Pravidla fóra


O dalších nadšencích se dozvíte na Interaktivní mapě heli maketářů.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Makety na vrtulníky
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 13:34 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2010
Příspěvky: 2041
Bydliště: Šlapanice
Obrázky: 4
Nikde na fóru jsem nenašel nějakou ucelenou zmínku o maketách na vrtulníky. Kde bych mohl čerpal nápady na úpravy, jak co kdo udělal s čím lítá apod. Pro makety jsem se rozhodl protože se mě líbí a je bližší k mému věku, pohodově si zalétat s maketou než metat kozelce po obloze. Navíc už nemám ten postřeh, reakce a taky mě to nebaví. Zatím sháním informace, koukám po netu kde se dá co koupit apod. Buďto špatně hledám a nebo nejsou na našem webu o tomto žádné informace. Že by nikdo nelétal s maketama?

Přes zimu chci koupit T-Rexe 500 a dát ho do makety Eurocopter AS350 Ecuriel. Rád bych to ovšem zpracoval trošku líp, než koupením trupu a namontování. Chci vytvořit vrtulník podle nějaké reálné předlohy, trošku dodělat pár doplňků a nabarvit podle originálu. Samozřejmě doplnění světel a podobných ptákovinek co zlepší vzhled a atraktivitu modelu.

Budu rád, když se zde někdo podělí se svými zkušenostmi a poradí ostatním kteří to chtějí zkusit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 13:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 722
Bydliště: Chrudim
Ahoj, také jsem maketář.o)
mrkni tady řešil jsem T-REX 500 + EC135
http://www.rcmania.cz/modules.php?name= ... ic&t=32766

jinak web jsem také nikde nenašel, je to škoda. Doma mám nějaké odkazy na T-REX 500 + EC 145 z HK tak ti můžu pak poslat, více nemám. Trup mě dorazí do konce týdne můžu ti tedy pak poslat mailem fotky aby si viděl jak to heliartist zpracoval, ale podle fór je to dobrá kvalita, budu dělat policejní EC135 který létá v CR - ten modrý. Kdyby tě něco zajímalo klidně písni a hlavně pokud něco najdeš šup s tím sem na fórum - rád si počtu a něco přiučím

_________________
HITEC AURORA - EC-135 T2 Policie ČR TR 500, T-REX 700 3G, T-REX 100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Makety na vrtulníky
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 13:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Digis píše:
Nikde na fóru jsem nenašel nějakou ucelenou zmínku o maketách na vrtulníky. Kde bych mohl čerpal nápady na úpravy, jak co kdo udělal s čím lítá apod. Pro makety jsem se rozhodl protože se mě líbí a je bližší k mému věku, pohodově si zalétat s maketou než metat kozelce po obloze. Navíc už nemám ten postřeh, reakce a taky mě to nebaví. Zatím sháním informace, koukám po netu kde se dá co koupit apod. Buďto špatně hledám a nebo nejsou na našem webu o tomto žádné informace. Že by nikdo nelétal s maketama?

Přes zimu chci koupit T-Rexe 500 a dát ho do makety Eurocopter AS350 Ecuriel. Rád bych to ovšem zpracoval trošku líp, než koupením trupu a namontování. Chci vytvořit vrtulník podle nějaké reálné předlohy, trošku dodělat pár doplňků a nabarvit podle originálu. Samozřejmě doplnění světel a podobných ptákovinek co zlepší vzhled a atraktivitu modelu.

Budu rád, když se zde někdo podělí se svými zkušenostmi a poradí ostatním kteří to chtějí zkusit.


Ono se nediv že nikde neni o tom moc materiálu. Prostě to neni v módě. Dneska je "in" akrobacie a tomu se to celé podřizuje.
Možná je to i drobet škoda. Já třeba z mého okolí nevím o nikom.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 13:57 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2010
Příspěvky: 2041
Bydliště: Šlapanice
Obrázky: 4
To mě zajímá, protože koukám, a nemůžu žádný makety na HK na velikost 500 najít, jen na 450.

Včera jsem zachytil v jednom vláknu tento odkaz na osvětlení a pečlivě jsem si ho schoval, bude se hodit :)

http://www.mminfo.biz/nightfly/


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 13:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 722
Bydliště: Chrudim
Je to zvláštní, ale třeba u nás v Pardubickém kraji vím asi o 6 maketářích, asi je to různé.o)

_________________
HITEC AURORA - EC-135 T2 Policie ČR TR 500, T-REX 700 3G, T-REX 100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 14:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
PS:

tady ten pán "drobet" :D maketuje :) a mohl by lecos vědět a znát :wink:

jeho stránky :arrow:

http://zapa.wwwcity.cz/


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 14:13 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2010
Příspěvky: 2041
Bydliště: Šlapanice
Obrázky: 4
Díky zajímavý počtení, konečně :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 15:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.2.2010
Příspěvky: 238
Bydliště: Pardubice
Digis píše:
Díky zajímavý počtení, konečně :)


pokud ti nevadí angličtina tak třeba tady:
http://www.scalerchelis.com/phpBB2/inde ... 0a270b7821

_________________
Walkera 4G6 - BeastXTrex 250se - BeastXRicco SE - BeastXTrex 450 Pro - MiniVBarLogo 500se - VBar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 16:18 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2010
Příspěvky: 2041
Bydliště: Šlapanice
Obrázky: 4
Vladimir7 píše:
Digis píše:
Díky zajímavý počtení, konečně :)


pokud ti nevadí angličtina tak třeba tady:
http://www.scalerchelis.com/phpBB2/inde ... 0a270b7821



Super, člověk ani nemusí umět anglicky, některý příspěvky kde mají odfocený postup stavby jsou naprosto úžasný. To jsem potřeboval :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 17:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.4.2009
Příspěvky: 263
Bydliště: Chrudim
Obrázky: 6
Ahoj, já mám zatím jen tři prcky skoromakety. Něco ze stavby a pár fotek je na mejch stránkách. Jsou nic moc, není na to čas.
Jinak mě dost pomohla diskuse o maketách na Run ryderu http://rc.runryder.com/helicopter/f43p1/?top=1288887276


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 19:16 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 7.8.2010
Příspěvky: 2041
Bydliště: Šlapanice
Obrázky: 4
RadovanH píše:
Ahoj, já mám zatím jen tři prcky skoromakety. Něco ze stavby a pár fotek je na mejch stránkách. Jsou nic moc, není na to čas.
Jinak mě dost pomohla diskuse o maketách na Run ryderu http://rc.runryder.com/helicopter/f43p1/?top=1288887276


člověce máš to super a vzhledem k tomu, že jsi si je vyráběl sám, klobouk dolů , fakt.

Má to jen jednu nevýhodu, pro mě je minimum velikost 500 a pokukuju i po 600. Tam se dá vyřádit s detaily. Troufnu si kupovanou maketu dodělat k obrazu svému, ale vyrobit si ji jako ty, to ani náhodou :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 20:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.4.2009
Příspěvky: 263
Bydliště: Chrudim
Obrázky: 6
Dík. Ono taky když jsem začal s prvním MD 500 tak ještě ten od alignu nebyl. Jenže než jsem to dodělal tak už se prodával, ale nelituju tý práce. Protože ten jejich je v celkovým porovnání s fotkama skutečnýho jak vrtulník z kindrvajíčka. Akorát u tohodle měřítka se nedají moc udělat detaily. Třeba samolepící nýty na zkušebním vzorku byly po laku jak kotel lokomotivy, takže jsem je vynechal. Ale třeba takovej zkušenej kitař by se v týhle velikosti už vyřádil :)
Další se rodí zatím v plánech. MD 900 notar v elektru 600. Není to tak velký jako od Varia a taky pohon není tak zběsilej a je to únosný. Ale to je ještě na dlouho.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 04.11.2010 23:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 722
Bydliště: Chrudim
Tak Radku na tu MD900 jsem fakt zvedavej!Taky se těším až uvidím tvé 600 logo v provozu-snad uz o víkendu-počasí ma byt fajn:)

_________________
HITEC AURORA - EC-135 T2 Policie ČR TR 500, T-REX 700 3G, T-REX 100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.11.2010 7:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.10.2010
Příspěvky: 572
Bydliště: Třinec/Brno
K|oukám že tu ještě pár maketářů vrtulníků existuje, moc hezké stroje lidi je to jedna z věcí proč jsem si vůbec začal pohrávat s myšlenkou pořízení vrtulníku :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 05.11.2010 8:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2007
Příspěvky: 722
Bydliště: Chrudim
njn, je to vášeň dělat makety, 3D je sice také super, ale makety jsou něco úplně jiného

_________________
HITEC AURORA - EC-135 T2 Policie ČR TR 500, T-REX 700 3G, T-REX 100


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz