jsem neměl výhrady. Potah bez vad. Spíš mám pár drobných připomínek k několika detailům, které se mi pocitově zdají poddimenzované (třeba uchycení křídla 4mm nylon šroubem). Ale ještě to neletělo, tak jsou to třeba jenom naprosto zbytečný obavy.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.11.2010 23:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 784
Jetson píše:
To se musím Azero zastat. Zatím se mi pravda Grace Tango jen povaluje asi měsíc doma, protože čekám na serva z HC e tak zatím je jen zalepená motorová přepážka. Ale potah se zatím nehnul. Kámoš má Maxxe od Reicharda 2 týdny a už má křídla na přežehlení. Ale nevím nakolik se v tomto projevuje typ křídla. Možná to lakování u LS má něco do sebe.

S jakým motorem bude to Grace Tango lítat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2010 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.8.2008
Příspěvky: 905
Bydliště: Buštěhrad
Axi2826 von šuplík.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 11.11.2010 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 784
Dík. Ptám se proto, že s tímto érem v blízké budoucnosti počítám. Doufám, že se dočkáme taky nějaké recenze.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 159 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz