Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 450 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2010 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2008
Příspěvky: 845
Bydliště: Praha
Ty jo, to je vymazlenej Mentor, klapky, bačkory. Já jsem z toho svýho utíral nános prachu, když ho chtěl kamarád vidět, tak aby se neušpinil. Akorát bych se trochu bál, aby se ty klapky na tom pantu z lepící pásky časem neodporoučely. Mám takovou zkušenost, že ta skelná páska se furt tváří, jako že drží,a pak se najednou uškubne a z toho lepu zbyde takovej hnusnej prášek, hlavně tomu škodí slunce. Lepší mi připadá ta textilní páska spec. dělaná na panty ( maj jí např. v Uhříněvsi v SCZ ), lepí perfektně a je bílá, na eleporu takřka nerozeznatelná.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2010 13:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Díky za tip - já to zatím dělal na zkoušku, s tím, že tam udělám nějaký "normální" panty. Tohle by asi bylo dobrý. Pomýšlel jsem i na hmoždinový panty - ty jsem měl na Maxi Swiftovi a gút jako dobrý. Co si o tom myslíš? Ale asi tady by stačila ta bílá páska.

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09.06.2010 16:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2008
Příspěvky: 845
Bydliště: Praha
No jestli je ta klapka dost tlustá na hmoždinkovej pant, tak by to asi bylo nejlepší řešení. Pásky na epp obecně držej hůř než na fólii, tak je preferuju na mrdoletech tak do třičtvrtě kila, Mentor už se mi zdá na to dost těžkej. A když ulítne klapka těsně před přistáním, může to bejt dost masakr, protože se stím už moc nedá dělat. Něco podobnýho se mi kdysi stalo ( ne ale s Mentorem ) asi v 15 m vejšce a byl to docela slušnej rozsyp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 16.06.2010 23:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Já se radši přiznám hned, protože RiMr to učitě na You Tube šoupne :evil: Rozvěsil jsem Menťase a bude to k vidění. Šli jsme dnes zalítnout Spita, foukalo dle RiMra a Ruzyně cca 6m/s a nárazově. Chtěl jsem rozhejbat palečky, tak šel jako první Menťas .... bylo to na ruce, žádný rušení, žádná chyba v elektrice, prostě jsem to po... a školácky. Má tam teda podíl vítr, ale aby mne to spláchlo s větrem v zádech jsem dovolil já :oops: . Ze záletu Spita byl pouze roll out - myslím, že jedno rozbitý éro za den stačí. Na tenhle vítr jsem se necítil zalítávat warbirda, když se mi povedlo rozstřelit tak poslušný éro jako Mentor :cry: :cry: Hřídel je na cestě, vrtuli, spojky a kužel koupím u Vaňoucha, pár kapek vteřiňáku a bude zase zdráv. Závěrem - machrovat se nemá :roll:

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 17.06.2010 8:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2008
Příspěvky: 845
Bydliště: Praha
No právě, když někdy vidím, že to docela fičí a rozhoduju se, jestli půjdu bojovat se živlama, nebo si v klidu na zahradě dám pivo, často zvítězí to druhý :) . Teď jsem Ti do SZ psal, že bysme mohli konečně zalítat, ale tím pádem to s tím Mentorem přes víkend asi žhavý nebude, co ? Tak nějaký jiný stroj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31.10.2010 0:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2006
Příspěvky: 223
Bydliště: Říčany
Určitě to zde již bylo napsáno, přiznám se, že stovky příspěvků ve vláknech o Mentorovi a nejen o něm se mi moc procházet nechce, proto bych chtěl požádat a otázkou napřímo, až se zima zeptá, jak jsem se na ní připravoval :

Jaké prosím máte na MENTOROVI odzkoušené lyže na sníh ? Dají se někde koupit ? Nebo vlastní výroba ?

Díky :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 31.10.2010 18:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.11.2005
Příspěvky: 1194
Bydliště: Liberec
Kolega vyráběl na Mentora lyže z polykarbonátu tloušťky 5 mm; šlo by i z 3mm. (Odebráno jako odřezky z firmy Titan-Multiplast.) Váha lyží 75 g (oba páry a ostruhová).
Rozměr volen podle těchto stránek, šíře zvětšena o 1 cm.
Nějaké fotky stavby a hotových lyží.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 01.11.2010 10:44 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2009
Příspěvky: 431
Bydliště: Praha / Protivín
Ja jsem letal s lyzemi z HC a naprosto v pohode.. Pekne drzi stopu. Ale chce to lyzicku i na ostruhu, jinak se to dost bori, ale zase pekne a rychle zabrzdis :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19.11.2010 22:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.5.2006
Příspěvky: 223
Bydliště: Říčany
j.e.n.i.k.82 píše:
Ja jsem letal s lyzemi z HC a naprosto v pohode.. Pekne drzi stopu. Ale chce to lyzicku i na ostruhu, jinak se to dost bori, ale zase pekne a rychle zabrzdis :)


z HC jsi měl tyto http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10744 :?:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Lyže+Mentor
PříspěvekNapsal: pát 03.12.2010 20:07 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.9.2009
Příspěvky: 195
Bydliště: Rudník
Ahoj všem.Tady je malé videjko Mentora na lyžích

http://www.youtube.com/watch?v=wlTCs8erXO4

A tady fotky lyží které jsem si kompletně vyrobil

http://pulec44.rajce.idnes.cz/Mentor_lyze/

Jinak musím říct že na sněhu je to fakt paráááádáááááá.Klidně všechny baterky vyždímu jen vzlítnutím a přistáním protože to je to nejlepší.Sedá to fakt krásně.S kolegou sousedem lítáme skoro každodeně.Mezi každou baterkou doporučuji GROG :lol: škoda že je tak brzo tma :(

_________________
Trex 500+BeastX-V3, Quadrocopter dj Naza M Lite konfig.X,SU 47 Berkut, Mentor MPX.Dx9i mod 2


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 05.12.2010 2:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.8.2009
Příspěvky: 67
Bydliště: Brno
Tak v sobotu 4.12. 2010 bylo super polítání na lyžích, s kamarády jsme řádili, tady nějaké fotky a video :

http://picasaweb.google.com/cpt.flyer99/2xMentorNaLyzich#

http://www.youtube.com/watch?v=nmgGysNCXU4

Kdo ještě nemá na Mentorovi lyže, tak o hodně přichází, je to mazec ! :D

_________________
http://www.youtube.com/user/rcmodelsvideo/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 06.12.2010 9:53 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 5.4.2008
Příspěvky: 54
Bydliště: Králův Dvůr, Beroun
moc pěkný, já mám na Mentora origo plováky, zak to s nima zkusím na sněhu 8)

_________________
Žluté éro Nora - už není, Mentor MPX - už není, Optic 6 - ještě je


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Těžiště
PříspěvekNapsal: ned 12.12.2010 22:48 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 12
Ahoj, klasický dotaz začátečníka. Koupil jsem si včera z druhé ruky postaveného mentora a zkoušel jsem dnes jeho těžiště - podle návodu od Multiplexu (85mm od náběžné hrany), všechno dobrý, jen baterku se kterou jsem to koupil musím zasunou hodně do trupu aby mi letadlo nepřepadávalo na čumák. Je to tak OK, nebo dělám něco špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.12.2010 14:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2008
Příspěvky: 858
Bydliště: Praha 4
Obrázky: 0
Jj je to OK. Záleží sice na motoru, ale i tak je baterka vlastně skoro v těžišti, ve předu jen régl, motor a přijímač. Těžiště u Menťase funguje dle výrobce. Na "podlahu" dovnitř trupu jsem vlepil sucháč a podle typu Lipolky posouvám vpřed či vzad :wink: . Régl na sucháči na jedné straně "kabiny" a přijímač na druhé. Foto nemám a M je v současnosti na chalupě. Když budeš chtít, tak po Vánocích nafotím a pošlu.

_________________
geo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 13.12.2010 21:07 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.10.2009
Příspěvky: 12
geo píše:
Jj je to OK. Záleží sice na motoru, ale i tak je baterka vlastně skoro v těžišti, ve předu jen régl, motor a přijímač. Těžiště u Menťase funguje dle výrobce. Na "podlahu" dovnitř trupu jsem vlepil sucháč a podle typu Lipolky posouvám vpřed či vzad :wink: . Régl na sucháči na jedné straně "kabiny" a přijímač na druhé. Foto nemám a M je v současnosti na chalupě. Když budeš chtít, tak po Vánocích nafotím a pošlu.


Ahoj, diky za popis. Fotky by se hodily, ale do vánoc nevydržím :D . Takže to zkusím udělat asi tak jak píšeš. V podstatě mi vychází, že lipolka je pod křídlem a případně dovážím zadek, abych ji nemusel srkat moc dozadu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 450 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz